Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια όμορφα!

Έχω εξαφανιστεί τόσο καιρό, πήγα στους γονείς μου στην Πρέβεζα (ξέμεινα εκει 2 βδομάδες) και αφ'οτου γυρισα ψάχνουμε εντατικά για σπίτι.Μετακομίζουμε μέσα στο μήνα (πληρώνουμε ακόμα 2 σπίτια) αλλά δυστυχώς δεν βρίσκουμε τίποτα να μας ικανοποιεί αρκετά.Και αφού τελειώσουμε με τις μετακομίσεις έχουμε να κανονίσουμε τον πολιτικό (τον οποίο αν είχα την επιλογή δεν θα τον έκανα καν).

Με την εγκυμοσύνη όλα τέλεια, ευτυχώς.Πήγα χτες στο γυναικολόγο, έχουμε ένα υγιέστατο, ζωηρό αγοράκι αλλά δεν το έχω νιώσει ακόμα :cry:, ο γιατρός μου είπε μέσα στην άλλη εβδομάδα θα τον καταλάβω.Και επίσης εμφανίστηκε, ξαφνικά, μια μικρή στρογγυλή κοιλίτσα :P.Φαίνομαι για έγκυος πια!

Κορίτσια, πριν διοριστώ, δούλευα 2 χρόνια στο Μητέρα.Ο κάθε γιατρός ζητάει όσα θέλει.Παλιότερα, ορισμένοι, όντως σου ζητούσαν όσα έδινες για το δωμάτιο αλλά τώρα πια νομίζω αυτό δεν ισχύει.Και εννοείται ότι δεν είστε υποχρεωμένες να δώσετε τίποτα σε προισταμένες κτλ, δίνετε ήδη αρκετά για αυτά που σας προσφέρουν.

Η αδερφή μου πάντως γέννησε και τις 2 κόρες στο Έλενα, σε ένα υπέροχο, μονόκλινο ρετιρέ δωμάτιο και έμεινε υπερ-ευχαριστημένη.Και ευτυχώς γλιτώνω πολλά έξοδα καθώς θα πάρω όλη την προίκα της αδερφής!Μου τα ετοιμάζει ήδη!

Γιάννα μου, εγώ μένω Θεσσαλονίκη!Σε ποιον γιατρό είσαι;Που θα γεννήσεις;;

καλως την!!! δεν θελω να συμβαλλω στην απελπισια σου αλλα εμεις ψαχναμε σπιτι 1,5 χρονο!! και δεν ειμαι καμια περιεργη, απλα ηθελα ενα ομορφο μεγαλουτσικο σπιτακι. ελπιζω να εισαι πιο τυχερη!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λογικά θα σου δώσει σίδηρο. Έμενα μου έδωσε με αιματοκρίτη 39 στην αρχή της εγκυμοσύνης ο οποίος τώρα έφτασε στο 36,5.

Για το στίγμα η εξέταση λέγεται Ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης. Νομίζω αν οι τιμές είναι στα φυσιολογικά όρια δεν έχεις στίγμα. Εγω όμως την είχα κάνει αυτη την εξέταση πριν μείνω έγκυος και δε θυμάμαι πολύ καλά. Αν σε βοηθάει βρήκα αυτό το site.

ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με αιματοκριτη 29. τωρα που θα κανω δευτερο κυκλο εξετασεων μαλλον θα μου πει να φαω τα καγγελα του σπιτιου...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου με αιματοκριτη 29. τωρα που θα κανω δευτερο κυκλο εξετασεων μαλλον θα μου πει να φαω τα καγγελα του σπιτιου...

χαχαχαχαχαχαχα

Ή καμιά μπετόβεργα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλως την!!! δεν θελω να συμβαλλω στην απελπισια σου αλλα εμεις ψαχναμε σπιτι 1,5 χρονο!! και δεν ειμαι καμια περιεργη, απλα ηθελα ενα ομορφο μεγαλουτσικο σπιτακι. ελπιζω να εισαι πιο τυχερη!

Και εγω το ίδιο Μάγδα μου!Δεν είμαι καθόλου περίεργη αλλά κανένα σπίτι δεν με ικανοποιεί απόλυτα, σε όλα πρέπει να κάνω εκπτώσεις!Μεγαλούτσικο το θέλουμε και εμείς για 3 υπνοδωμάτια κοιτάμε.Αλλά να, θα μείνω σε αυτό το σπίτι αρκετά χρόνια δεν θέλω να συμβιβαστώ.Και εκτός των άλλων πρέπει να πληρώσουμε και μεσίτη, καθώς στη Θεσσαλονίκη όλα τα σπίτια τα έχουμε μεσίτες.Και επίσης, συνήθως, τα σπίτια στη Θεσσαλονίκη δεν έχουν ούτε ντουλάπες!Το 2010 που ανέβηκα με το διορισμό εδώ πάνω έφριξαν αυτοί μαζί μου (με αυτά που ζητούσα) και εγώ μαζί τους!


