Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

      Την Τετάρτη άσε και δεν της βρίσκουν και φλέβες κάθε φορά την έχουν μια ώρα. Απλά έχω άγχος γιατί το βλέπω λίγο για βλαστοκυστη και βασικά φοβάμαι γιατί έχω την αμοιβαία μετάθεση στον καρυότυπο μην δείχνει κάτι αυτό με την χοριακη εύχομαι πραγματικά όλοι να τα  καταφέρουμε 

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

χρονια πολλα στις μανουλες!

και του χρονου να γιορταζουμε ακομα περισσοτερες πρωτο και δευτερο και γιατι οχι τριτομανουλες! (τουρτιτσα για σενα παει αυτο χεχε)

Νικολ μου που το βρηκες το βαρετο;;;; το οτι πηγε τοσο καλα η επεμβαση και μπορειτε να ελπιζετε και σε φυσιολογικη συλληψη λες να μας φαινεται βαρετο;;; εγω εχω συγκλονιστειιιι!!!ειναι απ τα καλυτερα νεα που ακουσα τελευταια! στο ευχομαι αγαπη μου! Ευχαριστηθειτε την αγαπη σας ;) και σου ευχομαι να ερθει φυσιολογικα πριν μπειτε σε οποιαδηποτε προσπαθεια!

Μομεντακι μου τελικα πηρες την αποφαση σου για το θηλασμο ε; οκ οτι θεωρεις εσυ καλυτερο για να εισαστε ολοι καλα.Μονο εσυ ξερεις και το ενστικτο σου.Ακολουθα το...

εγω δε ξαναπηγα γιατρο.Τη μια και μοναδικη αυτη φορα που σας ειπα πηγα και μου ειπε παλι σε ενα μηνα.Τωρα εχουν περασει ηδη δυο βδομαδες και αν κανω και καμια εκπτωση θα παω την αλλη βδομαδα χαχα!θα δειξει μπορει να κανω υπομονη και δυο!Παντως το ακουω μερα παρα μερα με το καρδουλομηχανημα και γι αυτο εχω ακομα σωας τας φρενας!

Ειμαι παρα πολυ μπερδεμενη και αναποδη σημερα.Η καραμελλιτσα λυσσαει και με τρελαινει και οση υπομονη και αν εχω και οσο και να τη λατρευω με κανει και θυμωνω πολλες φορες και μετα στεναχωριεμαι....σημερα την εβαλα να μου πει μαμα σ αγαπω και τη συγχωρεσα που μου εκανε τη γιορτη της μητερας τα νευρα κροσσια!Μιλαμε δε παιζεταιιι!!και που ειμαι ακομααα!! τερατακι μου μικρο! δε πειραζει ας ειναι καλα και ας κανει τη μαμα πυραυλο! χαχα!

Φιλια σε ολες και στο νεο ροζ Μαρκελλακι!:tongue::tongue::tongue:


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα και χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες.....

Τί κάνετε??

Μομεντάκι τί όμορφο συναίσθημα να γιορτάζεις τη γιορτή της μητέρας....σου αξίζει πιό πολύ από πολλές άλλες......και καταλαβαίνεις πώς το λέω....

Καραμέλλο σε ένα μήνα?????????????????Εγώ του βαλα πλαφόν ανά 2,5-3 εβδ. ίσως πρέπει να πάρω καρδουλομηχάνημα, θα μου βγει πιό φτηνά χαχαχαχα

Χαίρομαι που είναι όλα καλά κοριτσάκι μου

Νικόλ μου πολλές ευχές για ότι το καλύτερο.....

Δομνίνα τί κάνετε? Τί κάνει ο μικρός??

Εγώ αρχίζω και γίνομαι φυσιολογικός άνθρωπος παω στο ΙΚΑ τσακώνομαι κλπ κλπ. Γενικά νοιώθω καλά αν δεν είχα και το έντερο που τόσο με ταλαιπωρεί θα ήμουνα Jet......Έχουμε εξαντλησει τα πάντα έχουμε αλλάξει μάρκα σιδήρου έχουμε παρει σιρόπια κλπ κλπ αλλά το μόνο που απομένει είναι υπομονή....

Φιλάκια σε όλες όλες που θα μπουν και θα διαβάσουν....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και΄από μένα!!!

Καραμελλάκι μου πύραυλο σε κάνει η μικρή ε; χαχαχαχαχαχα Αλήθεια είναι αλλιως με σένα και αλλιώς με τον μπαμπά ή το ίδιο; Αλίμονο να μην είχα απορία!!!

Μαρκελλάκι τούρμπο! Αμα άρχισες τους καβγάδες στο ικα μια χαρά! χαχαχααχα

Νικόλ μουυυυ...συμφωνώ απολύτως με αυτά που σου είπε το καραμελλάκι και σαφώς στα εύχομαι κι εγώ...έτσι για να δυναμώνει η ευχή!:D

Εγώ εδώ είμαι οφ γιατί ο μομέντος δίνει τώρα το γάλα στο μικρό μετά που τον θήλασα...Ευκαιρία για βολτούλα εδώ...και μετά θα φάμε κι εμείς!!!

Σήμερα έκοψα τα μαλλιά μου (σε θυμήθηκα καραμελλάκι) γιατί όλη την΄ωρα πάνω τα έχω λόγω του μικρού΄...και θα εξοικονομώ και χρόνο στο μπάνιο και στο κτένισμα;) Τώρα είναι λίγο κάτω από τον ώμο!!!! (δεν τόλμησα το δικό σου μάκρος καραμελλάκι αλλά καταλαβαίνω πλήρως πώς ένιωθες τοτε που πήγες για κόψιμο)...

