Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      Και εγω το ζόρι στη δουλειά σκεφτόμουν και είπα να το αποφύγω! Αφού το διαχειρίζεσαι μπράβο! Δεν έχεις κ άδικο για την απορρόφηση, αλλα τη δουλίτσα του ελπίζω να την κάνει έστω και έτσι!! 

      Αχ σε ευχαριστώ πολύ!! Ανταποδίδω την υπέροχη ευχή!! Να είναι η τυχερή σου!! 😍

      πρίν από 30 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Δεν τις  έκανα σήμερα αυτές,μόνο ΑΜΗ έκανα.Παιζουν ρόλο αυτές λες?

      Εγώ έχω μόνο ένα εμβρυακι ακόμα.. ευτυχώς που έχω την κορούλα μου,νιώθω πως δεν θα μπορέσω να κάνω άλλο παιδί..δεν αισθάνομαι καθόλου καλά,δεν ξέρω 

      Εγω απο τη μοναδικη ωοληψια που εκανα και εύχομαι να είναι και η τελευταία (με καλη ΑΜΗ για την ηλικια μου) καταλαβα αυτο που ακουγα και ακουω τοσο καιρο! Δεν θελουμε πολλα, αλλα λιγα και ποιοτικά! Να χαιρεσαι το παιδακι σου και να εχεις θετικη σκεψη! Μπορει και αυτο το εμβρυακι να ειναι το τυχερο και στο ευχομαι!!!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!!Βλεπω πολυ ωραια νεα απο τους γιατρους..ετοιμασιες ονοματα!!Μια χαρα..αντε περναει ο καιρος!!

Εμεις θα την βγαλουμε Πελαγια απο την πεθερα..σε πολλους δεν αρεσει..εμενα μ'αρεσει ειναι και σπανιο μια χαρα!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Στα prenatal 25-30 Σεπτέμβρη όλες οι μπλούζες θηλασμού 14,95?!

Και αγόρασα μία χθες για να πάω στο γάμο 10? ακριβότερα! Γκρρρρρ......

ναι μολις ελαβα το εμαιλ! λεω να παω μια βολτα απο το καταστημα της αγιας παρασκευης να παρω μια. ελπιζω να χρειαστει :rolleyes:


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;;; Δηλαδή, η Ζαχαρούλα μας θα κάνει το ποδαρικό με το μπεμπάκι της;;;Με το καλό όλα! Anchelita, τι κοριτσάρες είναι αυτές, καλέ! Χριστινάκι, δεν μπορώ να φανταστώ τι λαχτάρα πέρασες, ξάπλα και υπομονή τώρα! Εμείς θα βγάλουμε το μικρό μας Δημήτρη, από τον πεθερό μου, έναν υπέροχο άνθρωπο και δεν είχα την παραμικρή ένσταση.Ούτως ή άλλως, του έχει τόσο αδυναμία ο άντρας μου που δεν τέθηκε καν θέμα ονόματος.Η πεθερά μου είναι άλλη ιστορία, δυστυχώς... Πήγα χτες στο γυναικολόγο με ένα άγχος τρομερό. Έχουμε ένα αγοράκι 1800gr, τέλειο σε κιλά, που εξακολουθεί να βρίσκεται στην 50η καμπύλη ανάπτυξης (αγχωνόμαστε λόγω διαβήτη δικού μου μην αλλάξει καμπύλη προς τα πάνω). Επίσης, επειδή το ζάχαρο μου ρυθμίζεται τέλεια θα γεννήσω φυσιολογικά, πολύ χάρηκα! Μου έδωσε να συμπληρώσω και πλάνο τοκετού και να του το παραδώσω την επόμενη φορά. Έκλεισα σεμινάρια ψυχοπροφυλακτικής και ανώδυνου τοκετού και ανυπομονώ να ξεκινήσουν.. Σας φιλώ

μακαρι να πανε ολα καλα! για ολες μας! και απο το πρωτο μεχρι το τελευταιο μπεμπακι του καφε μας, να ερθουν ολα ασφαλη και να εχουν την υγεια τους!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Βλεπω πολυ ωραια νεα απο τους γιατρους..ετοιμασιες ονοματα!!Μια χαρα..αντε περναει ο καιρος!!

