Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Γειά σας κορίτσια...

      Συγχαρητηρια σε οσες ειστε εγκυουλες ευχομαι να πανε ολα ηρεμα και ομορφα οπως μας αξιζει μετα απο οσα περνάμε!!!!!

      Καλή δύναμη στα κορίτσια που προσπαθούν ή είναι στην αναμονή χοριακης! 

      9η ημέρα σήμερα μετά την 8η εμβρυομεταφορα, έκανα τεστ εγκυμοσυνης που δείχνει πιο νωρίς και μου έβγαλε γραμμη αλλά πολύ αχνη. Το θετικό της ιστορίας είναι οτι στα τόσα χρόνια πρώτη φορά στις τόσες εξωσωματικές + προσπάθειες μόνοι μας είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσυνης...το λες και ιστορική στιγμή 😆. Το αρνητικό ειναι οτι για να έχω 9η ημέρα τόσο αχνη γραμμη αυτό σημαίνει σιγουρα χαμηλή χοριακη 😔... Έχω ξαναπάρει χοριακες 5-15 που θεωρούνται γκρίζα ζώνη και πάντα έπεφταν....Χοριακη θα κανω τη Δευτέρα....

      Καλημέρα και συγχαρητήρια! Εγώ ένατη μέρα,χθες δλδ,είχα χοριακη 58 και όπως είπε ο γιατρός είναι λίγο χαμηλή.Αυριο έχω επαναληπτική και θέλουμε να διπλασιαστεί.. Ποιο τεστ έκανες εσύ?από πόσες μονάδες δείχνει?Σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη τη Δευτέρα και μια ακόμα μεγαλύτερη την Τετάρτη ❤️

Koula - mares


kale

Recommended Posts

Δεν ηξερα οτι αυτα τα "δανεικα" τα πουλάνε. Δηλαδη αν ήμουν νεφροπαθής και βρισκόταν μοσχευμα θα μου το πουλούσαν; Δεν εχω προβλημα να δώσω ωάρια, εχω πρόβλημα να βγάλει από αυτό ενας τρίτος λεφτα! Να παίρνω δηλαδη εγω τα φάρμακα για να θησαυρίζουν τα κέντρα. Ακου εκει 2500! Α ρε κορίτσι τι τραβας κι εσυ. Μακάρι να γινοταν ετσι που να μπορουσε κανεις να επιλέξει που θα τα δώσει και να εβγαιναν οι "μεσαζοντες" από τη μεση αλλά και πάλι δημιουργούνται άλλα ηθικο-κοινωνικά θέματα που περιπλεκουν πολύ το πράγμα. ΔΕν ξέρω, ειμαι πολύ μπερδεμένη. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αν υστερούσα εκει δεν θα με πειραζε να παρω δανεικα. Τωρα το ποιοι θησαυριζουν απο αυτο ειναι ζητημα.

Κοιτα υπαρχουν γυναικες που παιρνουν φαρμακα για να πουλησουν τα ωαρια τους και πληρωνοντε φυσικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eπανηλθαμε ολες εκτος απο την christine1012 και μου λειπει η ζουζουνα με τα αγορακια της μακαρι να ειναι καλα και να ξαναγραψει.

Pink hat καλα κανεις και πας για δουλεια μην ανησυχεις τοσο πολύ ο γιατρος σου τι λεει εχεις πολλες πιθανοτητες για αυτα που λες? γιατι να μην γεννησεις κανονικα στον 8ο που γεννανε οι περισσοτερες διδυμομανουλες? ειχα το πρωι επισκεψη την κουμπαρα μου που γεννησε στα 43 της και το γεννησε 30η εβδομαδα και το μωρακι εμεινε 20 μερες μεσα και ολα πήγαν καλα, ηταν ενα υγιεστατο πανεμορφο μωρο το παρακολουθούν βεβαια προληπτικα στο παιδων που νοσηλευτικε αλλα ολα εχουν βγει μια χαρα. μακαρι να πανε ολα καλα και θα τα φερει ετσι ο θεος που θα πανε.

