Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts

Τι κάνετε, κορίτσια; Βάσια, ελπίζω να σου πέρασε κάπως η ανησυχία, τουλάχιστον για το θέμα της κοιλίτσας. Εγώ πάντως είμαι πλέον ήσυχη ότι η κοιλίτσα μεγαλώνει σταθερά, γιατί δε μου κάνουνε τα ρούχα μου!

Thanoula, κι εγώ νοιώθω το μωράκι πιο ξεκάθαρα τώρα! Όχι σαν μπουρμπουλήθρες, πια, αλλά σαν μικρά χτυπηματάκια κάτω από τον αφαλό και πολύ χαμηλά στην κοιλιά. Ιδίως αν φάω κάτι γλυκό ξυπνάει ο μικρούλης!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα,ειμαι πολυ καλυτερα...επειδη νιωθω καλυτερα αλλα με ηρεμησατε αρκετα κι εσεις.Αυτην την εβδομαδα νομιζω οτι το ενιωσα κι εγω...Μπαινω στην 17η και ενω στην αρχη δεν ημουν σιγουρη μετα νομιζω οτι ηταν ξεκαθαρα το μωρακι...

Link to comment
Share on other sites

Σαν ενα μικρο χτυπηματακι απο μεσα προς τα εξω...πολυ απαλο...στην αρχη δεν ημουν σιγουρη αλλα επειδη το νιωθω σε ενα συγκεκριμενο σημειο νομιζω πως ηταν το μωρακι...Μακαρι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα είναι! Κι εγώ κάπως έτσι το νοιώθω, στην αρχή σε ένα σημείο αλλά όσο περνάνε οι μέρες το νοιώθω και σε άλλα σημεία! Φαίνεται έχει αρχίσει να κλωτσάει με χέρια και με πόδια!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λες κι εσυ;;; Μακαρι...Τα μικρουλια μας...Να σου πω την αληθεια μεχρι τωρα δεν το ειχα συνειδητοποιήσει!Αντε να δηλωσει την παρουσια του...Εσυ εχεις μαθει το φυλο;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι η Άννα και είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου!!! ΠΗΤ βάσει τελευταια περιόδου 07/09/2012 αλλά βάσει αυχενικής 02/09/2013.Έχω ένα αγοράκι 21 μηνών και τώρα περιμένω κοριτσάκι!!! Με θέλετε και μένα στην παρέα σας;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λες κι εσυ;;; Μακαρι...Τα μικρουλια μας...Να σου πω την αληθεια μεχρι τωρα δεν το ειχα συνειδητοποιήσει!Αντε να δηλωσει την παρουσια του...Εσυ εχεις μαθει το φυλο;

Βάσια, το δικό μου είναι αγοράκι! Όπως και όλα τα άλλα μωράκια του Σεπτεμβρίου, μέχρι στιγμής! Εσένα;

Κορίτσια καλησπέρα!! Είμαι η Άννα και είμαι έγκυος στο 2ο παιδάκι μου!!! ΠΗΤ βάσει τελευταια περιόδου 07/09/2012 αλλά βάσει αυχενικής 02/09/2013.Έχω ένα αγοράκι 21 μηνών και τώρα περιμένω κοριτσάκι!!! Με θέλετε και μένα στην παρέα σας;

Καλησπέρα, Άννα, φυσικά και σε θέλουμε! Άσε που η μπεμπούλα σου είναι η μονάκριβη της παρέας, αφού όπως έγραψα και στη Βάσια, μέχρι στιγμής μόνο αγοράκια είχαν κάνει την εμφάνισή τους για Σεπτέμβριο! Εσύ την καταλαβαίνεις τη μπεμπούλα ή όχι ακόμα;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Milinaki ευχαριστώ για την υποδοχή!! Την μπεμπούλα μου την έχω καταλάβει εδώ και 2 εβδομάδες περίπου!!! Αισθάνομαι κάτι χτυπηματάκια κάτω από τον αφαλό σε αντίθεση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη όπου ο γιος μου κλώτσαγε πάνω από τον αφαλό!!! Ώστε είμαι η μοναδική της παρέας για την ώρα με κοριτσάκι; Περιμένω τις προτάσεις σας για γαμπρό...χαχαχα...


