Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εκεί που οδηγούσα για την δουλειά... ένιωσα ότι κάτι συμβαίνει... είδα αίμα... γύρισα αμέσως σπίτι... Και δεν έβρισκα ούτε τον άνδρα μου, ούτε το γιατρό ούτε ταξί να με πάει νοσοκομείο!!! Τελικά ο γιατρός με πήρε τηλ άμεσα... και με βοήθησαν οι γείτονες να βρω ταξί... Πήγα μόνη στο νοσοκομείο... αλλά ήρθε εκεί και η μαμά μου... και αργότερα ο άνδρας μου.

Και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το νοσοκομείο... ήταν άψογοι!!!

πω πω ματακια πρεπει να τρομαξες τοσο πολυ!!!! ολα καλα τωρα μην ανησυχεις να καθησεις να ξεκουραζεσαι εχεις πολυ δρομο ακομα!!!!


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ κοριτσακια μου!!ξαπλα και αγιος ο θεος!!!και ολα καλα θα πανε!!!

χριστινακι ευχομαι η επομενη φορα που θα χρειαστεις τις υπηρεσιες του νοσοκομειου να ναι στη γεννα, στις εβδομαδες που θελουμε!!

ανχελιτα μια χαρα οι μπουμπουκες απο βαρος!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχαμε γιατρο σημερα και ειπα να σας πω τα νεα μας!καναμε ντοπλερ, ολα πολυ καλα.Τα κοριτσια μας ειναι σουπερ απο βαρος, 1300 και 1400!!! εχουν θεση η μια με το κεφαλι κατω και η αλλη με το κεφαλι πανω, και δεν προβλεπεται να αλλαξουν θεση, λογω περιορισμενου χωρου.Το μονο που μας προβληματισε ειναι οτι λογω του μεγαλου βαρους (το οποιο φυσικα ειναι πολυ πολυ θετικο) ειναι οτι ηδη ο τραχηλος σηκωνει 2700 κιλα απο την 28 εβδ.και ζοριζεται.Οποτε με εβαλε σε κατοικον περιορισμο.Καναπε κρεβατι, μπαλκονι.Η βολτα μου πλεον θα ειναι η επισκεψη στο γιατρο, η οποια θα ειναι καθε 2 βδομαδες.Οχι βαρη, οχι σκαλες , οχι σκυψιμο.Αραλικι οσο δεν παει.Οκ 7 εβδομαδες μου εμειναν, οποτε θα κανω οτι χρειαστει, αρκει να ειναι καλα τα κοριτσια μου.Οποτε τα ψωνια μας θα τα ολοκληρωσουν ο χαζομπαμπας, η γιαγια, η θεια και η νονα!!Επισης αρχισαν συσπασεις, αλλα δεν ανησυχει ο γιατρος, μου εγραψε γιουτοπαρ προληπτικα, να τα εχω σπιτι, σε περιπτωση που πυκνωσουν και γινουν πιο εντονες!Και σε 2 βδομαδες θα κανουμε και τις ενεσεις για τα πνευμονια τους.Αυτα απο μας!

ουαου... μεγαλωσατε τοοοοοοοοοσο πολυ!!! ;) αραξε τωρα και εσυ και απολαυσε το!! :)

Καλησπέρα,

εγώ μόλις γύρισα από το νοσοκομείο που έμεινα 1 βδομάδα... ευτυχώς αποφύγαμε να γεννήσω πρόωρα, αλλά απαιτείται μεγάλη προσοχή από εδώ και εμπρός...

Σταματάω δουλειά... κυρίως κρεβάτι... utopar για τις συσπάσεις... και περιμένουμε...

Στο νοσοκομείο μου έκαναν και ενέσεις κορτιζόνης...

Δυστυχώς και εγώ δεν έχω προλάβει να κάνω τα πάντα... αλλά τι να κάνουμε...θα πρέπει να αναλάβει ο άνδρας μου και ότι μπορώ από το internet.

Αυτά τα νέα μου... εσείς όλα καλά???

τι εγινε βρε Χριστινακι;;; απο τι το αιμα;; ολα καλα τωρα ετσι;;;

ξεκουρασου οσο μπορεις...!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια και την παρεα που μου κανετε!

Χριστινα, τι λαχταρα περασες κοριτσι μου.Ξεκουρασου και ολα να πανε καλα απο δω και περα!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κυρίες μου καλησπέρα!

Χριστινάκι μπορω να φανταστω την τρομάρα σου!!!Ανατριχιασα!!!!Προσοχή από εδώ και πέρα και όλα θα πάνε καλά!!

