Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα! Εμείς Γιωργάκη θα τον βγαλουμε από τον πεθερό μου. Ειναι πολυ καλος άνθρωπος. Έχει βέβαια τις ιδιοτροπίες του αλλά ποιος δεν τις εχει;;; Αν είχα κοριτσι θα ζοριζονουν λίγο για το ονονα της πεθεράς μου.. Αλλά στο τελος σκέφτηκα πως δεν έχει και τόσο σημασία το όνομα όσο το να είναι γερό το παιδι μου!

Με το καλο ο Γιωργης λοιπον!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εμεις ασχετα ονοματα θα τις βγαλουμε.Ενα δικη μου επιλογης και ενα του αντρα μου.Βεβαια εννοειται να αρεσουν και τα 2 και στους 2 μας.Παντως στη μαμα μου που το ειπαμε ηδη δεν εχει κανενα προβλημα.Μου λεει οπως θελετε να τις βγαλετε, σαμπως θα την αγαπαω περισσοτερο αν την μια την λεγανε Μαρια.Και η μαμα μου απο την πρωτη στιγμη της εγκυμοσυνης κανει τα παντα για μας και θα συνεχισει και μετα εννοειται, γιατι με 2 νεογεννητα, θα τα παιξουμε μονοι μας.Απλα δεν κολλαει σε θεματα οπως τα ονοματα.Στην πεθερα θα ανακοινωσει ο αντρας μου τις επιλογες μας οταν ερθει η ωρα, χωρις πολλα πολλα και τελος.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλησπέρα,

εγώ μόλις γύρισα από το νοσοκομείο που έμεινα 1 βδομάδα... ευτυχώς αποφύγαμε να γεννήσω πρόωρα, αλλά απαιτείται μεγάλη προσοχή από εδώ και εμπρός...

Σταματάω δουλειά... κυρίως κρεβάτι... utopar για τις συσπάσεις... και περιμένουμε...

Στο νοσοκομείο μου έκαναν και ενέσεις κορτιζόνης...

Δυστυχώς και εγώ δεν έχω προλάβει να κάνω τα πάντα... αλλά τι να κάνουμε...θα πρέπει να αναλάβει ο άνδρας μου και ότι μπορώ από το internet.

Αυτά τα νέα μου... εσείς όλα καλά???

Χριστινάκι προσοχή τώρα και όλα θα πάνε καλά. Εξάλλου και η ξεκούραση μια χαρά είναι :wink:

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια στα κοιλινακια!

Πωπω, καθε μια εχει και ενα θεματακι, σοβαρο η λιγοτερο σοβαρο! το θεμα ειναι οτι ολα ξεπερνιουνται και με τις οδηγιες των γιατρων μας ολα θα πανε καλα!:D

Οι κρεβατωμένες τι κανουν? χαζευουν? καντε το τωρα που εχετε χρονο! μετα...κλαφτα χαραλαμπε!

Εχετε αποφασισει ονοματακια για τα παιδακια σας? εμεις μετα απο πολλη σκεψη και πισωγυρισματα, θα το πουμε αντωνη, απο τον πεθερο μου....

Εμείς χωρίς να είμαστε 100% σίγουροι ακόμη, μάλλον θα το πούμε Αγγελική για την πεθερά μου. Μ'αρέσει αρκετά σαν όνομα οπότε δεν έχω θέμα :)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Anchelita,

μ' αρέσεις "χωρίς πολλά πολλά και τέλος"

