Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Θα της τα πω ολα αυτα που μου ειπατε και απο εκει κι επειτα οτι αποφασισουν.Ξερεις αμα πας να βοηθησεις πολυ καμια φορα παρεξηγησε...Εσεις πιο γιατρος ειχατε να της πω;Της εστειλα sms και οτι βρηκα στο φορουμ.

Δίκιο έχεις.Θα της πείς τι έμαθες και επό εκεί και πέρα δική τους η απόφαση.Εμείς πήγαμε σε έναν γιατρό που μας έστειλε ο Μαντ.Δεν ξετρελαθήκαμε,αλλά τέλως πάντων κάναμε την δουλειά μας γιατί ήθελα και χαρτί γιατί επιτροπή από ουρολόγο.Θα σου στείλω π.μ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δίκιο έχεις.Θα της πείς τι έμαθες και επό εκεί και πέρα δική τους η απόφαση.Εμείς πήγαμε σε έναν γιατρό που μας έστειλε ο Μαντ.Δεν ξετρελαθήκαμε,αλλά τέλως πάντων κάναμε την δουλειά μας γιατί ήθελα και χαρτί γιατί επιτροπή από ουρολόγο.Θα σου στείλω π.μ

οκ ;) στειλε μου και τι χρειαζεται για την επιτροπη να της τα πω κι αυτα να ξερει και μετα ας ψαχτει μονη της


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Εφάκι μου διαβασα τα λεπτομερέστατη αναφορά σου. Εντυπωσιάστηκα...!

Για τον 1ο γιατρό που αναφέρεις, αν δεν σου ταίριαξε δεν καταλαβαινω γιατι πρέπει να το διακαιολογήσεις κιόλας. Αυτό που λες για το elnova κι εμενα δεν θα μου άρεσε μια τέτοια επιμονή. Παμε λοιπόν παρακάτω.

Δεν ξέρω αν τον Οκτώβριο που θα έρθεις θα δεις άλλους γιατρούς ή αν θα έρθεις αφού επιλέξεις ανάμεσα στους 3 που είδες. Πάντως σου προτείνω ανεπιφύλακτα να δεις και τον δικό μου γιατρό, πριν λιγες μέρες στείλαμε ενα ζευγαρι φίλων εκει που διαβάζοντας τα θέματά σας διαπιστωσα ότι είναι πολύ παρόμοια. Τους φάνηκε πολύ κατατοπιστικός και δεν τους ξεπέταξε. Θα ξεκινησουν αυτό το μήνα κιόλας και παρόλη την άρνηση της κοπέλας εδώ και πολύ καιρό τελικά πειστηκε...(ειναι και πειστικός..!) Ισως να βοηθήσει ...θα χασεις 50 ευρω.

Πάντως όπως και να έχει καταλαβαίνω οτι το Νοέμβριο θα κάνεις την προσπάθειά σου. Πολύ καλός μήνας ο Νοέμβρης αν και γεννητουρια θα σου πεσουν Ιουλιο....

Ελπίζω να κατασταλάξεις σύντομα και να δεις που όλα θα πάνε καλά...

H αλήθεια ειναι οτι με το μωρο δεν ειχαμε καταλήξει σε καποιον....εγω προσωπικα κανενας δε μου εκανε κλικ 100%

Ειπα του μωρου αυτο που μου ειπες...και ξενερωσε...δε θελει ουτε σε αυτον..(και εννοειται καλα εκανες και μου το ειπες)

Αρα παλι κοριτσια ειμαστε στο 0...:confused::confused::confused::confused:

Τι κανουμε?

Ποιον αλλον βλεπουμε?

1 ειναι ο γιατρος της Πηνελόπης? Αλλος?

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο γιατι αυτα δεν θελουν καν ψυγειο.Το κοιταξα στις οδηγιες σε ολα τα φαρμακα που εχω για να τα φυλαξω σωστα.Μονο τα puregon θελουν απο αυτα που εχω και αυτα λενε επανω οτι μπορεις να τα βγαλεις απο το ψυγειο οπως τα μενοπουρ αλλα να τα χρησιμοποιησεις μεσα στους επομενους 2 μηνες:?

Να σου την αλήθεια σ'αυτά δεν διάβασα τίποτα γιατί αφού μου είπε έτσι η φαρμακοποιός αυτό και έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φαινομαι που εγινα ροζ;;;; :D:D:DΤο μπισκοτακι το κρατησα γιατι μ αρεσει :tongue:

Το μπισκοτάκι το κράτησες για να λυσσάμε.Άντε μαρή και κάνω διατροφή να χάσω κανένα κιλό.

