Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Εμενα μου αλλαζει ακομα τα φωτα.ασε πακέτο τρελό . βλέπω οτι δεν εχω και πολυ γάλα και εκνευρίζομαι.

Στο parents έχει πολλά θέματα που λένε πώς να αυξήσεις την παραγωγή. Ίσως σε βοηθήσουν.


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ο μπέμπης μου χαμογελάει πλέον κάθε φορά που με βλέπει. Επίσης σπάνια κάποιο βράδυ δεν κοιμάται τουλάχιστον ένα τρίωρο (και τρία εναμισάωρα, αλλά τι να κάνεις;;). Τα άκρα του έχουν δέσει τελείως και είναι αφράτα και μαλακά. Δεν είναι πλέον νεογέννητο, ακόμα και το κλάμα του δεν είναι πια κλάμα νεογέννητου..

Τελείωσα πια με τα νεογέννητα, ήταν το τελευταίο μου, ξανά ποτέ δεν θα έχω ένα μωράκι με όλες τις αντιδράσεις και τα αντανακλαστικα΄του νεογέννητου.. Και΄ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός... Νομίζω ότι τελικά στεναχωριέμαι λίγο.. :(


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο μπέμπης μου χαμογελάει πλέον κάθε φορά που με βλέπει. Επίσης σπάνια κάποιο βράδυ δεν κοιμάται τουλάχιστον ένα τρίωρο (και τρία εναμισάωρα, αλλά τι να κάνεις;;). Τα άκρα του έχουν δέσει τελείως και είναι αφράτα και μαλακά. Δεν είναι πλέον νεογέννητο, ακόμα και το κλάμα του δεν είναι πια κλάμα νεογέννητου..

Τελείωσα πια με τα νεογέννητα, ήταν το τελευταίο μου, ξανά ποτέ δεν θα έχω ένα μωράκι με όλες τις αντιδράσεις και τα αντανακλαστικα΄του νεογέννητου.. Και΄ούτε που κατάλαβα πότε πέρασε ο καιρός... Νομίζω ότι τελικά στεναχωριέμαι λίγο.. :(

Καλημέρα Θανούλα!!!!!! Εγώ την λατρεύω την βρεφική ηλικία (μάλλον είμαι κουλή), ίσως επειδή και τα 2 παιδιά μου ήταν αρκετά ήσυχα!!!! Και εγώ στεναχωριέμαι πολύ που μεγαλώνει και δεν θα ξαναέχω νεογέννητο. Προσπαθώ να ρουφάω όλες τις στιγμές μαζί της!!!!!!! Αν δεν σκεφτόμουν την εγκυμοσύνη μάλλον θα πήγαινα και για 3ο!!!!!!

Εμένα 2 μέρες κοιμήθηκε σερί όλο το βράδυ αλλά το σημερινό μου ξύπνησε 1 φορά στις 04:45 έφαγε και στις 4:30 κοιμόταν ήδη. Ξύπνησε στις 9 και τώρα ξανακοιμάται!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αλλαζει ακομα τα φωτα.ασε πακέτο τρελό . βλέπω οτι δεν εχω και πολυ γάλα και εκνευρίζομαι.

http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/06/blog-post_500.html

εχει και εδω οδηγιες εμενα η κουμπαρα μου τα καταφερε σιγα σιγα με παραλληλες αντλησεις και θηλασμους για καμια 15 μερες μεχρι που εστρωσε η παραγωγη της χχχχ

εγω δεν γεννησα ακομα ειμαι λιγο στο νοσοκομειο μεσα εξω αγωνια εξετασεις αλλα η μικρη μου ακομα μια χαρουλα και ειναι και θρεφταρακι στις 30 εβδομαδες ειναι 1700γρ!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/06/blog-post_500.html

εχει και εδω οδηγιες εμενα η κουμπαρα μου τα καταφερε σιγα σιγα με παραλληλες αντλησεις και θηλασμους για καμια 15 μερες μεχρι που εστρωσε η παραγωγη της χχχχ

εγω δεν γεννησα ακομα ειμαι λιγο στο νοσοκομειο μεσα εξω αγωνια εξετασεις αλλα η μικρη μου ακομα μια χαρουλα και ειναι και θρεφταρακι στις 30 εβδομαδες ειναι 1700γρ!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!! Άντε με το καλό. Λίγο σου έμεινε. Καταλαβαίνω την αγωνία σου αλλά θα τα καταφέρεις αυτήν την φορά. Στο χρωστάει!!!!!