Εμεις θα την βγαλουμε Πελαγια απο την πεθερα..σε πολλους δεν αρεσει..εμενα μ'αρεσει ειναι και σπανιο μια χαρα!!

και εμενα μου αρεσει πολυ το Πελαγια, ειναι πολυ ωραιο και ξεχωριστο ονομα, σε ταξιδευει!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από μένα!

γλυκερίτσα μια χαρά το αντράκι σου!! Έτσι να συνεχισει μέχρι τέλους!!Αλήθεια τι είναι το πλάνο τοκετού?:?:

σχετικά με τα ονοματα που συζητάτε εγω έχω κόψει τον αέρα σε όλους και λέω ας γεννηθεί με το καλό το μωρό μας και μετά αποφασιζουμε το όνομα ! Πείτε με προληπτική αλλά επίσης το κάνω για να έχω και έναν λιγότερο πονοκέφαλο σε αυτην την φάση! Φυσικά ο άνδρας μου έχει εκφράσει έντονα την επιθυμία να μπει το όνομα του πατέρα του και αν και τα πεθερικά μου δεν μας έχουν βοηθήσει στο παραμικρό σε αντίθεση με τους γονείς μου, τελικα νομίζω ότι θα καταλήξουμε στο όνομα του πεθερού μου: Κωνσταντίνος και Μάριος δεύτερο όνομα για χάρη της Παναγίτσας που μας προσέχει!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σκεφτομαι οτι περναει ο καιρος και ειμαστε ολο και πιο κοντα στο ονειρο...

ανυπομονω τοσο πολυ... ουτε φοβαμαι ουτε αγχωνομαι... ειμαι πολυ χαρουμενη κι ευτυχισμενη και παρακαλαω να πανε ολα καλα και να βγει γερο το παιδακι μου...

Ζαχαρουλιτσα ανοιγεις το χορο ε?? πως αισθανεσαι που εισαι πιο κοντα απ ολες?? ειναι μια πραγματικοτητα για σενα πλεον, ξερεις περιπου ημερομηνια... αχ τι ομορφο συναισθημα! μην ανησυχεις καθολου για την καισαρικη!! το μωρακι σου κι εσυ να εισαστε γεροι και ολα καλα!!! ειμαι πολυ συναισθηματικη τον τελευταιο καιρο και καθολου γκρινιαρα, εσεις? εχει αρχισει λετε να εκκρινεται η ορμονη της αγαπης που λενε??


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειμαι πολυ συναισθηματικη τον τελευταιο καιρο και καθολου γκρινιαρα, εσεις? εχει αρχισει λετε να εκκρινεται η ορμονη της αγαπης που λενε??

Εγω, δυστυχως , το αντιθετο.Εχω γινει ανυποφορα γκρινιαρα.Ειναι που αγχωνομαι, εχουν να γινουν τοσα ακομα, σχεδον τα παντα, ο αντρας μου μου λεει συνεχεια ολα θα γινουν, αλλα δεν βλεπω κινησεις, εχει και πολυ δουλεια τελευταια, οποτε εμαι αρκετες ωρες μονη και σκεφτομαι διαφορα και ειμαι ολο τσιτα. Πλησιαζει ο καιρος και με εχει πιασει απιστευτη ανυπομονησια αλλα και φοβος.Καλα να μην αναφερθω στο κλαμα.Τυφλα να εχει η Μαρθα Βουρτση!!!!:tongue::tongue::tongue:


