Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ


Moments

Recommended Posts

Κοριτσακι μου γλυκααααααααααααααα!!!!!!!!!!! Κοντεψα να παθω καταθλιψη τοσες μερες που εχω να σας μιλησω. Εστελνα mail σε αυτον τον παλιο-admin και με αγνοουσε!!! Ελεος

Λοιπον αρχιζω σιγα σιγα και ηρεμω εκλεισα κ ραντεβου σε αλλον γιατρο για εξωσωματικη (να δω αν θα πει κι αυτος για λαπαροσκοπηση) κ περιμενω την επομενη τριτη που θα με δει. Θεωρητικα ειναι καλος (αν και μονο απο το τηλ του εχω μιλησει)... θα δουμε.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα

ΦΙΛΑΚΙΑ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 43k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • stellitsa1978

    4620

  • descolorira

    3994

  • caramello

    3743

  • Moments

    2873

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσακι μου γλυκααααααααααααααα!!!!!!!!!!! Κοντεψα να παθω καταθλιψη τοσες μερες που εχω να σας μιλησω. Εστελνα mail σε αυτον τον παλιο-admin και με αγνοουσε!!! Ελεος

Λοιπον αρχιζω σιγα σιγα και ηρεμω εκλεισα κ ραντεβου σε αλλον γιατρο για εξωσωματικη (να δω αν θα πει κι αυτος για λαπαροσκοπηση) κ περιμενω την επομενη τριτη που θα με δει. Θεωρητικα ειναι καλος (αν και μονο απο το τηλ του εχω μιλησει)... θα δουμε.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα

ΦΙΛΑΚΙΑ

Αντε plouplou επιτελους...Κι εσυ μας ελειψες!!! Σου ευχομαι ολα να πανε καλα με το νεο γιατρο σου. Ποτε ξεκινας κοριτσακι? Κι εσυ αυτο το μηνα?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι καλή τυχη κοπέλα μου...μη στεναχωρίεσαι τα συμπτώματα της περιόδου και της εγκυμοσύνης μπορεί να είναι και ακριβώς τα ίδια!!!

τα καλύτερα σου ευχομαι και είμαι στο πλευρό σου!!

αν επιτρεπεται...ποιό το πρόβλημα και οδηγηθηκες σε σπερματέγχυση?αν εχεις όρεξη γράψε..

Είμαστε μια από τις περιπτώσεις ανεξήγητης υπογονιμότητας!!

Ξεκινήσαμε με επέμβαση κιρσοκίλης πριν 1 χρόνο και κάτι αλλά πλέον όλα είναι οκ. Και σε μένα και στον σύζυγο. Δεν έχω ιδέα τώρα, ούτε και οι γιατροί...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

chryssaki στις περιπτώσεις σαν τις δικές μας (όπου θεωρητικά εμείς είμαστε ok) & το σπέρμα είναι καλό σε αριθμό και σχετικά καλό σε κινητικότητα, οι γιατροί δίνουν ποσοστό γονιμότητας 80% τον πρώτο χρόνο και 90% το δεύτερο χρόνο προσπαθειών, το οποίο μετά δε μειώνεται αλλά δεν ξέρεις αν θα σου κάτσει τον 2ο ή τον 5ο χρόνο προσπαθειών...

και εγώ δε θέλω να γίνω μάνα κοντά στα 40 το προτιμώ κοντά στα 30 (τώρα είμαι 31).

όσο για την εξωσωματική δεν έχω πρόβλημα, ούτε με τη σπερματέγχυση έχω. Θα κάνω ό,τι χρειαστεί.

Στον Ασβέστη δεν πήγαμε γιατί όπως και η eirinaki609 είμαστε Θεσσαλονίκη.

eirinaki το nolvadex είναι ορμονικό φάρμακο που κατεβάζει τα οιστρογόνα, τα άλλα δύο είναι αντιοξειδωτικά και βιταμίνες. Το μέγιστο που μπορεί κάποιος να πάρει nolvadex είναι 6 μήνες (και δε θέλω να φτάσουμε το ανώτερο όριο).

Όλες αυτού του είδους οι αγωγές για τους άνδρες είναι εμπειρικές χωρίς τεκμηριωμένα ποσοστά επιτυχίας (αν πιάσει και σε όποιον πιάσει είναι φλου) και ακόμη κι αν κάνουν δουλειά, βελτιωθεί δηλ. το σπέρμα μετά από λίγο καιρό θα επανέλθει στην αρχική του κατάσταση, ουσιαστικά δεν αποτελούν θεραπεία.

Γι' αυτό και προσπαθώ να δω που γέρνει η ζυγαριά για μας 1 σπερματέγχυση με φάρμακα κι αν δεν εξωσωματική ή 2 σπερματεγχύσεις και μετά εξωσωματική?

Βέβαια κάνοντας την πρώτη σε 1,5-2 μήνες θα έχουμε καταλήξει.

