Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 56 λεπτά , Τουτουνι είπε:

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

      Δε στις αξιολόγησαν πιο αναλυτικά και με γραμματα? Π.χ. 5ΑΑ ? 

      πρίν από 9 λεπτά , Unicorns είπε:

      Καλησπέρα κι από μένα.Ειμαι 38 χρόνων και στην 2η προσπάθεια εξωσωματικής.Περιμενω την χοριακη μου την Πέμπτη.Ευχομαι σε όσες προσπαθούν καλή επιτυχία και σε όσες είναι εγκυουλες συγχαρητήρια και με το καλό.

      Εύχομαι την Πέμπτη μια τριψηφια χοριακη! Φαντάζομαι το άγχος και τα συναισθήματα σου!!!! Όλα θα πάνε τέλεια!!! Θα περιμένουμε τα καλά σου νέα!!!!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

ΝΑ' μαι πάλι. Γέννησα την προηγούμενη παρασκευή σε δημόσιο νοσοκομείο με ραχιαία αναισθησία και καισαρική τομή. Εϊχα πει ότι θέλω να θηλάσω, το μωρό έκλαιγε και μου το φέρανε και θήλασα στην ανάνηψη. Περίπου ώρα υπολογίζω μετά που γεννήθηκε. Το ίδιο και σε άλλη μια κοπέλα που μοιραζόμασταν το θάλαμο (τέσσερις τον μοιραζόμασταν, αλλά με μία μίλησα για αυτό το θέμα) .Δεν υπαρχει ιατρικός λόγος να θηλάσεις 24 ώρες μετά, ήδη η αναισθησία έχει περάσει στο μωρό. Το ίδιο και με τα αναλγητικά, μου βάζαν στον ορό όταν πονούσα ακόμα και αν θήλαζα,΄όπως και την αντιβίωση και τις αντιπηκτικές. Μη σας δουλέψουν άδικα ρε κορίτσια, μιλήστε με παιδίατρο ή τον αναισθησιολόγο..

Συγχαρητήρια Θανούλα!!! Να σου ζήσεις!

Σε πόσες μέρες γυρίσατε στο σπίτι? Θηλάζεις αποκλειστικά?


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΝΑ' μαι πάλι. Γέννησα την προηγούμενη παρασκευή σε δημόσιο νοσοκομείο με ραχιαία αναισθησία και καισαρική τομή. Εϊχα πει ότι θέλω να θηλάσω, το μωρό έκλαιγε και μου το φέρανε και θήλασα στην ανάνηψη. Περίπου ώρα υπολογίζω μετά που γεννήθηκε. Το ίδιο και σε άλλη μια κοπέλα που μοιραζόμασταν το θάλαμο (τέσσερις τον μοιραζόμασταν, αλλά με μία μίλησα για αυτό το θέμα) .Δεν υπαρχει ιατρικός λόγος να θηλάσεις 24 ώρες μετά, ήδη η αναισθησία έχει περάσει στο μωρό. Το ίδιο και με τα αναλγητικά, μου βάζαν στον ορό όταν πονούσα ακόμα και αν θήλαζα,΄όπως και την αντιβίωση και τις αντιπηκτικές. Μη σας δουλέψουν άδικα ρε κορίτσια, μιλήστε με παιδίατρο ή τον αναισθησιολόγο..

να σου ζησει το μωρακι σου!!! στην αθηνα γεννησες? σε ποιο νοσοκομειο? εγω ειμαι στο ελενα και ενα φοβο τον εχω...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έμεινα στο Αρεταίιο για λίγες μέρες έχω να πω τα καλύτερα.

Καταρχήν πήγα καταγχωμένη και μέσα σε 1 ώρα μου είχε κάνει ένας καθηγητής υπέρηχο... μου είχαν πάρει ιστορικό... αίμα και ούρα και με είχαν βάλει στο δωμάτιο...

Και μετά πέρασαν 2-3 γιατροί εκτός από τον δικό μου. Οι κοπέλες ερχόντουσαν κάθε λίγο και λιγάκι να δουν ότι όλα καλά... και το μωρό το άκουγαν 4 φορές την ημέρα.