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω, δυστυχως , το αντιθετο.Εχω γινει ανυποφορα γκρινιαρα.Ειναι που αγχωνομαι, εχουν να γινουν τοσα ακομα, σχεδον τα παντα, ο αντρας μου μου λεει συνεχεια ολα θα γινουν, αλλα δεν βλεπω κινησεις, εχει και πολυ δουλεια τελευταια, οποτε εμαι αρκετες ωρες μονη και σκεφτομαι διαφορα και ειμαι ολο τσιτα. Πλησιαζει ο καιρος και με εχει πιασει απιστευτη ανυπομονησια αλλα και φοβος.Καλα να μην αναφερθω στο κλαμα.Τυφλα να εχει η Μαρθα Βουρτση!!!!:tongue::tongue::tongue:

ναι κι εγω κλαιω πολυ... αλλα ειμαι απιστευτα ηρεμη (και δεν εχω ψωνισει ουτε κι εγω) παρ ολο που δεν κοιμαμαι πολυ καλα... και γενικα ειμαι πολυ νευρικη και φωνακλου... φαντασου!!! βεβαια ειμαι πολυ μακρια και μιλαω και λιγο εκ του ασφαλους... :P


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια.

Είμαι νέα στην παρέα σας. Με το καλό εύχομαι σε όλες μας!Έχω ΠΗΤ 9/11 και περιμένουμε κοριτσάκι.

Πάνω σε μια αναζήτηση για το nextdirect έπεσα στο topic σας και χρειάζομαι τη βοήθεια σας μιας και δεν έχω ξαναπαραγγείλει ποτέ από site του εξωτερικού. Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποια τη διαδικασία πληρωμής. Δηλαδή πρέπει να πάω σε τράπεζα να βγάλω μια prepaid καρτα και να βαζω το ποσό που πρέπει να πληρώσω;Η προπληρωμένη με τη χρεωστική κάρτα είναι το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ όλες...

Είναι απίστευτο πως έχουν μεγαλώσει όλα τα μωράκια μας :tongue::tongue::tongue:. Ακούω τα κιλά σας και παίρνω κουράγιο ότι σε λίγο καιρό θα είμαστε ΟΚ και εμείς... Την άλλη βδομάδα έχω και υπέρηχο οπότε θα δω ξανά το βάρος. Μου το είπαν στο νοσοκομείο, αλλά από το άγχος δεν άκουγα τίποτα!!! Είναι ακόμα κάτω από 1 κιλό... αλλά είναι λογικό μιας και εχθές έκλεισα τις 27 βδομάδες (είμαστε λίγο πιο μικρές από εσάς αφού έχουμε ΠΗΤ τα χριστούγεννα).

Για όνομα σκεφτόμαστε το Ανδριάννα.... δεν έχουμε δεκτεί πίεση από κανένα... είναι δικιά μας επιλογή. Γενικά είμαι υπέρ του παραδοσιακού να είναι το όνομα από παππού - γιαγιά... αλλά εμάς δεν μας πολυκάθεται...

Το Ανδριάννα είναι από τον παπού του άνδρα μου... Πάντως συμφωνώ ότι αν δεν βοηθάνε δεν θα έπρεπε να έχουν αξιώσεις και με το όνομα. Εκτός αν είναι ωραίο ούτως ή αλλιώς. Αλλά δυστυχώς όταν αφορά τα πεθερικά πολλές φορές και ο άνδρας δεν το καταλαβαίνει απόλυτα και επιμένει!!!

Νεύρα δεν έχω καθόλου... ούτε κατάθλιψη ... άγχος όμως έχω απίστευτο που δεν με αφήνει να ευχαριστηθώ την εγκυμοσύνη...

Μετράω μέρα μέρα να περάσουν οι βδομάδες και ειδικά τώρα που θα είμαι στο κρεβάτι ακόμα χειρότερα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ζαχαρούλα μπράβο... θα μας κάνεις ποδαρικό :)...

Εγώ αν και νωρίς ακόμα με αυτό που έγινε πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα... οπότε σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα από τώρα. Εσείς βαλίτσα έχετε φτιάξει???


