Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Εγώ βαλίτσα θα φτιάξω 1 μήνα πριν την ΠΗΤ.

Βασικά από Τρίτη που μπαίνει ο Οκτώβρης αρχίζει η φουλ ετοιμασία.

Θα πλύνω όλα τα ρούχα, θα τα σιδερώσω. Θα αγοράσω πυτζαμούλες για εμένα.

Και 23 Οκτώβρη θα έχω μία βαλίτσα δική μου και μία του χταποδιού έτοιμες! :D

χτες που πηγα τελικα και πηρα μια μπλουζα θηλασμου απο prenatal, ειδα οτι εχει πολυ ωραιες και πυτζαμουλες και νυχτικες, και σχετικα καλες τιμες. 23 25 ευρωπουλα.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μακαρι να πανε ολα καλα! οσο πλησιαζει ο καιρος εχω και πιο πολυ αγχος!

εγω εχω φτιαξει τη βαλιτσα με τα δικα μου πραγματα, ειναι ολα ετοιμα. μονο μια φορμα μου εχω να βαλω που θα φοραω οταν βγαινω απο το ιασω. για τον μπεμπη δεν εχω φτιαξει ακομα τιποτα, τωρα τα επλυνα και θα πρεπει να τα σιδερωσω για να τα βαλω και αυτα, ρουχακια, 1 2 πανουλες και μια κουβερτουλα για την εξοδο. ολα αυτα θα τα βαλω στη τσαντα αλλαξιερα που ειχε το καροτσι. ειναι αρκετα ευρυχωρη, νομιζω θα φτασει. το πολυ πολυ βαζω κατι εξτρα στη δικη μου τσαντα.

Είναι καλός ο καιρός ακόμα, οπότε δεν χρειάζονται βαριά ρούχα ούτε για σένα ούτε για το μωρό. Στο νοσοκομείο είχε πολύ ζέστη.

Εγώ θα βάλω τα πάντα μέσα στη βαλίτσα εκτός από τα ρούχα γιατί δεν ξέρω τι καιρό θα έχει ακόμα.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω, δυστυχως , το αντιθετο.Εχω γινει ανυποφορα γκρινιαρα.Ειναι που αγχωνομαι, εχουν να γινουν τοσα ακομα, σχεδον τα παντα, ο αντρας μου μου λεει συνεχεια ολα θα γινουν, αλλα δεν βλεπω κινησεις, εχει και πολυ δουλεια τελευταια, οποτε εμαι αρκετες ωρες μονη και σκεφτομαι διαφορα και ειμαι ολο τσιτα. Πλησιαζει ο καιρος και με εχει πιασει απιστευτη ανυπομονησια αλλα και φοβος.Καλα να μην αναφερθω στο κλαμα.Τυφλα να εχει η Μαρθα Βουρτση!!!!:tongue::tongue::tongue:

εγώ πάντως άγχος έχω στο σπίτι... στο νοσοκομείο ένιωθα ασφάλεια και ήμουν ΟΚ. Έβλεπα και τις νέες μανούλες εκεί και ξεαγχώθηκα ακόμα περισσότερο.

Για τσ πράγματα είχα σκοπό και εγώ να τα φτιάξω σε κανένα μήνα από τώρα... αλλά έτσι που έφυγα για το νοσοκομείο και μετά έστειλα τον άνδρα μου να μου τα φέρει και κάθε μέρα χρειαζόμουν και κάτι που δεν είχα σκεφτεί... είπα τώρα να είμαι έτοιμη και ας είναι η βαλίτσα 2-3 μήνες μέσα στη μέση.:tongue::tongue::tongue::tongue:


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες τις μελλουσες μανουλες!!