Ήταν πάντα γελαστές και πρόθυμες... μου έκανε εντύπωση που μας έπιαναν και την κουβέντα. Μία κοπέλα που έκανε απόξεση μας είπε ότι η αναισθησιολόγος ήταν από πάνω της και την χάιδευε μέχρι να συνέλθει. Και το φαγητό μονο νοσοκομείου δεν το έλεγες... να φανταστείτε την μέρα που έφευγα είπα ότι δεν θα φάω και μετά το μετάνιωσα και ζήτησα φαγητό... γιατί είχαν μακαρόνια με κιμά και ήταν πολύ ωραία!!!!

Επίσης υπήρχε συνεχως φύλακας... που πέρναγε έξω από το δωμάτιο.

Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι ότι είναι μικρά τα δωμάτια και ότι τα κρεβάτια για να ανεβοκατέβουν έχουν μανιβέλα και όχι κουμπί...


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ' μαι πάλι. Γέννησα την προηγούμενη παρασκευή σε δημόσιο νοσοκομείο με ραχιαία αναισθησία και καισαρική τομή. Εϊχα πει ότι θέλω να θηλάσω, το μωρό έκλαιγε και μου το φέρανε και θήλασα στην ανάνηψη. Περίπου ώρα υπολογίζω μετά που γεννήθηκε. Το ίδιο και σε άλλη μια κοπέλα που μοιραζόμασταν το θάλαμο (τέσσερις τον μοιραζόμασταν, αλλά με μία μίλησα για αυτό το θέμα) .Δεν υπαρχει ιατρικός λόγος να θηλάσεις 24 ώρες μετά, ήδη η αναισθησία έχει περάσει στο μωρό. Το ίδιο και με τα αναλγητικά, μου βάζαν στον ορό όταν πονούσα ακόμα και αν θήλαζα,΄όπως και την αντιβίωση και τις αντιπηκτικές. Μη σας δουλέψουν άδικα ρε κορίτσια, μιλήστε με παιδίατρο ή τον αναισθησιολόγο..

Να σου ζησει κορίτσι μου! πάντα καλοτυχο!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Επίσης γενικά για ό,τι αφορά τη λήψη φαρμάκων κατά τον θηλασμό συμβουλευτείτε κι αυτό που μου έχει συστήσει πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού.

http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Δυστυχώς τόσο παιδίατροι όσο και γυναικολόγοι δεν έχουν καμία ενημέρωση για τον θηλασμό (στην καλύτερη περίπτωση) και μπορεί άδικα να σε οδηγήσουν σε αποθηλασμό. Εγώ έπαθα μόλις γέννησα μία μαστίτιδα και πήρα 3 κύκλους αντιβίωση, απόλυτα συμβατή με θηλασμό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης γενικά για ό,τι αφορά τη λήψη φαρμάκων κατά τον θηλασμό συμβουλευτείτε κι αυτό που μου έχει συστήσει πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού.

http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Δυστυχώς τόσο παιδίατροι όσο και γυναικολόγοι δεν έχουν καμία ενημέρωση για τον θηλασμό (στην καλύτερη περίπτωση) και μπορεί άδικα να σε οδηγήσουν σε αποθηλασμό. Εγώ έπαθα μόλις γέννησα μία μαστίτιδα και πήρα 3 κύκλους αντιβίωση, απόλυτα συμβατή με θηλασμό.

Τον ξέρω τον σύνδεσμο. Τον έχουν αναφέρει πολλές φορές στην ομαδα θηλασμου. Φυσικα και ίσως χρειαστεί να παρουμε κατι. Εφτασε χειμώνας.. Και έτσι εξαντλημένος όπως θα είναι ο οργανισμός μας θα ειναι πολύ εύκολο να αρρωστησουμε. Και προβλεπεται και βαρυς χειμώνας φέτος. Το καλητερο όμως ειναι να προσεχουμε πολύ.. Γιατι αν δεν τα χρειαστούμε καθόλου θα είναι πολύ καλητερα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολα τα κοριτσια και τα μπεμπακια στα κοιλινακια!

Αυτη η εβδομαδα, ειναι η τελευταια στη δουλεια! Γιουπιιι!

Οσο αφορα το θηλασμο, και εμενα με εχει απασχολησει, εαν θα μπορεσω να θηλασω κατευθειαν, μετα απο καισαρικη, με τα φαρμακα κτλ. θα ρωτησω το γιατρο μου τη πεμπτη πυο εχω ραντεβου.


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου, τι κανετε;;; Εμεις ειμαστε σχετικα καλα αλλα οχι απολυτα!!!

