Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Καλημέρα Μάνεεεεεεςςςςςς!!!!!

Τι κάνετε???????

Εμείς είμαστε μια χαρούλα!!!!! Συνεχίζουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά και να κοιμόμαστε σερί το βράδυ!!!!! Ούτε να το πιστέψω δεν μπορώ οτι έχω νεογέννητο και είμαι ξεκούραστη!!! Εύχομαι να μην μου τα βγάλει μετάαααααα!!!!!!!:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αχ πόσο τέλεια είναι αυτή η περίοδος που σε κοιτάνε και γελάνε!!!!! ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!

Αν δεν σκεφτόμουν την εγκυμοσύνη στάνταρ θα είχα κάνει κι άλλο!!!!!

Φιλιά σε όλες και ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

Κοριτσια εγω εχω τρελαθεί με τα χαμογελα που μου σκαει όταν τις μιλαω!!!!!!!!!!!!! Είναι και το πρωτο μου παιδακι οποτε καταλαβαινε. Το δακρυ τρεχει συνεχεια! Αφήστε που κανουμε πια ολοκληρο διαλογο οι δυο μας! Ηθελα να ξερα τι μου λεει;; Είναι τρελα!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα μανουλες.

ΝGN παιζεις με τον πονο μου. Εμας το δευτερο παιδακι μας βγηκε ζορικο αντρακι. Δεν κοιμαται με τιποτα μονος του. Μονιμα τον εχει καποιος αγκαλια. Αλλιως μας ακουει ολο το τετραγωνο. Τα βραδια κοιμάμαι ανασκελα και το μωρο σκαρφαλωμενο πανω μου. Νιωθω ένα ορθιο πτωμα. Ψαχνω να βρω τι του φταιει αλλα τιποτα...

Caramellο μπουκαλι παιρνει γιατι οσο και να το παλευω αποκλειστικο θηλασμο δεν μπορω να κανω.Αν δει ότι το στηθος δεν εχει γαλα βγαινει και δεν μπαινει ξανα με τιποτα.

Για εμβολιο θα παμε και εμεις αυτη τη βδομαδα.

Nasia και εμας χαμογελάει σε ολους πλεον. Εχει πολύ πλακα.Τον εχω πετυχει σε κατι φωτογραφιες όλα τα λεφτα.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες.

ΝGN παιζεις με τον πονο μου. Εμας το δευτερο παιδακι μας βγηκε ζορικο αντρακι. Δεν κοιμαται με τιποτα μονος του. Μονιμα τον εχει καποιος αγκαλια. Αλλιως μας ακουει ολο το τετραγωνο. Τα βραδια κοιμάμαι ανασκελα και το μωρο σκαρφαλωμενο πανω μου. Νιωθω ένα ορθιο πτωμα. Ψαχνω να βρω τι του φταιει αλλα τιποτα...

Caramellο μπουκαλι παιρνει γιατι οσο και να το παλευω αποκλειστικο θηλασμο δεν μπορω να κανω.Αν δει ότι το στηθος δεν εχει γαλα βγαινει και δεν μπαινει ξανα με τιποτα.

Για εμβολιο θα παμε και εμεις αυτη τη βδομαδα.

Nasia και εμας χαμογελάει σε ολους πλεον. Εχει πολύ πλακα.Τον εχω πετυχει σε κατι φωτογραφιες όλα τα λεφτα.

Νικχ βιάστηκα να μιλήσω!!!! Τις τελευταίες μέρες μου ξυπνάει μια φορά το βράδυ, τρώει και κοιμάται κατευθείαν. Και είχα χαρεί οτι έκοψε το βραδινό αλλά δεν πειράζει, θα το κόψει που θα πάει? Είναι σε καλό δρόμο!!!! Αλλά όταν ξυπνάει δεν κλαίει. Κάθετε και κοιτάει ένα φωτιστικό με ψαράκια που της έχω δίπλα και όταν με δει και πάω κοντά της γελάει! Απλώς ξυπνάω και εγώ επειδή την ακούω που μιλάει! Καλά, είναι φυσιολογικό που δεν κλαίει??? Δεν πεινάει???? Θα με κουφάνει αυτό το παιδί!!!!:confused::confused::confused:

