Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Καλημερα βρε κοριτσια κι απο μενα και καλο καλο καλο μηνα να εχουμε! Λοιπον....απο που να ξεκινησω? Ε?

Μολις εφυγα απο τη δουλεια μου. Εχω ενα παιδαρο 2,5 ετων, και εδω και πολυ καιρο επαιζε στο μυαλο μου η ιδεα της εργασιας απο το σπιτι. Λιγες μερες που εμεινα σπιτι, καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι για μια γυναικα, (για μενα τουλαχιστον) να εχει την δυνατοτητα να ειναι κοντα στο παιδακι της και στον αντρα της ολες τις ωρες. Το προβλημα μου ειναι το εξης. Δεν εχω την παραμικρη ιδεα τι θα μπορουσα να κανω!!!! Χρειαζομαι ιδεες..ιδεες!! Δε θελω να ξαναφυγω παλι απο το σπιτι αλλα ουτε και μπορω να μην προσφερω κι εγω το μεριδιο μου στα εξοδα... Επομενως...ο.τι πειτε θα μου φανει χρυσαφι!! Να στε καλα και καλη επιτυχια με τις δουλιτσες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Z&P&M

    Z&P&M 70 δημοσιεύσεις

  • Koukmak

    Koukmak 51 δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 37 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 20 δημοσιεύσεις

Καλημερα βρε κοριτσια κι απο μενα και καλο καλο καλο μηνα να εχουμε! Λοιπον....απο που να ξεκινησω? Ε?

Μολις εφυγα απο τη δουλεια μου. Εχω ενα παιδαρο 2,5 ετων, και εδω και πολυ καιρο επαιζε στο μυαλο μου η ιδεα της εργασιας απο το σπιτι. Λιγες μερες που εμεινα σπιτι, καταλαβα ποσο σημαντικο ειναι για μια γυναικα, (για μενα τουλαχιστον) να εχει την δυνατοτητα να ειναι κοντα στο παιδακι της και στον αντρα της ολες τις ωρες. Το προβλημα μου ειναι το εξης. Δεν εχω την παραμικρη ιδεα τι θα μπορουσα να κανω!!!! Χρειαζομαι ιδεες..ιδεες!! Δε θελω να ξαναφυγω παλι απο το σπιτι αλλα ουτε και μπορω να μην προσφερω κι εγω το μεριδιο μου στα εξοδα... Επομενως...ο.τι πειτε θα μου φανει χρυσαφι!! Να στε καλα και καλη επιτυχια με τις δουλιτσες σας!

Καλησπέρα Rena!Ξεκίνα από αυτό που έχεις σπουδάσει...αν μπορείς να προσφέρεις υπηρεσίες από το σπίτι ή από το χόμπι σου...αν δημιουργείς κάτι ή αν είσαι καλή στο να διοργανώνεις εκδηλώσεις ή αν μπορείς να διδάξεις ξένη γλώσσα! Πές μας αν κάνεις τίποτα από τα παραπάνω για να μας κατέβει και μας καμιά ιδέα!Τι δουλειά έκανες πρίν?


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!!!!!!

Λοιπον... εχω τελειωσει μηχανογραφημενη λογιστικη. Αλλα σε καμια περιπτωση δε νομιζω οτι θα βρω κατι σε αυτο το αντικειμενο. Εχω δουλεψει σαν γραμματεας και εχω παρακολουθησει σεμιναρια για γραμματεις. Αυτη βασικα ηταν η δουλεια μου και αυτο που μου αρεσε να κανω αλλα με τον ερχομο του μωρου, αναγκαστηκα να σταματησω γιατι οι ωρες ηταν πολλες. Ετσι μετα το αγορακι μου, οι δουλειες που εκανα ηταν περιστασιακες, τετραωρες, κατι για να βγαζω τα προσωπικα μου εξοδα και να ξεφευγω λιγο απο το σπιτι. Αγγλικα γνωριζω πολυ καλα αν και εχω χρονια να το δουλεψω.... Οι διοργανωσεις γαμων..βαπτισεων και λοιπον συνεστιασεων ειναι κατι που θα μου αρεσε.

( Παλαιοτερα..προ κρισης εποχης, ειχα σκοπο να το κανω επαγγελμα αλλα...)

