Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

τα σκυλοπαιδια μας!!!


gogopo

Recommended Posts

Janneta τόσο μεγάλο έρωτα έχεις με το σκύλοπαιδί?πως το βλέπεις με της πλύσεις ηρέμησε?πλησιάζουν οι μέρες και θα γίνετε 4 άντε με το καλό. Εγώ έχω να σου πω παρά που δεν έχω γεννήσει ότι μην φοβάσαι ολα θα γίνουν εκείνη την στιγμή,τότες θα καταλάβεις εάν πρέπει να κανείς επίσκληριδιό η όχι,μην το σκέφτεσαι από τώρα κακό σε εσένα κανείς. Μπορεί να έχεις ένα γρήγορο τοκετό που δεν θα καταλάβεις τίποτα και μπορεί εκεί που θα νιώθεις ότι δεν αντέχεις άλλο τον πόνο να ζητήσεις επίσκληριδιό. Έχω ακούσει ότι η επίσκληριδιό είναι καλή να την κανείς γιατί άμα είσαι πανω από 10 ώρες που θα πονάς σε ξεκουράζει κ έχεις αντοχές αργότερα για το σπρώξιμο.

Μια φίλη μου πήγε με πρόκληση γιατί πέρασε η ΠΗΤ της της έβαλαν τον όρο της σπάσανε τα νερά και με το πρώτο σπρώξιμο η μπέμπα κατέβηκε,δεν πόνεσε λέει καθόλου ολα έγιναν πολύ γρήγορα,το μόνο που την ενόχλησε ήταν το ράψιμο,αλλά αφού είχε την μπέμπα στο στήθος της δεν την ένοιαζε τίποτα. (που αυτή μας έλεγε ωχ εκείνα έγκυος κ τι θα κάνω τώρα,εγώ δεν τα αγαπάω τα μωρά)

Οπότε ηρέμησε ζήσε της τελευταίες μέρες που θα είστε μοναχοί σας με το σκύλοπαιδί κ τον άντρα σου κ μην σκέφτεσαι τίποτα.

Πολύ ακριβή η μηχανή αλλά άμα κάνει την δουλειά της μια χαρά.

Στεφάνια,ξεκούραστηκές αυτό το τετραήμερο?έκανες κανένα μπάνιο?πως είναι το μπέμπέ?

Επτά Νοεμβρίου έρχεται ο γιος?με το καλό. Σε δύο μήνες,εεεε ένταξη δεν είναι κ πολύς καιρός.

Εμείς την άλλη τετάρτη μπαίνουμε για στείρωση κ τα έχω κάνει πανω μου από τον φόβο,αλλά σκέφτομαι πως ολα θα πάνε καλά κ ηρέμω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 213
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Janneta τόσο μεγάλο έρωτα έχεις με το σκύλοπαιδί?πως το βλέπεις με της πλύσεις ηρέμησε?πλησιάζουν οι μέρες και θα γίνετε 4 άντε με το καλό. Εγώ έχω να σου πω παρά που δεν έχω γεννήσει ότι μην φοβάσαι ολα θα γίνουν εκείνη την στιγμή,τότες θα καταλάβεις εάν πρέπει να κανείς επίσκληριδιό η όχι,μην το σκέφτεσαι από τώρα κακό σε εσένα κανείς. Μπορεί να έχεις ένα γρήγορο τοκετό που δεν θα καταλάβεις τίποτα και μπορεί εκεί που θα νιώθεις ότι δεν αντέχεις άλλο τον πόνο να ζητήσεις επίσκληριδιό. Έχω ακούσει ότι η επίσκληριδιό είναι καλή να την κανείς γιατί άμα είσαι πανω από 10 ώρες που θα πονάς σε ξεκουράζει κ έχεις αντοχές αργότερα για το σπρώξιμο.