ανχελίτα μια χαρ'α είναι σε βάρος οι κοράκλες σου!!Ξεκούραση από εδω και πέρα γιατι σιγουρα όταν με το καλό γεννηθούν δεν θα χεις χρόνο για τίποτα!!

μαριμπελ άψογος ο μπεμπάκος σου και έτσι να συνεχίσετε μέχρι τέλους!!

Ελαφρυά πονάκια περιόδου έχω και εγω αραιά και που για την ώρα αλλά και εμενα μου είπαν ότι είναι φυσιολογικά.

Σήμερα είχαμε μια πολύ γεμάτη μέρα!Κάναμε το ντόπλερ μας και δόξα τον Θεό όλα καλά. Ο μπεμπούλης μας έχει φτασει τα ...2.600 γρ και έχουμε μαλλια καρφακια :D Κάναμε για τις εξετασεις μας και επιπλεον κοιταξαμε ένα θεματακι που μου παρουσιαστηκε στα νυχια των μεγαλων δαχτυλων στα πόδια λόγω τεχνητων νυχιων. Χθες παρατηρησα ότι είχε δημιουργηθει σαν πύον γυρω και απο τα 2 νυχια κ παίρνοντας τον γιατρό μου τηλ. μου είπε να με κοιταξει χειρουργός. Έτσι σημερα με είδε και χειρουργός και τελικά καταλήξαμε να αφαιρεσουμε τα 2 νυχια. Πολυ δραστικη λύση αλλά θελω να πιστευω ότι ηταν η καλυτερη. Ευτυχως δεν πονάω. Αυτα τα νέα μας.

την καλησπερα μου σε όλες!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κανετε;; Εγώ επλυνα ολα τα μωρουδιακα και σημερα ξεπατωθηκα και τα σιδερωσα όλα! Βέβαια μετά με έπιασε ένας πόνος χαμηλά αλλά λογικό ημουν ολη μερα ορθια.. Ξάπλωσα κοιμήθηκα και το απόγευμα δεν υπήρχε..

Πολυξένη χρόνια πολλά για χθες!

Ιωάννα θεωρώ ότι τα τζιν αν τα συνδιασεις σωστα είναι για όλες τις περιστασεις! ;)

Εγώ τελευταια φορά που πήγα στο γιατρό ήμουν 28 + 4 και ο μικρός ήταν 1260. Ο γιατρός είπε ότι ήταν καλος αν σκεφτείς ότι δεν μπορώ να φάω. Επίσης μην ξεχνάτε το +- 300!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

εγώ μόλις γύρισα από το νοσοκομείο που έμεινα 1 βδομάδα... ευτυχώς αποφύγαμε να γεννήσω πρόωρα, αλλά απαιτείται μεγάλη προσοχή από εδώ και εμπρός...

Σταματάω δουλειά... κυρίως κρεβάτι... utopar για τις συσπάσεις... και περιμένουμε...

Στο νοσοκομείο μου έκαναν και ενέσεις κορτιζόνης...

Δυστυχώς και εγώ δεν έχω προλάβει να κάνω τα πάντα... αλλά τι να κάνουμε...θα πρέπει να αναλάβει ο άνδρας μου και ότι μπορώ από το internet.

Αυτά τα νέα μου... εσείς όλα καλά???

Χριστινάκι προσοχή!!!Πέρασες μεγάλη λαχτάρα!Ξεκουράσου και κάνε μόνο θετικές σκέψεις!!!

Κυρίες μου καλησπέρα!

Χριστινάκι μπορω να φανταστω την τρομάρα σου!!!Ανατριχιασα!!!!Προσοχή από εδώ και πέρα και όλα θα πάνε καλά!!

ανχελίτα μια χαρ'α είναι σε βάρος οι κοράκλες σου!!Ξεκούραση από εδω και πέρα γιατι σιγουρα όταν με το καλό γεννηθούν δεν θα χεις χρόνο για τίποτα!!

μαριμπελ άψογος ο μπεμπάκος σου και έτσι να συνεχίσετε μέχρι τέλους!!

Ελαφρυά πονάκια περιόδου έχω και εγω αραιά και που για την ώρα αλλά και εμενα μου είπαν ότι είναι φυσιολογικά.