ειχα την περασμενη εβδομαδα καρδιολογο για doppler καρδιας και ακτινολογο για triplex των κατω ακρων.

καρδιολογος: ολα τελεια.. με διαβεβαιωσε πως δεν προκειται ποτε να αρρωστησω απο καρδια...!!!

ακτινολογος: ολα σκατα... εχω ανεπαρκεια και στα δυο ποδια απο την μεση των μηρων και κατω, χαλασμενες βλεβες δηλαδη που δημιουργουνται κιρσοι... (κληρονομικο απο τη μανα μου).

και καπου εδω αρχιζουν τα αγχη μου, γιατι αν γεννησω φυσιολογικα που θελω θα πρεπει να μου δεσουν τα ποδια με σκληρο επιδεσμο το καθενα ξεχωριστα φυσικα για να μην εχουν καποια δυσαρεστη εξελιξη, οπως να σκασει καποια φλεβα απο την πιεση και παθω θρομβωση...

οποτε με το που θα παω σημερα στον γιατρο και του δειξω τις εξετασεις κατι μου λεει οτι θα αρχισει η καραμελα της καισαρικης... γρρρρρρρ.....

ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΙΑ;;;;

αλλαζω θεμα!

τη βαλιτσα την εχω ετοιμη απο την 29η εβδομαδα... μονο τα ρουχα μου δεν εχω βαλει γιατι δεν ξερω τι καιρο θα κανει.. :D

επισης εγω θα τον βγαλω με βαμβακερη φορμα εξοδου και απο μεσα κοντομακινο η μακρυμανικο εσωρουχο, γαντακια και κουβερτουλα...!!

Κυρίες μου καλησπέρα!

Σήμερα είχαμε μια πολύ γεμάτη μέρα!Κάναμε το ντόπλερ μας και δόξα τον Θεό όλα καλά. Ο μπεμπούλης μας έχει φτασει τα ...2.600 γρ και έχουμε μαλλια καρφακια :D Κάναμε για τις εξετασεις μας και επιπλεον κοιταξαμε ένα θεματακι που μου παρουσιαστηκε στα νυχια των μεγαλων δαχτυλων στα πόδια λόγω τεχνητων νυχιων. Χθες παρατηρησα ότι είχε δημιουργηθει σαν πύον γυρω και απο τα 2 νυχια κ παίρνοντας τον γιατρό μου τηλ. μου είπε να με κοιταξει χειρουργός. Έτσι σημερα με είδε και χειρουργός και τελικά καταλήξαμε να αφαιρεσουμε τα 2 νυχια. Πολυ δραστικη λύση αλλά θελω να πιστευω ότι ηταν η καλυτερη. Ευτυχως δεν πονάω. Αυτα τα νέα μας.

την καλησπερα μου σε όλες!

καλε πως το επαθες αυτο;;; Ειναι η δουλεια μοου γι'αυτο ρωταω!! Επαγγελματιας στα εφτιαξε;;; ανατριχιασα λεμε!!!

Καλημερα κοριτσια και μπεμπακια στα κοιλινακια!

Πωπω, καθε μια εχει και ενα θεματακι, σοβαρο η λιγοτερο σοβαρο! το θεμα ειναι οτι ολα ξεπερνιουνται και με τις οδηγιες των γιατρων μας ολα θα πανε καλα!:D

Οι κρεβατωμένες τι κανουν? χαζευουν? καντε το τωρα που εχετε χρονο! μετα...κλαφτα χαραλαμπε!

Εχετε αποφασισει ονοματακια για τα παιδακια σας? εμεις μετα απο πολλη σκεψη και πισωγυρισματα, θα το πουμε αντωνη, απο τον πεθερο μου....

η μια κρεβατομενη κανει την παπια γιατι νιωθει το μωρο πιο χαμηλα ακομα και φοβαται μην γεννησει... Σημερα που εχει γιατρο θα μαθει!!!

Αχ! αντωνη λενε τον αντρα μου και πραγματικα μ'αρεσει πααααρα πολυ! εμεις θα τον πουμε Ευαγγελο (του πεθερου μου) και Ιασωνα (λοξα δικια μου)!!! τα πεθερικα μου ειναι τοσο σπουδαιοι ανθρωποι που δεν θα μπορουσα να μην τους τιμησω εστω και ετσι... παρολου που το ευαγγελος δεν μ'αρεσει καθολου!!!:D:D

ειναι πολυ ωραιο το Ροζα Ιωαννα. πολυ ξεχωριστο ονομα, χωρις ομως να ειναι κα ι επιτιδευγμενο.