Δε ξερω τι αλλο βρε κοριτσια.. πολυ μπερδεμενη ειμαι. Ειμαι ακομα στη φαση που ξεκουραζομαι και απολαμβανω το να ειμαι σπιτι, αλλα επειδη ποτε δεν εχω μεινει χωρις δουλεια πανω απο μηνα νομιζω οτι οπου να ναι θα ερθει η στιγμη που θα φρικαρω! Κατι πρεπι να σκεφτω..κατι να δρομολογησω εστω.. Να ειστε καλα που ειστε εδω γιατι ξερω οι ολες μαζι κατι καλο θα βρουμε...που θα μου παει....!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@rena95: Και με τη λογιστική σίγουρα θα μπορούσες να κάνεις κάτι από το σπίτι και είναι και κάτι που μπορείς να το δηλώσεις και να το κάνεις και νόμιμα...ξέρω ότι και η λογίστριά μου πριν ανοίξει το γραφείο της δούλευε από το σπίτι...επίσης η ιδέα για τη διοργάνωση των εκδηλώσεων είναι πολύ καλή και νομίζω άσχετη από την κρίση γιατί ο κόσμος θα συνεχίσει να παντρεύεται και να βαφτίζει και αν εσύ μπορείς να προσφέρεις πιο οικονομικά πράγματα και να τα δημιουργείς και μόνη σου γιατί να είναι κακό!Για κοίταξε και σύ γιατί έχεις όρεξη και εστίασε μετά σε αυτό και ενημερώσου σχετικά!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχετε σκεφτει την αντιπροσωπο καλλυντικων ονοματα δεν λεμε......

εγω ειμαι αρκετο καιρο σε μια εταιρεια καλλυντικων av..n

οτι δικο μου το αγοραζω με μεγαλη ακπτωση

κΑΙ οτι πουλαω μου μενει κερδος.

δεν θελει κεφαλαιο αλα κεφαλι εννοω μυαλο

δεν θελει γραφειο

δεν θελει αποθηκη

οτι θελετε να με ρωτησετε

βρειτε με εδω

http://www.facebook.com/stella.tupperware.autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmin?v=app_2344061033#!/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια,τι κάνετε?

Έχω πολύ καιρό να μπω στο forum αλλά τα κατάφερα.Ήθελα να σας ευχαριστήσω για τη βοήθεια σας η οποία υπήρξε πολύτιμη και ουσιαστική.Έχω ανατρέξει αρκετές φορές στα μηνύματα σας για πληροφορίες όσο έστηνα το μαγαζάκι μου.Το τελείωσα επιτέλους και τώρα περιμένω ..πελάτες!!!Δεν περιμένω ακριβώς, προσπαθώ να τους βρω..

Η διευθυνση είναι babynest.gr. Ελπίζω να σας αρέσει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Mama mama και καλορίζικο το κατάστημα σου...δεν μένει παρά να σου ευχηθώ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ! Χαίρομαι που σε βοηθήσαμε με τις εμπειρίες μας και πιο πολύ χαίρομαι που υπάρχουν και άλλες μαμάδες που τολμούν αυτή τη δύσκολη εποχή.

Καλημέρα και στις υπόλοιπες...έχουμε χαθεί λίγο το τελευταίο διάστημα!


Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!

θα ήθελα πολύ να φύγω απο τη δουλειά μου μετά απο 11 χρ΄΄ονοα αρχίζει να κλείνει ο κυκλος σιγά σιγα ( άσε που πηγε μακριά και δεν αντέχω άλλοτ ην οδήγηση).

Μου αρέσει να δακυλογραφώ ελληνικά, αγγλικά και κυρίως γαλλικά ( τι μανία και αυτή) πίνακεσ, excell κλπκαμιά ιδέα.

Χαίρομαι που υπάρχουν κοπέλες που προσπάθησαν. Μας δίνουν δύναμη.


line_m122_beg_17_time_1160452800_text_4f2046494c4950504f532045494e4149204f20494c494f53204d4f55.gif line_test_beg_16_time_1212897600_text_48204d5952544f2045494e41492048205448414c41535341204d4f55.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!! Καλη χρονια ευχομαι σε ολους μας!