Σήμερα είχαμε μια πολύ γεμάτη μέρα!Κάναμε το ντόπλερ μας και δόξα τον Θεό όλα καλά. Ο μπεμπούλης μας έχει φτασει τα ...2.600 γρ και έχουμε μαλλια καρφακια :D Κάναμε για τις εξετασεις μας και επιπλεον κοιταξαμε ένα θεματακι που μου παρουσιαστηκε στα νυχια των μεγαλων δαχτυλων στα πόδια λόγω τεχνητων νυχιων. Χθες παρατηρησα ότι είχε δημιουργηθει σαν πύον γυρω και απο τα 2 νυχια κ παίρνοντας τον γιατρό μου τηλ. μου είπε να με κοιταξει χειρουργός. Έτσι σημερα με είδε και χειρουργός και τελικά καταλήξαμε να αφαιρεσουμε τα 2 νυχια. Πολυ δραστικη λύση αλλά θελω να πιστευω ότι ηταν η καλυτερη. Ευτυχως δεν πονάω. Αυτα τα νέα μας.

την καλησπερα μου σε όλες!

Πω πω....καλό κουράγιο!Μου σηκώθηκε η τρίχα!Αλλά τουλάχιστον δεν πονάς! ;)

Ειχαμε γιατρο σημερα και ειπα να σας πω τα νεα μας!καναμε ντοπλερ, ολα πολυ καλα.Τα κοριτσια μας ειναι σουπερ απο βαρος, 1300 και 1400!!! εχουν θεση η μια με το κεφαλι κατω και η αλλη με το κεφαλι πανω, και δεν προβλεπεται να αλλαξουν θεση, λογω περιορισμενου χωρου.Το μονο που μας προβληματισε ειναι οτι λογω του μεγαλου βαρους (το οποιο φυσικα ειναι πολυ πολυ θετικο) ειναι οτι ηδη ο τραχηλος σηκωνει 2700 κιλα απο την 28 εβδ.και ζοριζεται.Οποτε με εβαλε σε κατοικον περιορισμο.Καναπε κρεβατι, μπαλκονι.Η βολτα μου πλεον θα ειναι η επισκεψη στο γιατρο, η οποια θα ειναι καθε 2 βδομαδες.Οχι βαρη, οχι σκαλες , οχι σκυψιμο.Αραλικι οσο δεν παει.Οκ 7 εβδομαδες μου εμειναν, οποτε θα κανω οτι χρειαστει, αρκει να ειναι καλα τα κοριτσια μου.Οποτε τα ψωνια μας θα τα ολοκληρωσουν ο χαζομπαμπας, η γιαγια, η θεια και η νονα!!Επισης αρχισαν συσπασεις, αλλα δεν ανησυχει ο γιατρος, μου εγραψε γιουτοπαρ προληπτικα, να τα εχω σπιτι, σε περιπτωση που πυκνωσουν και γινουν πιο εντονες!Και σε 2 βδομαδες θα κανουμε και τις ενεσεις για τα πνευμονια τους.Αυτα απο μας!

Ουαου!!!!Πολύ καλά τα κοριτσάκια σου!!!Μπράβο!!!Ξεκουράσου κι εσύ τώρα που μπορείς!!!


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια στα κοιλινακια!

Πωπω, καθε μια εχει και ενα θεματακι, σοβαρο η λιγοτερο σοβαρο! το θεμα ειναι οτι ολα ξεπερνιουνται και με τις οδηγιες των γιατρων μας ολα θα πανε καλα!:D

Οι κρεβατωμένες τι κανουν? χαζευουν? καντε το τωρα που εχετε χρονο! μετα...κλαφτα χαραλαμπε!

Εχετε αποφασισει ονοματακια για τα παιδακια σας? εμεις μετα απο πολλη σκεψη και πισωγυρισματα, θα το πουμε αντωνη, απο τον πεθερο μου....


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς δεν είχαμε πρόβλημα στην επιλογή ονόματος. Έχει πεθάνει η μαμά μου πριν 10 χρόνια οπότε το "Ρόζα" ήταν αυτόματη επιλογή μας.

Λίγο "τσίνησε" η πεθερά μου να την πούμε "Ρόζα-Ελένη" αλλά δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα, καθάρισε ο Άντρας! :D

To επόμενο δαγκωτό Ελένη ή Κώστα για να χαρεί και η πεθερά. Ο πατέρας μου έχει ίδιο όνομα με τον άντρα μου οπότε το Νίκος το ξεχνάμε. Ο πεθερός μου είναι εξαφανισμένος από τη ζωή του άντρα μου, οπότε ούτε που το σκεφτόμαστε το δικό του.

Το καλό είναι πως δεν χρειάστηκε να διαπραγματευτώ με τον άντρα μου τίποτα. Τα συμφωνήσαμε όλα τόσο ωραία και "αυτόματα".

Μεγάλο πρόβλημα η πίεση των παππούδων για τα ονόματα....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ ωραιο το Ροζα Ιωαννα. πολυ ξεχωριστο ονομα, χωρις ομως να ειναι κα ι επιτιδευγμενο.

