Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ουρολοίμωξη και τεστ κυήσεως


Ceimpa

Recommended Posts

Αρνητικό το τεστ..και ξεκίνησε τόσο όμορφα η μέρα, μες τα γέλια. 39η μέρα σήμερα και η περίοδος άφαντη, οπότε κάποιο πρόβλημα θα παρουσιάστηκε..

Πήρα το ηλεκτρονικό Clear Blue. To περίεργο είναι ότι η κλεψύθρα αναβόσβηνε λιγάκι περίεργα, σαν να μην έκανε καλή επαφή..αλλά τώρα θα μου πεις, τι ψάχνεις. Το χειρότερο είναι ότι έβαλα στη πρίζα τον καλό μου, κι ενώ το πρωί είχε ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά, τώρα έφυγε για τη δουλειά συννεφιασμένος..

:( Αυτό με πείραξε πιο πολύ..

Μpanti σου εύχομαι να ΜΗΝ αδιαθετήσεις κορίτσι μου, για τουλάχιστον 9 μήνες! ;)

Ceimpa μου, μην είσαι θλιμμένη το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός στη σύλληψη ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις και να δεις τα πράγματα απο τη θετική τους πλευρά!!! Δε χάθηκε ο κόσμος, έχουμε κ τον επόμενο μήνα;) χαλάρωσε και απόλαυσέ το με τον αντρούλη σου ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!! Δεν έχω κάνει ποτέ test οπότε δε ξέρω κιόλας πως λειτουργεί... δικιά σου είμαι και εγώ δε πρόκειται να τη γλυτώσω γιατί συνέχει το μυαλό μου είναι εκεί κολλημένο.. και πολύ άγχος!!

Οπότε χαλάρωσε και περιμένουμε ξανά νεάκια σου. Τώρα να πω ότι το test ίσως να μην ήταν αξιόπιστο;;; εγώ πάντως εύχομαι να μην ήταν αξιόπιστο!!!


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ceimpa μου, μην είσαι θλιμμένη το άγχος είναι ο χειρότερος εχθρός στη σύλληψη ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις και να δεις τα πράγματα απο τη θετική τους πλευρά!!! Δε χάθηκε ο κόσμος, έχουμε κ τον επόμενο μήνα;) χαλάρωσε και απόλαυσέ το με τον αντρούλη σου ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ!!! Δεν έχω κάνει ποτέ test οπότε δε ξέρω κιόλας πως λειτουργεί... δικιά σου είμαι και εγώ δε πρόκειται να τη γλυτώσω γιατί συνέχει το μυαλό μου είναι εκεί κολλημένο.. και πολύ άγχος!!

Οπότε χαλάρωσε και περιμένουμε ξανά νεάκια σου. Τώρα να πω ότι το test ίσως να μην ήταν αξιόπιστο;;; εγώ πάντως εύχομαι να μην ήταν αξιόπιστο!!!

Κι εγώ αυτό εύχομαι!! Όχι εντάξει, δεν αγχώνομαι.. Θα έρθει η ώρα μας, να είσαι σίγουρη!

Θα σου πω μια ιστορία περί άγχους.. Η αδερφή της μητέρας μου, η αγαπημένη μου Βούλα, γεννημένη το '67, παντρεύτηκε το '89 και κατευθείαν ξεκίνησε προσπάθειες για να μείνει έγκυος. Ο καιρός περνούσε μα τίποτα.. Ξεκίνησαν θεραπεία για να αυξηθεί η γονιμότητα και πάλι τίποτα. Μετά τις θεραπείες ξεκίνησαν τις εξωσωματικές.. Πολύ άγχος, πολλά έξοδα. Τις 2 φορές που "έπιασε" απέβαλλε. Ακολούθησε και μια τρίτη..θυμάμαι χαρά! Αλλά απέβαλλε τον τρίτο μήνα.. Είχαν περάσει ήδη 10 χρόνια προσπαθειών! Θυμάμαι που είχαμε πάει από το σπίτι, και έκλαιγε, ήταν απαρηγόρητη. Είπε "σταματώ τις προσπάθειες. Απ'ότι φαινεται δεν είναι γραφτό μου να γίνω μητέρα.." Και όντως σταμάτησε και τις θεραπείες και τις εξωσωματικές. Και γίνεται το θαύμα! Μέσα στο χρόνο μένει έγκυος, με φυσιολογικό τρόπο, και τώρα έχει έναν κορίτσαρο 2 μέτρα! Το πόρισμα? Είχε αποβάλλει το άγχος..

Γι'αυτό, πρέπει να είμαστε ήρεμες, να απολαμβάνουμε τις στιγμές με τον άνδρα μας, να μη γίνει ο έρωτας αυτοσκοπός. Κι αυτό, πίστεψέ με, ξέρει πότε θα έρθει! Ακριβώς εκεί που δεν το περιμένεις ;)


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες είναι.. εκεί που δεν το περιμένεις τσουπ έρχεται ο πελαργός, ελπίζω μόνο σε εμάς να μην ξεχάσει το δρόμο του χεχε, πλάκα κάνω :)!!!

Να σε ρωτήσω; μήπως σου έδωσε ο/η γυναικολόγος σου το Filicine (φυλλικό οξύ);;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως το είπες είναι.. εκεί που δεν το περιμένεις τσουπ έρχεται ο πελαργός, ελπίζω μόνο σε εμάς να μην ξεχάσει το δρόμο του χεχε, πλάκα κάνω :)!!!

Να σε ρωτήσω; μήπως σου έδωσε ο/η γυναικολόγος σου το Filicine (φυλλικό οξύ);;

Καλή μου, δεν έχω ιδέα τι είναι αυτό :confused:

Γιατί ρωτάς, σου το πρότεινε? Κι αν ναι γιατί?


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα μου το πρότεινε η γυναικολόγος μου είναι φυλλικό οξύ βοηθάει κατά τις προσπάθειες και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και

απ'οτι εχω διαβάσει βοηθάει και στην σύλληψη γιατί είναι βιταμίνη, δε ρωτάς τον γιατρό σου;; εγώ παίρνω ήδη ένα μήνα περίπου το Filicine των 5mg ένα την ημέρα.. η τιμή του είναι 4,95. Καλό κάνει πάντως ψάξε το και στο internet αλλά κυριώς μίλα με τον γυναικολόγο σου οπωσδήποτε!!!


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, εμένα μου το πρότεινε η γυναικολόγος μου είναι φυλλικό οξύ βοηθάει κατά τις προσπάθειες και κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και

απ'οτι εχω διαβάσει βοηθάει και στην σύλληψη γιατί είναι βιταμίνη, δε ρωτάς τον γιατρό σου;; εγώ παίρνω ήδη ένα μήνα περίπου το Filicine των 5mg ένα την ημέρα.. η τιμή του είναι 4,95. Καλό κάνει πάντως ψάξε το και στο internet αλλά κυριώς μίλα με τον γυναικολόγο σου οπωσδήποτε!!!

Χρήσιμη πληροφορία! Θα το ψάξω! Άντε κοντεύουν οι μέρες σου..

Με το καλό να ακούσουμε τα ευχάρισταααα!! :D


705cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα είναι ευχάριστα ή όχι θα δείξει μέσα στις επόμενες ημέρες:)

Μπορείς να πάρεις και τον γυναικολόγο σου ένα τηλ. και να τον ρωτήσεις μη χάνεις χρόνο όλα τα κορίτσια το παίρνουν!:)


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...