Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Καλη χρονιά κορίτσια! Με υγεια και ευτυχια!

Πως περάσατε? Εμεις ήσυχα,οικογενειακά!

Ngn την γυρνας την μπουμπού ε?

Εγω τα εχω κλείσει λίγο μεσα γιατί φοβαμαι τις ιώσεις.ευτυχως κάνει συχνα καλο καιρο και βγαίνουμε για παραλιακο καφεδακι... ;)


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλη χρονιά κορίτσια! Με υγεια και ευτυχια!

Πως περάσατε? Εμεις ήσυχα,οικογενειακά!

Ngn την γυρνας την μπουμπού ε?

Εγω τα εχω κλείσει λίγο μεσα γιατί φοβαμαι τις ιώσεις.ευτυχως κάνει συχνα καλο καιρο και βγαίνουμε για παραλιακο καφεδακι... ;)

Καλή χρονιά κοριτσάκι μου!!!!!!!!

Και εγώ τα πηγαίνω μόνο σε σπίτια που ξέρω οτι δεν περνάνε κάποια ίωση και όταν έχει καλό καιρό τα βγάζω έξω. Δεν τα πάω όμως με τίποτα σε καφετέριες ή παιδότοπους και γενικότερα σε κλειστά μέρη. Μέχρι τώρα την έχουμε γλιτώσει. Θα δούμε!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονιάαααααα και χρονια πολλάαααααααααα!

Ευχομαι να εχετε υγεια, ευτυχια, ευημερια και αγαπη.

Να χαιρεστε τα αγαπημενα σας προσωπα και να σας χαιρονται!

Και εμεις περασαμε ωραια! Η μπεμπουλα μου είναι πολύ βολικο παιδι. Ολο γελια και χαρες! Αλλά μια από δω, μια από κει το αρπαξαμε το κρυωμα και τωρα εχουμε λιγες μυξουλες :(. Τι κανουν τα μπεμπακια σας; Σαν πρωταρα μανουλα εχω ξετρελαθεί με την προοδο της μικρης μου. Μου φαινονται όλα τοσο τελεια! Το χαμογελο της το πρωι όταν ξυπναει, οι διαλογοι μας, που προσπαθει να σηκωθεί. Εχει πολλή πλακα!Ευτυχως αρχισε να κοιμαται και 7ωρα το βραδυ και όλα βαινουν καλως!:P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά κοριτσάκι μου!!!!!!!!

Και εγώ τα πηγαίνω μόνο σε σπίτια που ξέρω οτι δεν περνάνε κάποια ίωση και όταν έχει καλό καιρό τα βγάζω έξω. Δεν τα πάω όμως με τίποτα σε καφετέριες ή παιδότοπους και γενικότερα σε κλειστά μέρη. Μέχρι τώρα την έχουμε γλιτώσει. Θα δούμε!

Και εγω μια απο τα ιδια.παμε για καφε σε ανοιχτή καφετέρια αλλα τα σπίτια γενικά τα αποφεύγω.να σε ρωτήσω τωρα που έγινε η μικρή τριων μηνων καθε ποση ωρα τρώει και ποσες ωρες κοιμάται?


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μια απο τα ιδια.παμε για καφε σε ανοιχτή καφετέρια αλλα τα σπίτια γενικά τα αποφεύγω.να σε ρωτήσω τωρα που έγινε η μικρή τριων μηνων καθε ποση ωρα τρώει και ποσες ωρες κοιμάται?

Καλημέρα!!!!!

Το βράδυ εμένα μου κοιμάται 7μιση ώρες με 8. Χθες την έβαλα 1η φορά στο δωμάτιο της, στην κούνια της μόνη της. Πριν την είχα στο port bebe δίπλα μου στην κρεβατοκάμαρα μου. Το πήρε πολύ καλά. Δεν κατάλαβε καμία αλλαγή. Θα δείξει βέβαια και τις επόμενες μέρες. Απλώς το βράδυ δεν έχει στάνταρ ώρα που θα μου κοιμηθεί. Μπορεί να είναι 9, 10, 11 ή και 12 καμιά φορά. Δεν θέλω όμως. Θέλω να μου κοιμάται 8-9 το πολύ και ας ξυπνάει μέσα στην νύχτα. Έτσι έκανα και στον γιο μου και πραγματικά μέχρι και τώρα πάει νωρίς για ύπνο και έτσι μπορώ να ξεκουραστώ ή να κάνω καμιά δουλειά.

