Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2013


milinaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμάς μας το είπε ο γιατρός όταν κάναμε την αυχενική, τη 12η εβδομάδα, και μάλιστα ήταν πολύ σίγουρος - αφού δεν το πίστευα, γιατί είχα διαβάσει ότι από τόσο νωρίς σπάνια σου λένε με σιγουριά. Έκτοτε ξανακάναμε έναν υπέρηχο τη 17η εβδομάδα και το επιβεβαιώσαμε, ελπίζω να μην έχουμε τίποτα εκπλήξεις την επόμενη φορά. Όχι ότι έχω καμιά προτίμηση αλλά τώρα έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για αγοράκι και θα μου έρθει κάπως παράξενη η ανατροπή! Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι; Μέχρι στιγμής ο γιατρός δε σου έχει κάνει καμία νύξη; Απ' ότι έχω διαβάσει, πάντως, τα αγοράκια φαίνονται πιο νωρίς, οπότε αν δεν έχει φανεί κάτι ως τώρα πιθανότατα να περιμένεις όντως κοριτσάκι.


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εμάς η γιατρός μας μας είχε πει πριν την αυχενική ότι είναι μάλλον αγοράκι, στην αυχενική μας είπαν ότι μάλλον είναι κοριτσάκι και πριν 3 εβδομάδες στη μηνιαία μας επίσκεψη στη γυναικολόγο μας είπε ότι είναι κοριτσάκι!! Τώρα, τι να σας πω; Πιστεύω να μην αλλάξει μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα ξαναπάμε!! Οι άντρες σας θα είναι σε θέση να αισθανθούν το μωράκι γύρω στον 7ο μήνα σύμφωνα πάντα με τη δικιά μου εμπειρία. Θα δείτε που τότε όλη η κοιλιά θα μετακινείται δεξιά η αριστερά!!! με το καλό!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πριν την αυχενικη δεν ειχαμε καν αναφερθει στο φυλο με τον γιατρο.Στην αυχενικη (12η εβδομαδα)μας ειπε οτι δε ειχε σχηματιστει ξεκαθαρα γίαυτο δεν ηθελε να μας πει κατι.Το επομενο ραντεβου με τον γιατρο ηταν πολυ συντομα μετα την αυχενικη οποτε παλι δεν ειδαμε κατι.Τωρα ειμαι στην 17η εβδομαδα και εχω ραντεβου την Δευτερα που θα ειμαι λιγο πριν την 18η.Για να δουμε κοριτσια...

Link to comment
Share on other sites

Kaligeanna μετα τον 7ο λες;Ως εμπειρη κατι ξερεις παραπανω...Βεβαια ο αντρουλης μου εχει τετοια λαχταρα που νομιζει οτι το ακουει απο τωρα...Εχουν αλλου ειδους επικοινωνια λεει!!!Με το καλο το μωρακι σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δίκιο έχει η kalogeanna. Και από τη δικιά μου εμπειρία σχεδόν φαινόταν με το μάτι οι κινήσεις του μωρού και μετά το αισθάνθηκε ο άντρας μου. Θυμάμαι ερχόταν και κόλλαγε το αυτί του πάνω στην κοιλιά μου για να ακούσει την καρδιά του, μια φορά επέμενε κιόλας ότι την άκουσε φευγαλέα, και πιστεύω ότι το πίστεψε γιατί είχε πάρει τη φάτσα που παίρνει πάντα όταν είναι έτοιμος να κλάψει αλλά "δεν κλαίει επειδή είναι άντρας..."

Την κορούλα μου την είχα νιώσει 14η εβδομάδα, αυτό το φευγαλέο σαν πετάρισμα που λέτε... Αλλά τότε ήμουν στο κρεβάτι αναγκαστικά. Τώρα μου έκανε εντύπωση που νιώθω κανονικά χτυπήματα καθιστή, σπανίως ξαπλωμένη πλάγια και άμα καταφέρω να ξαπλώσω μπρούμυτα... ποτέ όμως ανάσκελα... και δεν ένιωσα καθόλου το φτερούγισμα, κατευθείαν χτυπήματα


as1cJLP0g410000MDAwOGQ0fDAwMDMxODhkfEVpc2FpIG1hemkgbWFz.gif

as1cONE0g410000MDA4NDczZHwwMDAxMjM1ZHxZb3UgYXJlIHdpdGggdXM.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 'Αννα!

Όντως έβαλε λιακάδα και φαίνεται όλοι έχουνε βγει βολτίτσα! Κι εγώ τώρα μόλις γύρισα από καφεδάκι με μία φίλη μου. Τι καφεδάκι, δηλαδή, είπαμε αντί για καφέ να τσιμπήσουμε κάτι ελαφρύ και εν τέλει σκάσαμε στο φαγητό... ευτυχώς που έχει χαλάσει η ζυγαριά μου, δεν τολμώ να φανταστώ πόσα κιλά έχω πάει!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά κάνατε!! Εμείς σήμερα βγάλαμε τα χαλιά, καθαρίσαμε το σπίτι και τώρα χαλαρώνουμε!! Ελπίζω να πάμε καμιά βολτίτσα αύριο! Αλήθεια πόσα κιλά έχεις βάλει αν επιτρέπεται;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μέχρι πριν από δύο εβδομάδες που ζυγίστηκα στο ιατρείο είχα πάρει 4 κιλά παραπάνω... τα οποία είναι πολλά από τώρα! Έκτοτε δεν ξαναζυγίστηκα αλλά πιστεύω ότι 2 κιλά τουλάχιστον θα τα έχω βάλει οπωσδήποτε. Εσύ;


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στα ίδια είμαι!! Πριν 3 εβδομάδες ήμουν στα +4, τώρα θα πάω την Πέμπτη αλλά είμαι σίγουρη ότι έχω τσιμπήσει κάμποσα κιλάκια γιατί έχω τσακίσει τα γλυκά!! Τι να γίνει; Το αλάτι έχει απαγορευτεί λόγω πίεσης και το ρίχνω στη ζάχαρη μέχρι να κοπεί κι αυτή!!!


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ, πώς σε καταλαβαίνω... κι εμείς προσπαθούμε να μην τρώμε αλάτι, για γενικότερους λόγους υγιεινής διατροφής, αλλά τα γλυκά δεν μπορώ να τα κόψω με τίποτα! Όλο και κάτι μασουλάω! Και μου το λεγε ο γιατρός όταν του έλεγα ότι τον πρώτο καιρό δεν είχα όρεξη για φαγητό και είχα αναγούλες, κάνε κράτει γιατί πού να δεις τι πάρτυ θα γίνει από τη 19η εβδομάδα και μετά!


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν κομμένο και το αλάτι αλλά και τα γλυκά λόγω ζαχάρου!!! Το πρώτο πράγμα λοιπόν που έκανα μόλις γέννησα και μου επιτρέψανε να φάω, ήταν να κατέβω στην καφετέρια και να φάω μιλφειγ!! 4 μήνες είχα να φάω γλυκό!!! Δεν με πειράζει να μη φάω αλάτι αλλά ζάχαρη;;;;


uyYMp3.png

PvjDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άσε, κι εγώ έφαγα πριν από λίγο για επιδόρπιο ζεστό σοκολατένιο κέικ με παγωτό... σλουρπ!!! Πότε γίνεται αυτή η εξέταση με την καμπύλη σακχάρου; Για να ξέρω τι περιθώρια έχω ακόμα ;)


tt18a28c.aspx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...