Φιλιά!!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/06/blog-post_500.html

εχει και εδω οδηγιες εμενα η κουμπαρα μου τα καταφερε σιγα σιγα με παραλληλες αντλησεις και θηλασμους για καμια 15 μερες μεχρι που εστρωσε η παραγωγη της χχχχ

εγω δεν γεννησα ακομα ειμαι λιγο στο νοσοκομειο μεσα εξω αγωνια εξετασεις αλλα η μικρη μου ακομα μια χαρουλα και ειναι και θρεφταρακι στις 30 εβδομαδες ειναι 1700γρ!!!

Στο parents έχει πολλά θέματα που λένε πώς να αυξήσεις την παραγωγή. Ίσως σε βοηθήσουν.

Αχ κορίτσια μου τα παντα εχω διαβασει και εχω κανει αλλα διαφορα δεν βλεπω. Φοβάμαι ότι βασανιζω και το μωρο ετσι όπως επιμενω. :(

Αντε Μαρκελακι λιγο εμεινε.Σε λιγο καιρο θα μας γραφεις για τα τρελα ξενυχτια σου...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.mitrikosthilasmos.com/2012/06/blog-post_500.html

εχει και εδω οδηγιες εμενα η κουμπαρα μου τα καταφερε σιγα σιγα με παραλληλες αντλησεις και θηλασμους για καμια 15 μερες μεχρι που εστρωσε η παραγωγη της χχχχ

εγω δεν γεννησα ακομα ειμαι λιγο στο νοσοκομειο μεσα εξω αγωνια εξετασεις αλλα η μικρη μου ακομα μια χαρουλα και ειναι και θρεφταρακι στις 30 εβδομαδες ειναι 1700γρ!!!

Μαρκελα ευχομαι με το καλο το μωρακι σου!!!!! :-)


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

κι εμενα μου εχει αλλαξει τα φωτα...

ολο το βραδυ βογγαει ειτε απο κοιλια ειτε απο μυτη και φλεματα και τη μερα λιωνει στο μαρσιπο....θα περασει που θα παει.Ειμαι πολυ πιο ηρεμη γιατι στην πρωτη μου κορη μετανιωνω που ημουν τοσο πανικοβλητη μεσα στα νευρα και στα κλαματα και ελεγα αντε να μεγαλωσει δεν αντεχω αλλο και δε το εζησα οσο θα θελα.Περασε τοσο γρηγορα ο καιρος που εχει γινει κοτζαμ κοπελιτσα που ειπα οτι αυτη τη φορα θα το ζησω οσο παει..γιατι περναει ο καιρος και μωρακια δε ξαναγινονται...και ουτε κι εμεις αντεχουμε οικονομικα να παμε για τριτο.....

Μαρκελιτσα μου κοντευεις !εισαι κοντα με τη νυφη μου και μια φιλη στις εβδομαδες! Ολα με το καλο!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

νικ απο που καταλαβες οτι δν εχεις γαλα; δε παιρνει το απαραιτητο βαρος το μωρο; Αν το παιρνει κανε υπομονη.Δε μπορω φυσικα να σου πω τι να κανεις γιατι μονο εσυ ξερεις την κατασταση και φαινεται οτι το εχεις ψαξει αλλα εγω θα απεφευγα το συμπληρωμα αν το βαρος ειναι καλο.Αλλα οπως ξαναειπα μονο εσυ ξερεις.Ενημερωσου και ακολουθησε το ενστικτο σου.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια επειδη ειναι αδυνατον να σας παρακαλουθησω εδω αν εχετε φεις ειμαι η sophie oro οποια θελει ας με κανει add κι ας στειλει μυνημα με το nick της φιλια!!

υγ θανουλα ναι μπορει να σου κανει και μια εβδομαδα χωρις να ενεργηθει το μωρο με αποκλειστικο θηλασμο...ειναι απλα δυσκοιλιο!!!ειχα τον πρωτο μου γιο ετσι


MQjzp2.png?FkLR57Wy

3gadp2.png?sI4enUWb

tXwAp2.png?KJlKPIIe

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νικ απο που καταλαβες οτι δν εχεις γαλα; δε παιρνει το απαραιτητο βαρος το μωρο; Αν το παιρνει κανε υπομονη.Δε μπορω φυσικα να σου πω τι να κανεις γιατι μονο εσυ ξερεις την κατασταση και φαινεται οτι το εχεις ψαξει αλλα εγω θα απεφευγα το συμπληρωμα αν το βαρος ειναι καλο.Αλλα οπως ξαναειπα μονο εσυ ξερεις.Ενημερωσου και ακολουθησε το ενστικτο σου.

