Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Τι να σε παρεξηγω..ακριβως οπως λες νιωθω...

Ισως με θεωρησετε "δυσκολη" που το ψαχνω τοσο αλλα δεν ξερω .... αν δε νιωσω σιγουρια δε μπορω να προχωρησω...:(

Να ψαξεις οσο χρειαστει.Αλλα νομιζω θα βρεις στην Ελλαδα.Γιατι να φυγεις εξω;Και σε αλλες πολεις μπορει να υπαρχουν καποιοι γιατροι.Κανουν αλλου εξωσωματικες εκτος αθηνας-θεσσαλονικης;Αν ναι ψαξου κι αλλου.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειμαι:

30% μαντ

40% αρκ

50% σφακ

40% στη δικη μου

σε κανεναν ομως 100%


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ψαξεις οσο χρειαστει.Αλλα νομιζω θα βρεις στην Ελλαδα.Γιατι να φυγεις εξω;Και σε αλλες πολεις μπορει να υπαρχουν καποιοι γιατροι.Κανουν αλλου εξωσωματικες εκτος αθηνας-θεσσαλονικης;Αν ναι ψαξου κι αλλου.

Γνωρίζεις κάποιον?

Εσεις πως και δνε επιλεξατε εξωτερικο?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Nai...θα σας ξαναρωτησω οταν ειναι να κλεισω ραντεβου...

δεν ξέρω...εχω πελαγώσει...

και εχει παθει ενα κολλημα το μωρο με το εξωτερικο...λες και μας περισσευουν...

Το νιώθω ότι είσαι πελαγωμένη.Να εξηγήσεις στο μωρό ότι αφού θα εξαντλήσετε όλες σας τις λύσεις στην Ελλάδα και δεν βρείτε κάτι που να σας ικανοποιεί τότε θα πάτε και στο εξωτερικό.Σιγά σιγά τα βήματα.

Να ρωτήσω κάτι???Αφού την τελευταία φορά τα έμβρυα όπως σου είπαν και όλοι οι γιατροί εδώ ήταν καλά γιατί δεν θες να ξαναπάς εκεί που είχες πάει.Σας έκαναν κάτι και ξενέρωσες???Ρωτάω γιατί δεν θυμάμαι καλά ρε κορίτσι αν μας είχες πει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Nai...θα σας ξαναρωτησω οταν ειναι να κλεισω ραντεβου...

δεν ξέρω...εχω πελαγώσει...

και εχει παθει ενα κολλημα το μωρο με το εξωτερικο...λες και μας περισσευουν...

Efoula signomh ala tha sou pw. Nomizo oti einai ligo ipervolikos. Autos den kanei kamia prospathia na kopsei to tsigaro as poume k den tou kanoun oi giatroi.

Auto pou kathe giatros sou edose alo protokolo den einai kako. Den se kseroun gia autous einai proti fora.

Ala an den sou ekane klik kaneis den ksero ti na sou pw. Malon perimenes na sas poun kalitera pragmata.


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το νιώθω ότι είσαι πελαγωμένη.Να εξηγήσεις στο μωρό ότι αφού θα εξαντλήσετε όλες σας τις λύσεις στην Ελλάδα και δεν βρείτε κάτι που να σας ικανοποιεί τότε θα πάτε και στο εξωτερικό.Σιγά σιγά τα βήματα.

Να ρωτήσω κάτι???Αφού την τελευταία φορά τα έμβρυα όπως σου είπαν και όλοι οι γιατροί εδώ ήταν καλά γιατί δεν θες να ξαναπάς εκεί που είχες πάει.Σας έκαναν κάτι και ξενέρωσες???Ρωτάω γιατί δεν θυμάμαι καλά ρε κορίτσι αν μας είχες πει κάτι.

Η εμβρυολογος ηταν μεγαλη μαμουνα και ΠΟΛΥ καλη! Θεωρειται απο τις καλύτερες...

Το κεντρο εχει 3 γιατρος.

Μια η δικη μου που ειναι πολύ καλη γιατρος και ανθρωπος αλλα οταν πηγαμε μετα την αποτυχια δε μας εδωσε καποιες απαντησεις ουτε καποιο νεο πλανο...σε ολα ηταν "μπορει αυτο...μπορει εκεινο"

Ο αλλος γιατρος ειναι πολύ νεος και δε του χω εμιστοσυνη και ειναι και ενας 3ος που εχω ακουσει καλα λογια απο τη γιατρο μου στις Σερρες και σκεφτομουν ισως εβλεπα εκεινον....