Εμείς κάναμε το 1ο εμβόλιο την προηγούμενη εβδομάδα και μου έκανε μια φορά πυρετό που τον καταπολεμήσαμε με depon γιατί μόνο με μπάνιο δεν της έπεφτε. Ευτυχώς δεν μου ξαναέκανε. Το ίδιο είχε γίνει και με τον γιο μου με το 1ο του εμβόλιο.

Εσένα τώρα δεν ξέρω τι να σου πω???? Αφού το έχεις ψάξει και παρόλαυτα συνεχίζει να γκρινιάζει ίσως είναι στο παιδί. Μπορεί να θέλει την αγκαλίτσα σου ! Μόνο υπομονή μπορώ να σου πω να κάνεις!!!! Δεν έχεις και πολλές επιλογές! Φαντάζομαι όμως πόσο δύσκολο θα είναι!!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νικ αφού πίνει και το δικό σου δε πειράζει. Ότι μπορούμε κάνουμε οι μάνες. Είμαι σίγουρη ότι έχεις προσπαθήσει.

Κι εμείς σχεδόν όλη νύχτα αγκαλιά τη βγαζουμε. Εγω σε ημικαθιστη στάση και η μπμπαπανω μου σε διάφορες στάσεις. Θα μεγαλώσουν και θα λνοσταλγουμε... ευχαροστηθειτε το όσο κι αν ακούγεται δύσκολο με την κούραση


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν..

Σημερα σκεφτηκα οτι εγω φταιω που τα παιδια μου βγηκαν δυσκολα στον υπνο και θελουν κουνηματα νανουρισματα κλπ.αφου σε ολη την εγκυμοσυνη πλην του πρωτου τριμηνου δεν εβαλα κ.. κατω!άρα μάθαινε στο κουνημα πριν καν γεννηθουν!

Για πείτε...

Πως εισασταν στην εγκυμοσύνη;λυσσαγατε; ταβλα για ιατρικους λόγους η απλά γιατί μπορουσατε;

και πως βγήκαν τα μωρά με τον ύπνο; έχει σχέση αραγε;;

αναρωτιεμαι αν το μωρό μιας μαμας που ξεκουραζεται αρκετά κοιμάται πιο εύκολα μόνο του χωρίς κουνηματα....

Έτσι συζήτηση να γίνεται...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Σημερα σκεφτηκα οτι εγω φταιω που τα παιδια μου βγηκαν δυσκολα στον υπνο και θελουν κουνηματα νανουρισματα κλπ.αφου σε ολη την εγκυμοσυνη πλην του πρωτου τριμηνου δεν εβαλα κ.. κατω!άρα μάθαινε στο κουνημα πριν καν γεννηθουν!

Για πείτε...

Πως εισασταν στην εγκυμοσύνη;λυσσαγατε; ταβλα για ιατρικους λόγους η απλά γιατί μπορουσατε;

και πως βγήκαν τα μωρά με τον ύπνο; έχει σχέση αραγε;;

αναρωτιεμαι αν το μωρό μιας μαμας που ξεκουραζεται αρκετά κοιμάται πιο εύολα μόνο του χωρίς κουνηματα....

Έτσι συζήτηση να γίνεται...

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!!! Εγώ στην κόρη μου έκατσα τους τελευταίους 3 μήνες στο κρεβάτι αλλά και τους προηγούμενους μήνες πάλι δεν μπορούσα να κάνω και πολλά και μου βγήκε πολύ εύκολη στον ύπνο. Στον γιο μου ήμουν χάλια ως τον 6ο μήνα αλλά τους τελευταίους 3 μήνες δεν έκατσα κάτω και μου βγήκε και αυτός αρκετά καλός στον ύπνο οπότε μάλλον δεν παίζει ρόλο.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πιστεύω πως παίζει ρολο πως ημασταν στην εγκυμοσυνη.στο πρώτο παιδι ειχα αγχος για την εγκυκοσυνη αλλα γενικα ημουν πολυ ηρεμη.έχει βγει πολυ καλο παιδι.σε αυτη ειχα αγχος για την εγκυμοσυνη αλλα και γενική τρελα...