Λοιπον... ειμαι χωρις δουλεια εδω και δυο μηνες... Η αληθεια ειναι οτι εκει που περιμενα να φρικαρω και να τρεχω σαν τρελη να βρω αλλη δουλεια, εχω βολευτει απιστευτα στο σπιτι!! Μου αρεσει πολυ πολυ που εχω χρονο για την οιογενεια μου και προς το παρον τα οικονομικα μας ειναι οκ με τη δουλεια του αντρα μου. Σκευτηκα ομως οτι θα ηταν καλη ιδεα να κανω κατι απο το σπιτι. Και η ιδεα ηρθε! Ξεκινω λοιπον να φτιαχνω κορνιζουλες...αλμπουμ..καρτουλες και οτι αλλο μου ερθει στο μυαλο. Παιρνω απλα πραγματακια και τα στολιζω με οτι μπορειτε να φανταστητε. Την Πρωτοχρονια εκανα δωρακια στους δικους μου για να δω αντιδρασεις και ναι! Ηταν θετικες.. Ετσι λοιπον σιγα σιγα θα φτιαξω διαφορα δωρακια, και κερια. Και ποιος ξερει??? Ισως καποια στιγμη ανοιξω και ενα δικο μου μαγαζακι!

Το ερωτημα μου ειναι το εξης. Εχει φτιαξει καμια σας κερια? Ξερω τον τροπο και ειναι σχετικα απλα τα πραγματα. Αλλα ειδα σε ενα site αγορων οτι η παραφινη πωλειται γυρω στα 35 ευρω το κιλο. Με το οποιο μπορεις να φτιαξεις 3 κερια. Δηλαδη 1/3. Μπορω ισως να βρω πιο φτηνη παραφινη καπου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια χρόνια πολλά και καλή χρονιά.

rena95 βρήκα πρόχειρα αυτή την παρακάτω διεύθυνση (που μου βγήκε λίγο μεγάλη δεν ξέρω γιατί) κοιτώντας στο γκουγκλ χωρίς να ψάξω ιδιαίτερα. Αυτός γράφει ότι έχει προσφορά παραφίνη με άρωμα ροδάκινο το 1λίτρο 10.85 ευρώ.

http://www.4uthesite.com/p-27919-4974/%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B7-%CE%9A%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CF%89%CF%84%CE%B7%CF%81%CE%AF%CE%BF%CF%85/%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B7-%CE%91%CE%B9%CF%83%CE%B8%CE%B7%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82/%CE%A0%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%86%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%9C%CE%B5-%C2%B6%CF%81%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CE%A1%CE%BF%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%BF-1000ml.htm

Επίσης, κάποτε που έψαχνα και για μένα είχα βρει κάποιον στο Μοσχάτο κοντά στη στάση του Ηλεκτρικού, αλλά δεν έχω σημειώσει τη διεύθυνσή του και το όνομά του, γιατί δεν έχω κάνει τίποτα απ' όσα σκεφτόμουν. Φαντάζομαι πως αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις κάποιον στο Μοσχάτο που να έχει χονδρική παραφίνες και υλικά σχετικά με κεριά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ για την πληροφορια! Διαβασα οτι ειναι παραφινη για μανικιουρ και τα σχετικα.. Ειναι η ιδια παραφινη απο την οποια φτιαχνονται τα κερια???? Πω πω.. οσο περναει ο καιρος και το ψαχνω αντιλαμβανομαι ποσο...αρχαρια ειμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ρένα, να σου πω την αλήθεια δεν διάβασα που χρησιμεύει και δεν γνώριζα ότι η παραφίνη χρησιμοποιείται και στο μανικιούρ. Έτσι δεν ξέρω να σου πω αν είναι το ίδιο και για τις δύο χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!Εγώ ασχολουμε με διάφορες κατασκευές κυρίως με κοχύλια και βότσαλα (διακοσμητικά) και κερια,και θα ήθελα καποια στιγμή να μπορέσω να ανοίκσω ενα κατάστημα και να τα πουλάω.Επίσις είμαι αντιπρόσωπος σε μια εταιρία που εμπορεύεται καλλυντικά,είδη δώρων,και κοσμήματα.edit admin .Το πρόβλημά μου είναι πως δέν έχω μεγάλο κύκλο ωστε να προοθώ τα προιόντα που αντιπροσωπεύω.Θα με κάνατε πολύ χαρούμενη και θα με βοηθούσατε πάααααααααρα πολύ αν ρίχνατε μια ματιά στο παρακάτω link και εαν φυσικά σας άρεσε κάποιο απο τα προιόντα επικοινωνίστε μαζί μου.

http://www.autoeditadminautoeditadminautoeditadminautoeditadmincosmetics.gr/PRSuite/static/ebrochure/GR_C06.html

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Org
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι και εγω αντιπροσωπος της εταιριας Α.... αν σας ενδιαφερει το email μου ειναι [email protected]

αναλαμβανω και το σιδερωμα των ρυχων σας μονο με 2 ευρω το κιλο παραλαβη και παραδοση στο χωρο σας!! ευχαριστω εκ των προτερων:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...