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Efoula signomh ala tha sou pw. Nomizo oti einai ligo ipervolikos. Autos den kanei kamia prospathia na kopsei to tsigaro as poume k den tou kanoun oi giatroi.

Auto pou kathe giatros sou edose alo protokolo den einai kako. Den se kseroun gia autous einai proti fora.

Ala an den sou ekane klik kaneis den ksero ti na sou pw. Malon perimenes na sas poun kalitera pragmata.

Το τσιγαρο θα το κοψει..αυτο πλεον ειναι γεγονος..

Δεν ηθελα καλα πραγματα και αισιοδοξα...ηθελα πλανο.

Εγω που εχω λιγα ωάρια αλλα λεπτο ενδομητριο ειμαι μεταξυ βραχυ και μακρυ πωροκολλου,,,πρεπει ο αλλος να το σκεφτει πολυ καλα πριν αποφασισει τι και πως...γιατι μπορει να μην παχυνουμε το ενδομητριο ή να παρουμε παλι αδεια ωοθυλακια....Ο καθενας προτεινε απλα ενα πρωτοκολλο που χρησιμοποει συχνα..εγω θελω να μου το εξηγησει γιατι και πως...ειναι η 4η φορα μου...δενε χω σκοπο να κανω 10 προσπαθειες.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις κάποιον?

Εσεις πως και δνε επιλεξατε εξωτερικο?

Οχι δεν ξερω καποιον.Εκτος αθηνας μια φιλη μου εκανε εξωσωματικη αλλα ειναι στα γιαννενα στο δημοσιο.Παντως μου ειχε πει πολυ καλα λογια γι αυτον.Αν θες να την ρωτησω δεν ξερω ομως αν σ ενδιαφερει σε δημοσιο...

Κοιτα δεν ειχαμε κανενα λογο να παμε εξω.Δεν ξερω κανενα γιατρο και προτιμησα εδω τον δικο μου.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι να σε παρεξηγω..ακριβως οπως λες νιωθω...

Ισως με θεωρησετε "δυσκολη" που το ψαχνω τοσο αλλα δεν ξερω .... αν δε νιωσω σιγουρια δε μπορω να προχωρησω...:(

Για μένα δεν είναι θέμα ότι είσαι δύσκολη.Το θέμα είναι ότι έχεις περάσει πολλά και νιώθεις μια τεράστια απογοήτευση έτσι κι αλλιώς.Αυτή λοιπόν η ψυχολογία σε κάνει να μην εμπιστεύεσαι με την ίδια ευκολία που π.χ. θα εμπιστεύομουν εγώ που δεν έχω κάνει εξωσωματική.Δεν θες στην ουσία υποσυνείδητα να ξαναμπείς γρήγορα σ'αυτήν την διαδικασία(της εξωσωματικής εννοώ) γιατί φοβάσαι την αποτυχία.Και είναι λογικό να σου συμβαίνει αυτό.Όμως αγαπούλα μου πρέπει να παλέψεις με τον εαυτό σου,να πάρεις θάρρος και να κάνεις το μεγάλο βήμα.Και τότε θα δεις που όλα θα είναι πιο καθαρά.Και θα εμπιστευτείς πιο εύκολα κάποιον γιατρό και τα μωράκια σου θα έρθουν.Σου συμβαίνουν πολλά αυτήν την περίοδο και χρειάζεται να χαλαρώσεις και να πάρεις αποφάσεις με καθαρό μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Το τσιγαρο θα το κοψει..αυτο πλεον ειναι γεγονος..

Δεν ηθελα καλα πραγματα και αισιοδοξα...ηθελα πλανο.

Εγω που εχω λιγα ωάρια αλλα λεπτο ενδομητριο ειμαι μεταξυ βραχυ και μακρυ πωροκολλου,,,πρεπει ο αλλος να το σκεφτει πολυ καλα πριν αποφασισει τι και πως...γιατι μπορει να μην παχυνουμε το ενδομητριο ή να παρουμε παλι αδεια ωοθυλακια....Ο καθενας προτεινε απλα ενα πρωτοκολλο που χρησιμοποει συχνα..εγω θελω να μου το εξηγησει γιατι και πως...ειναι η 4η φορα μου...δενε χω σκοπο να κανω 10 προσπαθειες.

