Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα κιολας! Δεν σας το είπα για να σας τρομάξω αλλά πιο πολύ να ακουσω και άλλες γνωμες γιατι εδω το έχουν δέσει σκηνι κορδόνι ότι ετσι έγινε.. Τι να πω;; Συγνωμη παντος αν σας τρόμαξα δεν το ήθελα..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κιολας! Δεν σας το είπα για να σας τρομάξω αλλά πιο πολύ να ακουσω και άλλες γνωμες γιατι εδω το έχουν δέσει σκηνι κορδόνι ότι ετσι έγινε.. Τι να πω;; Συγνωμη παντος αν σας τρόμαξα δεν το ήθελα..

Καλημέρα,

εγώ τουλάχιστον δεν αγχώνομαι με αυτά... ίσα ίσα που καλό είναι να μαθαίνεις πράγματα για να ξέρεις και μόνη σου τι πρέπει να παρακολουθείς...

Εξάλλου όταν κάνεις συχνά υπερρήχους και βλέπεις τον γιατρό σου, γενικά ότι και να συμβεί διορθώνεται. Σε αυτό είμαστε τυχερές... πλέον η επιστήμη έχει προοδεύσει πολύ. Διάβαζα σε ένα άρθρο ότι ως και μωρό σχεδόν 600 γρ γεννηθηκε και επιβίωσε στην Θεσσαλονική :tongue::tongue::tongue:.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχουν πολλές μελέτες που το αναφέρουν αυτό. Πάντως εδω στην Ελλάδα έχω δει πάρα πολλούς γονείς που δεν έχουν καν καθισματάκι για το παιδί τους (απο την ηλικία των 3 ετών και μετά) με τη διαιολογία οτι δεν κάθεται το παιδί. Τραγικό....

Πάντως ανάλογα την ανάπτυξη του παιδιού μετά τα 3 μπορεί να μην χωράνε ποια σε καρεκλάκι... όμως υπάρχουν εναλλακτικές πχ η αδελφή μου πήρε κάτι σαν θέση για το κάθισμα (που τον φέρνει πιο ψηλά) και τον δένει κανονικά με τη ζωνή ασφαλείας.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ανάλογα την ανάπτυξη του παιδιού μετά τα 3 μπορεί να μην χωράνε ποια σε καρεκλάκι... όμως υπάρχουν εναλλακτικές πχ η αδελφή μου πήρε κάτι σαν θέση για το κάθισμα (που τον φέρνει πιο ψηλά) και τον δένει κανονικά με τη ζωνή ασφαλείας.

Υπάρχουν καρεκλάκια μέχρι και την ηλικία των 10-12. Υπάρχουν και κανονικά καθίσματα αλλά και αυτό που αναφέρεις που πήρε η αδελφή σου.

Βάση νόμου υπάρχει υποχρέωση τα παιδιά να είναι σε ειδικό κάθισμα μέχρι την ηλικία των 12 ετών ή μέχρι το ύψος τους να φτάσει το 1,53.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

εγω dvd πηρα απο την εμβρυοιατρικη που εκανα τη β επιπεδου.

Και εγω δεν μπορω να ακουω τετοιες ιστοριες, τρελαίνομαι και τρεχω στο γιατρο και του λεω δες και εκεινο δες και αυτο

ελλη σε καμια περιπτωση δεν εκανες κακο που το ανεφερες, που να το ξερεις οτι ειμαστε εδωμεσα τρελες :tongue:

πως ειστε σημερα?

εμενα καθε βραδυ μου ειναι και δυσκολοτερο, εχω αρχισει και ποναω σαν να μου ερχεται και περιοδος. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι επειδη κατεβαινει το μωρο και το κεφαλακι πιεζει το συστημα εκει κατω.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!

εγω dvd πηρα απο την εμβρυοιατρικη που εκανα τη β επιπεδου.

Και εγω δεν μπορω να ακουω τετοιες ιστοριες, τρελαίνομαι και τρεχω στο γιατρο και του λεω δες και εκεινο δες και αυτο

ελλη σε καμια περιπτωση δεν εκανες κακο που το ανεφερες, που να το ξερεις οτι ειμαστε εδωμεσα τρελες :tongue:

πως ειστε σημερα?