Το μόνο που με προβληματίζει στην όλη υπόθεση είναι αν μπορώ να επαναπαυθώ στη σαλπιγγογραφία που έδειξε πως όλα είναι ok από πλευράς μου ή πρέπει να μπω σε διαδικασία λαπαροσκόπησης πριν κάνω σπερματέγχυση ή εξωσωματική.

με το καλό το + σε όσους περιμένουν αποτελέσματα

kalliroi μου και γω τις ίδιες αμφιβολίες είχα, έκανα όμως τελικά και 2η σπερματέγχυση και σήμερα΄πήρα τα αρνητικά αποτελέσματα :(:(. Και γω προβληματίζομαι αν πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση, αν και η σαλπιγγογραφία έδειξε όλα οκ. Αν έχεις περισσότερα νέα για το θέμα λαπαροσκόπησης μας ενημερώνεις... Εγώ πλέον πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι την εξωσωματική για το καλοκαίρι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα moment, οχι μονο πεσαμε σε μονοψηφιο αλλα εχθες που μιλησαμε με τον γιατρο μας μας ειπε οτι μπορουμε να κανουμε το τεστ παρασκευη ή σαββατο.Η συζυγος εν το μεταξυ δεν νιωθει τιποτα, ολα ειναι μια χαρα, το μονο που μου λεει συνεχεια οτι εχει παρα πολλα υγρα!Ελπιζω αυτο το τριημερο να ειναι SUPER!!!!Πεσαμε λοιπον στο 3 και σημερα!!!!!!!

Aχ Θεέ μου!!!! 3 και σήμερα! Δεν το πιστεύω!!!! Πόσο μάλλον εσείς!!!! Άντε θα περιμένουμε νέα για να μαστε όλοι μαζί χαρούμενοι το τριήμερο!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalliroi μου και γω τις ίδιες αμφιβολίες είχα, έκανα όμως τελικά και 2η σπερματέγχυση και σήμερα΄πήρα τα αρνητικά αποτελέσματα :(:(. Και γω προβληματίζομαι αν πρέπει να κάνω λαπαροσκόπηση, αν και η σαλπιγγογραφία έδειξε όλα οκ. Αν έχεις περισσότερα νέα για το θέμα λαπαροσκόπησης μας ενημερώνεις... Εγώ πλέον πρέπει να αρχίσω να σκέφτομαι την εξωσωματική για το καλοκαίρι...

Elenaph μου νόμιζα αύριο θα έκανες τη χοριακή...Λυπάμαι για τα αρνητικά αποτελέσματα.Ειλικρινά. Μακάρι να ήταν αλλιώς...Πάντως να σου πω πως εγώ πλέον τη σαλπιγγογραφία δεν την εμπιστεύομαι....Ενώ είχαν δείξει όλα καλά και τα αποτελέσματα μια χαρά εντούτοις στη λαπαροσκόπηση που έκανα πριν 2 βδομάδες φάνηκε ότι και οι δύο σάλπιγγες μου είναι κλειστές. Δεν θέλω να σε αγχώσω ούτε να σε βάλω σε σκέψεις...απλά σου λέω τη δική μου εμπειρία η οποία και σαφώς ελπίζω να μην ισχύει και για άλλες κοπέλες...Κι εγώ το καλοκαίρι θα προχωρήσω σε εξωσωματική. Καλύτερα έτσι γιατί είναι περισσότερες οι πιθανότητες παρά να επιμένεις με σπερματεγχύσεις συνέχεια. Ο γιατρός σου τι σου εισήγηθηκε;


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακι μου γλυκααααααααααααααα!!!!!!!!!!! Κοντεψα να παθω καταθλιψη τοσες μερες που εχω να σας μιλησω. Εστελνα mail σε αυτον τον παλιο-admin και με αγνοουσε!!! Ελεος

Λοιπον αρχιζω σιγα σιγα και ηρεμω εκλεισα κ ραντεβου σε αλλον γιατρο για εξωσωματικη (να δω αν θα πει κι αυτος για λαπαροσκοπηση) κ περιμενω την επομενη τριτη που θα με δει. Θεωρητικα ειναι καλος (αν και μονο απο το τηλ του εχω μιλησει)... θα δουμε.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα

ΦΙΛΑΚΙΑ

Plouplou μου καλώς σε βρήκαμε πάλι! Χαίρομαι που τα κατάφερες να μας βρεις στο νέο καφέ...Για να δούμε τι θα σου πει την Τρίτη. Δύσκολο αλλά προσπάθησε να μην αγχώνεσαι...