Εμας δεν μας ειπαν τα πεθερικα μου για το ονομα, απλα νομιζω οτι η πεθερα μου θα παθαινε κοκομπλοκο εαν δεν βγαζαμε το ονομα του αντρα της.

Δεν ξεκινησαμε απο ονοματα γονιων. Ειπαμε να βρουμε ενα ονομα που θελουμε, μιας και καλα στον αντρα μου δεν του αρεσε πολυ το αντωνης. Εψαχνα λοιπον και γω, να βρω διαφορα ονοματα, και του τα ελεγα, και ολο μου ελεγε βλακειες, οπως οταν του ειπα "μαρκος?" μου λεει, ναι καλα, σουλειμαρκ! ( και καλα οπως ο σεφερλης) , του ειπα "ορφεας?" μου λεει ναι καλα, ορφεας ερνεστο οπως ο τσιπρας εβγαλε το γιο του. Και πολλες τετοιες προφασεις βεβαιως βεβαιως! Ο ιδιος δεν πρότεινε κανενα ονομα! Του λεω, εχω ερθει με τοσες προτασεις, καμια δεν σου εκανε, και εσυ δεν εχεις πει κανενα ονομα! Και μου λεει, μηπως να το βγαλουμε αντωνη να τελειωνουμε? Και μου εκοψε τη φορα....

Δεν ειναι οτι εχω προβλημα με το ονομα, ισα ισα που ολοι τωρα βγαζουν ονοματα περιεργα επιδιδευγμενα και εχουν χαθει οι γιαννηδες και οι γιωργηδες!

Το θεμα ειναι οτι απο θεμα εγωισμου, δεν θελω να βγαλω ονοματα των πεθερικων μου. δεν εχουν κανει τιποτα να μας βοηθησουν - και δεν εννοω οικονομικα. καμια απολυτως βοηθεια! οσο ημουν εγκυος, η μαμα μου εσπασε το ποδι της, και ηταν 4 μηνες στο κρεββατι. πριν, μου εκανε δουλειες, μου ψωνιζε απο τη λαικη που δεν την προλαβαινα, μου μαγειρευε μερα παρα μερα. Οταν επεσε, μου ειχε πει η πεθερα μου, εγω θα στα κανω ολα! ( γυρναω αργα απο τη δουλεια, μετα τις 7 και ισα ισα προλαβαινω να κανω μερικα πραγματα) και κοριτσια, μεσα σε 4 μηνες, μια φορα με πηρε τηλ να δει τι θελω απο τη λαικη, μια φορα δεν με πηρε να μου πει " εφτιαξα ενα ταψι παστιτσιο ελα να το παρεις". αυτο βεβαια που σας περιγραφω, ειναι ΕΝΑ περιστατικο απο τα πολλα.

Γιατι εγω να θελω να δωσω το ονομα δηλαδη?


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω, ρε κορίτσι.

Εμένα η πεθερά μου δεν έχει χρειαστεί να με βοηθήσει ως τώρα αλλά όταν γυρίσω στη δουλειά θα αναλάβει το πλήρες baby-sitting. Και επειδή δουλεύουμε και οι 2 πολύ νωρίς (στις 7 χτυπάμε κάρτα), θα της βγει η πίστη.....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα θα το αναλαβει η μαμα μου...η πεθερα μου, οπως εξεφρασε αλλωστε, δεν επιθυμει full time, γιατι εχει τις δραστηριοτητες της ( χορους, γυμναστηριο κτλ).

καλα και εμενα της μαμας μου θα της βγει η πιστη, θα της το αφηνω 9.00 και θα το παιρνω 7.00 το απογευμα. ειναι 10 ωρες, σκεφτομαι να μην την δεσμευσω για ολες τις μερες, να παρουμε μια κοπελα για 2 μερες τη εβδομαδα και τις 3 ισως να το κραταει? θα δουμε, γιατι ειναι μεγαλο πακετο απο 3 μηνων μωρο να το κανει ολο αυτο. τι να πω. ας ερθει με το καλο ο μπεμπακος και ολα θα τα βρουμε.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εμείς Γιωργάκη θα τον βγαλουμε από τον πεθερό μου. Ειναι πολυ καλος άνθρωπος. Έχει βέβαια τις ιδιοτροπίες του αλλά ποιος δεν τις εχει;;; Αν είχα κοριτσι θα ζοριζονουν λίγο για το ονονα της πεθεράς μου.. Αλλά στο τελος σκέφτηκα πως δεν έχει και τόσο σημασία το όνομα όσο το να είναι γερό το παιδι μου!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...