Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σίγουρα θα πάμε προς τα πάνω.Αλλά εγώ είμαι από Καβάλα οπότε δεν με πειράζει..Είχα ξεκινήσει να ψάχνω δουλειά Αθήνα πολύ πριν βγουν οι μεταθέσεις και μάθουμε που πάμε.Δεν υπολογίζαμε για εδώ.Απλώς Θεσ/κη δεν είχα δουλειά 4 χρόνια και κάποια στιγμή με ένα μισθό δεν έβγαινε το πράγμα και αποφάσισα ότι θα κατέβω Αθήνα να δουλέψω ,θα έμενα στα πεθερικά μου (!!!!) και τουλάχιστον να ήμασταν κάπως καλύτερα οικονομικά.Ήρθα σε κάποιες συνεντεύξεις όσο ήμασταν επάνω και μετά βγήκε και η μετάθεση (τότε ακόμη έβγαιναν Μάρτιο) και έτσι τυχαία βρήκα και εγώ δουλεια.Στον ιδ. τομέα ναι..χάλια μαύρα..αλλά τουλάχιστον είναι ένας δεύτερος μισθός.Τώρα αν φύγουμε ξανά στην ανεργία..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ ωραια ειναι η Καβαλα,οποτε και Εβρο να πατε θαστε πολυ κοντα στα μερη σου. :) πολυ ωραια σας ηρθε τελικα με την Αθηνα,οποτε φανταζομαι δεν ειχατε και ενοικιο,ε?

παντως το θεμα της δουλειας ειναι ΕΝΑ ΘΕΜΑ για εμας τις γυναικες στρατιωτικων..ε?τι λετε και οι υπολοιπες γιαυτο??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι μια χαρά πληρώνουμε ενοίκιο.Τα πεθερικά μου τότε ήτανε εδώ γιατί και αυτοί δούλευαν εδώ και πλήρωναν και αυτοί ενοίκιο.Απλώς ξέρεις,το σπίτι που έμεναν ήτανε τεράστιο για 2 άτομα και έτσι δεν υπήρχε θέμα να μείνω πχ μαζί τους.Όταν ήρθαμε εμείς εδώ μείναμε στο σπίτι που νοίκιαζαν και αυτοί μετακόμισαν σε ένα μικρότερο.Το οποίο ήτανε επίσης πολύ καλό γιατί δεν είχαμε να ψάχνουμε σπίτι κλπ.Αλλά δεν είναι δικό μας οπότε από έξοδα δόξα το Θεό μπόλικα..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ααα καταλαβα!!!παντως ειναι οπως το λες..οσο χαλια και αν ειναι,δυο μισθοι ειναι αλλιως.τουλαχιστον εκει σας εχουν κανει μειωση στο ενοικιο?γιατι σε εμας (ΚΩ) ''σφυριζουν'' λιγο κλεφτικα... ;)

Link to comment
Share on other sites

και καλα γιατι μονο τοσα?εχω ακουσει οτι στην Αθηνα εχουν γινει μεγαλες μειωσης μεχρι και 100ευρω μου ειπε καποια συγγενης μου..αχχχ και παλι αχχχ..εαν δεν ''ξυπνησουν'' ορισμενοι δεν μας βλεπω καλα..και τι εννοω?πιστευω οτι γενικα θα επρεπε να υπαρχει μια αλληλοκατανοηση..δηλαδη προτιμουν να τα εχουν αδεια τα διαμερισματα οι ιδιοκτητες..?

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..εμάς πάντως δεν μας έκοψε καν 50Ε!Και δεν μένουμε και Κολωνάκι,Αγ. Βαρβάρα που σιγά την περιοχή!Και ο τύπος είναι διευθυντής β'θμιας εκαπίδευσης σε κάποιο τομέα της Αττικής =ουκ ολίγα λεφτά μισθό!Τι να πεις..


6H9Vp2.png

T5mwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει κατανοηση και βοηθεια..οπου μπορουμε να βοηθαμε και οπου μπορουν και οι αλλοι να βοηθουν..ετσι ΜΟΝΟ θα γινει κατι στην Ελλαδα...εσεις τι λετε κοριτσια?? :)

Link to comment
Share on other sites

Όλες καλοδεχούμενες και με το παραπάνω! Ονειράκι ίδια χρονιά με τον σύζυγό μου είναι ο δικός σου! Πάντως και εμάς που έπρεπε να αλλάξει κλίμακα μισθολογικά μου είπε ότι το πάγωσαν και θα δουν πότε θα αρχίσει ξανά και αν, οπως και το ότι άλλαξαν τα χρόνια παραμονής σε κάθε βαθμό αν δεν κάνω λάθος. Τι να πω, θα δειξει η πορεία.

Link to comment
Share on other sites

ωραια!αρα μπορω να συστηθω!ειμαι η κατερινα ,ειμαι 35 και εχω 4παιδακια!την δαναη που ειναι 15,τον αλεξανδρο που ειναι 7 και τα διδυμακια μασ η αριαδνη και ο αχιλλεασ που ειναι 5,5μηνων!θα χαρω πολυ να τα λεμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...