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βαλίτσα θα φτιάξω 1 μήνα πριν την ΠΗΤ.

Βασικά από Τρίτη που μπαίνει ο Οκτώβρης αρχίζει η φουλ ετοιμασία.

Θα πλύνω όλα τα ρούχα, θα τα σιδερώσω. Θα αγοράσω πυτζαμούλες για εμένα.

Και 23 Οκτώβρη θα έχω μία βαλίτσα δική μου και μία του χταποδιού έτοιμες! :D


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα μπράβο... θα μας κάνεις ποδαρικό :)...

Εγώ αν και νωρίς ακόμα με αυτό που έγινε πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα... οπότε σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα από τώρα. Εσείς βαλίτσα έχετε φτιάξει???

Ούτε εγω έχω φτιάξει βαλίτσα. Μάλλον θα την ετοιμάσω αφού σταματήσω απο τη δουλειά (σε μια εβδομάδα).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι οτι περναει ο καιρος και ειμαστε ολο και πιο κοντα στο ονειρο...

ανυπομονω τοσο πολυ... ουτε φοβαμαι ουτε αγχωνομαι... ειμαι πολυ χαρουμενη κι ευτυχισμενη και παρακαλαω να πανε ολα καλα και να βγει γερο το παιδακι μου...

Ζαχαρουλιτσα ανοιγεις το χορο ε?? πως αισθανεσαι που εισαι πιο κοντα απ ολες?? ειναι μια πραγματικοτητα για σενα πλεον, ξερεις περιπου ημερομηνια... αχ τι ομορφο συναισθημα! μην ανησυχεις καθολου για την καισαρικη!! το μωρακι σου κι εσυ να εισαστε γεροι και ολα καλα!!! ειμαι πολυ συναισθηματικη τον τελευταιο καιρο και καθολου γκρινιαρα, εσεις? εχει αρχισει λετε να εκκρινεται η ορμονη της αγαπης που λενε??

ναι κοριτσι! οντως μαλλον θα ειμαι η πρωτη...νιωθω πολυ περιεργα, και δεν μπορω να περιμενω, και λεω στον εαυτο μου οτι πρεπει να προετοιμαστω ψυχολογικα. αλλα σκεφτομαι επισης, τη προηγουμενη μερα το βραδυ, οτι θα πεσω για υπνο και θα ειναι η τελευαια φορα που θα ειμαστε μονοι μας με τον αντρα μου! την επομενη μερα ( πρωτα ο θεος) θα παμε να παραλαβουμε το μωρακι μας! εγω αντιθετως, ημουν που ημουν γκρινιαρα, εχει παραγινει το κακο. επισης δεν εχω υπομονη καθολου!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζαχαρούλα μπράβο... θα μας κάνεις ποδαρικό :)...

Εγώ αν και νωρίς ακόμα με αυτό που έγινε πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα... οπότε σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα από τώρα. Εσείς βαλίτσα έχετε φτιάξει???

μακαρι να πανε ολα καλα! οσο πλησιαζει ο καιρος εχω και πιο πολυ αγχος!

εγω εχω φτιαξει τη βαλιτσα με τα δικα μου πραγματα, ειναι ολα ετοιμα. μονο μια φορμα μου εχω να βαλω που θα φοραω οταν βγαινω απο το ιασω. για τον μπεμπη δεν εχω φτιαξει ακομα τιποτα, τωρα τα επλυνα και θα πρεπει να τα σιδερωσω για να τα βαλω και αυτα, ρουχακια, 1 2 πανουλες και μια κουβερτουλα για την εξοδο. ολα αυτα θα τα βαλω στη τσαντα αλλαξιερα που ειχε το καροτσι. ειναι αρκετα ευρυχωρη, νομιζω θα φτασει. το πολυ πολυ βαζω κατι εξτρα στη δικη μου τσαντα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...