Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Μαρία..αχ...αυτή η παλινδρόμηση... Σα μπουκαλακι είναι!μόλις την ξαπλωνω αδειαζει! χαχα! το χειρότερο είναι τη νύχτα που κουτουλαω...

και έχει και πονακια ακόμα... δε ξέρω αν την πειράζει κατι που τρωω αλλά ειδικά το βράδυ μόλις τρώει αρχίζει και βογγαει και κάνει Γουλιές για πόσες ώρες..το πρωί μας βρίσκει αγκαλιά να μου πέφτει το κεφάλι απ τη νυστα. Χτες καθιστη τη θηλαζα και μου πεσε το κεφάλι πίσω και κοπανησα στον τοίχο!

Εσάς το παθαινουν αυτό που βογγανε μετά το φαγητό;

ρηλαξ τα χετε βάλει;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας έχω πει για τη μπάλα; με συμβούλεψε η κολλητη μου να χρησιμοποίησω τη μπάλα γυμναστικής που τυγχάνει να έχω.ξέρετε απ αυτές τις μεγάλες που κάνουν γιόγκα κλπ.αγκαλιά τη μπεμπα Καί Μπόινγκ μποινγκ! τα χαλαρωνει και είναι και πιο ξεκουραστεί από το πέρα δωθε στα χέρια.για σκεφτειτε το!

.κι εμείς 5μισή κιλά φτασαμε.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία..αχ...αυτή η παλινδρόμηση... Σα μπουκαλακι είναι!μόλις την ξαπλωνω αδειαζει! χαχα! το χειρότερο είναι τη νύχτα που κουτουλαω...

και έχει και πονακια ακόμα... δε ξέρω αν την πειράζει κατι που τρωω αλλά ειδικά το βράδυ μόλις τρώει αρχίζει και βογγαει και κάνει Γουλιές για πόσες ώρες..το πρωί μας βρίσκει αγκαλιά να μου πέφτει το κεφάλι απ τη νυστα. Χτες καθιστη τη θηλαζα και μου πεσε το κεφάλι πίσω και κοπανησα στον τοίχο!

Εσάς το παθαινουν αυτό που βογγανε μετά το φαγητό;

ρηλαξ τα χετε βάλει;

Α και το δικο σου βογγαει? Μια χαρά μας βρίσκω. Εγω εχω καταλάβει οτι δυσκολεύεται να ρευτει και βογγαει. Εμενα κοιμαται πανω μου και μολις το ξαπλωνω αρχίζει βογγητα.προχθες το εδεσα στο μαρσιπο το βραδυ και με πηρε ο υπνος. Ευτυχώς που ηταν δεμένος.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρία..αχ...αυτή η παλινδρόμηση... Σα μπουκαλακι είναι!μόλις την ξαπλωνω αδειαζει! χαχα! το χειρότερο είναι τη νύχτα που κουτουλαω...

και έχει και πονακια ακόμα... δε ξέρω αν την πειράζει κατι που τρωω αλλά ειδικά το βράδυ μόλις τρώει αρχίζει και βογγαει και κάνει Γουλιές για πόσες ώρες..το πρωί μας βρίσκει αγκαλιά να μου πέφτει το κεφάλι απ τη νυστα. Χτες καθιστη τη θηλαζα και μου πεσε το κεφάλι πίσω και κοπανησα στον τοίχο!

Εσάς το παθαινουν αυτό που βογγανε μετά το φαγητό;

ρηλαξ τα χετε βάλει;

και εμενα βογγαει απλα μου ειπαν οτι το βραδυ βαραινει ο οργανισμος τους και δεν την παλευοπυν με την παλινδρομηση!

μια απο τα ιδια με παιρνει ο υπνος ορθια και καθιστη οπου βρω!

με την μπαλα μου το εχουν πει και εμενα αλλα δεν το τολμαω!

την βαζω εναλλαξ στο ρηλαξ --> στο κουνακι τις φισερ (ηλεκτρικη κουνια -ρηλαξ) -->καλαθουνα -->καροτσι --> λικνο!!!!!


gk4cp3.png

7QUvp2.png

237480sbpovrx874.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια δεν αντεχω αλλο

Κλαιει συνεχεια. Μπορεί να εχει κολικούς ολη μερα? Νυσταααζω!