Μια φίλη μου πήγε με πρόκληση γιατί πέρασε η ΠΗΤ της της έβαλαν τον όρο της σπάσανε τα νερά και με το πρώτο σπρώξιμο η μπέμπα κατέβηκε,δεν πόνεσε λέει καθόλου ολα έγιναν πολύ γρήγορα,το μόνο που την ενόχλησε ήταν το ράψιμο,αλλά αφού είχε την μπέμπα στο στήθος της δεν την ένοιαζε τίποτα. (που αυτή μας έλεγε ωχ εκείνα έγκυος κ τι θα κάνω τώρα,εγώ δεν τα αγαπάω τα μωρά)

Οπότε ηρέμησε ζήσε της τελευταίες μέρες που θα είστε μοναχοί σας με το σκύλοπαιδί κ τον άντρα σου κ μην σκέφτεσαι τίποτα.

Πολύ ακριβή η μηχανή αλλά άμα κάνει την δουλειά της μια χαρά.

Στεφάνια,ξεκούραστηκές αυτό το τετραήμερο?έκανες κανένα μπάνιο?πως είναι το μπέμπέ?

Επτά Νοεμβρίου έρχεται ο γιος?με το καλό. Σε δύο μήνες,εεεε ένταξη δεν είναι κ πολύς καιρός.

Εμείς την άλλη τετάρτη μπαίνουμε για στείρωση κ τα έχω κάνει πανω μου από τον φόβο,αλλά σκέφτομαι πως ολα θα πάνε καλά κ ηρέμω

το αγαπαω πολυ -εχουν τοση ανιδιοτελη αγαπη για τον ανθρωπο που δεν περιγραφεται με τιποτα!ή οπως λεει κ ο αντρασ μου εχουν τα ματια του θεου.η αληθεια ειναι οτι δεν ειχε εντονη φαγουριτσα μονο σε ενα σημειο στο πισω ποδαρακι που ειχε μια ψιλομανια να το τρωει.μακαααρι ρε κοριτσια να δωσει ο θεος να αποκτησω ενα σπιτακι με μεγαλη αυλη κ γκαζον να μπορει να παιζει το σκυλακι μου κ το παιδακι μου

οσο για την στειρωση που λες δεν νομιζω να πονεσει θα του κανει ναρκωση ,απλα μετα προσεχε μην αρπαξει κανα μολυνση!


Παναγίτσα μου Τσαμπίκα και Πανορμίτη σας ευχαριστώ!

Γιοκα μας,καλως ορισες στην ζωη μας ,λατρεια μας!!!:D:D

4TSMp3.png?R0gWxqoz

Link to comment
Share on other sites

Θα μου την κρατήσει δύο μέρες ρε γαμωτο:-( από το πρωί έως το βράδυ θα είμαι εκεί.

Μακάρι να βρείτε ένα σπιτάκι με μεγάλη αυλή να ξεδινουν τα παιδάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα μου την κρατήσει δύο μέρες ρε γαμωτο:-( από το πρωί έως το βράδυ θα είμαι εκεί.

Μακάρι να βρείτε ένα σπιτάκι με μεγάλη αυλή να ξεδινουν τα παιδάκια σου.

Ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις.. Δυσκολο βεβαια αλλα να σκεφτεσαι θετικα. Την καταλαβαινω την αλλη κοπελα που θα ηθελε να εχει μαζι της το παιδακι της στο μαιευτηριο... Κ εγω καπως ετσι το σκεφτομουν! Αλλα... Τεσπα!

Ευχομαι γρηγορη αναρρωση να εχει το ζουζουνι σου και με το καλο τα γεννητουρια στην παρεα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός με τρομοκράτησε γι αυτό είμαι έτσι.

Μου είπε χωρίς να δει την σκύλα,ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να φύγει πανω στο χειρουργείο κ διάφορα τέτοια.