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Elenaph μου νόμιζα αύριο θα έκανες τη χοριακή...Λυπάμαι για τα αρνητικά αποτελέσματα.Ειλικρινά. Μακάρι να ήταν αλλιώς...Πάντως να σου πω πως εγώ πλέον τη σαλπιγγογραφία δεν την εμπιστεύομαι....Ενώ είχαν δείξει όλα καλά και τα αποτελέσματα μια χαρά εντούτοις στη λαπαροσκόπηση που έκανα πριν 2 βδομάδες φάνηκε ότι και οι δύο σάλπιγγες μου είναι κλειστές. Δεν θέλω να σε αγχώσω ούτε να σε βάλω σε σκέψεις...απλά σου λέω τη δική μου εμπειρία η οποία και σαφώς ελπίζω να μην ισχύει και για άλλες κοπέλες...Κι εγώ το καλοκαίρι θα προχωρήσω σε εξωσωματική. Καλύτερα έτσι γιατί είναι περισσότερες οι πιθανότητες παρά να επιμένεις με σπερματεγχύσεις συνέχεια. Ο γιατρός σου τι σου εισήγηθηκε;

Eίμαι ήδη σε σκέψεις , δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και γω λαπαροσκόπηση να δούμε αν συμβαίνει κάτι... Εσύ για την ενδομητρίωση το ήξερες από πριν ή φάνηκε κι αυτό στην λαπαροσκόπηση;

Link to comment
Share on other sites

Aχ Θεέ μου!!!! 3 και σήμερα! Δεν το πιστεύω!!!! Πόσο μάλλον εσείς!!!! Άντε θα περιμένουμε νέα για να μαστε όλοι μαζί χαρούμενοι το τριήμερο!!!!:D

Με επιασε η συζυγος να διαβαζω τα μηνυματα στο forum και δεν το πιστευει οτι εχω μπει εδω και συζηταω τετοια θεματα με ολες σας.Γι'αυτο πρωτη φορα καθομαστε μαζι στο pc και σας "μιλαμε" και εχετε βεβαια την καλησπερα της!!!!Το ονομα της συζυγου ειναι Ποπη

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι ήδη σε σκέψεις , δεν ξέρω αν πρέπει να κάνω και γω λαπαροσκόπηση να δούμε αν συμβαίνει κάτι... Εσύ για την ενδομητρίωση το ήξερες από πριν ή φάνηκε κι αυτό στην λαπαροσκόπηση;

Φαινόταν από πριν μια κύστη την οποία παρακολουθούσαμε υπερηχογραφικά με το γιατρό. Για να βεβαιωθείς ότι είναι ενδομητρίωση ομως πρέπει να γίνει η λαπαροσκόπηση όπου επιβεβαιώνεται. Έτσι έγινε και στη δική μου περίπτωση.


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Με επιασε η συζυγος να διαβαζω τα μηνυματα στο forum και δεν το πιστευει οτι εχω μπει εδω και συζηταω τετοια θεματα με ολες σας.Γι'αυτο πρωτη φορα καθομαστε μαζι στο pc και σας "μιλαμε" και εχετε βεβαια την καλησπερα της!!!!Το ονομα της συζυγου ειναι Ποπη

Γεια σας!!!! Καλωσόρισες στην παρέα μας Πόπη!!!!:D Ο Γεράσιμος ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙ!!!! Μαζί του κι εμείς!!!!!:P Να τολμήσω να ρωτήσω εσύ????


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!!! Καλωσόρισες στην παρέα μας Πόπη!!!!:D Ο Γεράσιμος ΑΝΥΠΟΜΟΝΕΙ!!!! Μαζί του κι εμείς!!!!!:P Να τολμήσω να ρωτήσω εσύ????

Το κακο ειναι οτι ο γερασιμος απο το σαββατο πιστευει οτι εγινε μπαμπας, προσπαθω να ειμαι πιο συγκρατημενη γιατι οταν εμεις κανονιζουμε ο Θεος γελαει!Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Το κακο ειναι οτι ο γερασιμος απο το σαββατο πιστευει οτι εγινε μπαμπας, προσπαθω να ειμαι πιο συγκρατημενη γιατι οταν εμεις κανονιζουμε ο Θεος γελαει!Ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα!

Χεχεχε...Η αισιοδοξία δεν βλάπτει!!!! Σκέψου να είχες δίπλα σου κάποιον που να ήταν μες στη μιζέρια και την απαισιοδοξία!!!!;)


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε...Η αισιοδοξία δεν βλάπτει!!!! Σκέψου να είχες δίπλα σου κάποιον που να ήταν μες στη μιζέρια και την απαισιοδοξία!!!!;)

Πες τα moment στο κατω κατω ειμαι χαρουμενος και μονο οτι ξερω οτι ειμαστε κοντα στον στοχο μας!!!!Δεν πηγα να αγορασω την κουνια!!Ειμαι πολυ αισιοδοξος.Εξαλλου το εχω δηλωσει οτι το 2010 ειναι η χρονια μου;) γιατι να μην ειναι και ο Φλεβαρης ο μηνας μου

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου ο σύζυγος τόσο αισιόδοξος ήταν!!!! Για να μαι ειλικρινής αυτό με άγχωνε για ενδεχόμενη αποτυχία για να μην στεναχωρεθεί. Από την άλλη αν δεν ήταν αυτός και η αισιοδοξία του εγώ θα ήμουν χάλια ψυχολογικά στην όλη αναμονή! Τα ποσοστά επιτυχίας μιας σπερματέγχυσης τα ξέρουμε...Γιατί όχι να μην είναι υπέρ σας? Σας το εύχομαι!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...