Το ροζάκι είναι απλά τέλειο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οκ ;) στειλε μου και τι χρειαζεται για την επιτροπη να της τα πω κι αυτα να ξερει και μετα ας ψαχτει μονη της

Για την επιτροπή θα μπει στο site του ΕΟΠΥΥ και θα βρει ακριβώς τι χρειάζεται.Δεν βαριέμαι να στα γράψω,απλά φοβάμαι μήπως ξεχάσω τίποτα και την παραπληροφορήσουμε την κοπέλα και επίσης δεν ξέρω να βάζω λινκ για να σου το έβαζα.:oops::oops::oops: Sorry,είμαι στόκος το ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια ειναι οτι με το μωρο δεν ειχαμε καταλήξει σε καποιον....εγω προσωπικα κανενας δε μου εκανε κλικ 100%

Ειπα του μωρου αυτο που μου ειπες...και ξενερωσε...δε θελει ουτε σε αυτον..(και εννοειται καλα εκανες και μου το ειπες)

Αρα παλι κοριτσια ειμαστε στο 0...:confused::confused::confused::confused:

Τι κανουμε?

Ποιον αλλον βλεπουμε?

1 ειναι ο γιατρος της Πηνελόπης? Αλλος?

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ?

γιατί δεν πας σε αυτούς που είπαμε εχθές;είναι και κοντά....το πολύ πολύ να χάσεις 100?

Link to comment
Share on other sites

Για την επιτροπή θα μπει στο site του ΕΟΠΥΥ και θα βρει ακριβώς τι χρειάζεται.Δεν βαριέμαι να στα γράψω,απλά φοβάμαι μήπως ξεχάσω τίποτα και την παραπληροφορήσουμε την κοπέλα και επίσης δεν ξέρω να βάζω λινκ για να σου το έβαζα.:oops::oops::oops: Sorry,είμαι στόκος το ξέρω.

α τα γραφει εκει;ωραια θα τα δουμε οταν ερθει γτ εχει χαλασει το pc της


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


H αλήθεια ειναι οτι με το μωρο δεν ειχαμε καταλήξει σε καποιον....εγω προσωπικα κανενας δε μου εκανε κλικ 100%

Ειπα του μωρου αυτο που μου ειπες...και ξενερωσε...δε θελει ουτε σε αυτον..(και εννοειται καλα εκανες και μου το ειπες)

Αρα παλι κοριτσια ειμαστε στο 0...:confused::confused::confused::confused:

Τι κανουμε?

Ποιον αλλον βλεπουμε?

1 ειναι ο γιατρος της Πηνελόπης? Αλλος?

ΕΧΕΤΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΚΕΝΤΡΟ?

Διδυμάκι μου δεν ξέρω κέντρο στο εξωτερικό,αλλά πριν πάτε σε αυτήν την λύση σκέψου πως από το εξωτερικό έρχονται και κάνουν εξωσωματικές εδώ,άρα αυτό σημαίνει ότι κάτι καλό γίνεται εδώ.Ξέρω ότι είστε απογοητευμένοι,αλλά θα σου πρότεινα να μην παίρνετε αποφάσεις εν θερμώ.Πάτε και στης Πηνελόπης και θα βρούμε και αλλού.Θα την βρούμε την λύση μην πελαγώνεις.

Link to comment
Share on other sites

γιατί δεν πας σε αυτούς που είπαμε εχθές;είναι και κοντά....το πολύ πολύ να χάσεις 100?

Γιατι ψαχνω και καλο βιολογο....ειναι πολύ σημαντικο,,,στην 3η μας ειχε το κεντρο καλη βιολογο και αυτο φανηκε στο αποτελεσμα και το παραδεχτηκαν και οι 3 στην αθηνα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Τελικά....Τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις και γίνονται τα θαύματα όταν πάψεις να επιμένεις ???

connie_24.gif

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω πως μπαινει;;;Ειχα πει και της Μορφουλας αλλα ειναι ανεπιδεκτη μαθησεως...

Αν δεν βαριέσαι κάνε μια προσπάθεια να μου πεις,αλλά και εγώ να ξέρεις ανεπίδεκτη είμαι.Χιχιχιχιχιχιχι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...