Που έκατσα να το σκεφτώ αυτός προσπαθούσε να με κάνει να ακυρώσω την στείρωση γιατί καταρχήν δεν θα θα πάρει φράγκο από εμένα επειδης στείρωνέτε η μικρή από τον Δήμο. Από αρχές Αυγούστου προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού κ συνέχεια δεν μπορούσε να μιλήσει.

Και εγώ σας καταλαβαίνω που θα θέλατε τα μωράκια σας δίπλα(μωράκια=σκύλοπαιδίά)εγώ είχα μπει για διάφραγμα μύτης και νόμιζα ότι θα πεθάνω χωρίς την μικρή μου έδιωχνα όποιον ήταν δίπλα μου για να πάει σπίτι να ασχοληθεί με το σκυλί γιατί θα πάθαινε κατάθλιψη μόνο του. Όταν βγήκα μου απαγορέψε ο γιατρός να πάω σπίτι γιατί ακόμα είχα τον νάρθηκα κ φρέσκα ράμματα κ δεν θα έπρεπε να κάνω δουλειές ούτε να βγαίνω έξω γιατί θα μολύνοταν από την σκόνη. Τον έγραψα κανονικά κ ήρθα κατευθείαν στην κόρη μου.

Στεφάνι εσύ πως είσαι?ψυχολογικά κυρίως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός με τρομοκράτησε γι αυτό είμαι έτσι.

Μου είπε χωρίς να δει την σκύλα,ότι υπάρχουν πολλές πιθανότητες να φύγει πανω στο χειρουργείο κ διάφορα τέτοια.

Που έκατσα να το σκεφτώ αυτός προσπαθούσε να με κάνει να ακυρώσω την στείρωση γιατί καταρχήν δεν θα θα πάρει φράγκο από εμένα επειδης στείρωνέτε η μικρή από τον Δήμο. Από αρχές Αυγούστου προσπαθούσα να κλείσω ραντεβού κ συνέχεια δεν μπορούσε να μιλήσει.

Και εγώ σας καταλαβαίνω που θα θέλατε τα μωράκια σας δίπλα(μωράκια=σκύλοπαιδίά)εγώ είχα μπει για διάφραγμα μύτης και νόμιζα ότι θα πεθάνω χωρίς την μικρή μου έδιωχνα όποιον ήταν δίπλα μου για να πάει σπίτι να ασχοληθεί με το σκυλί γιατί θα πάθαινε κατάθλιψη μόνο του. Όταν βγήκα μου απαγορέψε ο γιατρός να πάω σπίτι γιατί ακόμα είχα τον νάρθηκα κ φρέσκα ράμματα κ δεν θα έπρεπε να κάνω δουλειές ούτε να βγαίνω έξω γιατί θα μολύνοταν από την σκόνη. Τον έγραψα κανονικά κ ήρθα κατευθείαν στην κόρη μου.

Στεφάνι εσύ πως είσαι?ψυχολογικά κυρίως

Εχω αρχισει τα ψωνια για τον μπεμπη κ ξεχνιεμαι! Αλλα το σκεφτομαι συνεχεια αν κ περασαν 3 μηνες! Μου λειπει πολυ!!

Εχω μια φιλη κτηνιατρο κ απο ο,τι εχω καταλαβει η στειρωση εινα επικινδυνη κυριως στα αρσενικα, στα θυληκα οχι τοσο! Πηγαινε ρωτα καποιον αλλο κτηνιατρο ετσι πληροφοριακα για να ξερεις τι παιζει. Δεν νομιζω μα μην κανει καλα τη δουλεια του! Τι του φταιει η ψυχουλα;;!!

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με διάφορους,μου είπαν ότι όπως ολα τα χειρουργεία έτσι κ αυτό κρύβει κάποιο κίνδυνο όχι όμως κ έτσι.

Δεν πιστεύω να του κάνει κάτι κακό γιατί δεν θα του πηγαίνουν Αλλά σκυλιά.