Zetta καλωσήρθες παλι και εγω νομίζω οτι εισαι ευκολη περίπτωση μην το ζάλίζεις και πολύ αν εισαι σε καλο κεντρο θα μεινεις δεν υπάρχει περίπτωση στις 3 προσπαθειες σίγουρα πιανει η μια. για αυτο λενε 35% πιθανοτητα.

Evmorfia απιστευτα ολα αυτα που λες και εγω δεν εχω θεμα με τα δανεικα δεν με νοιαζει καθολου θεωρω οτι το παιδι ειναι ολοδικο σου αλλα δες και το θεμα φυσικων κι εγω απο την μια ωοθήκη σπανια εβγαζα στους 7 μηνες μονο μια φορα και με πολύ χαμηλη ΑΜΗ 0,39 ξαναεμεινα εγκυος οσο για το ενδομητριο οκ δηλαδη αν παρεις δανεικα θα φτιάξει??? πηγαινε κι αλλου να παρεις γνωμη κι αν σου πουν το ίδιο δες το. Ακριβα ομως τα δανεικα αν σκεφτεις οτι η δοτρια περνει μόνο 600 max 1000ευρω και δίνει τουλαχιστον 10 αφου ολες οι δοτριες ειναι κατω των 25 ετων.

Αννιτακι αυριο θα κανεις τελικα υστεροσκόπηση? θα την εχεις δηλαδη την παρασκευή? φιλια πολλα

Mimitra θα σου βαλω ενα 7 για την προσπαθεια στην εργασια σου χι χι χι.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ??????


image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495398image.php?type=sigpic&userid=35235&dateline=1383495566
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?

Αν έχεις κάποια φίλη ας πούμε που θέλει να σε βοηθησει και να σου δώσει τα δικά της ωαρια, δε γίνεται?

Πρέπει να πληρώσεις 2500 χιλιάδες?

Γενικά μιλάω τώρα. .

Για να ξέρω. .

Δεν γίνεται. Πρέπει να υπάρχει ανωνυμία. Δεν ξερω τι γινεται κατω απο το τραπεζι αλλά αν ειναι να ειναι παρανομο πάλι κάτι θα κοστίσει!


kOZcp3.png
Link to comment
Share on other sites

Eπανηλθαμε ολες εκτος απο την christine1012 και μου λειπει η ζουζουνα με τα αγορακια της μακαρι να ειναι καλα και να ξαναγραψει.

Pink hat καλα κανεις και πας για δουλεια μην ανησυχεις τοσο πολύ ο γιατρος σου τι λεει εχεις πολλες πιθανοτητες για αυτα που λες? γιατι να μην γεννησεις κανονικα στον 8ο που γεννανε οι περισσοτερες διδυμομανουλες? ειχα το πρωι επισκεψη την κουμπαρα μου που γεννησε στα 43 της και το γεννησε 30η εβδομαδα και το μωρακι εμεινε 20 μερες μεσα και ολα πήγαν καλα, ηταν ενα υγιεστατο πανεμορφο μωρο το παρακολουθούν βεβαια προληπτικα στο παιδων που νοσηλευτικε αλλα ολα εχουν βγει μια χαρα. μακαρι να πανε ολα καλα και θα τα φερει ετσι ο θεος που θα πανε.

Zetta καλωσήρθες παλι και εγω νομίζω οτι εισαι ευκολη περίπτωση μην το ζάλίζεις και πολύ αν εισαι σε καλο κεντρο θα μεινεις δεν υπάρχει περίπτωση στις 3 προσπαθειες σίγουρα πιανει η μια. για αυτο λενε 35% πιθανοτητα.

