Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

Αχ μαρκελάκι...Μα τόση γκαντεμιά βρε κορίτσι μου...Ε, πια όμως πιστεύω πως πέρασε η σειρά σου να "πληρώσεις αμαρτίες" πολλών γενεών πίσω. Πια, το επόμενο δεν μπορεί παρά να είναι γερό και δυνατό.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμένα που ο γιατρός μου θέλει να με ξαναδεί σήμερα; Η αυχενική ήταν καλή,αιματολογικές ακόμα περιμένω, αλλά λόγω θέσης του μωρού δεν μπορούσε να δει την άνω γνάθο και θέλει να με ξαναδεί. Να τον πιστέψω ή είδε κάτι και θέλει να το σιγουρέψει πριν μου πει;


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα!!!!Ειχα πει να σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα γιατι οι εμπειριες που μοιραζομαστε σωζουν μωρακια!!!!

Καταρχην ΚΑΛΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΩ!!!Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τον καρυοτυπο και το παιδι α) Ηταν κοριτσακι και β) ειχε τρισωμια22 η οποια τρισωμια εμφανιζεται 1 φορα στις 30.000-50.000 εμβρυα!!!Δηλαδη πειτε μου εσεις ποσο τυχη μπορει να εχω ?????????????!!! ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΜΕΝΑ???????????ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ?????????????Δηλαδη μου πηρε ενα στις 38 εβδομαδες και ακομα το κλαιω ολα τα σπανια σε μενα δλδ ????????????????

Δεν παιζει ρολο η ηλικια δεν παιζει ρολο αν εχεις παραπανω κιλα , ζαχαρο , η θυροειδη , θρομβοφυλια και οτιδηποτε αλλο ειναι να μην σου κατσει που λενε!!!!!!!!!!!

Τα παιδια με αυτο το συνδρομο ακομα και αν φτασουν να γεννηθουν πραγμα πολυ σπανιο εχουν διαρκεια ζωης το πολυ 3 χρονια και οι επεμβασεις που μπορει να δεχθουν ειναι πολυ επικυνδυνες!!!Το καλο σε ολο αυτο ειναι οτι γενετικα εγω η ο αντρας μου δεν εχουμε κανενα προβλημα μιας και ειναι προβλημα στον πολλαπλασιασμο των κυταρων κατα την ωογεννεση!!!Σας βαζω και το σχετικο αρθρο ενημερωτικα και λεω οτι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ''ΤΥΧΑΙΟ'' αν δεν ειναι τεκμηριομενο...ολα πρεπει να τα ψαχνουμε!!!Οποτε ηταν ενα τυχαιο τεκμηριομενο γεγονος και βαζουμε μπρος για αλλα!!!!

http://www.iatrikionline.gr/8emata_1_2008/1.pdf

Μαρκελακι μου, ποσο δικαιο εχεις!!! Αν δεν ξερεις τι ακριβως ειναι αυτο που το προκαλεσε ολο αυτο, δεν μπορεις να βασιστεις σε ενα απλο "ΤΥΧΑΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ" που σου λενε!!!! :? Ειλικρινα ομως, καλυτερα ετσι, θα πονουσες πολυ περισσοτερο αργοτερα!! ;)

ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΓΟΥΡΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ......... :D :D :D :D :D

Εμένα που ο γιατρός μου θέλει να με ξαναδεί σήμερα; Η αυχενική ήταν καλή,αιματολογικές ακόμα περιμένω, αλλά λόγω θέσης του μωρού δεν μπορούσε να δει την άνω γνάθο και θέλει να με ξαναδεί. Να τον πιστέψω ή είδε κάτι και θέλει να το σιγουρέψει πριν μου πει;

Να τον πιστεψεις, δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις!! Αν ηταν κατι αλλο θα σου το ελεγε!!! :DΝα εισαι αισιοδοξη!!!! Και ολα καλα θα πανε!! ;)


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused: Κοριτσια να ρωτησω κατι αλλο;;; Στις 30/04 εκλεισα για αυχενικη και παππΑ στο ΛΗΤΩ, για την ιδια μερα ομως εκλεισα και στο Μεντι Μολ να κανω μια εξεταση για κυστικη ινωση που μου προτεινε ο γιατρο μου!!

