Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Χορτοφάγοι Vegetarians


Recommended Posts

εχω 3 σκυλια αυτη την στιγμη στο σπιτι μου και υπηρχε περιοδος που ειχα και 11...εχω θαψει ζωα εχω σταμaτησει αιμοραγια απο ζωα και εχω τρεξει ζωα στους γιατρους!τα παιδια μου ομως δεν τα συγκρινω με τα ζωα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 460
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mariaefi δεν νομιζω κοριτσι μου οτι αξιζει τον κοπο να απαντησουμε....προφανως η κοπελα μας δουλευει....σε 15 δημοσιευσεις μπηκε να μας πει τι;;;

Κι αν ακομα λεει αληθεια..οκ..τι να εξηγησουμε;;;Τα αυτονοητα;;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

μου φαινετε οτι εχεις δικιο....

στην τελικη ο καθενας εχει τις πεποιθησεις του........εγω γιατι να λυπηθω περισσοτερο που ειχα χασει το μωρο μου ή που μετα απο 2 μερες ψοφησαν 2 αγαπημενα σκυλια μου που τα ειχα ξεγεννησει κιολας κουταβια??δεν αναρωτιεμαι την ξερω την απαντηση......για το μωρο που εχασα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,πολλά συνέβισαν απο τότε που τα έγραψα όλα αυτά,ένα κύριο συμβάν που με έκανε να αλλάξω γνώμη κάθετα ήταν ότι βρήκα ένα μωράκι γατάκι και το μεγάλωσα με πολλές θυσίες(ήταν βλέπετε μόλις 1 ημέρας...)και πραγματικά το αγάπησα ποιό πολύ και απο τα παιδιά μου...τότε συνηδητοποίησα πως τα ζώα τα αγαπάω περισσότερο απο το οτιδήποτε...ξέρω πως ίσως σας φανεί τρελό όμως αυτή είναι η αλήθεια,και απο εδώ και πέρα άμα συμβεί ποτέ αυτό που λέτε παραπάνω(να πρέπει να διαλέξω ανάμεσα σε ένα παιδί και σε ένα ζώο)θα φροντίσω πρώτα το ζώο...το γατάκι αυτό μου άλλαξε όλη τη ζωή,το αγγελουδάκι μου,το μωράκι μου...δεν πήστευα πως θα μπορέσω να αγαπήσω κάτι παραπάνω απο τα παιδιά μου και όμως τι παιχνίδια παίζει η ζωή...στην αρχή δεν μπορούσα να το παραδεχτώ στον εαυτό μου πως υπάρχει κάτι που αγαπώ περισσότερο απο τα παιδιά μου αλλά τώρα το έχω αποδεχτεί και είμαι ευτηχησμένη :) τα παιδιά μου εννοείτε πως δεν θα σταματήσω ποτέ να τα αγαπάω αλλά εκεί που τα αγαπούσα 15 στα 10 τώρα ακόμα τόσο τα αγαπάω απλά το γατάκι μου το αγαπάω 20 στα 10!!!συναισθήματα και προσωπικές επηλογές του καθενός είναι αυτές τι να κάνουμε...δεν αλλάζουνε και ούτε και θέλω να τις αλλάξω!!!απλά σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας:!:

Ρε συ κοπελιά μήπως δεν έχεις παιδιά και μας δουλεύεις? Άνθρωπος που έχει νιώσει μια ψυχούλα μέσα του και αντικρύζει κάθε μέρα ΤΑ ΜΑΤΆΚΙΑ του δεν είναι δυνατόν να μιλάει έτσι! Συγνώμη γλυκιά μου αλλά δεν πιστεύω ότι είσαι μάνα και απορώ τί ήρθες να κάνεις στο parents.


Link to comment
Share on other sites

και ναι είμαι πεπεισμένη πλέον! Δεν είσαι μάνα! Δεν έχεις παιδιά! Ήρθες στο parents και έχεις γράψει μόνο σε αυτό το τόπικ. Ενημερωτικά στο λέω και εύχομαι να το νιώσεις κάποτε, μια μάνα δεν σταματάει να μιλάει ποτέ για το παιδί της. Όταν κοιτάξεις τα ματάκια που θα φέρεις στον κόσμο μόνο τότε θα το καταλάβεις. Το πρόσωπό σου θα λάμπει πιο πολύ και απο τον ήλιο και ίσως νιώσεις τί κοτσάνες ήρθες να πείς εδώ μέσα. Προς το παρών ψάξε ένα φόρουμ της green peace.