Αν έχεις να μου πεις κάτι να με βοηθήσεις με χαρα να το ακουσω.απο βάρος μια χαρα είμαστε.το ζυγιζω μαζι μου και ηδη έχει παρει 2 κιλά. Σίγουρα θα σου πω απο την επόμενη βδομάδα που θα το ζυγίσει η παιδίατρος και θα ειναι 2 μηνων ακριβως.

Οταν παταω το στηθος βγάζει γάλα. Απλα αυτος βαριέται να ρούφηξει βγαίνει κλαίει και δεν το πιάνει ξανα.εκει δινω μπουκαλι.αλλα αυτο γίνεται μια με δυο φορές συνολο.ολες τις αλλες μονο στήθος.


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθειά σας. Η μικρή μου ενώ είναι πολύ ήσυχο παιδάκι έχει μπερδέψει την ημέρα με τη νύχτα. Από τις 12 ξυπνάει και μας έχει στο πόδι μέχρι μπορεί και της 5 ή της 7 τα ξημερώματα. Κλαίει σπαρακτικά και δεν είναι απαραίτητο ότι πεινάει. Μπορεί να θέλει απλά αγκαλιά και να σημειώσω ότι δεν έχει κολικούς. Τί να κάνω; Κοντεύω να σοριαστώ.:(


DZwvp2.png

tt1908cc.aspx

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την βοήθειά σας. Η μικρή μου ενώ είναι πολύ ήσυχο παιδάκι έχει μπερδέψει την ημέρα με τη νύχτα. Από τις 12 ξυπνάει και μας έχει στο πόδι μέχρι μπορεί και της 5 ή της 7 τα ξημερώματα. Κλαίει σπαρακτικά και δεν είναι απαραίτητο ότι πεινάει. Μπορεί να θέλει απλά αγκαλιά και να σημειώσω ότι δεν έχει κολικούς. Τί να κάνω; Κοντεύω να σοριαστώ.:(

Σε καταλαβαινω απολυτα! το επαθα και εγω τις πρωτες μερες που γυρισα από το νοσοκομειο. πρεπει καποιος να σε βοηθησει. σε εμενα ηρθε η μητερα μου τα πρωινα και την κρατησε ξυπνια για καποιες ωρες. ετσι αλλαξε το ρολοι της πολύ γρηγορα. σε δυο - τρεις μερες κοιμοταν νυχτα. τωρα κοιμαται κατά τις 12 το βραδυ και με ξυπναει στις 5 περοπου και μετα στις 9 το πρωι. βεβαια κοιμαται και λιγο μες τη μερα.


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

Νικ φυσικά ειδική δεν είμαι μπορώ μόνο να σου πω την άποψή μου κι εσύ να κρινεις. Μόλις διάβασα ότι δίνεις μπουκάλι κατάλαβα ποιο είναι το πρόβλημα. Δίνεις δικό σου αντλημενο να υποθεσω; δυστυχώς κάποια μωρά όταν μάθουν στην ευκολία του μπουκαλιου που δε τα κουραζει τόσο όσο το στήθος μετά δε το θέλουν το στήθος. Ειδικά αν είναι νυσταγμενα. Τώρα η λύση είναι είτε δε ξαναδινεις μπουκάλι είτε δίνεις μόνο μπουκάλι αλλά θα κουραστεις με τις αντλησεις και μπορει να κανεις κακο στην παραγωγη σου αν δεν ειναι καταλληλο το θηλαστρο.αφού παιρνει καλό βάρος έχεις γαλα αλλα σας το χαλάει το μπουκάλι.


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μάνεεεεεεςςςςςς!!!!!

Τι κάνετε???????

Εμείς είμαστε μια χαρούλα!!!!! Συνεχίζουμε να θηλάζουμε αποκλειστικά και να κοιμόμαστε σερί το βράδυ!!!!! Ούτε να το πιστέψω δεν μπορώ οτι έχω νεογέννητο και είμαι ξεκούραστη!!! Εύχομαι να μην μου τα βγάλει μετάαααααα!!!!!!!:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Αχ πόσο τέλεια είναι αυτή η περίοδος που σε κοιτάνε και γελάνε!!!!! ΛΙΩΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!

Αν δεν σκεφτόμουν την εγκυμοσύνη στάνταρ θα είχα κάνει κι άλλο!!!!!

Φιλιά σε όλες και ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!


OTp9p2.png

wwdEp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...