Ιωαννα τους εχουμε εκπαιδευσει τους γονεις μας. ειμαστε και οι 2 ανθρωποι που πιστευουμε οτι δεν χρειαζεται να δινουμε εξηγησεις για τις επιλογες μας, οτι και αν αφορουν αυτες.Πχ ανακοινωσαμε πριν χρονια,οτι θα κανουμε πολιτικο γαμο, ανοιχτο μεν, με πολλους φιλους και τους ακρως απαραιτητους στενους συγγενεις.Γαμος παρτυ ενα πραγμα.αυτο και τελος, δεν ρωτησαμε ,απλα ανακοινωσαμε. Οκ δεν χαρηκαν στην αρχη, ειχαν διαφωνιες, τις ακουσαμε, εξηγησαμε οτι η μερα αυτη ειναι δικια μας και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να το δεχτουν και να χαρουν μαζι μας.και το δεχτηκαν. Και τελικα περασανε ολοι πολυ καλα.Την ιδια τακτικη θα ακολουθησουμε , να πανε ολα καλα πρωτα βεβαια,και στην ανατροφη, διαπαιδαγωγηση και γενικοτερη διαμορφωση του χαρακτηρα των παιδιων μας.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο στις δυναμικές κοπέλες και στους συζύγους τους! Εμείς θα τον ονομάσουμε Ραφαήλ-Γιώργο. Το πρώτο από όνειρο που είδα με τον Άγιο κ αμέσως μετά έμεινα έγκυος και το δεύτερο από τον πεθερό μου. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω και ιδιαίτερο πρόβλημα, αν και φυσικά αν ήταν στο χέρι μου θα έβαζα ή του μπαμπά μου ή ένα που θα μου άρεσε πολύ :lol: Ευτυχώς οι γονείς μου δεν έχουν "θέμα" με τα ονόματα, απλά θα ήθελα να τους τιμήσω με αυτόν τον τρόπο γιατί από την ημέρα που έμεινα έγκυος καλύπτουν όλα τα έξοδα (γιατρούς, προίκες κτλ.), ενώ τα πεθερικά μου μέχρι στιγμής απλά καμαρώνουν για το εγγόνι που θα έρθει -και θα μείνουμε κ μαζί τον πρώτο καιρό(άγνωστο μέχρι πότε....) :(


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα τους εχουμε εκπαιδευσει τους γονεις μας. ειμαστε και οι 2 ανθρωποι που πιστευουμε οτι δεν χρειαζεται να δινουμε εξηγησεις για τις επιλογες μας, οτι και αν αφορουν αυτες.Πχ ανακοινωσαμε πριν χρονια,οτι θα κανουμε πολιτικο γαμο, ανοιχτο μεν, με πολλους φιλους και τους ακρως απαραιτητους στενους συγγενεις.Γαμος παρτυ ενα πραγμα.αυτο και τελος, δεν ρωτησαμε ,απλα ανακοινωσαμε. Οκ δεν χαρηκαν στην αρχη, ειχαν διαφωνιες, τις ακουσαμε, εξηγησαμε οτι η μερα αυτη ειναι δικια μας και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να το δεχτουν και να χαρουν μαζι μας.και το δεχτηκαν. Και τελικα περασανε ολοι πολυ καλα.Την ιδια τακτικη θα ακολουθησουμε , να πανε ολα καλα πρωτα βεβαια,και στην ανατροφη, διαπαιδαγωγηση και γενικοτερη διαμορφωση του χαρακτηρα των παιδιων μας.

πολυ θετικο αυτο που εχετε καταφερει για τη ζωη σας ως προς τους γονεις σας και τους γυρω σας. Δυστυχως ομως, υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι που δεν δεχονται απλα καποια πραγματα και συνεχως δημιουργουνται εντασεις, οταν τους αντιμετωπιζεις ετσι. Δηλαδη, και εμεις στο γαμο μας καναμε αρκετα πραγματα σχετικα " ανατρεπτικα" αλλα τα πεθερικα μου ειχαν τις δικες τους αποψεις, και δεν λειτούργησε ιδιαιτερα αυτο που κανατε εσεις. Δηλαδη ανακοινωναμε αυτο που θελαμε να κανουμε, και μετα υπηρχε μια συνεχης γκρινια, μουρμουρα και παραπονα, τα οποια με εφερναν σε πολυ δυσκολη θεση. Αρα νομιζω οτι εξαρταται και απο τους ανθρωπους που εχεις απεναντι σου. Οι γονεις μου, που ειχαμε την ιδια αντιμετωπιση, δεν ειπαν τιποτα δεν απαιτησαν τιποτα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πολυ θετικο αυτο που εχετε καταφερει για τη ζωη σας ως προς τους γονεις σας και τους γυρω σας. Δυστυχως ομως, υπαρχουν και καποιοι ανθρωποι που δεν δεχονται απλα καποια πραγματα και συνεχως δημιουργουνται εντασεις, οταν τους αντιμετωπιζεις ετσι. Δηλαδη, και εμεις στο γαμο μας καναμε αρκετα πραγματα σχετικα " ανατρεπτικα" αλλα τα πεθερικα μου ειχαν τις δικες τους αποψεις, και δεν λειτούργησε ιδιαιτερα αυτο που κανατε εσεις. Δηλαδη ανακοινωναμε αυτο που θελαμε να κανουμε, και μετα υπηρχε μια συνεχης γκρινια, μουρμουρα και παραπονα, τα οποια με εφερναν σε πολυ δυσκολη θεση. Αρα νομιζω οτι εξαρταται και απο τους ανθρωπους που εχεις απεναντι σου. Οι γονεις μου, που ειχαμε την ιδια αντιμετωπιση, δεν ειπαν τιποτα δεν απαιτησαν τιποτα.