εχει κανει καμια σας;

συμφωνα με το γιατρο μου υπαρχουν 500 ειδη κυστικης ινωσης, απο τα οποια μονο 50 γνωριζουν στην Ελλαδα. Το παιδι για να γινει φορεας πρεπει ενας απο τους 2 να εχει κυστικη ινωση, για να γινει ομως ασθενης πρεπει να εχουν και οι δυο το ιδιο ειδος απο τα 500, καταλαβαινετε ποσο σπανιο ειναι, ομως παντα υπαρχει αυτη η ΜΙΑ πιθανοτητα στις Ποοοοοσες :cry:!!!

Η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι λιγακι!!! :?


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έβλεπα φανατικά τον δρ Χάουζ δεν θα είχα ξανακούσει ποτέ στη ζωή μου για την κυστική ίνωση. Δεν έχω κάνει ποτέ τέτοια εξέταση και ούτε ξέρω κάποιον που έκανε. Με αίμα γίνεται; Και ποιο από όλα τα είδη εξετάζουν; Και τα 50 που ξέρουν;

Με την αυχενική θα χορταάσεις να βλέπεις το μωρο σου. Κρατάει πολύ ώρα, αλλά θα σε συμβούλευα μετά να πας να ξαπλώσεις. Είναι η μόνη από όλες τις τακτικές εξετάσεις που ο γιατρός πιέζει για αρκετή ώρα την κοιλιά σου΄με το μηχάνημα προκειμένου να δει καλά το μικροσκοπικό αλλά σχεδόν ολοκληρωμένο μωράκι σου που τα έχει όλα μικρούλικα. Σου το λέω για να κανονίσεις τις δουλειές σου, εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν μου είχαν πει τίποτα πήγα για ψώνια μετά και για καφέ και για φαγητό και μια διαδρομή 1,5 ώρας για να γυρίσω σπίτι μου...και έπαθα μικροαποκόληση.Οπότε προληπτικά... άσε τις δουλειές γιά άλλη μέρα, δεν πειράζει..


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημερα!

Μαρκέλα μου πράγματι σου συνεβησαν πραγματα σπάνια και δυσάρεστα! Όμως εισαι πολύ δυνατος άνθρωπος και αυτο ειναι που θαυμαζω σε σενα. Προσωπικα δεν ξερω αν θα ειχα κουραγιο για τιποτε άλλο. Εύχομαι οι προσπαθειες σας να ειναι λιγες και σύντομα να ξεκινησει για σενα μια καινουργια περιοδος εγκυμοσυνης. Ε και τωρα που περασες ολες τις δυσκολες και πιο σπανιες περιπτωσεις δεν έχει άλλο για σενα. Η τριτη φορα θα ειναι και η τυχερη σιγουρα!!!!

Κορίτσια αρχισαμε τις αυχενικες. Εγω εχω κλεισει για 16 Απριλιου και οπως καταλαβαινετε δεν ειχαμε αλλο αγχος μεχρι τωρα, ηρθε να προστεθει και αυτο. Τελικά ποτε θα ησυχασουμε; Νομιζω ποτε πια αφου και να γεννηθει το μωρο θα τρελαινομαστε μην παθει τιποτα. Για όσες περιμενουν πρωτη φορα παιδάκι ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!! :-P:shock:


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιαεγω εκανα εξεταση κυστιικης ινωσης για το 75% των μεταλλαξεων.

μαρκελα ευχομαι απο εδω και περα ολα να κυλησουν καλα για σενα

θανουλα μην ανησυχεις.ολα καλα θα ειναι.


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια , εισαστε καλα σημερα?

εγω σηκωθηκα με ενα στομαχι 9 μποφωρ. αντε λιγες μερες μειναν ακομα να κλεισουμε το πρωτο τριμηνο μπας και δουμε ασπρη μερα.

γεια σας κοριτσακια!

Μπραβο για την αυχενικη Ιουλια!

Εκανε καμια αλλη; ουφ δε μου εχει μεινει μυαλο πια!

