Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 280
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Z&P&M

    Z&P&M 70 δημοσιεύσεις

  • Koukmak

    Koukmak 51 δημοσιεύσεις

  • Eviri

    Eviri 37 δημοσιεύσεις

  • honey

    honey 20 δημοσιεύσεις

mariantinos να σε ρωτήσω με ποιο τρόπο δέχεσαι πληρωμή των πελατών σου; Χρησιμοποιείς το ταχυδρομείο με αντικαταβολή, ή εταιρείες courier, ή paypal ή κάτι άλλο;

Εγώ σήμερα ρώτησα εταιρεία κούριερ αλλά μάλλον δε θα καταλήξω σε τέτοιο τρόπο πληρωμής.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Στελάκι,

Ηθελα να σου ευχηθώ καλές δουλειές και εδώ που ήρθες ειναι το ποιό καλο μέρος για συμβουλές και για να βοηθάμε η μια την άλλη.

Μια άλλη ιδεα είναι και το facebook !!

:D:D:D:D

ΤΙ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΦΑΤΣΟΒΙΒΛΙΟ?

ΠΕΡΗΜΕΝΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

mariantinos να σε ρωτήσω με ποιο τρόπο δέχεσαι πληρωμή των πελατών σου; Χρησιμοποιείς το ταχυδρομείο με αντικαταβολή, ή εταιρείες courier, ή paypal ή κάτι άλλο;

Εγώ σήμερα ρώτησα εταιρεία κούριερ αλλά μάλλον δε θα καταλήξω σε τέτοιο τρόπο πληρωμής.

Λοιπόν εγώ είχα μια επιχείρηση κινητής τηλεφωνίας πριν 3 χρόνια.XPEIAZOTAN συχνά να στέλνουμε πράγματα κ συμβόλαια στα κεντρικα της εταιρίας.έτσι η speedex μας έδωσε προσφορά 4,5 ευρώ το ΠAKETO!

Έτσι εχω ακόμα αυτή την προσφορά κ τα στέλνω.

Βάζει η πελάτισα τα χρήματα κ τα στέλνω.είτε ελτα είτε κούριερ ή κτελ για διπλανές πόλεις.

Αντικαταβολή στέλνω σε σπάνιες περιπτώσεις.πχ αν η πελάτισσα μένει σε απομακρυσμένο χωριό απο πόλη ή αν έχει πολλά ΠAIΔIA κ δεν έχει κάπου να τα AΦHΣEI.

Στην αρχή δούλευα μόνο Αντικαταβολή.αλλά έγιναν διάφορα άσχημα σκηνικα κ το σταμάτησα.

ΘΈΛΩ ΝΑ PΩTHΣΩ Κ ΕΓΏ ΚΆΤΙ!

οι πωλητές στο ebay μπορούν να στείλουν TIMOΛOΓIO;


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ paypal αλλά 1 φορά το χρησιμοποίησα.ακόμα δεν εχω BΓAΛEI AKPH.μου EBAΛAN χρήματα κ δεν ήξερα πως να τα BΓAΛΩ.έτσι τα έκανα αγορές στο ίντερνετ.

Στελακι ΠOIO είναι το αντικείμενο σου;


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα επικοινωνήσει κι εγώ με speedex χτες, μου είχε μιλήσει γι' αυτή η koukmak, αλλά την ήξερα σαν εταιρεία και από πακέτα που έχω λάβει από διαγωνισμούς κατά καιρούς, και μου φάνηκαν πολλά αυτά που ζητάνε στο τιμολόγιό τους. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι θέλουν για πακέτα μέχρι 2kg 5.5 ευρώ συν 4.00 ευρώ για αντικαταβολή (αυτό δεν το κατάλαβα πλήρως) και για επαρχία 11.20 συν 4.20 για αντικαταβολή.

Εσύ mariantinos γνωρίζεις να μου εξηγήσεις τι εννοούν ακριβώς; Δηλαδή για το ίδιο πακέτο εγώ ή ο πελάτης θα πληρώσουμε 9.5 ευρώ για παραγγελίες εντός Αττικής για παράδειγμα;

Link to comment
Share on other sites

Είχα επικοινωνήσει κι εγώ με speedex χτες, μου είχε μιλήσει γι' αυτή η koukmak, αλλά την ήξερα σαν εταιρεία και από πακέτα που έχω λάβει από διαγωνισμούς κατά καιρούς, και μου φάνηκαν πολλά αυτά που ζητάνε στο τιμολόγιό τους. Συγκεκριμένα μου είπαν ότι θέλουν για πακέτα μέχρι 2kg 5.5 ευρώ συν 4.00 ευρώ για αντικαταβολή (αυτό δεν το κατάλαβα πλήρως) και για επαρχία 11.20 συν 4.20 για αντικαταβολή.

Εσύ mariantinos γνωρίζεις να μου εξηγήσεις τι εννοούν ακριβώς; Δηλαδή για το ίδιο πακέτο εγώ ή ο πελάτης θα πληρώσουμε 9.5 ευρώ για παραγγελίες εντός Αττικής για παράδειγμα;

Δεν συμφέρει Αντικαταβολή μ κούριερ!έτσι τα χρεώνουν κ σ εμένα γιαυτό δεν το προτείνω!επίσης μου έτυχε Αντικαταβολή να έρθει σε 5 μήνες!

Κ τα ελτα χρεώνουν επιπλέον την Αντικαταβολή!