Πάντα θα το σκέφτεσαι κ θα σου λείπει το ζουζουνή σου,δυστηχως ότι κ να κανείς δεν θα γυρίσει πίσω,και άλλο σκυλάκι να πάρεις ποτέ δεν θα μπει στην θέση του ζουζουνιου σου.να είσαι δυνατή έρχεται σύντομα ένα μπέμπέ στο σπίτι που το τελευταίο που θέλει είναι να έχει μια στεναχωρημενη μαμά.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με διάφορους,μου είπαν ότι όπως ολα τα χειρουργεία έτσι κ αυτό κρύβει κάποιο κίνδυνο όχι όμως κ έτσι.

Δεν πιστεύω να του κάνει κάτι κακό γιατί δεν θα του πηγαίνουν Αλλά σκυλιά.

Πάντα θα το σκέφτεσαι κ θα σου λείπει το ζουζουνή σου,δυστηχως ότι κ να κανείς δεν θα γυρίσει πίσω,και άλλο σκυλάκι να πάρεις ποτέ δεν θα μπει στην θέση του ζουζουνιου σου.να είσαι δυνατή έρχεται σύντομα ένα μπέμπέ στο σπίτι που το τελευταίο που θέλει είναι να έχει μια στεναχωρημενη μαμά.

Ευτυχως που ερχεται κ αυτο! Απλως τα ειχα ονειρευτει διαφορετικα τα πραγματα.

Αν γνωριζει ο γιατρος τη δουλεια του δεν εχεις λογο να φοβασαι, δεν θα τολμησει να μην κανει κατι καλα γιατι μετα... Ποιος θα τον σωσει;! Τουλαχιστον ετσι λεει η φιλη μου. Αλλα τπτ δεν θα γινει. Μετα πρεπει να την προσεξετε για τυχον μολυνσεις! Ειναι πιο επικινδυνες!

Πως κ πηρες την αποφαση να τη στειρωσεις; Φοβασαι τον καρκινο της μητρας; Ειναι μεγαλοσωμο σκυλι;

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αδέσποτο μου το παράτησαν στην αυλή θα το στείρωση ο Δήμος είναι μεγαλώΣωμη κ έτσι κ είναι σε οίστρο θα πηδήξει από πουθενά κ δεν θα μπορέσω να την μαζέψω,είναι οχτώ μηνών κ είναι 13 κιλά.

Εγώ μίλησα κ με μια γυναίκα που είχα έρθει σε επαφή όταν ήταν κουτάβι,της είπα το τι έγινε,οπότε άμα γίνει κάτι θα φάει καλά ο γιατρός.

Έχεις ακούσει που λένε ότι όταν κάνουμε όνειρα μας βλέπει ο θεός κ γελάει?τίποτα δεν μπορούμε να έχουμε σίγουρο.

Ψωνίσάτέ ρουχαλάκια?η έπιπλα?πως ένιωσες που ψώνισες για πρώτη φορά κάτι για το δικό σου μωρό?

Link to comment
Share on other sites

Ήταν αδέσποτο μου το παράτησαν στην αυλή θα το στείρωση ο Δήμος είναι μεγαλώΣωμη κ έτσι κ είναι σε οίστρο θα πηδήξει από πουθενά κ δεν θα μπορέσω να την μαζέψω,είναι οχτώ μηνών κ είναι 13 κιλά.

Εγώ μίλησα κ με μια γυναίκα που είχα έρθει σε επαφή όταν ήταν κουτάβι,της είπα το τι έγινε,οπότε άμα γίνει κάτι θα φάει καλά ο γιατρός.

Έχεις ακούσει που λένε ότι όταν κάνουμε όνειρα μας βλέπει ο θεός κ γελάει?τίποτα δεν μπορούμε να έχουμε σίγουρο.

Ψωνίσάτέ ρουχαλάκια?η έπιπλα?πως ένιωσες που ψώνισες για πρώτη φορά κάτι για το δικό σου μωρό?