Σιγουρα ειναι θεμα ανθρωπων και συγκυριων, ειμαστε τυχεροι μαλλον σε αυτο γιατι με τους γονεις μου που ειμαστε σε σχετικα καθημερινη επαφη, δεν εχουμε θεματα παρεμβασης,και αν καμια φορα ξεφευγει η μαμα μου, τη βαζω στη θεση της.:tongue::tongue::tongue: Με τα πεθερικα δεν εχουμε πολλα πολλα(ειναι και μακρυα, οποτε βλεπομαστε ελαχιστα) αρα οι σχεσεις τουλαχιστον οι δικιες μου ειναι καλες-τυπικες.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι θεμα ανθρωπων και συγκυριων, ειμαστε τυχεροι μαλλον σε αυτο γιατι με τους γονεις μου που ειμαστε σε σχετικα καθημερινη επαφη, δεν εχουμε θεματα παρεμβασης,και αν καμια φορα ξεφευγει η μαμα μου, τη βαζω στη θεση της.:tongue::tongue::tongue: Με τα πεθερικα δεν εχουμε πολλα πολλα(ειναι και μακρυα, οποτε βλεπομαστε ελαχιστα) αρα οι σχεσεις τουλαχιστον οι δικιες μου ειναι καλες-τυπικες.

εμεις ειμαστε πανω κατω με τα πεθερικα....οποτε καλαβαινεις!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας γεια σας!!

δυο μερες τωρα μ εχει πιασει μεγαλη ανταρα!!δεν μπορω να βαλω πισινο κατω και αναγκαστικα πρεπει, ψαχνω τροπους να εκτονωθω!!χτες εφτιαξα μπισκοτα, σημερα ζυμωσα ψωμι, ολα καθιστη στο σκαμπω της κουζινας βεβαια!!ανμπορουσα ν ανεβω στα ταβανιαθα ταν η καλυτερη μου!ουφφ!!

εμεις και γονεις και πεθερικα τους εχουμε μακρυα δυστυχως και ευτυχως μαζι!!αλλα παραπονο δεν εχουμε απο κανεναν!ερχονται εναλλαξ μαμα και πεθερα να μας βοηθανε γιατι εγω κανω μονο τα απαραιτητα!με τα ονοματα δεν ειχαμε θεμα κανενα!μονοι μας ειχαμε πει εξ αρχης αν ειναι κοριτσι οι μαμαδες μας(ιδιο ονομα) αν ειναι αγορι ο πεθερος μου, και δευτερο ονομα Μαρια η Μαριος για χαρη της Παναγιας που ειναι διπλα μας!οι γονεις μας μας λενε να βγει το παιδι με οποιο ονομα να ναι, μετα απο τοσο καιρο που παλευαμε το βλεπουν αλλιως!αλλα αποφασιστικε!! Γρηγορης - Μαριος ο αντρακος μας!!

αυτα!! :)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας γεια σας!!

δυο μερες τωρα μ εχει πιασει μεγαλη ανταρα!!δεν μπορω να βαλω πισινο κατω και αναγκαστικα πρεπει, ψαχνω τροπους να εκτονωθω!!χτες εφτιαξα μπισκοτα, σημερα ζυμωσα ψωμι, ολα καθιστη στο σκαμπω της κουζινας βεβαια!!ανμπορουσα ν ανεβω στα ταβανιαθα ταν η καλυτερη μου!ουφφ!!