Εμας δεν μας ειπαν τα πεθερικα μου για το ονομα, απλα νομιζω οτι η πεθερα μου θα παθαινε κοκομπλοκο εαν δεν βγαζαμε το ονομα του αντρα της.

Δεν ξεκινησαμε απο ονοματα γονιων. Ειπαμε να βρουμε ενα ονομα που θελουμε, μιας και καλα στον αντρα μου δεν του αρεσε πολυ το αντωνης. Εψαχνα λοιπον και γω, να βρω διαφορα ονοματα, και του τα ελεγα, και ολο μου ελεγε βλακειες, οπως οταν του ειπα "μαρκος?" μου λεει, ναι καλα, σουλειμαρκ! ( και καλα οπως ο σεφερλης) , του ειπα "ορφεας?" μου λεει ναι καλα, ορφεας ερνεστο οπως ο τσιπρας εβγαλε το γιο του. Και πολλες τετοιες προφασεις βεβαιως βεβαιως! Ο ιδιος δεν πρότεινε κανενα ονομα! Του λεω, εχω ερθει με τοσες προτασεις, καμια δεν σου εκανε, και εσυ δεν εχεις πει κανενα ονομα! Και μου λεει, μηπως να το βγαλουμε αντωνη να τελειωνουμε? Και μου εκοψε τη φορα....

Δεν ειναι οτι εχω προβλημα με το ονομα, ισα ισα που ολοι τωρα βγαζουν ονοματα περιεργα επιδιδευγμενα και εχουν χαθει οι γιαννηδες και οι γιωργηδες!

Το θεμα ειναι οτι απο θεμα εγωισμου, δεν θελω να βγαλω ονοματα των πεθερικων μου. δεν εχουν κανει τιποτα να μας βοηθησουν - και δεν εννοω οικονομικα. καμια απολυτως βοηθεια! οσο ημουν εγκυος, η μαμα μου εσπασε το ποδι της, και ηταν 4 μηνες στο κρεββατι. πριν, μου εκανε δουλειες, μου ψωνιζε απο τη λαικη που δεν την προλαβαινα, μου μαγειρευε μερα παρα μερα. Οταν επεσε, μου ειχε πει η πεθερα μου, εγω θα στα κανω ολα! ( γυρναω αργα απο τη δουλεια, μετα τις 7 και ισα ισα προλαβαινω να κανω μερικα πραγματα) και κοριτσια, μεσα σε 4 μηνες, μια φορα με πηρε τηλ να δει τι θελω απο τη λαικη, μια φορα δεν με πηρε να μου πει " εφτιαξα ενα ταψι παστιτσιο ελα να το παρεις". αυτο βεβαια που σας περιγραφω, ειναι ΕΝΑ περιστατικο απο τα πολλα.

Γιατι εγω να θελω να δωσω το ονομα δηλαδη?

εχεις και εσυ τα δικαια σου!! ;)

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε;;; Δηλαδή, η Ζαχαρούλα μας θα κάνει το ποδαρικό με το μπεμπάκι της;;;Με το καλό όλα! Anchelita, τι κοριτσάρες είναι αυτές, καλέ! Χριστινάκι, δεν μπορώ να φανταστώ τι λαχτάρα πέρασες, ξάπλα και υπομονή τώρα! Εμείς θα βγάλουμε το μικρό μας Δημήτρη, από τον πεθερό μου, έναν υπέροχο άνθρωπο και δεν είχα την παραμικρή ένσταση.Ούτως ή άλλως, του έχει τόσο αδυναμία ο άντρας μου που δεν τέθηκε καν θέμα ονόματος.Η πεθερά μου είναι άλλη ιστορία, δυστυχώς... Πήγα χτες στο γυναικολόγο με ένα άγχος τρομερό. Έχουμε ένα αγοράκι 1800gr, τέλειο σε κιλά, που εξακολουθεί να βρίσκεται στην 50η καμπύλη ανάπτυξης (αγχωνόμαστε λόγω διαβήτη δικού μου μην αλλάξει καμπύλη προς τα πάνω). Επίσης, επειδή το ζάχαρο μου ρυθμίζεται τέλεια θα γεννήσω φυσιολογικά, πολύ χάρηκα! Μου έδωσε να συμπληρώσω και πλάνο τοκετού και να του το παραδώσω την επόμενη φορά. Έκλεισα σεμινάρια ψυχοπροφυλακτικής και ανώδυνου τοκετού και ανυπομονώ να ξεκινήσουν.. Σας φιλώ

πλανο τοκετου ε;;; λογικα θα μου δωσει και εμενα τωρα... μας εμειναν περιπου 2,5 εβδομαδες πρεπει να μπουμε σε μια σειρα σιγα σιγα..

