Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ουρολοίμωξη και τεστ κυήσεως


Ceimpa

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Παρακολουθώ μήνες το φόρουμ,αλλά πριν λίγο πραγματοποίησα εγγραφή, οπότε...καλώς σας βρήκα :)

Λοιπόν μπαίνω κατευθείαν στο ψητό. Με τον σύντροφό μου αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες για παιδάκι, με την ψυχολογία του "χωρίς άγχος, χαλαρά και όποτε το αποφασίσει θα έρθει".

Είμαστε στον δεύτερο μήνα προσπαθειών και μετράω ήδη 2 μέρες καθυστέρηση :rolleyes: !

Το κακό είναι ότι πριν από 3 μερούλες περίπου εμφάνισα ουρολοίμωξη, ήπιας μορφής χωρίς έντονα συμπτώματα. Την Δευτέρα σκέφτομαι να κάνω τεστ. Πιστεύεται ότι η ουρολοίμωξη θα επηρεάσει το αποτέλεσμα?


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ceimpa καλως ορισες....!!Γραφω στο καφε της εξωσωματικης...!!Πιστευω οτι δεν επιρρεαζει το αποτελεσμα....!!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να παρετε τα ωραιοτερα νεα....!Να γινεις μανουλα...!Καλη επιτυχια κοριτσακι μου....!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ιωάννα μου! Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Εύχομαι το καλύτερο και σε σένα καλή μου!

(Πωπω..ακόμη δεν έχω μάθει να χειρίζομαι το φόρουμ και έχω καταμπερδευτεί!)

Καλή σου μέρα :D


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μακάρι.. "Κυριακή κοντἠ γιορτή" ;)

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

Ιωάννα είδα ότι θα πας για υπέρηχο το απογευματάκι! Καλή επιτυχίαααααααααα!! Σου στέλνω άφθονη θετική ενέργεια! Με τόση που έχεις μαζέψει σήμερα, το μόνο σίγουρο είναι ότι όλα θα πάνε καλά!!

Δομνίνα με το καλό να έρθει και το δικό σου μπεμπάκι! :D


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου καλησπερα και απο μενα εγω ειμαι απο το καφε εξωσωματικης και τωρα πλεον πια απο τις μανουλες εξωσωματικης!Το τεστ δεν το επηρεαζει η ουρολειμωξη αν ομως εισαι σταθερη στον κυκλο περιοδου σου κανε το τεστ γιατι σε περιπτωση που εισαι εγκυος που σου το ευχομαι θα πρεπει να ενημερωθει ο γυναικολογος σου οτι εχεις ουρολειμωξη για το αντιμετωπεισετε!Καλη επιτυχια και απο μενα!


o7Pyp2.png Jrrzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι και εγώ νέο μέλος καλως σας βρήκα!

Ceimpa έχω και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, αν επιτρέπεται ποιο μικρόβιο έχεις;

εμένα μου βγήκε το ecoli:( ο γιατρός μου είπε να πίνω 4 λίτρα νερό την ημέρα και μετά θα ξανακάνω και βλέπουμε. Εσύ παίνρεις κάποια αντιβίωση; με τον αντρούλη μου αρχισάμε τις προσπάθεις πριν ένα μήνα.. και τώρα περιμένω να αδιαθετήσω 31 του μηνός η 1 Φεβ.!

Θα σε συμβούλευα να κυκλοφορείς με ένα μπουκαλάκι νερό στο χέρι σου!

Καλή τύχη σου εύχομαι.


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα να χαίρεσαι το μικράκι σου! Ο κύκλος μου, μου κάνει αραιά και που κάποια παιχνίδια, οπότε είπα να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα..αλλά τώρα με έβαλες σε σκέψεις..

Mpanti μου δε πήγα ακόμη στο γιατρό. Τα συμπτώματα είναι πάρα πολύ ήπια και είπα να το καταπολεμήσω με μπολικο νερό. Ήδη είμαι καλύτερα σε σχέση με χθες. Γενικά, αποφεύγω τα φάρμακα, όσο μπορώ. Αλλά αν δεν υποχωρήσει τελείως μέχρι τη Δευτέρα, φυσικά και θα επισκεφτώ τον γιατρό.

Σου εύχομαι τον καινούριο μήνα να έχεις ευχάριστα νέα! ;)


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ceimpa, αχ αυτό το νερό πόσα λίτρα πίνεις εσύ την ημέρα;; εγώ ούτε ένα δεν έπινα και τώρα προσπαθώ να πίνω άφθονο νερό όπως μου είχε πει ο γιατρός!

Το τεστ το έκανες;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ γεια σου καλή μου! Τώρα το είδα το μήνυμα! Εμένα μου πέρασε! Δεν έχω καμία ενόχληση, τι να πω, ίσως επειδή το πρόλαβα στην αρχή, λόγω συχνοουρίας..? Μπορεί! Ποτέ δε μετράω το πόσο πίνω..χμ, απλά έκανα ένα κολπάκι επειδή είμαι πολύ ξεχασιάρα όσον αφορά το νερό. Έγραψα σε ένα χαρτί με τεράστια γράμματα "ΠΙΕΣ ΝΕΡΟ" και το κόλλησα στο ντουλάπι της κουζίνας. Ε λοιπόν όποτε το βλέπω, πίνω υποχρεωτικά νερό, θέλω δε θέλω.. ;)

Το τεστ θα το κάνω τώρα το πρωί! Για να δούμε τι θα δούμεεεεε :D

Εσύ πως πας?


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

Ceimpa,πολυ καλη η ιδεα του σημειωματος...χι!χι!χι!Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου το σημερινο test να ειναι θετικοτατο....!Περιμενουμε νεα.....!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ceimpa καλή επιτυχία σου εύχομαι και περιμένουμε θετικά νέα απο εσένα!!!

Εγώ ενοχλήσεις δεν είχα όποτε ούτε καν ήξερα ότι είχα ουρολοίμωξη... έκανα γενικές εξετάσεις και τότε το έμαθα! Προσπαθώ να έχω ένα μπουκαλάκι μαζί μου για πίνω νεράκι!

Εγώ περιμένω να αδιαθετήσω μέσα στις επόμενες 2 με 3 ημέρες... αλλά δεν θέλω να αδιαθετήσω... :wink:


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια και στις δυο!!η ουρολοιμωξη δεν ειναι τιποτα,ειχε και η νυφη μου κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης της και με αντιβιωση περασε!ολα αντιμετωπιζοντε!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Αρνητικό το τεστ..και ξεκίνησε τόσο όμορφα η μέρα, μες τα γέλια. 39η μέρα σήμερα και η περίοδος άφαντη, οπότε κάποιο πρόβλημα θα παρουσιάστηκε..

Πήρα το ηλεκτρονικό Clear Blue. To περίεργο είναι ότι η κλεψύθρα αναβόσβηνε λιγάκι περίεργα, σαν να μην έκανε καλή επαφή..αλλά τώρα θα μου πεις, τι ψάχνεις. Το χειρότερο είναι ότι έβαλα στη πρίζα τον καλό μου, κι ενώ το πρωί είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, τώρα έφυγε για τη δουλειά συννεφιασμένος..

:( Αυτό με πείραξε πιο πολύ..

Μpanti σου εύχομαι να ΜΗΝ αδιαθετήσεις κορίτσι μου, για τουλάχιστον 9 μήνες! ;)


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...