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;;; Δηλαδή, η Ζαχαρούλα μας θα κάνει το ποδαρικό με το μπεμπάκι της;;;Με το καλό όλα! Anchelita, τι κοριτσάρες είναι αυτές, καλέ! Χριστινάκι, δεν μπορώ να φανταστώ τι λαχτάρα πέρασες, ξάπλα και υπομονή τώρα! Εμείς θα βγάλουμε το μικρό μας Δημήτρη, από τον πεθερό μου, έναν υπέροχο άνθρωπο και δεν είχα την παραμικρή ένσταση.Ούτως ή άλλως, του έχει τόσο αδυναμία ο άντρας μου που δεν τέθηκε καν θέμα ονόματος.Η πεθερά μου είναι άλλη ιστορία, δυστυχώς... Πήγα χτες στο γυναικολόγο με ένα άγχος τρομερό. Έχουμε ένα αγοράκι 1800gr, τέλειο σε κιλά, που εξακολουθεί να βρίσκεται στην 50η καμπύλη ανάπτυξης (αγχωνόμαστε λόγω διαβήτη δικού μου μην αλλάξει καμπύλη προς τα πάνω). Επίσης, επειδή το ζάχαρο μου ρυθμίζεται τέλεια θα γεννήσω φυσιολογικά, πολύ χάρηκα! Μου έδωσε να συμπληρώσω και πλάνο τοκετού και να του το παραδώσω την επόμενη φορά. Έκλεισα σεμινάρια ψυχοπροφυλακτικής και ανώδυνου τοκετού και ανυπομονώ να ξεκινήσουν.. Σας φιλώ

ολα καλα γλυκεριτσα μου λοιπον!!να μπαινεις μην χανεσαι!!φιλια!!

Στα prenatal 25-30 Σεπτέμβρη όλες οι μπλούζες θηλασμού 14,95?!

Και αγόρασα μία χθες για να πάω στο γάμο 10? ακριβότερα! Γκρρρρρ......

εμεις εδω δεν εχουμε δυστυχως αλλα θα στειλω την αδερφη μου σημερα να κοιταξει!!εδω για ρουχα εγκυμοσυνης πρεπει να πουληθεις!!και ερχεται χειμωνας και δεν εχω μπλουζακια!!

Γεια σας κοριτσια!!Βλεπω πολυ ωραια νεα απο τους γιατρους..ετοιμασιες ονοματα!!Μια χαρα..αντε περναει ο καιρος!!

Εμεις θα την βγαλουμε Πελαγια απο την πεθερα..σε πολλους δεν αρεσει..εμενα μ'αρεσει ειναι και σπανιο μια χαρα!!

κ εμενα μ αρεσει πολυ το πελαγια!!παρα πολυ μπορω να πω!!

Ζαχαρούλα μπράβο... θα μας κάνεις ποδαρικό :)...

Εγώ αν και νωρίς ακόμα με αυτό που έγινε πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα... οπότε σκέφτομαι να φτιάξω βαλίτσα από τώρα. Εσείς βαλίτσα έχετε φτιάξει???

εγω ελεγα να φτιαξω τελη σεπτεμβρη γιατι υπαρχει περιπτωση προωροτητας , αλλα τελικα δεν εχω κανει τιποτα!!με τα ψωνια του μπεμπη εχουμε σχεδον τελειωσει, και εχουν πλυθει σιδερωθει τα μισα, αλλα για μενα δεν εχω παρει ουτε βρακι!χαχα!!αφου εβλεπα στον υπνο μου πως σπασαν τα νερα και πηγαινα στο νοσοκομειο χωρις τιποτα!!!δυο βαλιτσες θα φτιαξετε??εγω ελεγα μια, δικα μου και του μωρου μαζι!

χτες που πηγα τελικα και πηρα μια μπλουζα θηλασμου απο prenatal, ειδα οτι εχει πολυ ωραιες και πυτζαμουλες και νυχτικες, και σχετικα καλες τιμες. 23 25 ευρωπουλα.

κανα φορεματακι χειμερινο ειχε?ειδες??


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να πανε ολα καλα! οσο πλησιαζει ο καιρος εχω και πιο πολυ αγχος!