Α! καλε συγχαρητηρια για το μωρακι σας... τελειο ειναι!!

Γεια σας κοριτσια!!Βλεπω πολυ ωραια νεα απο τους γιατρους..ετοιμασιες ονοματα!!Μια χαρα..αντε περναει ο καιρος!!

Εμεις θα την βγαλουμε Πελαγια απο την πεθερα..σε πολλους δεν αρεσει..εμενα μ'αρεσει ειναι και σπανιο μια χαρα!!

και εμενα μ'αρεσει πολυ πολυ!!:D

ΝΑ' μαι πάλι. Γέννησα την προηγούμενη παρασκευή σε δημόσιο νοσοκομείο με ραχιαία αναισθησία και καισαρική τομή. Εϊχα πει ότι θέλω να θηλάσω, το μωρό έκλαιγε και μου το φέρανε και θήλασα στην ανάνηψη. Περίπου ώρα υπολογίζω μετά που γεννήθηκε. Το ίδιο και σε άλλη μια κοπέλα που μοιραζόμασταν το θάλαμο (τέσσερις τον μοιραζόμασταν, αλλά με μία μίλησα για αυτό το θέμα) .Δεν υπαρχει ιατρικός λόγος να θηλάσεις 24 ώρες μετά, ήδη η αναισθησία έχει περάσει στο μωρό. Το ίδιο και με τα αναλγητικά, μου βάζαν στον ορό όταν πονούσα ακόμα και αν θήλαζα,΄όπως και την αντιβίωση και τις αντιπηκτικές. Μη σας δουλέψουν άδικα ρε κορίτσια, μιλήστε με παιδίατρο ή τον αναισθησιολόγο..

Να σας ζησει θανουλα!!! Παντα ευτυχισμενοι!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ' μαι πάλι. Γέννησα την προηγούμενη παρασκευή σε δημόσιο νοσοκομείο με ραχιαία αναισθησία και καισαρική τομή. Εϊχα πει ότι θέλω να θηλάσω, το μωρό έκλαιγε και μου το φέρανε και θήλασα στην ανάνηψη. Περίπου ώρα υπολογίζω μετά που γεννήθηκε. Το ίδιο και σε άλλη μια κοπέλα που μοιραζόμασταν το θάλαμο (τέσσερις τον μοιραζόμασταν, αλλά με μία μίλησα για αυτό το θέμα) .Δεν υπαρχει ιατρικός λόγος να θηλάσεις 24 ώρες μετά, ήδη η αναισθησία έχει περάσει στο μωρό. Το ίδιο και με τα αναλγητικά, μου βάζαν στον ορό όταν πονούσα ακόμα και αν θήλαζα,΄όπως και την αντιβίωση και τις αντιπηκτικές. Μη σας δουλέψουν άδικα ρε κορίτσια, μιλήστε με παιδίατρο ή τον αναισθησιολόγο..

Να σου ζήσει το μωράκι σου Thanoula.

Αυτη η εβδομαδα, ειναι η τελευταια στη δουλεια! Γιουπιιι!

Και μένα :D:D:D

καλημερα κοριτσια μου, τι κανετε;;; Εμεις ειμαστε σχετικα καλα αλλα οχι απολυτα!!!

ειχα την περασμενη εβδομαδα καρδιολογο για doppler καρδιας και ακτινολογο για triplex των κατω ακρων.

καρδιολογος: ολα τελεια.. με διαβεβαιωσε πως δεν προκειται ποτε να αρρωστησω απο καρδια...!!!

ακτινολογος: ολα σκατα... εχω ανεπαρκεια και στα δυο ποδια απο την μεση των μηρων και κατω, χαλασμενες βλεβες δηλαδη που δημιουργουνται κιρσοι... (κληρονομικο απο τη μανα μου).