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια... εγώ το μωρό το αισθάνομαι( ή έτσι νομίζω τουλάχιστον) όταν είμαι καθιστή. Χτυπαέι κάτω από τον αφαλό και σε εμένα, αλλά όταν είμαι καθιστή και μάλιστα στον υπολογιστή. Ξαπλωμένη δεν είμαι σίγουρη ότι τον έχω καταλάβει ακόμα. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι είμαι καθιστή περίπου 8 ώρες στη δουλειά, ενώ ξαπλωμένη είμαι περίπου 30 λεπτά αθροιστικά το απόγευμα, και άλλα τρία δευτερόλεπτα μέχρι να με πάρει ο ύπνος το βράδυ. Εσείς σε τι στάση καταλαβαίνετε το εμβρυάκι σας;


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!! Thanoula κι εγώ τις περισσότερες φορές καθιστή την ακούω την μπέμπα μου!! Δοκίμασε να ξαπλώσεις ανάσκελα και με λίγη υπομονή θα τον αισθανθείς τον μικρούλη σου!!! Δεν είναι καταπληκτικό το συναίσθημα;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα πίστευα ότι όταν θα καταλάβαινα το μπεμπάκι, ότι θα ήταν κάτι πολυ θεαματικό. Πώς δείχνει στις ταινίες που η μητέρα λέει "αγάπη μου, το μωρό κλότσησε" και τρέχει ο πατέρας, βάζει το χέρι του στην κοιλίτσα και το καταλαβαίνει κι αυτός και κλαίνε συγκινημένοι (και μετά happy end) ; Κάτι τέτοιο, αλλά καμία σχέση τελικά! Ακόμα είναι τόσο ανεπαίσθητο που ίσα - ίσα που το καταλαβαίνω! Συνήθως το νοιώθω μετά από το φαγητό, όταν κάθομαι στον καναπέ με την πλάτη λίγο μπρος τα εμπρός ή όταν ξαπλώνω το βράδυ στο πλάι. Και επίσης νοιώθω τα χτυπηματάκια πολύ χαμηλά, πιο χαμηλά κι από την κοιλίτσα μου φαίνεται μερικές φορές! Σαν να χοροπηδάει σε τραμπολίνο και να νοιώθω τα χτυπηματάκια πολύ χαμηλά, στη βάση της κοιλίτσας.

Άννα, σε μερικά χρόνια ουρά θα κάνουν οι γαμπροί για τη μπεμπούλα σου! Μιλάμε για μεγάλη έλλειψη κοριτσιών φέτος το καλοκαίρι!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα...Εμας δεν μας εχει κανει ακομα την χαρη!Μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει το φυλο!Βεβαια εχω ραντεβου την Δευτερα στον γιατρο μου και ελπιζουμε...Εγω κοριτσια το νιωθω επισης καθιστη στον καναπε η το βραδυ λιγο πριν κοιμηθω!milinaki κι εγω ετσι νομιζα οτι θα ειναι οπως στις ταινιες αλλα ειναι τοσο απαλο που ουτε εγω ειμσι σιγουρη ποσο μαλλον ο αντρας μου...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλοι οι γύρω μου,μου λένε κοριτσάκι είτε από διαίσθηση είτε απο την κοιλίτσα.Εγώ πιστεύω ότι θα είναι κοριτσάκι αλλά κάποιες στιγμές μου περνάει απ΄το μυαλό μήπως είναι και αγοράκι...δεν έχω τρελή διαίσθηση δηλαδή.Εσύ είχες καμία διαίσθηση πριν το μάθεις;Πότε το έμαθες;Θυμάσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...