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ρε κορίτσια με δουλεύετε???????????????δεν έχω παιδιά??????????θέλετε μήπως να βάλω και φωτογραφίες?????????γιατί να πω ψέματα έλεος...:mad: ότι θέλετε να σας πω για να σας αποδείξω οτι έχω παιδιά δεν έχω κανένα λόγο να χάνω τον χρόνο μου για να λέω ψέματα,δεν είμαι καμιά τρελή...ξέρω πως είναι να νοιώθεις πως έχεις παιδί γιατί πολύ απλά έχω 2 ολόκληρα,φυσικά και έχω παιδιά,αλλά μπορεί και παραμπορεί να συγκρηθεί ένα ζώο με ένα παιδί το έχω ζήσει και ξέρω,απλά ένα παιδί δεν μπορεί να είναι τόσο χαρητωμένο και να το αγαπάω τόσο πολύ όσο ένα ζώο,δεν ξέρω γιατί ήμουν έτσι παλιά...γιατί πήστευα πως πάνω απ'όλα είναι τα παιδιά μου,ίσως γιατί δεν είχε χρειαστεί να επιλέξω μέχρι τότε,αν δείτε το μωράκι μου που μου κάνει γλύκες και με εμπηστεύεται στα πάντααααα θα καταλάβετε πως δεν μπορώ να το συγκρήνω με ένα μωρό που ούτε καν καταλαβαίνει,κλαίει,ή και με μεγαλύτερο που αρχίζει και φέρνει αντηρίσεις και νευριάζει κτλ(ξαναλέω δεν λέω πως δεν αγαπάω τα παιδιά μου,απλά όχι τόσο) δεν έχει τέτοια με τα ζώα,τα ζώα σε αγαπάνε και τα αγαπάς πραγματικά,δεν υπάρχουν ψέματα μεταξύ ενός ζώου και ενός ανθρώπου,ότι σκέφτεται το ζώο θα το κάνει και είναι πάντα καλό,αυτά είχα να πω,δεν λέω σε τ ί π ο τ α ψέματα και όποιος θέλει ας έρθει να με δει και εμένα και τα παιδιά μου και τα ζώα μου για να πιστεί...

γιατί σας είναι τόσο δύσκολο να με πηστέψετε????????δεν έχουν όλοι την ίδια άποψη για τη ζωή και πρέπει να το αποδεχθείτε...

Link to comment
Share on other sites

και γιατί ρε κούκλα μου μπήκες στο parents για να μιλήσεις για τα ζώα σου και ουδέποτε για τα παιδιά σου? Σε λάθος φόρουμ είσαι. Δεν νομίζω να σε συμεριστεί κανεις εδώ μέσα με αυτά που λες. Μια φορά μίλησες για τα παιδιά σου και αυτά τα έφερες σε δεύτερη μοίρα. εδώ είμαστε μανούλες με όλη τη σημασία της λέξης.


Link to comment
Share on other sites

γιατί απότι ξέρω εδώ μπορούμε να μηλήσουμε για οποιοδήποτε θέμα και εμένα μου άρεσε περισσότερο να μηλήσω γιαυτό,για τα παιδιά μου δεν έχω κάτι να πω...τα συνηθησμένα

Link to comment
Share on other sites

γιατί απότι ξέρω εδώ μπορούμε να μηλήσουμε για οποιοδήποτε θέμα και εμένα μου άρεσε περισσότερο να μηλήσω γιαυτό,για τα παιδιά μου δεν έχω κάτι να πω...τα συνηθησμένα

Ναι μπορείς να μιλήσεις και για οτιδήποτε άλλο πέρα απο τα παιδιά αλλά εσύ μιλάς μόνο για οτιδήποτε άλλο. Πρώτη φορά ακούω μάνα να λέει οτι δεν έχει να πει κάτι για τα παιδιά της. Ούτε περήφανη είσαι ούτε προβληματισμούς έχεις ? και δεν καταλαβαίνω γιατί γράφτηκες στο φόρουμ αν μιλάς αποκλειστικά για τα ζώα σου. Parents λέγεται σου υπενθιμίζω για άλλη μια φορά.Τέλος πάντων καλά να είναι τα ζωάκια σου και να τα χαίρεσαι!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν έχω προβληματισμούς για τα παιδάκια μου,δεν έχει προκείψει κάτι που να χρειαστώ βοήθεια,άμα συμβεί αυτό να είστε σήγουροι πως θα σας την ζητήσω αμέσως:D i am an animal parent to!!!σ'ευχαρηστώ για τα ζωάκια μου!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε κοπελα μου..πηγαινε σε κανενα αλλο φορουμ με ζωοφιλους.....Νταξ τι να κανουμε εμεις εχουμε τη συνηθισμενη αποψη για την ζωη και δεν μπορουμε να τη δεχτουμε!!!

ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΚΟΜΑ!!!

Τεσπα ..τι ασχολουμαι....εδω ο κοσμος χανεται....

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω προβληματισμούς για τα παιδάκια μου,δεν έχει προκείψει κάτι που να χρειαστώ βοήθεια,άμα συμβεί αυτό να είστε σήγουροι πως θα σας την ζητήσω αμέσως:D i am an animal parent to!!!σ'ευχαρηστώ για τα ζωάκια μου!!!:rolleyes:

ημαρτον παναγία μου.. y are an animal parent too? κ εγώ πάλι γιατί νομίζω οτι είσαι only an animal parent? είναι δυνατόν να μην έχεις προβληματισμούς για τα παιδάκια σου?να μην θες να πεις να πεις κάτι έστω το παραμικρό για τα παιδάκια σου? μια απορία,μια παρατήρηση, έστω να καυχηθείς για ένα μικρό κατόρθωμα τους? είναι ποτέ δυνατόν να συγκρίνεις τα παιδιά με τα ΄κατοικίδια σου? οκ κοπελιά κ εγώ έχω ένα σκυλάκι που το υπεραγαπώ α λ λ ά πάνω από τον γιο μου δεν μπαίνει τ ι π ο τ α και κ α ν έ ν α ς. να σε ρωτήσω κάτι? αν σου ζητούσαν να διαλέξεις ανάμεσα στα παιδιά και τα κατοικίδια σου, τι θα προτιμούσες? ασε μην απαντάς.... τα γατάκια και τα σκυλάκια σου....


kK3bp2.png

dKVVp3.png

01/08/04 Και συνεχίζουμε..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω γιατί το νομίζεις αυτό,ίσως γιατί δεν είδες καλά το too ,κανένας δεν θα μου ζητούσε να διαλέξω ανάμεσα στα ανθρώπινα παιδιά μου και στα γατίσια/σκυλίσια παιδιά μου,και επείσης έχω μιά χαρά σώας τας φρένας,ακόμα να αναφέρω πως δεν πρέπει να νευριάζουμε με τις απόψεις του άλλου για τη ζωή,γιατί τότε θα έπρεπε να νευριάσω και εγώ με τις δικές σας απόψεις αλλά δεν το κάνω,πρέπει να ακούμε όλων τις απόψεις και όχι μόνο τών περισσότερων,και πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί να πρέπει να αγαπάω περισσότερο τα παιδιά μου,ενώ και τα γατάκια μου με αγαπάνε και τα αγαπάω το ίδιο,επειδή τα γέννησα δηλαδή θα είναι πάνω απόλα??? δεν λέω πως δεν τα αγαπάω και τα παιδιά μου αλοίμονο,απλά αγαπάω λίγο ποιό πολύ το γατάκι μου,ότι μεγαλώνεις με κόπους το αγαπάς ποιό πολύ,τα παιδιά μου δεν τα μεγάλωσα με κανένα κόπο για αυτό και δεν τα αγαπάω τόοοοοσοοοοοοο πολύ,εντάξει δεν λέω πως δεν τα αγαπάω απλά δεν είναι τα πάντα για μένα,και γιατί να είναι,επειδή τα γέννησα????επειδή τα μεγάλωσα???δεν θα έκανα ποτέκακό σε ένα παιδάκι ούτε θα το πέταγα όπως κάνουν άλλες μανάδες απλά υπάρχουν πράγματα που αγαπώ περισσότερο και μου δείνουν περισσότερη χαρά απο τα παιδιά...και όχι δεν έχω να πω κάποιο κατόρθωμα των παιδιών μου γιατί πολύ απλά δεν έχουν κάποιο...και ούτε θα μου φανεί χαρητωμένο να μου πει μιά ατάκα το παιδί μου,εντάξει δεν λέω συζητάμε με τον μεγάλο γιά ότι χρειαστεί ότι θέλει με ρωτάει αλλά δεν ασχολούμε και όλη μέρα μ'αυτό...δουλεύω,μεγαλώνω ζωάκια που ασυνήδειτοι τα πετάνε στο δρόμο,δεν είναι το παν το παιδί σε αυτόν τον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...