Την μέρα η μικρή δεν μου κοιμάται πάρα πολύ. Τρώει ακατάστατα και κοιμάται το πολύ 1 ώρα σερί. Την βάζω όμως στο relax και της αρέσει. Θηλάζω ακόμα αποκλειστικά οπότε δεν ξέρω πόσο τρώει σε κάθε γεύμα οπότε δεν την ταίζω ανά 3ωρο αλλά όποτε το ζητήσει. Γενικά όμως είναι λιγόφαγη. Καμία σχέση με τον γιο μου! Εσένα πώς είναι το πρόγραμμά του????

ΝΑΣΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΑ!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Και εμενα η μικρη είναι ολιγοφαγη και αυτό με ανησυχει λιγο γιατι γεννηθηκε και 4100γρ και είναι ψηλη 61εκ και φοβάμαι μην δεν αναπτυχθεί σωστα. Επισης κοιμαται τη νυχτα όπως ειπα αλλα μεχρι να κοιμηθεί μπορει να κανει και μιαμιση ωρα. Δηλαδη ενώ γκρινιαζει λογω νυστας δυσκολευεται παρα πολύ να την παρει ο υπνος. Κλεινει τα ματακια της για λιγα λεπτα και μετα τινάζεται και ξυπναει . Ε αυτό μπορει να επαναληφθεί απειρες φορες μεχρι να την παρει τελικα ο υπνος. Και αυτό επισης με στενοχωρει γιατι φοβάμαι μηπως εχει καμια διαταραχη υπνου. Μες στη μερα κοιμαται ελαχιστα, περιπου κανενα 2-3ωρο στο συνολο.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Τι κάνετε????

Εγώ χθες είχα μια εφιαλτική ημέρα! Έπαθα μαστίτιδα. Πετρώματα και τρελό πόνο στο δεξί μαστό και πυρετό 39 με τρελό πονοκέφαλο και ζαλάδες. Όλη μέρα ήμουν με ζεστές κομπρέσες, λαδάκια και μαλάξεις. Ο πυρετός μία ανέβαινε μία έπεφτε. Στις 6 το απόγευμα πήρα τον γυναικολόγο μου γιατί είχα απογοητευτεί. Μου είπε να πάρω αντιβίωση για 4 μέρες και να δώσω ξένο γάλα στο παιδί. Στις 8 το απόγευμα μετά από ώρες ατελείωτες ώρες όλων των παραπάνω έπεσε ο πυρετός οπότε δεν πήρα αντιβίωση. Ο γιατρός μου είναι κάθετος οτι πρέπει να πάρω αλλά εγώ θέλω να το παλέψω βρε κορίτσια. Πιστεύω οτι αφού μου έπεσε ο πυρετός σημαίνει οτι το οίδημα υποχωρεί. Λέτε να κάνω βλακεία?????


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!! Τι κάνετε????

Εγώ χθες είχα μια εφιαλτική ημέρα! Έπαθα μαστίτιδα. Πετρώματα και τρελό πόνο στο δεξί μαστό και πυρετό 39 με τρελό πονοκέφαλο και ζαλάδες. Όλη μέρα ήμουν με ζεστές κομπρέσες, λαδάκια και μαλάξεις. Ο πυρετός μία ανέβαινε μία έπεφτε. Στις 6 το απόγευμα πήρα τον γυναικολόγο μου γιατί είχα απογοητευτεί. Μου είπε να πάρω αντιβίωση για 4 μέρες και να δώσω ξένο γάλα στο παιδί. Στις 8 το απόγευμα μετά από ώρες ατελείωτες ώρες όλων των παραπάνω έπεσε ο πυρετός οπότε δεν πήρα αντιβίωση. Ο γιατρός μου είναι κάθετος οτι πρέπει να πάρω αλλά εγώ θέλω να το παλέψω βρε κορίτσια. Πιστεύω οτι αφού μου έπεσε ο πυρετός σημαίνει οτι το οίδημα υποχωρεί. Λέτε να κάνω βλακεία?????