Ομως για να φανει διαφορα δεν πρεπει να το εχει κοψει ενα μεγαλο διαστημα πριν την εξωσωματικη;Εμενα και για τις βιταμινες και τα χαπια που παιρνω μου ειπαν τρεις μηνες τουλαχιστον.Για τους αντρες εχει διαφορα;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το τσιγαρο θα το κοψει..αυτο πλεον ειναι γεγονος..

Δεν ηθελα καλα πραγματα και αισιοδοξα...ηθελα πλανο.

Εγω που εχω λιγα ωάρια αλλα λεπτο ενδομητριο ειμαι μεταξυ βραχυ και μακρυ πωροκολλου,,,πρεπει ο αλλος να το σκεφτει πολυ καλα πριν αποφασισει τι και πως...γιατι μπορει να μην παχυνουμε το ενδομητριο ή να παρουμε παλι αδεια ωοθυλακια....Ο καθενας προτεινε απλα ενα πρωτοκολλο που χρησιμοποει συχνα..εγω θελω να μου το εξηγησει γιατι και πως...ειναι η 4η φορα μου...δενε χω σκοπο να κανω 10 προσπαθειες.

Den nomizo oti mpori na sou dosei plano apo to proto rantevou !!!

Efaki exoune poli doulia k den ksero an ta vreis se kapion auto pou zitas ... Den ksero ...


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η εμβρυολογος ηταν μεγαλη μαμουνα και ΠΟΛΥ καλη! Θεωρειται απο τις καλύτερες...

Το κεντρο εχει 3 γιατρος.

Μια η δικη μου που ειναι πολύ καλη γιατρος και ανθρωπος αλλα οταν πηγαμε μετα την αποτυχια δε μας εδωσε καποιες απαντησεις ουτε καποιο νεο πλανο...σε ολα ηταν "μπορει αυτο...μπορει εκεινο"

Ο αλλος γιατρος ειναι πολύ νεος και δε του χω εμιστοσυνη και ειναι και ενας 3ος που εχω ακουσει καλα λογια απο τη γιατρο μου στις Σερρες και σκεφτομουν ισως εβλεπα εκεινον....

Έτσι όπως μου τα λες δεν έχεις κανένα λόγο να ψάχνεις για γιατρό.Έχεις γιατρό.Την δική σου γιατρό.Πράγματι μπορεί να έφταιξαν πολλοί παράγοντες.Πώς να ξέρει με σιγουριά γιατί δεν προχώρησαν τόσο καλά έμβρυα???Οι γιατροί δεν είναι Θεοί και η φύση η ρημάδα παίζει τρελά παιχνίδια.Και όχι οι γιατροί δεν μπορούν να αντικαταστήσουν τη φύση.Μπορούν απλά να βοηθήσουν,αλλά μέχρι εκεί.Άρα λοιπόν για μένα τουλάχιστον αφού είναι καλή γιατρός και η βιολόγος επίσης καλή δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να αλλάξεις.Αυτή ξέρει τον οργανισμό σου ήδη,ενώ ο νέος γιατρός λογικό είναι να πηγαίνει περισσότερο ψάχνοντας.

Link to comment
Share on other sites

Den nomizo oti mpori na sou dosei plano apo to proto rantevou !!!

Efaki exoune poli doulia k den ksero an ta vreis se kapion auto pou zitas ... Den ksero ...

Oταν δινω 120 ευρω την ώρα και τους πηγαινω πληρες ιστορικο (εδω νομιζαν το ειχε κανει γιατρος) και του πηγαινω και ντοσιε με εξετασεις ανα ημερομηνια και θεμα ολα οργανωμενα..αυτοι το μονο που εχουν να κανουν και πληρωνονται γι αυτο ειναι να μου δωσουν ενα πλανο:

θα παρεις αυτο το πρωτοκολλο γι αυτο το λογο

για το ενδομητριο σου θα κανουμε αυτο

και επειδη δεν πετυχε αυτο και αυτο με τους αλλους εγω προτεινω αυτο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

στον παράσχο;απαπαπα...ούτε με σφαίρες....ο μαστρό...δεν κάνει με δώτριες ,κάνει;νομίζω πως οχι...

Δεν ξερρω.Για τις δοτριες σου ελεγα το αλλο το σερουμ.,Εγω δεν ηξερα οτι κανουν εξωσωματικες εκει.Για καταψυξη θα πηγαιναμε αλλα τελικα πηγαμε αλλου.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...