Καλη επιτυχια γιαννα και μαρακι ολα καλα θα ειναι!!:D:D:D

Γιαννα κι εμενα μου ειχαν δωσει ενα φυτικο σιροπι για το λαιμο απο φαρμακειο και καλα ακινδυνο σε σχεση με τα φαρμακευτικα που δε δινουν αν δεν εχεις το οκ του γιατρου.Το πηρα λιγες μερες και το μετανιωσα οταν διαβασα τα συστατικα του και το σταματησα.Κατα τη γνωμη μου ειναι λαθος να δινουν τα βοτανα ως ακινδυνα διοτι ολα τα βοτανα εχουν τις ιδιοτητες τους και καποια ειναι ακαταλληλα για την εγκυμοσυνη! δες για παραδειγμα αυτο το σαιτ και υπαρχουν κι αλλα...

http://botanologia.blogspot.gr/2010/12/blog-post_18.html

φυσικα για να γινει κατι πρεπει να ειναι σε μια αρκετη ποσοτητα αλλα τα σιροπακια εχουν αρκετη ποσοτητα σε σχεση με το να βαλεις πχ ριγανη στο φαγητο σου.Θελει προσοχη! Για να καταλαβεις τη δυναμη των βοτανων παλια οταν θελανε να ριξουνε ενα παιδι χωρις να τις παρουν πρεφα στον περιγυρο,πινανε αφεψηματα ριγανης! Δε θελω να προκαλεσω πανικο γιατι επαναλαμβανω οτι ηταν σε μεγαλες ποσοτητες για να γινει κατι.Στο φαγητο μας μπορουμε να βαζουμε.Αλλα καλο ειναι να τα εχουμε υποψιν μας...γνωμη μου..

καλα επαθα πλακα τωρα. δεν ειχα ιδεα για το τι μπορει να προκαλεσουν τα βοτανα......πο πο ειδικα αυτο που διαβασα με τα αφεψηματα ριγανης που λες οτι τα πιναν για να αποβαλουν......επαθα σοκ.

Κοριτσια καλησπερα!!!!Ειχα πει να σας ενημερωσω για τα αποτελεσματα γιατι οι εμπειριες που μοιραζομαστε σωζουν μωρακια!!!!

Καταρχην ΚΑΛΕΣ ΑΥΧΕΝΙΚΕΣ ΜΕ ΜΩΡΑ ΓΕΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο ΘΕΟΣ ΜΕ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΜΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ ΠΙΣΩ!!!Σημερα πηρα τα αποτελεσματα απο τον καρυοτυπο και το παιδι α) Ηταν κοριτσακι και β) ειχε τρισωμια22 η οποια τρισωμια εμφανιζεται 1 φορα στις 30.000-50.000 εμβρυα!!!Δηλαδη πειτε μου εσεις ποσο τυχη μπορει να εχω ?????????????!!! ΤΡΙΑΝΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΕΤΥΧΕ ΣΕ ΜΕΝΑ???????????ΓΙΑΤΙ ΡΩΤΑΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑΤΙ ?????????????Δηλαδη μου πηρε ενα στις 38 εβδομαδες και ακομα το κλαιω ολα τα σπανια σε μενα δλδ ????????????????

Δεν παιζει ρολο η ηλικια δεν παιζει ρολο αν εχεις παραπανω κιλα , ζαχαρο , η θυροειδη , θρομβοφυλια και οτιδηποτε αλλο ειναι να μην σου κατσει που λενε!!!!!!!!!!!

Τα παιδια με αυτο το συνδρομο ακομα και αν φτασουν να γεννηθουν πραγμα πολυ σπανιο εχουν διαρκεια ζωης το πολυ 3 χρονια και οι επεμβασεις που μπορει να δεχθουν ειναι πολυ επικυνδυνες!!!Το καλο σε ολο αυτο ειναι οτι γενετικα εγω η ο αντρας μου δεν εχουμε κανενα προβλημα μιας και ειναι προβλημα στον πολλαπλασιασμο των κυταρων κατα την ωογεννεση!!!Σας βαζω και το σχετικο αρθρο ενημερωτικα και λεω οτι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ''ΤΥΧΑΙΟ'' αν δεν ειναι τεκμηριομενο...ολα πρεπει να τα ψαχνουμε!!!Οποτε ηταν ενα τυχαιο τεκμηριομενο γεγονος και βαζουμε μπρος για αλλα!!!!

http://www.iatrikionline.gr/8emata_1_2008/1.pdf

Μαρκελακι ειλικρινα δεν ξερω τι να πω......