Μέχρι στιγμης το μωρο μου βγάζει το λάδι...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να απαντήσω με ταχύτητα: στην εγκυμοσύνη ήμουν μέσα στα νεύρα και την ένταση, το παιδί είναι πολύ πιο ήσυχο από την κόρη μου (ήρεμη εγώ σε όλη την πρώτη μου εγκυμοσύνη). Επίσης δεν έπαθε κανένα τίποτα από τα εμβόλια...

Ο μπέμπης ακολουθεί ομαλότατα την ανώτατη καμπύλη ανάπτυξης με τάσεςι να πάει ακόμα πιο πάνω... Γιγαντάκι.. Δεν ξέρω αν χαίρομαι ή φοβάμαι λίγο.. Δεν προφταίνω να αγοράζω ρούχα, τα φοράει δυο-τρεις φορε΄ς, και έτσι όπως εξακολουθεί να μην χ... δεν πολυλερώνεται κιόλας, οπότε τον αλλάζω κάθε δύο μέρες με το μπάνιο του. Αφόρετα φεύγουν τα φορμάκια και όλο πληρώνω για καινούρια.

Α, και είναι φουσκωμένα τα ούλα του και γεμίζει σάλια τον τόπο. Άμα είσαι πάνω από γυμνό πάτωμα ακούγεται το χαρακτηριστικό "ΠΛΑΤΣ". Για τις πρωτομανούλες: Βγάζει δόντι. Αυτό σημαίνει ότι ο ύπνος από προαιρετικός γίνεται τελείως περιτός για μαμά και βρέφος. Και θέλει κουβάλημα παραπάνω από το κανονικό, δηλαδ'ή ΟΛΗ την ώρα.

Το αριστερό μου χέρι όπου και στηρίζω τον μπέμπη όλη μέρα (κάνω δουλειές με το δεξί) θα έχει ένα μπρατσόνι σαν μποντιμπιλντερού. Το δεξί θα είναι η γνωστή χλαπάτσα. Ευτυχώς δεν είναι καλοκαίρι...


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Θανουλα έτσι κι εμείς. Φοράει φορμακια που η πρώτη μου κόρη φορουσε 5 μηνών. Και δεν ήταν μκκρο Μωρακι ήταν κανονικό.μου χαλαει τη γκαρνταρομπα τώρα γιατί χαιρομουν που γεννηθηκαν ίδια σαιζόν αλλά αυτά που φορούσε άνοιξη η μεγάλη μου της κάνουν τώρα και φυσικά είναι λεπτά γι χειμώνα Καί την άνοιξη δε θα της κάνουν.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!!!!!

Καλή χρονιά να έχουμε με πολλά χαμόγελα και αισιοδοξία!!!!!!!

Πώς τα περάσατε???? Εμείς τέλεια. Είναι τόσο ήσυχη η μικρή που την πήγα παντού! Και σε σπίτια φίλων αλλά και σε χριστουγεννιάτικα events μιας που ήθελα να χαρεί και ο γιος μου!!!!!

Μην μου πείτε οτι οι φετινές γιορτές δεν ήταν οι καλύτερες της ζωής σας????

Ειδικά εμείς που γίναμε δευτερομανούλες νομίζω οτι ολοκληρωθήκαμε!!!

Εσείς πώς τα περάσατε??????

Άσχετο: έχει εξαφανιστεί η Gianna_p από πριν γεννήσει. Θυμάμαι οτι θα κατέβαινε τον τελευταίο μήνα στην Αθήνα αλλά από τότε δεν έχει ξαναμπεί. Ξέρει καμιά σας τίποτα????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...