Κοριτσι, Συγγνωμη που επεμβαίνω! Ως θηλαζουσα μητέρα, μπορω να σου πω τι ξέρω! Αντιβιωση όντως μπορει να χρειάζεσαι αλλα για ποιο λογο να δώσεις ξένο γαλα στο παιδακι σου; Το γαλα σου ειναι μια χαρα, άλλωστε με τον θηλασμο θα επανέλθει και πιο γρήγορα. Εμένα, η παιδίατρος, που ειναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμου, για μια φλεγμονή στο δόντι, μου εδωσε brofen που δεν περνάει στο γαλα. Μπορείς να ρωτήσεις και στο mitrikos thilasmos. Στο e lactacia μπορείς να ψάξεις την ουσία την αντιβιωση και να επιλέξετε μια με risk 0!

Μην αγχωνεσαι θα υποχωρήσει αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι, Συγγνωμη που επεμβαίνω! Ως θηλαζουσα μητέρα, μπορω να σου πω τι ξέρω! Αντιβιωση όντως μπορει να χρειάζεσαι αλλα για ποιο λογο να δώσεις ξένο γαλα στο παιδακι σου; Το γαλα σου ειναι μια χαρα, άλλωστε με τον θηλασμο θα επανέλθει και πιο γρήγορα. Εμένα, η παιδίατρος, που ειναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμου, για μια φλεγμονή στο δόντι, μου εδωσε brofen που δεν περνάει στο γαλα. Μπορείς να ρωτήσεις και στο mitrikos thilasmos. Στο e lactacia μπορείς να ψάξεις την ουσία την αντιβιωση και να επιλέξετε μια με risk 0!

Μην αγχωνεσαι θα υποχωρήσει αμέσως!

Καλησπέρα roubi. Σ'ευχαριστώ για την απάντησή σου!! Μάλλον θα την γλιτώσω και χωρίς αντιβίωση. Ευτυχώς τον γιο τον είχα θηλάσει 14 μήνες και ήξερα τι να κάνω με το που πέτρωνε. Τώρα όμως δεν το πρόλαβα γιατί η μικρή είναι λιγόφαγη και κοιμήθηκε όλο το βράδυ.Βέβαια με το που το έπαθα επί ένα 24ωρο κάθε περίπου μισή ώρα έκανα συνέχεια ζεστές κομπρέσες, έβαζα baby oil και έβαζα την μπέμπα να θηλάσει. Έχει υποχωρήσει ο πυρετός και ο πόνος στο στήθος μου έχει μειωθεί αρκετά. Μόνο λίγα πετρώματα έχουν μείνει αλλά νομίζω οτι μέσα στις επόμενες ημέρες θα φύγουν και αυτά. Πάντως ο πόνος είναι απερίγραπτος ειδικά όταν μαλάζω το στήθος για να σπάσει το οίδημα!!!!!!

Για τα παιδάκια μας έχουμε τρελές αντοχές!!!!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεννησαμεεεεεεεε κοριτσιααααααε 3180 η μπουμπου

Και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!χχχχ

ΜΑΡΚΕΛΑ ΜΟΥ ετυχε να δω πρωτη το μηνυμα σου και σου ευχομαι ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!! ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟ!!!!!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!

Ειμαι απο αλλο καφε και συγνωμη που εισεβαλα ετσι στο δικο σας, απλα χαρηκα πολυυυυυυυυυυυ με τα νεα σας!!!!!!!!


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμεεεεεεεε κοριτσιααααααε 3180 η μπουμπου

Και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!χχχχ

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΠΟΣΟ ΧΑΡΗΚΑ! ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!! ΤΟ ΑΞΙΖΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!

Τέρμα το άγχος τώρα! Τα καλύτερα έρχονται!!!!!!!:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμεεεεεεεε κοριτσιααααααε 3180 η μπουμπου

Και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!χχχχ

Μαρκέλα μου Συγχαρητήριααααααααααααααααα!!!!!!!!

Να το χαίρεστε το μπεμπάκι σας! Και τωρα ολοκληρώθηκε το Cafe μας. Αχ Μαρκέλα δεν ξερεις τι χαρές σε περιμένουν!!!!!!!! Είναι ο, τι πιο ομορφο εχεις ζησει ποτέ. Δεν περιγράφεται!!!!! Να ειστε γεροι να το μεγαλώσετε και να το χαρείτε όπως ποθείτε!!!!!!!!!!!:):):)


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαμεεεεεεεε κοριτσιααααααε 3180 η μπουμπου

Και θηλαζουμε αποκλειστικά !!!!χχχχ

Τι λες τωρα.Αχ ποσο χάρηκα! Να την χαίρεστε Μαρκελακι.Ελπιζω να μην κλαις καθε μερα απο χαρα...

Σε ποιον μοιάζει?? :D


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...