Evmorfia απιστευτα ολα αυτα που λες και εγω δεν εχω θεμα με τα δανεικα δεν με νοιαζει καθολου θεωρω οτι το παιδι ειναι ολοδικο σου αλλα δες και το θεμα φυσικων κι εγω απο την μια ωοθήκη σπανια εβγαζα στους 7 μηνες μονο μια φορα και με πολύ χαμηλη ΑΜΗ 0,39 ξαναεμεινα εγκυος οσο για το ενδομητριο οκ δηλαδη αν παρεις δανεικα θα φτιάξει??? πηγαινε κι αλλου να παρεις γνωμη κι αν σου πουν το ίδιο δες το. Ακριβα ομως τα δανεικα αν σκεφτεις οτι η δοτρια περνει μόνο 600 max 1000ευρω και δίνει τουλαχιστον 10 αφου ολες οι δοτριες ειναι κατω των 25 ετων.

Αννιτακι αυριο θα κανεις τελικα υστεροσκόπηση? θα την εχεις δηλαδη την παρασκευή? φιλια πολλα

Mimitra θα σου βαλω ενα 7 για την προσπαθεια στην εργασια σου χι χι χι.

ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ??????

Πολλά λες Λαμπρινή για την δότρια...200? πέρνουν και το ξέρω από πρώτο χέρι, καθώς μια κοπέλα που ήταν στην πρώτη μου ωοληψία μου το είχε πει.Δεν θα το ξεχάσω ποτέ...μάλλον της είχαν πάρει πολλά και είχε φρικτούς πόνους.

Και να μην ξεχαστώ...ναι θα βρεθούμε την Κυριακή.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τα πουλάνε όλα τα κέντρα και να φανταστείς ότι η δότριες πέρνουν μόνο 200?, το ξέρω γιατί ρώτησα και εγώ για δανεικά και μου είπε ο γιατρός ότι αν πας σε μεγάλο κέντρο πρέπει να δώσεις 7000? για την προσπάθεια, ενώ υπάρχουν και μικρότερα κέντρα που θέλουν 4000?

Εκει που εκανε η Ζεττα θελυν 4700 χωρις τα φαρμακα βεβαια,που ειναι δικα σου.Εμενα μου ειπε η γιατρος οτι αφου εχουμε καλη μητρα και τελειο σπερμα αξιζει η προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκει που εκανε η Ζεττα θελυν 4700 χωρις τα φαρμακα βεβαια,που ειναι δικα σου.Εμενα μου ειπε η γιατρος οτι αφου εχουμε καλη μητρα και τελειο σπερμα αξιζει η προσπαθεια.

Αν έχεις τα λεφτάκια να το κάνεις μπουμπού και να μην το σκεφτείς καθόλου, κάνε όμως και κανα παζάρι...

Και να μην πεις ποτέ σε κανέναν ότι έκανες με δανεικά,ούτε στην ίδια σου τη μάνα αυτό πρέπει να μείνει μεταξύ εσένα του άντρα σου και του γιατρού.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται. Πρέπει να υπάρχει ανωνυμία. Δεν ξερω τι γινεται κατω απο το τραπεζι αλλά αν ειναι να ειναι παρανομο πάλι κάτι θα κοστίσει!

Γινεται να παρεις απο δικο σου ανθρωπο,η δωρεα ωαριων δεν ειναι παρανομη,η πληρωμη γινεται και καλα για τις μερες που θα λειψει η δοτρια απο την δουλεια της και για τις εξετασεις που θα κανει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που ήταν πολλά, μου έκαναν ολική νάρκωση.

Ομως στη διπλανή μου που ειχε 5, της έκαναν μέθη.

Είναι μια ενδιάμεση κατάσταση η μεθη.

Eisai sigouri oti sou ekanan oliki narkosi ;;;

Den to kanoun kai 50 na exis. Apla sou kanoun ligo pio dinati methi na koimase pio poli na prolavoun na ta paroun ola.

Kai egw kai stis 2 methi ekana, dld koimomouna den katalavena tipota. Ala meta apo mia ora hmoun kala ...

