Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Κατερινα καλως ηρθες!!!!!!

Σαν ομοιοπαθουσα σε καταλαβαινω και εγω στο τηλ ή στο νετ ημουν τωρα μπαινω στα πεταχτα απο ενα κωλο κιν και μου σπαει και τα νευρα!δεν προλαβαινω ...........

Θανουλαααααα και εσυ αρχιζεις να συμπαθεις την νμυδια ε?

και εγω ωρες ωρες λεω που ειναι ο Ηρωδης ρε παιδια?

αστα ο μεγαλος τον βαζω ολη μερα και βλεπει τηλεοραση και παιζει στο λαπ τοπ και η μικρη ολη μερα αγκαλια και βυζι υπαρχουν μερες που δεν προλαβαινω να μαγειρεψω .......

Καραμελοοοοο τι να σε πω για τις μυξες περαστικουλια μαλλον ειναι ακαθαρσιες απο την μητρα ο γιος μου 3 μηνες καναμε 10 φυσιολογικους την ημερα αλλιως εκλεινε η μυτη και ρουθουνιζε!~

εγω κοριτσια το μωρο εχει παθει ατοπικη δερματιδα και μολυνθηκε απο μυκητα τον καντντα οποτε ειμαι σε αυστηρη διαιτα και τρωω μονο κοτοπουλο και γιαουρτι κ αγγουρια τα εχω δει ολααααααααα!!!

εν τω μεταξυ απο τοτε που μπηκα στην αυστηρη διατροφη το στηθπς ειανι σαν πετσα και σχεδον αδειο και η μικρη ουρλιαζει οποτε την βαλω να θηλασει λετε να μου κοβεται?


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρια τη διατροφή που κάνεις. ποιος στή σύστησε;θυμαμαι οτι εισαδιατροφολογος;μονη σου την ξεκινηες;πως διεγνωσες ότι έχει καντιντα το μωρό; δε το εχω περασει αλλα εχω διαβασει διαφορα.μπες στο γκρουπ διατροφή και παιδικές ψευδοαλεργιες στο φεις,αν δεν εισαι,διάβασε τα άρθρα κανε αναζητηση για συζητησεις σχετικες απο το εικονιδιο μεγεθυντικο φακο πανω δεξια και κάνε και ερωτήσεις. Είναι δύσκολη η διατροφή της καντιντας αλλά πιστευω οτι μπορείς να φας κι άλλα πράγματα...

Επίσης το γιαούρτι δε ξέρω αν είναι ότι καλύτερο ειδικα αν ειναι αγελαδινο γιατί η ατοπικη δερματιτιδα συνδέεται συχνά με αλλεργιες στα γαλακτοκομικά.μπορείς να κανείς αναζήτηση και γι αυτό στο γκρουπ δε θελω να σου λεω ανακριβειες...Ενημέρωσε μας για νεότερα.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Χάλια η νύχτα μας πάλι. Πάλι μυξες.. έχω παραγγείλει υγραντηρα που λενε ότι βοηθάει..

Θανουλα πως το εννοείς το δεξιά αριστερά.;

απ την κούραση η κουσουρι απ το νανουρισμα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Κουράγιο!!Θα περάσει η αυπνία!!(και η γκρίνια απο τα μεγάλα)

Κατερίνα να σου ζήσει η μπεμπούλα!!

Μαρία περαστικά......

Εμείς κορίτσια όλα οκ με το θέμα ύπνος.Δεν έχω κανένα παράπονο.Κοιμάται 8ωρο χαλαρά το βράδυ εδώ και καιρό και κοιμάται και την ημέρα αρκετά.

Είχε 3 μέρες απίστευτη γκρίνια και αναρωτιόμουν γιατί.Νόμιζα οτι ήταν άλμα ανάπτηξης :rolleyes:

Τελικά αρρωστήσαμε οικογενειακώς και κόλλησε και η μικρή :-(:-(

Τώρα είναι με μπουκωμένη μύτη,καταρροή και λίγο βήχα.

Ελπίζουμε να το ξεπεράσει χωρίς να της γυρίσει σε βροχιολίτιδα γιατί μετά είναι δύσκολα τα πράγματα για εμάς εφόσον είναι πρόωρη και δεν μπορεί εύκολα η γιατρός να δώσει αντιβίωση σε τόσο μικρό μωρό :-(

Θα δούμε πως θα πάει και σημερα και θα ξαναμιλήσω το απόγευμα με την γιατρό


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑ να σου ζήσει η μπέμπα!!!!!

Και εγώ δεν έχω πρόβλημα με τον ύπνο. Η μικρή ξυπνάει μόνο μια φορά το βράδυ, τρώει και κοιμάται κατευθείαν. Έχω και τον μικρό με συνάχι και βήχα και τρέμω μην μου κολλήσει την μικρή.