εγω εχω φτιαξει τη βαλιτσα με τα δικα μου πραγματα, ειναι ολα ετοιμα. μονο μια φορμα μου εχω να βαλω που θα φοραω οταν βγαινω απο το ιασω. για τον μπεμπη δεν εχω φτιαξει ακομα τιποτα, τωρα τα επλυνα και θα πρεπει να τα σιδερωσω για να τα βαλω και αυτα, ρουχακια, 1 2 πανουλες και μια κουβερτουλα για την εξοδο. ολα αυτα θα τα βαλω στη τσαντα αλλαξιερα που ειχε το καροτσι. ειναι αρκετα ευρυχωρη, νομιζω θα φτασει. το πολυ πολυ βαζω κατι εξτρα στη δικη μου τσαντα.

Zacharoula τι φορμάκι θα πάρεις για την έξοδο του μπέμπη απο το νοσοκομείο (βελουτέ ή μακό)? Επειδή και εγω λογικά μέσα στον Οκτώβριο θα γεννήσω αγόρασα μονο μακό και εγω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως τελικά για την έξοδο απο το ΙΑΣΩ θα πρέπει να πάρω βελουτε.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Zacharoula τι φορμάκι θα πάρεις για την έξοδο του μπέμπη απο το νοσοκομείο (βελουτέ ή μακό)? Επειδή και εγω λογικά μέσα στον Οκτώβριο θα γεννήσω αγόρασα μονο μακό και εγω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως τελικά για την έξοδο απο το ΙΑΣΩ θα πρέπει να πάρω βελουτε.

ωχ τωρα ειδα τις εβδομαδες σου!!!!! :P:p:p

μηπως να επαιρνες κατι λιγο πιο χοντρο?πχ ενα πιο χοντρουλη βαμβακερο!γιατι οπως και να χει 3 ημερων θα ναι!!βεβαια εκει ειστε αθηνα!εγω παντως ενα τετοιο εχω παρει και φυσικα θα ναι και μεσα στη φορμα εξοδου!!(αχ δεν ξερω πως βαζουμε φωτο εδω να σας εβαζα)


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Zacharoula τι φορμάκι θα πάρεις για την έξοδο του μπέμπη απο το νοσοκομείο (βελουτέ ή μακό)? Επειδή και εγω λογικά μέσα στον Οκτώβριο θα γεννήσω αγόρασα μονο μακό και εγω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως τελικά για την έξοδο απο το ΙΑΣΩ θα πρέπει να πάρω βελουτε.

ειναι ενα θεμα που με απασχολησε και εμενα. εχω αγορασει 2 φορμακια εξοδου, το ενα ειναι μακο χοντρο με επενδυση απο μεσα και κουκουλα, και το αλλο βελουτε με επενδυση απο μεσα, και αυτο με κουκουλα. Μαλλον θα παρω το βελουτε μαζι μου, αλλα χωρις να του βαλω και δευτερο φορμακι απο μεσα, ισως μακρυμανικο η κοντομανικο φανελακι. παντως, θα εχω μαζι μου και ενα απλο μακο, σε περιπτωση τρελης ζεστης. επιπροσθετα θα εχω και ενα ζακετακι μαζι μου, και φυσικα κουβερτακι. δηλαδη τα παντα. θα καλυψω καθε περιπτωση. χεχε

α ρε τι κανει η ανασφάλεια!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ωχ τωρα ειδα τις εβδομαδες σου!!!!! :P:p:p

μηπως να επαιρνες κατι λιγο πιο χοντρο?πχ ενα πιο χοντρουλη βαμβακερο!γιατι οπως και να χει 3 ημερων θα ναι!!βεβαια εκει ειστε αθηνα!εγω παντως ενα τετοιο εχω παρει και φυσικα θα ναι και μεσα στη φορμα εξοδου!!(αχ δεν ξερω πως βαζουμε φωτο εδω να σας εβαζα)

ειναι ενα θεμα που με απασχολησε και εμενα. εχω αγορασει 2 φορμακια εξοδου, το ενα ειναι μακο χοντρο με επενδυση απο μεσα και κουκουλα, και το αλλο βελουτε με επενδυση απο μεσα, και αυτο με κουκουλα. Μαλλον θα παρω το βελουτε μαζι μου, αλλα χωρις να του βαλω και δευτερο φορμακι απο μεσα, ισως μακρυμανικο η κοντομανικο φανελακι. παντως, θα εχω μαζι μου και ενα απλο μακο, σε περιπτωση τρελης ζεστης. επιπροσθετα θα εχω και ενα ζακετακι μαζι μου, και φυσικα κουβερτακι. δηλαδη τα παντα. θα καλυψω καθε περιπτωση. χεχε

α ρε τι κανει η ανασφάλεια!