εμενα καθε βραδυ μου ειναι και δυσκολοτερο, εχω αρχισει και ποναω σαν να μου ερχεται και περιοδος. ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι επειδη κατεβαινει το μωρο και το κεφαλακι πιεζει το συστημα εκει κατω.

Ωωωωω!!!! και εγω εχω πονους ελαφριους περιοδου απο χθες!!! αυτο σημαινει?? ενταξει εφου εχει το κεφαλακι κατω λογικο ειναι λιγο να πιεζει. ο γιατρος που με ειδε χθες ειπε ολα καλα, να συνεχισω να περπαταω μεχρι μια ωρα τη μερα (λογω ζαχαρου) αλλα οχι παραπανω γιατι ειναι νωρις ακομα.

Ελλακι καλα εκανες και το ειπες αλλα αληθεια δεν μαθαινεις απο κανεναν.. μια ξαδερφη μου ισχυριζεται οτι δεν ξερει σε ποια βδομαδα ειναι μονο οτι γενναει τελος νοεμβρη χωρις να ξερει ημερομηνια, ουτε το βαρος του μωρου ρωταει το γιατρο της κλπ. τι ψαχνεις?? υπαρχει τετοια πιθανοτητα? η καθε μια λεει οτι να ναι για δικους της λογους!!!

Ας ειμαστε εμεις τυχερο παρεακι να μας πανε ολα καλα σε ολες!!!

ακουμε παιδικα τραγουδακια και χαιρομαστε πολυ!! ολο χοροπηδαει το μπεμπακι μου!!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

ελλη μου δε φταις εσυ!!εγω οτι και να ακουσω τρελαινομαι!ειμαι λιγο χεζου!γενικα οχι τωρα με την εγκυμοσυνη!και καθε φορα που ακουω κατι το παθαινω μετα...ανιατη περιπτωση!!

και γω πηρα dvd και αυχενικη και β επιπεδου!αλλα νομιζω πως κατι αλλο παιζει και οχι ο σακος!ισως δεν μεγαλωνε η μητρα?και το μωρο δεν οξυγονωνόταν σωστα?ποιος ξερει?!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελα και τα καταφερα!! :P

αυτο ειναι το φορμακι με το οποιο θα βγουμε με το καλο απο το νοσοκομειο και το αλλο το αστροναυτικο ειναι σε περιπτωση που κανει πολυ πολυ κρυο η κλασικα βρεχει!γιαννενα γαρ!και νοεμβρης μηνας στα τελη του!

http://s1366.photobucket.com/user/liamardaf/library/?view=recent&page=1


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελα και τα καταφερα!! :P

αυτο ειναι το φορμακι με το οποιο θα βγουμε με το καλο απο το νοσοκομειο και το αλλο το αστροναυτικο ειναι σε περιπτωση που κανει πολυ πολυ κρυο η κλασικα βρεχει!γιαννενα γαρ!και νοεμβρης μηνας στα τελη του!

http://s1366.photobucket.com/user/liamardaf/library/?view=recent&page=1

Πολύ ωραίο Lia. Εγω αγόρασα τελικά ένα βελουτέ χθες απο τα Prenatal. Θα πάρω μαζί μου αυτό και το μακό που είχα ήδη αγοράσει και αναλογα με τον καιρό θα επιλέξω.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Lia. Εγω αγόρασα τελικά ένα βελουτέ χθες απο τα Prenatal. Θα πάρω μαζί μου αυτό και το μακό που είχα ήδη αγοράσει και αναλογα με τον καιρό θα επιλέξω.

ειναι αυτο που σου ελεγα, που ναι αρκετα χοντρο!βεβαια δεν φαινεται απ τη φωτο αλλα οκ!