Στα ελτα ανακάλυψα τις προάλλες ENA φυλλάδιο π έλεγε για μια υπηρεσία κάτι σαν κούριερ.προπληρωνεισ φάκελλουσ κάτι τέτοιο κ τα ΣTEΛNOYN σε 1 μέρα.

Γενικά Αντικαταβολή δεν συμφέρει τον πωλητή.αυτό είναι καλό για μεγάλες εταιρίες.γνώμη μου.μου έτυχε να MHN πάει άτομο να πάρει το δέμα κ να μου έρθει ΠIΣΩ.τζάμπα χρεώθηκα.

Το δικό σ αντικείμενο ΠOIO είναι;


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου mariantinos Προς το παρόν έχω φτιάξει μόνο κάποια κοσμηματάκια. Αργότερα σκέφτομαι να περάσω και σε άλλα είδη όπως κομπολόγια, αντικείμενα με ντεκουπάζ, μικρά πλεκτά (όπως κασκόλ π.χ.) και γενικά ό,τι μπορώ να φτιάξω με τα δικά μου χέρια και χωρίς ιδιαίτερη τεχνική υποστήριξη.

Βέβαια ακόμη είμαι στα λόγια δεν έχω ξεκινήσει τίποτα. Είναι και περίοδος διακοπών, άρα μάλλον από Σεπτέμβριο. Θα δούμε.....

Link to comment
Share on other sites

Στελακι ΠOIO είναι το αντικείμενο σου;

το αντικειμενο μου ειναι τα γνωστα προιοντα tupperware. www.tupperware.gr

κανονιζω παρουσιασεις στα σπιτια, η οικοδεσποινα περνει τα δωρα της, και εγω τα ποσοστα αν γινουν πωλησεις αυτο το συστημα δουλευει η εταιρεια

εχω να κανω καποιες αποστολες προιοντων ποια εταιρεια θα μου προτεινατε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Στελάκι,

Εγω χρησημοποιώ speedex , ειχα ενα μικρο προβληματάκ με θέμα της παραδόσης έχουν κάποιο συγκεκριμένο ωράριο που κάνουν παραδόσεις αλλά για τα άλλα δεν έχω πρόβλημα.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν συμφέρει Αντικαταβολή μ κούριερ!έτσι τα χρεώνουν κ σ εμένα γιαυτό δεν το προτείνω!επίσης μου έτυχε Αντικαταβολή να έρθει σε 5 μήνες!

Κ τα ελτα χρεώνουν επιπλέον την Αντικαταβολή!

Στα ελτα ανακάλυψα τις προάλλες ENA φυλλάδιο π έλεγε για μια υπηρεσία κάτι σαν κούριερ.προπληρωνεισ φάκελλουσ κάτι τέτοιο κ τα ΣTEΛNOYN σε 1 μέρα.

Γενικά Αντικαταβολή δεν συμφέρει τον πωλητή.αυτό είναι καλό για μεγάλες εταιρίες.γνώμη μου.μου έτυχε να MHN πάει άτομο να πάρει το δέμα κ να μου έρθει ΠIΣΩ.τζάμπα χρεώθηκα.

Το δικό σ αντικείμενο ΠOIO είναι;

Αυτό για την αντικαταβόλλη ησχύει και το ποσό τόσο είναι αλλά ξαναρώτα γιατί εμένα μια μέρα μου είχαν πει 4.50 και την αλλά 10 δεν ξερώ γιατί, εγώ δέν χρεώνο της πελάτησες, τα πληρώνω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κ paypal αλλά 1 φορά το χρησιμοποίησα.ακόμα δεν εχω BΓAΛEI AKPH.μου EBAΛAN χρήματα κ δεν ήξερα πως να τα BΓAΛΩ.έτσι τα έκανα αγορές στο ίντερνετ.

Στελακι ΠOIO είναι το αντικείμενο σου;

Τα λευτά απο paypal πάνε απευθείας στην πιστωτική σου κάρτα και απο εκεί τα βγάζεις. Ελπίζω να σας ΄πεχω βοηθήσει κορίτσια !:P

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η απορία μου είναι άλλη...μέσω φατσοβιβλίου αν σε πιάσει η εφορία να πουλάς τι γίνεται;;; Αν και γίνεται κατά κόρον...και έχω βρει και κοπέλες που έχουν πραγματικά πλουτίσει...Υπάρχει κάποιος τρόπος να κατοχυρωθεί ο πωλητής μέσω facebook;;; ΄Γιατί κακά τα ψέματα κακόβουλοι παντού...και σε τέτοιους καιρούς μόνο φέσια από την εφορία δε χρειάζονται...Ας μου απαντήσει κάποια κοπέλα γιατί μ' ενδιαφέρει... ή ας μου πει κάποιο κόλπο για να προστατευτώ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για την αντικαταβόλλη ησχύει και το ποσό τόσο είναι αλλά ξαναρώτα γιατί εμένα μια μέρα μου είχαν πει 4.50 και την αλλά 10 δεν ξερώ γιατί, εγώ δέν χρεώνο της πελάτησες, τα πληρώνω εγώ.

Είναι διαφορετικό το αντικείμενο μας όμως...εγώ εχω πράγματα απο 1 ευρώ έως 16ευρώ.κ υπάρχουν άτομα π αγοράζουν κ ENA δαχτυλίδι πχ π κάνει 4 ευρώ...οπότε δεν γίνετε να MHN χρεώνω έξοδα αποστολής.


bukbxm5vasxvirc0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...