δηλαδη ποση ατυχια μπορει να σε ακολουθουσε?

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ απο εδω και περα μονο χαρες και καλα αποτελεσματα.

Εμένα που ο γιατρός μου θέλει να με ξαναδεί σήμερα; Η αυχενική ήταν καλή,αιματολογικές ακόμα περιμένω, αλλά λόγω θέσης του μωρού δεν μπορούσε να δει την άνω γνάθο και θέλει να με ξαναδεί. Να τον πιστέψω ή είδε κάτι και θέλει να το σιγουρέψει πριν μου πει;

Θανουλα να μην βαζεις αρνητικες σκεψεις στο μυαλο σου...ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

:confused::confused: Κοριτσια να ρωτησω κατι αλλο;;; Στις 30/04 εκλεισα για αυχενικη και παππΑ στο ΛΗΤΩ, για την ιδια μερα ομως εκλεισα και στο Μεντι Μολ να κανω μια εξεταση για κυστικη ινωση που μου προτεινε ο γιατρο μου!!

εχει κανει καμια σας;

συμφωνα με το γιατρο μου υπαρχουν 500 ειδη κυστικης ινωσης, απο τα οποια μονο 50 γνωριζουν στην Ελλαδα. Το παιδι για να γινει φορεας πρεπει ενας απο τους 2 να εχει κυστικη ινωση, για να γινει ομως ασθενης πρεπει να εχουν και οι δυο το ιδιο ειδος απο τα 500, καταλαβαινετε ποσο σπανιο ειναι, ομως παντα υπαρχει αυτη η ΜΙΑ πιθανοτητα στις Ποοοοοσες :cry:!!!

Η αληθεια ειναι οτι αγχωνομαι λιγακι!!! :?

εκανα εγω περυσι πριν παλλινδρομησει η κυηση. ειναι πολυ σπανια ασθενεια αλλα καλο ειναι να την κανουμε για να ξερουμε που βαδιζουμε. ειναι αιματολογικη εξεταση. τα αποτελεσματα της βεβαια αργουν λιγακι. εμενα εκανε περιπου 10 με 12 μερες να βγει. την εκανα στο embryocare και πληρωσα 125 ευρω. γενικα ειναι λιγο τσουχτερη εξεταση. δες αν την δικαιολογει το ταμειο σου μηπως και γλιτωσεις καποια χρηματα.

Κορίτσια καλημερα!

Κορίτσια αρχισαμε τις αυχενικες. Εγω εχω κλεισει για 16 Απριλιου και οπως καταλαβαινετε δεν ειχαμε αλλο αγχος μεχρι τωρα, ηρθε να προστεθει και αυτο. Τελικά ποτε θα ησυχασουμε; Νομιζω ποτε πια αφου και να γεννηθει το μωρο θα τρελαινομαστε μην παθει τιποτα. Για όσες περιμενουν πρωτη φορα παιδάκι ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!! :-P:shock:

Νασια μου αυτο το τελευταιο ΞΑΝΑ ΠΕΣ ΤΟ. πραγματικα τελος αυτα που ξεραμε. το αγχος και την αγωνια τα παντρευτηκαμε.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Μαρκέλα εύχομαι πραγματικά μέσα απο την καρδιά μου άλλο εμπόδιο να μην συναντήσετε!!Φτάνουν και περισσεύουν όλα αυτά που περάσατε!Απο εδώ και πέρα όλα να σας πάνε καλά και να μείνουν οι δύσκολες στιγμές πίσω........μακρινές σαν αναμνήσεις.

Θανούλα θα έλεγα να μην αγχώνεσαι.Θέλω να πιστεύω οτι αν είχε οποιαδήποτε υποψία ο γιατρός σου θα σου έλεγε κάτι;)Όλα τέλεια θα είναι!!!

Γιάννα κουράγιο με τα στομαχικά.......και εγώ μέρες μετράω πλέον μπας και ηρεμήσω τελείως και αρχίσω να απολαμβάνω την εγκυμοσύνη!