εσυ γεννας νωρις, και αθηνα , οποτε δεν πιστευω να χεις θεμα!εισαι υπερκαλυμμένη!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελα και τα καταφερα!! :P

αυτο ειναι το φορμακι με το οποιο θα βγουμε με το καλο απο το νοσοκομειο και το αλλο το αστροναυτικο ειναι σε περιπτωση που κανει πολυ πολυ κρυο η κλασικα βρεχει!γιαννενα γαρ!και νοεμβρης μηνας στα τελη του!

http://s1366.photobucket.com/user/liamardaf/library/?view=recent&page=1

Πω πω τι ωραια!! καλοφορετα να ειναι καλη μου!!!

κι εμεις ψωνισαμε πριν λιγο απο nextdirect και tesco!! τι χαρα εχω!!! εχω παρει και 2 φανελακια απο h&m απο οργανικο βαμβακι πολυ ωραια και μια φορμα εξοδου αρκουδακι οποτε μενουν σεντονια κουβερτες και πετσετες! θα παω και zarahome που εχει τελειες και στα χρωματα μας (μπεζ καφε). πιστευω πριν γεννησει η Ζαχαρουλιτσα να ειμαι σε θεση να σας δειξω το δωματιακι μας!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα. Είχα παει στο σούπερ μάρκετ.. Μετά έβαλα στον αντρουλη μου να φάει. Ήπια και το μαγνήσιο και περιμένω ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου για να φάω τη σαλατουλα μου..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα. Είχα παει στο σούπερ μάρκετ.. Μετά έβαλα στον αντρουλη μου να φάει. Ήπια και το μαγνήσιο και περιμένω ποτε θα ηρεμήσει το στομάχι μου για να φάω τη σαλατουλα μου..

Παντός συγνωμη και πάλι!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι ωραια!! καλοφορετα να ειναι καλη μου!!!

κι εμεις ψωνισαμε πριν λιγο απο nextdirect και tesco!! τι χαρα εχω!!! εχω παρει και 2 φανελακια απο h&m απο οργανικο βαμβακι πολυ ωραια και μια φορμα εξοδου αρκουδακι οποτε μενουν σεντονια κουβερτες και πετσετες! θα παω και zarahome που εχει τελειες και στα χρωματα μας (μπεζ καφε). πιστευω πριν γεννησει η Ζαχαρουλιτσα να ειμαι σε θεση να σας δειξω το δωματιακι μας!!!

αα με το καλο να σας ερθουν τα ψωνια σας!!!! <3

εγω h&m θα παω αυριο να χαζεψω λιγο!αχ ολες θα κανετε δωματιακι ε?εμεις ακομη οχι!απο γεναρη λεμε!

Παντός συγνωμη και πάλι!

καλε σταματα να ζητας συγνωμη!!!!

με σαλατες τη βγαζεις?πππφφ!!βοηθανεγια το στομαχι?εμενα οσο ειχα αναγουλες και εμετους ολα τα πρασινα μου πεφταν βαρια!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

αα με το καλο να σας ερθουν τα ψωνια σας!!!! <3

εγω h&m θα παω αυριο να χαζεψω λιγο!αχ ολες θα κανετε δωματιακι ε?εμεις ακομη οχι!απο γεναρη λεμε!

καλε σταματα να ζητας συγνωμη!!!!

με σαλατες τη βγαζεις?πππφφ!!βοηθανεγια το στομαχι?εμενα οσο ειχα αναγουλες και εμετους ολα τα πρασινα μου πεφταν βαρια!

Δεν μπορω να φαω και τίποτα άλλο. Μετρημένα στα δαχτυλα ειναι. Σαλατα λάχανο τρώω, σαλατα μαρουλι, βραστες πατάτες, ρύζι σουπα η λαπα, λιγο κασέρι ημισκληρο και μόνο αιγοπροβιο (τα αλλά περνούν τον αγύριστο), λίγο τυρι αλλά πολύ σπανια, ψωμι. Αυτά. Όλα τα αλλά τα κανω εμετό.. Τσιμπαω και κανενα,γλυκάκι που και που αλλά σπάνια γιατί μου πέφτουν πολυ βαριά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...