Otan ekana laparoskopisi tote mou ekanan oliki kai den mporousa na sineltho, oli mera koimomoun.

Tora tha eimai xoris tipotaaaaa !!!! Ksipnia telios !!!! Na vlepo kai to giatrouli mou kai olas !!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να παρεις απο δικο σου ανθρωπο,η δωρεα ωαριων δεν ειναι παρανομη,η πληρωμη γινεται και καλα για τις μερες που θα λειψει η δοτρια απο την δουλεια της και για τις εξετασεις που θα κανει.

Εμένα πάντως ο γιατρός μου είχε πει ότι πρέπει να υπάρχει ανωνυμία και να πάρεις από δικό σου άνθρωπο είναι παράνομο.Τις εξετάσεις τις κάνουν αυτοί στο κέντρο τους.


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eisai sigouri oti sou ekanan oliki narkosi ;;;

Den to kanoun kai 50 na exis. Apla sou kanoun ligo pio dinati methi na koimase pio poli na prolavoun na ta paroun ola.

Kai egw kai stis 2 methi ekana, dld koimomouna den katalavena tipota. Ala meta apo mia ora hmoun kala ...

Otan ekana laparoskopisi tote mou ekanan oliki kai den mporousa na sineltho, oli mera koimomoun.

Tora tha eimai xoris tipotaaaaa !!!! Ksipnia telios !!!! Na vlepo kai to giatrouli mou kai olas !!!!

Dadaki σου είπα καλή επιτυχία για την παρασκεύη?Δεν σου είπα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΠΕΜΠΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΥΟ ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ


as1cMaf0g410000MDdkanwxMTQ1N2p8T3VyIGJpcmQgaXMg.gifgQt7p2.png

I81rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Dadaki σου είπα καλή επιτυχία για την παρασκεύη?Δεν σου είπα...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΠΕΜΠΑ...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΥΟ ΟΛΟΣΤΡΟΓΓΥΛΑ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ

Se euxaristwwww para polu omorfoula mou !!!!!!!

Ante na erthei kai auti kiriaki na se dwwwww !!!!!!!!!!!!!


Yv7Sp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τα λεφτάκια να το κάνεις μπουμπού και να μην το σκεφτείς καθόλου, κάνε όμως και κανα παζάρι...

Και να μην πεις ποτέ σε κανέναν ότι έκανες με δανεικά,ούτε στην ίδια σου τη μάνα αυτό πρέπει να μείνει μεταξύ εσένα του άντρα σου και του γιατρού.

Σκεφτηκα να υιοθετησουμε,αλλα ο καλος μου θελει να προσπαθησουμε μια τελευταια φορα,δεν μπορω να του το στερησω.Το ξερει οαδερφος μου και μια ξαδερφη μου που ξερω οτι δεν θα πει τιποτα.τα εχω τα λεφτακια γιαυτο δουλευω τοσες ωρες και μερες.

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouri oti sou ekanan oliki narkosi ;;;

Den to kanoun kai 50 na exis. Apla sou kanoun ligo pio dinati methi na koimase pio poli na prolavoun na ta paroun ola.

Kai egw kai stis 2 methi ekana, dld koimomouna den katalavena tipota. Ala meta apo mia ora hmoun kala ...

Otan ekana laparoskopisi tote mou ekanan oliki kai den mporousa na sineltho, oli mera koimomoun.

Tora tha eimai xoris tipotaaaaa !!!! Ksipnia telios !!!! Na vlepo kai to giatrouli mou kai olas !!!!

Λες να κάνω τόσο λάθος και να μου έκαναν απλα πιο δυνατή μεθη?

Μπορεί.

Εδω που τα λέμε κι εγώ στην ολική νάρκωση που εκανα 3 φορές, μετά ήμουν χάλια για πολλές ώρες.

Μπορεί να ήταν δυνατή μεθη.


X8R8p2.png

uHpXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...