Εγώ για την κυστική ίνωση δεν έκανα εξετάσεις.Αφού το συζήτησα πολύ με το γιατρό μου,μου είπε να μην την κάνω.

Εμείς έχουμε αυχενική την Δευτέρα.Ακόμα δεν αγχώθηκα......το ΣΚ θα αρχίσω σίγουρα:rolleyes:


fxwxp2.png

EKLUp2.png

Link to comment
Share on other sites

βοηθησε με λιγο..ωογεννεσης;δλδ το ωαριο ειχε την ανωμαλια;η ασχετο;

οχι δεν ειναι προβλημα ουτε το ωαριο ουτε το σπερματοζωαριο.ειναι οταν δημιουργουντε τα κυταρα μετα την ενωση τους και πολλαπλασιαζονται , σε καποια φαση αρχιζει η διαιρεση για να δημιουργηθει το εμβρυο , εκει λοιπον στην διαιρεση εμεινε ενα παραπανω χρωμοσωμα το νο22 και αντι να εχει 2 ειχε 3 απο αυτο το χρωμοσωμα ,γιαυτο και λεγεται τρισωμια 22.Εντομεταξι , εκανα 3 καλλιεργιες για τον καρυοτυπο εμβρυου με νεα μεθοδο που βγηκε πριν απο ενα χρονο και δεν την προτεινουν ολοι οι γιατροι γιατι ειναι λιγο πιο ακριβες.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν δεν έβλεπα φανατικά τον δρ Χάουζ δεν θα είχα ξανακούσει ποτέ στη ζωή μου για την κυστική ίνωση. Δεν έχω κάνει ποτέ τέτοια εξέταση και ούτε ξέρω κάποιον που έκανε. Με αίμα γίνεται; Και ποιο από όλα τα είδη εξετάζουν; Και τα 50 που ξέρουν;

Με την αυχενική θα χορταάσεις να βλέπεις το μωρο σου. Κρατάει πολύ ώρα, αλλά θα σε συμβούλευα μετά να πας να ξαπλώσεις. Είναι η μόνη από όλες τις τακτικές εξετάσεις που ο γιατρός πιέζει για αρκετή ώρα την κοιλιά σου΄με το μηχάνημα προκειμένου να δει καλά το μικροσκοπικό αλλά σχεδόν ολοκληρωμένο μωράκι σου που τα έχει όλα μικρούλικα. Σου το λέω για να κανονίσεις τις δουλειές σου, εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη που δεν μου είχαν πει τίποτα πήγα για ψώνια μετά και για καφέ και για φαγητό και μια διαδρομή 1,5 ώρας για να γυρίσω σπίτι μου...και έπαθα μικροαποκόληση.Οπότε προληπτικά... άσε τις δουλειές γιά άλλη μέρα, δεν πειράζει..

Ναι γινεται με αιμα, και εξεταζουν ολα τα ειδη (γι'αυτο και αργουν τα αποτελεσματα). Η αληθεια ειναι οτι τη διαδικασια τη ξερω (με ενημερωσε ο γιατρος), αυτο που με αγχωνει ειναι το αποτελεσμα!!!

και οσο για την αυχενικη πραγματικα ανυπομονω να δω το σπορακι μου να κουναει χερακια ποδαρακια!!! :D :D

Κορίτσια αρχισαμε τις αυχενικες. Εγω εχω κλεισει για 16 Απριλιου και οπως καταλαβαινετε δεν ειχαμε αλλο αγχος μεχρι τωρα, ηρθε να προστεθει και αυτο. Τελικά ποτε θα ησυχασουμε; Νομιζω ποτε πια αφου και να γεννηθει το μωρο θα τρελαινομαστε μην παθει τιποτα. Για όσες περιμενουν πρωτη φορα παιδάκι ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!! :-P:shock:

Τι τρελο αγχος ειναι αυτο;;; Απολαυσε το, απλα!!! Ενταξει λογικο και το λιγο αγχος, αλλα μην αρρωστησουμε κιολας!!! :D θα μου πεις, κοιτα ΠΟΙΑ μιλαει, αλλα ενταξει, ειμαι καλη στις συμβουλες :tongue:

καλημερα κοριτσιαεγω εκανα εξεταση κυστιικης ινωσης για το 75% των μεταλλαξεων.