Αρχικά έλεγα να πάρω μαζί το μακό μαζί με κοντομάνικο και μακρυμάνικο εσωρουχάκι (και ανάλογα με τον καιρό εκείνη την ημέρα να αποφασίσω πoιο θα της φορέσω) , μια ζακετούλα, καλτσάκια, σκουφάκι και την κουβερτούλα. Σκέφτομαι οτι απο την έξοδο του μαιευτηρίου θα μπει κατευθείαν στο αυτοκίνητο, και απο το γκαράζ στο σπίτι.

Ειλικρινά δε ξέρω...νομίζω όμως οτι θα πάρω και κάτι σε βελουτέ Just in case :):):)


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικά έλεγα να πάρω μαζί το μακό μαζί με κοντομάνικο και μακρυμάνικο εσωρουχάκι (και ανάλογα με τον καιρό εκείνη την ημέρα να αποφασίσω πoιο θα της φορέσω) , μια ζακετούλα, καλτσάκια, σκουφάκι και την κουβερτούλα. Σκέφτομαι οτι απο την έξοδο του μαιευτηρίου θα μπει κατευθείαν στο αυτοκίνητο, και απο το γκαράζ στο σπίτι.

Ειλικρινά δε ξέρω...νομίζω όμως οτι θα πάρω και κάτι σε βελουτέ Just in case :):):)

αυτο λεω και γω - just in case ας καλυψουμε ολες τις πιθανες περιπτωσεις λοιπον :tongue:


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λια εγώ θα φτιάξω μία βαλίτσα τα δικά μου μαζί με του μωρού.... συν μια μικρή τσάντα με αυτά που θα χρειαστούν αμέσως μετά την γέννα... i.e το νυχτικό μου, εσώρουχο, παντόφλες και ότι θα χρειαστεί το μωρό.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Zacharoula τι φορμάκι θα πάρεις για την έξοδο του μπέμπη απο το νοσοκομείο (βελουτέ ή μακό)? Επειδή και εγω λογικά μέσα στον Οκτώβριο θα γεννήσω αγόρασα μονο μακό και εγω αρχίσει και σκέφτομαι μήπως τελικά για την έξοδο απο το ΙΑΣΩ θα πρέπει να πάρω βελουτε.

Νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά με το μακό. Πόσο κρύο να έχει βάλει????

Σε τι θα το πάρεις??? Πορτ μπεμπέ? Αν ειναι θα έχεις και κουβερτουλα οπότε θα είναι μια χαρά.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα είσαι μια χαρά με το μακό. Πόσο κρύο να έχει βάλει????

Σε τι θα το πάρεις??? Πορτ μπεμπέ? Αν ειναι θα έχεις και κουβερτουλα οπότε θα είναι μια χαρά.

Ή στο πορτ-μπεμπέ ή στο καθισματάκι του αυτοκινήτου. Κουβερτούλα θα έχω σίγουρα (την είχα αγοράσει απο τη Β επιπέδου :lol:).


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πλεον ο μονος τροπος που προβλεπεται να μεταφερεις το μωρο μεσα στο αυτοκινητο ειναι το καθισματακι αυτοκινητου, ουτε καν το πορτ μπεμπε. επειδη το καροτσι μας εχει και τα 2, το εψαξα λιγακι και επειδη το μωρο δεν ειναι σταθερο μεσα στο πορτ μπεμπε, ειδικα το κεφαλακι του, δεν συστηνεται για μεταφορα στο αυτοκινητο.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...