Το 1ο εμβόλιο το κάνατε??? Εμείς θα πάμε την άλλη εβδομάδα.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας μανες ηρωιδες! Περαστικά στα αρρωστακια! Α πα πα ουτε να το φανταστω δεν θελω. Κοριτσια εχει καμια πρόβλημα με τις καμπύλες; Εμεις ειμαστε στο οριο και αυτό που με αγχωνει είναι η περίμετρος κεφαλης. Ο παιδίατρος βεβαια είναι καθησυχαστικος. Στις 37 ημερες είναι 58,5 εκατοστα ύψος με κεφαλη 39 εκ. Και να φανταστείτε ότι εγω είμαι ταπα (1,55) και ο μπαμπας της δεν είναι και το πρωτο μποι (1,78 )


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. Βρήκα κι εγώ ώρα να γράψω... Εμείς αφού επιβιώσαμε από το άλμα της 6ης, 8ης και 9ης βδομάδας και κάτι ψιλοπονάκια στην κοιλίτσα χθές για πρώτη φορά ξυπνήσαμε μόνο μία φορά το βράδυ. Κοιμήθηκε 12-4 έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 8. Βέβαια μετά κάθε 1,5 ώρα μαμ. Γενικά είναι ήσυχος και πολύ φαγανός είναι βυζοεξαρτώμενο το παιδί. Κοιμάται μόνο στο βυζί και με κούνημα μετά... Ευτυχώς δεν γκρινιάζει μόνο αν νυστάξει ή πεινάσει οπότε θέλει βυζάκι. Δεν του δίνω και πιπίλα κι έχω γίνει εγώ η πιπίλα του:) Ελπίζω σιγά σιγά ν' αρχίσει να κοιμάται τα βράδυα γιατί προχθές κοιμήθηκε για βράδυ στις 10 το πρωί:shock: Αχ να ναι καλά τα μωράκια μας κι εμείς για να τα μεγαλώνουμε σωστά!!!!


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μην έρθει πάλι η χθεσινη βραδια.εκλαιγε ασταματητα για 3 ώρες. Ηθελα να πηδηξω απο το μπαλκονι.βγαλαμε συμπερασμα οτι ηταν ματιασμενος.

Αφηστε που σηκωνει τον κόσμο...τρεεελα!


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ μην έρθει πάλι η χθεσινη βραδια.εκλαιγε ασταματητα για 3 ώρες. Ηθελα να πηδηξω απο το μπαλκονι.βγαλαμε συμπερασμα οτι ηταν ματιασμενος.

Αφηστε που σηκωνει τον κόσμο...τρεεελα!

Αυτό με το μάτιασμα είναι ένα θέμα, τουλάχιστον μέχρι τη βάφτιση... Πάντως εγώ όποτε τον δω υπερβολικά ανήσυχο (και αν το σκεφτώ) του κάνω ένα σταυρουδάκι στο μέτωπο με λαδάκι αγιασμένο...Ή και όποτε φοβάμαι από συναντήσεις με άτομα που μας ζηλεύουν, δεν μας χωνεύουν και τέτοια...

Καλά καλέ, καμία δεν κουνιέται αριστερά- δεξιά όταν είναι όρθια; (το κουσούρι από το νανούρισμα εννοώ καραμέλο...)Μόνο εγώ;;; Ούτε το καρότσι του σούπερ- μάρκετ κουνάτε μπρος- πίσω; (αυτό το έκαμνε η αδερφή μου..) Ε, τότε καλά είστε ακόμα, εμένα ο εγκέφαλος φύρανε τελείως...

Μαρίαααα ζεις καλέ; Πολύ χαίρομαι..


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρια τη διατροφή που κάνεις. ποιος στή σύστησε;θυμαμαι οτι εισαδιατροφολογος;μονη σου την ξεκινηες;πως διεγνωσες ότι έχει καντιντα το μωρό; δε το εχω περασει αλλα εχω διαβασει διαφορα.μπες στο γκρουπ διατροφή και παιδικές ψευδοαλεργιες στο φεις,αν δεν εισαι,διάβασε τα άρθρα κανε αναζητηση για συζητησεις σχετικες απο το εικονιδιο μεγεθυντικο φακο πανω δεξια και κάνε και ερωτήσεις. Είναι δύσκολη η διατροφή της καντιντας αλλά πιστευω οτι μπορείς να φας κι άλλα πράγματα...

Επίσης το γιαούρτι δε ξέρω αν είναι ότι καλύτερο ειδικα αν ειναι αγελαδινο γιατί η ατοπικη δερματιτιδα συνδέεται συχνά με αλλεργιες στα γαλακτοκομικά.μπορείς να κανείς αναζήτηση και γι αυτό στο γκρουπ δε θελω να σου λεω ανακριβειες...Ενημέρωσε μας για νεότερα.

Καραμελο μου η καντιντιαση που ειναι ασθενεια που προκαλει ο μυκητας Candida δεν εχει να κανει με αλλεργιες αλλα εμεις ξεκινησαμε με ατοπικη που επιμολυνθηκε πιθανοτατα απο το εξασθενημενο ανοσοποιητικο του μωρου με καντιντα!

την διατροφη μου την συστησε η παιδιατρος μου και η γυναικολογος μου

γιαουρτι τρωω μονο προβειο αυτο με την πετσα ουτως ή αλλως αγελαδινα δεν καταναλωνουμε!

ειμαι διατροφολογος καλα θυμασαι!