ποια ηταν τα αποτελεσματα;;; :?

εκανα εγω περυσι πριν παλλινδρομησει η κυηση. ειναι πολυ σπανια ασθενεια αλλα καλο ειναι να την κανουμε για να ξερουμε που βαδιζουμε. ειναι αιματολογικη εξεταση. τα αποτελεσματα της βεβαια αργουν λιγακι. εμενα εκανε περιπου 10 με 12 μερες να βγει. την εκανα στο embryocare και πληρωσα 125 ευρω. γενικα ειναι λιγο τσουχτερη εξεταση. δες αν την δικαιολογει το ταμειο σου μηπως και γλιτωσεις καποια χρηματα.

Το ταμειο μου δεν την καλυπτει σιγουρα!! Θυμασαι τα αποτελεσματα;;; :-D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ,

Ευχαριστω ολες για τις ευχες πραγματικα ηρεμησα λιγο απο χθες!!!

Καντε ολες τις εξετασεις για τα μωρακια σας και ευχομαι σε ολες τελεια αποτελεσματααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα και σήμερα έχω έντονους πο΄νους στη κοιλιά μου, νιώθω ότι θα εκραγεί, μου είπε ο γιατρός ότι είναο φυσολογικό αυτό αρκεί να ξεκουράζομαι, σας συμβαίνει κ εσάς το ίδιο;;;


oczZp2.png

Va8Np3.png

5brsp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το θεό, είδε την άνω και την κάτω γνάθο και όλα είναι καλά. Μου έιπε ότι αγχώθηκε επειδή λόγω θέσης του μωρού δεν τα έβλεπε καθόλου, και ότι σε περίπτωση που δεν είχαν σχηματιστεί σωστά θα ήταν "γ...έ τα" μετά (ναι, έτσι μιλάμε εμέις με το γιατρό μου, είναι νέος και από τη στιγμή που του μιλάμε και εμείς έτσι μας μιλάει και αυτός στην αργκό..), δεν θα υπήρχε περίπτωση με σχιστοστομία τέτοιου μεγέθους που να φαίνεται το πρόβλημα από την αυχενική να καταφέρει να ζήσει φυσιολογικά το μωρό, οπότε θα μου ασύστηνε απόξεση πριν χρειαστεί να κάνω καισαρική πρόωρα για ένα πρόβλημα υγείας που δεν θα διορθονώταν ποτέ.

Ουουουουφφφφφφ, πάει αυτό. Πάντως προς τιμήν του στην αυχενική δεν με τρόμαξε άσκοπα, μου είπε απλώς ότι "δεν μπορώ να δω καλά την άνω γνάθο λόγω θέσης του μωρού και είναι μέσα σε αυτά που κοιτάμε στην αυχενική, οπότε για να μηνυπάρχει εκρεμότητα έλα σε δύο βδομάδες."

Ουουουουφφφφφ... ξαλάφρωσα. Ανάσανα.


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, βρίσκομαι στην 13η εβδομάδα και σήμερα έχω έντονους πο΄νους στη κοιλιά μου, νιώθω ότι θα εκραγεί, μου είπε ο γιατρός ότι είναο φυσολογικό αυτό αρκεί να ξεκουράζομαι, σας συμβαίνει κ εσάς το ίδιο;;;

Άμα χαλαρώνει λίγο ο πόνος και το τράβηγμα όταν ξαπλώνεις ή πιο καλά όταν "αερίζεσαι", κατά πάσα πιθανότητα είναι το έντερο. Ειδικά αν το πρωί είναι καλύτερα και χειροτερεύει λίγο μετά το φαγητό και όσο περνάει η μέρα. Αυτό συμβαίνει και σε εμένα, συνέβαινε και στην αδερφή μου και στις δύο εγκυμοσύνες της. Αν δεν χαλαρώνει με τίποτα, καλύτερα να πας στον γιατρό σου να σε δει λίγο, όχι ότι μπορώ να σκεφτώ κάτι κακό, όμως εγώ είμαι απλά εγκυμονούσα και μαμά και όχι γιατρός!!!


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...