και καπου εδω αρχιζουν τα αγχη μου, γιατι αν γεννησω φυσιολογικα που θελω θα πρεπει να μου δεσουν τα ποδια με σκληρο επιδεσμο το καθενα ξεχωριστα φυσικα για να μην εχουν καποια δυσαρεστη εξελιξη, οπως να σκασει καποια φλεβα απο την πιεση και παθω θρομβωση...

οποτε με το που θα παω σημερα στον γιατρο και του δειξω τις εξετασεις κατι μου λεει οτι θα αρχισει η καραμελα της καισαρικης... γρρρρρρρ.....

ΟΛΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΠΙΑ;;;;

polixenh ο γιατρός σίγουρα θα σου πει. Σε τελική ανάλυση προέχει η υγεία της μητέρας και του μωρού. Οπότε αν χρειαστεί καισαρική δεν πειράζει καθόλου.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Thanoula να σας ζησει το μπεμπακι..γερο και καλοτυχο!!

Πολυξενη σοβαρα?Και γω εχω τετοιο θεματακι και δεν το ηξερα αυτο!!Σημασια εχει να εισαι καλα και συ ολα τ'αλλα δεν εχουν σημασια!!

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακια!!!

συζητουσα με την πεθερα μου και με ρωτησε αν θελω να ερθει οταν γεννησω τις πρωτες μερες να με βοηθησει, αλλα φυσικα θα ερθει η μαμα μου, η οποια ερχεται ετσι κι αλλιως απο την αρχη της εγκυμοσυνης μου και με βοηθαει και ξερει τα κατατοπια. αν δεν μπορουσε η μαμα μου θα προτιμουσα να ειμαι μονη μου με τον αντρα μου που τις πρωτες μερες θα εχει αδεια. πω πω... η πεθερα μου που καπνιζει σα φουγαρο ακομα και στο αμαξι που ειμαι μεσα...

και η μανουλα μου καπνιζει αλλα οταν ερχεται εδω βγαινει μονο στο μπαλκονι... τελος παντων... 6-7 μερες θα την αφησω και την μαμα μου να μεινει οχι πολυ για να βρω τους ρυθμους μου... μονο να μου γεμισει την καταψυξη με φαγητα θελω:-D

και επισκεψεις δεν θα δεχτω εκτος την στενης οικογενειας...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ηδη ζητήσει από την μανούλα μου να έρθει για καμιά βδομάδα... περισσότερο για να μαγειρεύει :-)... Η πεθερά μου οδηγεί οπότε είναι εύκολο να έρχεται όποτε θέλει...

Και εγώ δεν θέλω πολλές επισκέψεις... είναι και χειμώνας και κυκλοφορούν ιώσεις. Αφού ακόμα και η αδελφή μου δεν γίνεται να έρθει γιατί έχει δύο μικρά!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα έχει 20 μέρες άδεια ο άντρας μου.

Ελλείψει μαμάς, είπε η πεθερά μου να πάρει 3-4 μέρες άδεια για να έρθει να βοηθάει αλλά δεν ξέρω πώς θα αισθάνομαι. Μάλλον θα της πω να έρθει, αφού το θέλει.

Είναι το πρώτο της εγγόνι από τον μοναχογιό της που τον έχει μεγαλώσει ολομόναχη....


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ηδη ζητήσει από την μανούλα μου να έρθει για καμιά βδομάδα... περισσότερο για να μαγειρεύει :-)... Η πεθερά μου οδηγεί οπότε είναι εύκολο να έρχεται όποτε θέλει...

Και εγώ δεν θέλω πολλές επισκέψεις... είναι και χειμώνας και κυκλοφορούν ιώσεις. Αφού ακόμα και η αδελφή μου δεν γίνεται να έρθει γιατί έχει δύο μικρά!!!

κι εγω κοντα μου την κουνιαδα μου εχω που πολυ θα ηθελα να ερχεται να λεμε καμια κουβεντα αλλα ειναι βρεφονηπιοκομος οποτε στο μαιευτηριο θα την δω κι ενας θεος ξερει ποτε ξανα!!! και οι φιλες μου εχουν παιδακια ολες,,, αποκλεισμενη θα ειμαι, μονο απο αθηνα η αδερφη μου και η ξαδερφη μου τα σκ που δεν θα δουλευουν... οχι οτι θα ηθελα να γεμιζει το σπιτι αλλα καμια κουβεντα με καμια φιλη μετα απο 10-15 μερες θα την θελω... συγγενεις δεν θελω....


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...