ηδη το μωρο εχει μεγαλη διαφορα σχεδον δεν φαινεται οτι υπηρχε καποτε προβλημα αλλα πρεπει να συνεχισω την διατροφη και να εντασω τις τροφες μια μια σε διαστημα 3-4 ημερων η μια απο την αλλη!

Εσεις τι κανετε?

εγω κοριτσια της βρηκα ενα τελειο γαλατακι κατσικισιο απο τα βιολογικα για την πρωτη βρεφικη ηλικια της δινω 100-120 μλ /24ωρο δεν την παλευω και για να ηρεμησουμε την νυχτα της το δινω!

ουτως ή αλλως δεν ηθελα να κανω αποκλειστηκο αυτη την φορα δεν την παλευα!

ειμαι ψιλοκομματια κοριτσια ειδικα τα ξημερωματα κρυωνω με πιανουν ρηγη και κουτουλαω δεν αντεχω αλλο!αστε το σπιτι δεν θυμαμαι ξανα ποτε το σπιτι μου σε αυτα τα χαλια!το κακο ειναι οτι δεν περισευουν και φραγκα να παρω μια κοπελα να το σουλουπωσει λιγο!

τι να κανω και εγω ολη μερα αυτη αγκαλια ήξ στο σλινκ και να κανω δουλειες και παλι σαν τσαντιρι ειναι το σπιτι!

εμενα Θανουλα μου εχει μεινει το κουσουρι και να κουνιεμαι δεξια αριστερα και να περπαταω κυκλικα

κοιμαται το μωρο μιλαω στο τηλ και κανω δουλειες και περπαταω σε κυκλους ασυναισθητα!!!

τα νεακια σας???


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειμαι ψιλοκομματια κοριτσια ειδικα τα ξημερωματα κρυωνω με πιανουν ρηγη και κουτουλαω δεν αντεχω αλλο!αστε το σπιτι δεν θυμαμαι ξανα ποτε το σπιτι μου σε αυτα τα χαλια!το κακο ειναι οτι δεν περισευουν και φραγκα να παρω μια κοπελα να το σουλουπωσει λιγο!

τι να κανω και εγω ολη μερα αυτη αγκαλια ήξ στο σλινκ και να κανω δουλειες και παλι σαν τσαντιρι ειναι το σπιτι!

εμενα Θανουλα μου εχει μεινει το κουσουρι και να κουνιεμαι δεξια αριστερα και να περπαταω κυκλικα

κοιμαται το μωρο μιλαω στο τηλ και κανω δουλειες και περπαταω σε κυκλους ασυναισθητα!!!

τα νεακια σας???

Α, εντάξει... καλά πας και εσύ...

Και εγώ το πρωί τρέμω. Κρυώνει και το σπίτι, συσσωρεύεται και η τσατίλα απο΄το κοιμήσου- ξύπνα... συνήθως κατά τις 5:30- 6:00 τρέμω, οπότε ανάβω καλοριφέρ και αφού φάει ο μπέμπης κάνω καφέ, να έχω καμιά ώρα με απόλυτη ησυχία και ηρεμία..Αλλοιώς δεν μου πάει καλά η μέρα, άμα σηκωνόμαστε όλοι μαζί.. Οπότε πάσχω από έλλειψη ύπνου


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

Μην με βρίσετε αλλά μπήκα να σας πω την χαρά μου!!!!!!!!

Σήμερα η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 9:30 ως τις 6 το πρωί και τώρα ξανακοιμάται!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Μόνο που δεν χορεύω από την χαρά μου!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Μου έβγαλε την ψυχή στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα με αποζημιώνει!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!

Μην με βρίσετε αλλά μπήκα να σας πω την χαρά μου!!!!!!!!

Σήμερα η μικρή μου κοιμήθηκε από τις 9:30 ως τις 6 το πρωί και τώρα ξανακοιμάται!!!!!!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Μόνο που δεν χορεύω από την χαρά μου!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue:

Μου έβγαλε την ψυχή στην εγκυμοσύνη αλλά τώρα με αποζημιώνει!!!!!!

Φτου σου δεν ντρέπεσαι! :tongue:

Ποσο γαλα εχεις βρε κοριτσι και χορταίνει τοσο καλα?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Φτου σου δεν ντρέπεσαι! :tongue:

Ποσο γαλα εχεις βρε κοριτσι και χορταίνει τοσο καλα?

Μάλλον έχω αρκετό γιατί πριν κοιμηθεί έφαγε τόσο πολύ που έκανε 2 φορές εμετό και μετά ξεράθηκε μέχρι το πρωί. Εσένα ηρέμησε καθόλου ή σου έχει αλλάξει τα φώτα????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω αρκετό γιατί πριν κοιμηθεί έφαγε τόσο πολύ που έκανε 2 φορές εμετό και μετά ξεράθηκε μέχρι το πρωί. Εσένα ηρέμησε καθόλου ή σου έχει αλλάξει τα φώτα????

Εμενα μου αλλαζει ακομα τα φωτα.ασε πακέτο τρελό . βλέπω οτι δεν εχω και πολυ γάλα και εκνευρίζομαι.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...