εμεις και γονεις και πεθερικα τους εχουμε μακρυα δυστυχως και ευτυχως μαζι!!αλλα παραπονο δεν εχουμε απο κανεναν!ερχονται εναλλαξ μαμα και πεθερα να μας βοηθανε γιατι εγω κανω μονο τα απαραιτητα!με τα ονοματα δεν ειχαμε θεμα κανενα!μονοι μας ειχαμε πει εξ αρχης αν ειναι κοριτσι οι μαμαδες μας(ιδιο ονομα) αν ειναι αγορι ο πεθερος μου, και δευτερο ονομα Μαρια η Μαριος για χαρη της Παναγιας που ειναι διπλα μας!οι γονεις μας μας λενε να βγει το παιδι με οποιο ονομα να ναι, μετα απο τοσο καιρο που παλευαμε το βλεπουν αλλιως!αλλα αποφασιστικε!! Γρηγορης - Μαριος ο αντρακος μας!!

αυτα!! :)

πολυ ωραια ονοματα και τα δυο! νομιζω οτι γερνω λιγο περισσοτερο στο μαριος! μου αρεσει πολυ πολυ

παντως οπως και να ειμαστε, εχουμε και εμεις παραπονα: μενουμε πανω κατω, μας πειραζουν που μπλεκονται, μενουμε μακρια, λεμε δεν εχουμε βοηθεια. ολες οι καταστασεις εχουν θετικα και αρνητικα - αρκει να τα ζυγισεις να παρεις τις σωστες αποφασεις!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!!

εμεις Κωνσταντινο θα τον βγαλουμε απο την πεθερα μου. ο πεθερος μου (Γιαννης) ειπε να μην τον βγαλουμε γιατι εχουμε πολλους Γιαννηδες στο σοι οποτε μενει το ονομα της πεθερας μου, που δεν μου αρεσει καθολου αλλα κανω υπομονη γιατο το επομενο θα βγει απο εμενα:P. οχι οτι ασχολουμαι και πολυ, οπως θελω κι εγω να βγαλω τους δικους μου θελει και ο αντρουλης μου και ηταν πολυ γλυκος οπως μου το ζητησε οποτε δεν μπορουσα να πω οχι:D. αυριο θα παω στο γιατρο για εναν ακομη υπερηχο και να μου γραψει την αδεια μου αφου ληγει οποτε θα ξαναδω το μικρο μωρακι μου που ολο με κλωτσαει...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;;; Δηλαδή, η Ζαχαρούλα μας θα κάνει το ποδαρικό με το μπεμπάκι της;;;Με το καλό όλα! Anchelita, τι κοριτσάρες είναι αυτές, καλέ! Χριστινάκι, δεν μπορώ να φανταστώ τι λαχτάρα πέρασες, ξάπλα και υπομονή τώρα! Εμείς θα βγάλουμε το μικρό μας Δημήτρη, από τον πεθερό μου, έναν υπέροχο άνθρωπο και δεν είχα την παραμικρή ένσταση.Ούτως ή άλλως, του έχει τόσο αδυναμία ο άντρας μου που δεν τέθηκε καν θέμα ονόματος.Η πεθερά μου είναι άλλη ιστορία, δυστυχώς... Πήγα χτες στο γυναικολόγο με ένα άγχος τρομερό. Έχουμε ένα αγοράκι 1800gr, τέλειο σε κιλά, που εξακολουθεί να βρίσκεται στην 50η καμπύλη ανάπτυξης (αγχωνόμαστε λόγω διαβήτη δικού μου μην αλλάξει καμπύλη προς τα πάνω). Επίσης, επειδή το ζάχαρο μου ρυθμίζεται τέλεια θα γεννήσω φυσιολογικά, πολύ χάρηκα! Μου έδωσε να συμπληρώσω και πλάνο τοκετού και να του το παραδώσω την επόμενη φορά. Έκλεισα σεμινάρια ψυχοπροφυλακτικής και ανώδυνου τοκετού και ανυπομονώ να ξεκινήσουν.. Σας φιλώ


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...