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω το ίδιο Μάγδα μου!Δεν είμαι καθόλου περίεργη αλλά κανένα σπίτι δεν με ικανοποιεί απόλυτα, σε όλα πρέπει να κάνω εκπτώσεις!Μεγαλούτσικο το θέλουμε και εμείς για 3 υπνοδωμάτια κοιτάμε.Αλλά να, θα μείνω σε αυτό το σπίτι αρκετά χρόνια δεν θέλω να συμβιβαστώ.Και εκτός των άλλων πρέπει να πληρώσουμε και μεσίτη, καθώς στη Θεσσαλονίκη όλα τα σπίτια τα έχουμε μεσίτες.Και επίσης, συνήθως, τα σπίτια στη Θεσσαλονίκη δεν έχουν ούτε ντουλάπες!Το 2010 που ανέβηκα με το διορισμό εδώ πάνω έφριξαν αυτοί μαζί μου (με αυτά που ζητούσα) και εγώ μαζί τους!

Μια φιλη πάντως που μένει πια Θεσ/κη για να βρει σπίτι έτσι όπως το ήθελε κατέληξε να ζει στη Θέρμη. Δε ξέρω αν είναι δική της ιδιοτροπία ή πράγματι ειναι τόσο δύσκολη η κατάσταση.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

τα καλα του να ζεις στην επαρχια!! εχω το πιο τελειο σπιτι που θα μπορουσα να φανταστω με λιγοτερο απο 400 ευρω!! και το μονο που ηθελα ηταν θερμανση τζακι και 2 υπνοδωματια!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα σου δώσει σίδηρο. Έμενα μου έδωσε με αιματοκρίτη 39 στην αρχή της εγκυμοσύνης ο οποίος τώρα έφτασε στο 36,5.

Για το στίγμα η εξέταση λέγεται Ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης. Νομίζω αν οι τιμές είναι στα φυσιολογικά όρια δεν έχεις στίγμα. Εγω όμως την είχα κάνει αυτη την εξέταση πριν μείνω έγκυος και δε θυμάμαι πολύ καλά. Αν σε βοηθάει βρήκα αυτό το site.

Σε ευχαριστώ. Πολύ καλό το άρθρο!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου καλησπέρα :) Εγώ ακόμη τον γιατρό ψάχνω.. όχι τον δικό μου, αυτόν που έκανε την αυχενική (τον υπέρηχο εννοώ) για να με καθοδηγήσει. Αν δεν τον βρω και σήμερα με βλέπω να φεύγω για Αθήνα αύριο γιατί είμαι οριακά για τροφοβλάστη, είμαι 13η σήμερα. Αυτά. Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον!!!, κι εγώ προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και να'μαι θετική. Όταν θα'χω νεώτερα θα σας πω.

Οσο για τα νοσοκομεία που λέτε (επειδή κ εγώ έχω πάει σε διάφορα όπως κ στο Μητέρα αλλά και στο Ιασώ) δυστυχώς στην Ελλαδάρα που ζούμε μόνο με "γνωστό" την βγάζεις καθαρή. Είτε πληρώσεις είτε όχι. Άρα ψαχτείτε όσο μπορείτε γιατί... τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Και βέβαια παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη... Μερικοί άνθρωποι έχουν άστρο όπου κ να πάνε :rolleyes:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα :) Εγώ ακόμη τον γιατρό ψάχνω.. όχι τον δικό μου, αυτόν που έκανε την αυχενική (τον υπέρηχο εννοώ) για να με καθοδηγήσει. Αν δεν τον βρω και σήμερα με βλέπω να φεύγω για Αθήνα αύριο γιατί είμαι οριακά για τροφοβλάστη, είμαι 13η σήμερα. Αυτά. Σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον!!!, κι εγώ προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και να'μαι θετική. Όταν θα'χω νεώτερα θα σας πω.

Οσο για τα νοσοκομεία που λέτε (επειδή κ εγώ έχω πάει σε διάφορα όπως κ στο Μητέρα αλλά και στο Ιασώ) δυστυχώς στην Ελλαδάρα που ζούμε μόνο με "γνωστό" την βγάζεις καθαρή. Είτε πληρώσεις είτε όχι. Άρα ψαχτείτε όσο μπορείτε γιατί... τα υπόλοιπα τα ξέρετε. Και βέβαια παίζει ρόλο και ο παράγοντας τύχη... Μερικοί άνθρωποι έχουν άστρο όπου κ να πάνε :rolleyes:

ζαλισε τον στα τηλεφωνα μπας και βρεις ακρη!! τι φοβερο κι αυτο να μην μπορεις να βγαλεις ακρη! παρε και το δικο σου γιατρο να σου πει μια κουβεντα.


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπέρηχος τέλειος!

Όλες οι μετρήσεις όπως πρέπει!

Γλίτωσα και την αμνιοπαρακέντηση!

Το παιδί μου είναι ντροπαλό και δεν μας ανοίγει τα ποδάρια του.

Το φύλο θα το μάθουμε 11/7 στην β' επιπέδου!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Υπέρηχος τέλειος!

Όλες οι μετρήσεις όπως πρέπει!

Γλίτωσα και την αμνιοπαρακέντηση!

Το παιδί μου είναι ντροπαλό και δεν μας ανοίγει τα ποδάρια του.

Το φύλο θα το μάθουμε 11/7 στην β' επιπέδου!

μπραβο!! ενα μηνα υπομονη Ιωαννα μου να δειτε αν θα ειναι κουκλα η κουκλος! χαιρομαι που ειναι ολα καλα!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια το Σάββατο καναμε την αυχενική και όλα ήταν τέλεια! Με χαρά δηλώνω πως πρέπει να βάλετε ακόμη έναν άντρα στην παρέα ! Αγοράκι ...και τον έχω ερωτευτεί ήδη !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...