Έτσι ήταν η μεγάλη μου κόρη Νικ..όλη μέρα κλαμα.. τη νύχτα έπεφτε Ξερη απ την εξάντληση. Θηλαζετε;αν τη βάζεις στήθος ηρεμεί; η διατροφή σου πως είναι;Τρώς γαλακτοκομικά;η κάτι που μπορεί να την πειράζει; ακούς να έχει αέρια στην κοιλιτσα;

είστε καλύτερα σήμερα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία..και τα δικά σας βογγανε...να παίρνω κουράγιο γιατί φοβάμαι μήπως είναι πάλι θέμα αλλεργιας όπως στη μεγάλη μου και κουραζομαι μόνο που το σκέφτομαι να κάνω πλήρη αποχή.προς το παρόν προσεχω αλλά σοβαρή αποχή δε κάνω..

Δε θυμάμαι αν στην κακό-συζήτηση είχα ρωτήσει αν παρατηρειτε βλεννες.. ξέρετε Σαν μυξουλες στα κακα. Τώρα είναι αρκετές μέρες που έχει μυξες και μπορεί να βγαίνουν και στα κακά και να είναι απ αυτό αλλά είχαμε και πριν.. κι ελπίζω να μην είναι πάλι αλλεργιαααα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες - μανες!!!!!!! Τι κανετε; Τι ρωταω! Τρεχετε!!!!!!!!!! Ανασα δεν προλαβαίνω να παρω! Πολλες δουλειες βρε παιδακι μου. Πως τα καταφέρνετε οσες εχετε και άλλα παιδακια;!!!!! Τι κανουν τα μπεμπουλινια μας; Ελπιζω να είναι όλα καλα, το ιδιο και οι μανουλες! :P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

τρεχουμε και δε φτανουμε.χτες ηταν το καλυτερο βραδυ μας και σημερα το χειροτερο...μια ωρα κοιμηθηκα.,..

γουλιες ρεψιματα πονακια αερια κακα μυξες φλεματα και αλμα...ολα μαζιιιι...φανταστικαααααααααα...

ασε νασια πως τα καταφερνουμε...η μεγαλη εχει μαθει ολο το γιουτιουμπ απεξω...δε γινεται αλλιως...δε χαιρομαι αλλα δ γινεται..και εχω και βοηθεια τωρα και παλι τρεχουμε..να δω τι θα γινει οταν μεινω μονη.,..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Προσωπικά δεν είμαι σίγουρη ότι ξέρω πώς τα καταφέρνω. Απλά κάνω ότι μπορώ και μετά έχει βραδιάσει και ευχαριστώ την Παναγία που έχω ακόμα δύο παιδιά και δεν έσφαξα κάοπιο από τα δύο :):) .

Ο μπέμπης μου στούμπωσε. Και θηλάζω. Έχει συμβεί σε καμία; Έχει να κάνει κακά του δύο μέρες, και την ΄τελευταία φορά που τα έκανε δεν έκανε και τίποτα σπιουδαίο...

Πάλι γκαρίζει....


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κουρασμενες μανες! :)

Και εμεις μες στην γκρινια ειμαστε.θελει ολη την ωρα αγκαλια.Δεν παλευεται.

Σημερα ειναι λιγο καλυτερα και ελπιζω να φτιαξουν τα πραγματα.

Caramello και εμενα με ενα ipad στα χερια ειναι.το εχω μαστουρωσει το παιδι.Και ειμαι κατα να φανταστεις να αφηνεις τοσες ωρες το παιδι να βλεπει dvd...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καταρχήν, να χαίρεστε τα παιδάκια σας!Γερά και τύχερα να είναι!!

Με λένε Κατερίνα και γέννησα την μπεμπούλα μου στις 12/10.

Είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ αν και το παρακολουθώ αρκετό καιρό..θα χαιρόμουν πολύ αν έμπαινα στην παρέα σας μιας και όντας μόνη μου εδω στην Αθήνα (φιλοι,συγγενείς είναι μακρυά), η μόνη μου παρέα και παρηγοριά για να πω μια κουβέντα είναι το τηλέφωνο και το ίντερνετ..(καλά..και ο άντρας μου εννοείται αλλά λειπεί πολλές ώρες..)

Θα χαρώ λοιπόν να γνωριστούμε και να μιλάμε που και που...:)

Να έχετε μια όμορφη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα θανουλα ελιωσαααα! έτσι είναι! Εγώ όμως ακόμα έχω βοήθεια! τη μαμά μου.αλλά φανταστειτε ότι κι αυτή τα έχει παίξει! Όταν μεινω μόνη θα έχουμε τρέλα γλεντιααα!!

Κατερίνα καλωσηρθες!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες Κατερίνα :)

Λοιπόν, σηκώστε ψηλά τα χέρια και εγώ μετράω: ποιά καταφέρνει να σταθεί όρθια χωρίς να κουνιέται αριστερά- δεξιά; Όλες οι υπόλοιπες που κουνιέστε αριαστερά- δεξιά, σε πόση ώρα το καταλαβαίνετε;

ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΛΕΜΕ....


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...