Ευτυχως το βρηκες εσυ κ θα περασει μια ομορφη ζωη!

Ψωνισαμε σχεδον τε παντα εκτος απο ρουχα γιατι περιμενω να φερουν τε χειμωνιατικα. Απο επιπλαμονο κουνια πηραμε γιατι προς το παρον μενουμε σε γκαρσοιερα οποτε δεν θα εχει δικο του δωματιο(αν κ δεν μου αρεσει να ειναι το παιδι μαζι με τους γονεις για καιρο). Θα σου φανει χαζο αλλα ακομα δεν εχω πιστεψει οτι θακανω μωρο. Αν κ η κοιλια μου εχει γινει τεραστια για τε δικα μουδεδομενα κ το νιωθω συνεχεια να κουνιεται... Νιωθω σαν να ειναι κατι μακρινο. Χαιρομαι βεβαια παρα πολυ... Δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως! Νομιζωπως πρεπει να το δω για να καταλαβω οτι ειμαι μαμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πολλές γυναίκες το περνάνε αυτό,δεν το πιστεύουν.

Θα δεις κ όταν πιάσεις για πρώτη φορά το μπέμπέ θα νομίζεις πως δεν είναι δικό σου,θα νιώθεις πως ολα αυτά είναι ένα όνειρο.όσο για την γκαρσονιέρα τώρα που έρχεται κ το μωρό μια χαρά είναι,γιατί τα σπίτια τα μεγαλύτερα είναι πανάκριβα.

Εγώ έχω ένα μικρό σπίτι με ένα δωματιάκι σαλόνι κ κουζίνα,εάν εμένα έγκυος την κρεβατοκάμαρα θα την έκανα παιδικό,και στο σαλόνι θα έπαιρνα ένα γωνιακό που είναι σαλόνι κρεβάτι κ έχει κ αποθηκευτικό χώρο δεν θα μπουρούσά να κάνω κ αλλιώς γιατί εδώ πληρώνω φθηνό νοίκι,έχω τζάκι έχω και καλοριφέρ κ πανω από ολα είναι μονοκατοικία. Πληρώνω 150.

Προσπαθούσατέ πολύ για μωρό?

Link to comment
Share on other sites

Αργοτερα θα παμε σε μεγαλυτερο, υπαρχει δλδ στην οικογενεια...αν δεν ειχαμε ουτε που θα το ακεφτομουν!

2 μηνες προσπαθησαμε κ μας εκανε τη χαρη αμεσως!!!!

Εσυ το σκφτεσαι για παιδι; Αν κ με το σκυλι μια χαρα ειναι! Καλυπτει παρα πολλα! Ασε που τρωειμονο του!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλό αυτό για το σκυλί που έγραψες.

Ευτυχώς που υπάρχει σπίτι.

Εγώ είχα δύο αποβολές τώρα δεν προσπαθώ γιατί έχω χωρίσει.

Όπως το λες έχω τα σκυλάκια μου τα οποία μου αναπληρώνουν πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα καλό αυτό για το σκυλί που έγραψες.

Ευτυχώς που υπάρχει σπίτι.

Εγώ είχα δύο αποβολές τώρα δεν προσπαθώ γιατί έχω χωρίσει.

Όπως το λες έχω τα σκυλάκια μου τα οποία μου αναπληρώνουν πολλά.

Οταν διαβαζω τετοιες απαντησεις δεν ξερω τι να πω! Οι κοινες "βλακειες" με εκνευριζουν.. Το μονο που θα πω ειναι οτι στεναχωριεμαι!

Ποσα σκυλακια εχεις;; Εισαι χρονια σκυλομαμα;

Link to comment
Share on other sites

Από μικρό παιδί είμαι σκύλομανά,τώρα έχω δύο υπέροχες κόρες,η μια είναι τριών, χρόνων η μικρή. Επτά μηνών.και μπαίνει τετάρτη για στείρωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...