Το δομνινάκι μας πότε επιστρέφει;

Τουρτίτσα μου αρέσει που εμφανίζεσαιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά επέστρεψα!

Πέρασα 10 όμορφες μέρες στο χωριό και νομίζω ήταν το καλύτερο Πάσχα που έχω περάσει. Είχα το αγοράκι μου στην αγκαλιά μου και όλα τα αισθανόμουν και τα ζούσα αλλιώς. Μπορεί να μην κατάφερα να πάω στην περιφορά του επιταφίου (τον είδαμε όμως ζωντανά μιας και πέρασε μπροστά από το σπίτι μας με το Δομνινάκι στην αγκαλιά μου να κοιμάται).. Μπορεί να μην κατάφερα να πάω στην Ανάσταση μιας και 23.30 το βράδυ το Δομνινάκι θήλαζε, όμως την Ανάσταση την έζησα σε όλο της το μεγαλείο όταν ο αντρούλης μου με το άγιο φως σταύρωσε την εξώπορτα του σπιτιού μας..

Είμαι ευτυχισμένη και παρόλη την κούρασή μου (διότι πιστέψτε με, παρόλο που το μωρό μου είναι τόσο μικρούλη, η κούραση που δημιουργεί η φροντίδα του είναι απίστευτη), μπορεί το κορμί μου να έχει πιαστεί από τις αγκαλιές όμως νιώθω γεμάτη..

Γυρίσαμε την Κυριακή το βράδυ αλλά από την Κυριακή το βράδυ μέχρι και χθες το πρωί το Δομνινάκι ήταν τόσο ανήσυχο που πήρα την παιδίατρο τηλέφωνο. Δεν καθόταν πουθενά, έκλαιγε σπαρακτικά με το παραμικρό, έδειχνε ανικανοποίητο και ήθελε συνέχεια να είναι στο στήθος.. Δεν κοιμόταν καθόλου (αυτό ήταν το χειρότερό μου).. τέλος πάντων, η παιδίατρος είπε ότι είναι από την αλλαγή περιβάλλοντος και την ταλαιπωρία του ταξιδιού συν του ότι μπορεί να είναι και πονάκια. Του ξανάρχισα πάλι τις προβιοτικές σταγόνες για το εντεράκι του που τις είχαμε σταματήσει και δεν ξέρω αν έπαιξαν ρόλο πάντως χθες και σήμερα είναι πολύ καλύτερα..

Όπως καταλαβαίνετε δεν είχα καθόλου χρόνο.. Τώρα μόλις κοιμήθηκε λίγο και βρήκα την ευκαιρία να σας γράψω τα νέα μας.. Δεν προλαβαίνω να σχολιάσω τίποτε.. Εύχομαι μόνο να είστε όλες καλά και πολύ σύντομα να έρθει και η δική σας Ανάσταση!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυαγαπημένα μου κοριτσάκια:D:D:D:D

Είμαι πολύ ευτυχισμένη που αυτή τη φορά μπαίνω στο φόρουμ μας και είμαι μανούλα!!!!!!!

Μπήκα στα κλεφτά γιατί δεν προλαβαίνω να κανω τπτ ....δεν το λέω όμως με παράπονο γιατί η χαρά μου είναι πολύ μεγάλη που κατάφερα να έχω στην αγκαλίτσα μου ένα μωράκι.

Γέννησα με καισαρική......ο μπεμπάκος για πολλές εβδομάδες ήταν σε ισχιακή προβολή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Το μωράκι έμεινε κάποιες μέρες στη μονάδα ....αλλά στην ανοιχτή για παρακολουθηση......εγω δεν το ειχα μαζί μου στο δωμάτιο......πηγαιναμε στη μοναδα να το δουμε.......και οταν εγω βγηκα εκεινο εμεινε αλλες 4 μερες μεσα.

Εμεις δεν ηρθαμε σπιτι αλλα μειναμε εκει κοντα στο μαιευτηριο για να μπορουμε να πηγαινοερχομαστε.

Τωρα τον εχουμε σπιτακι......παιρνει πολυ γρηγορα βαρος αφου ειναι φαγανος.......δεν τον προλαβαινουμε.

Εγω με ολα αυτα προσπαθω να κρατησω το οσο γαλα εχω με το θηλαστρο ...και να τον βαζω και στο στηθος....βλέπετε ξεκινησε με ξενο γαλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και λογικο ηταν......και οι γιατροι θελουν να ξερουν και τι ποσοτητα τρωει απο το μητρικο.

Δεν προλαβαινω και πολλα πραγματα.....γιατι καθε 3 ωρες εχω να τον αλλαξω ....να τον ταισω.....μερικες φορες κλαει.....και θελει αγκαλιτσες;)......καποιες φορες να βγαλω γαλα.......που δεν προλαβαινω ανα 3ωρο....και καποιες να τον βαζω και στο στηθος.

Εσείς τι κανετε? δεν εχω προλαβει να διαασω τα νεα σας.

Ελπίζω να ξαναμπω συντομα να διαβάσω και τα νέα σας και να σας γραψω περισσοτερα.

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχες σας......και που εισασταν μαζι μου σε όλη αυτη τη διαδρομη που ειχε το πολύ όμορφο αποτέλεσμα....να αποκτήσω ένα μωράκι!!!!!!

Εύχομαι σε όλα τα κοριτσακια να το ζήσουν όλο αυτό ...το οποίο δεν περιγράφεται.

Σας φιλω όλες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Μόλις τώρα κοιμήθηκε ο μικρός παπαγάλος μου και βρήκα λίγο χρόνο να μπω διότι οποιαδήποτε ώρα της μέρας και αν είναι ξύπνιος απαιτεί την αμέριστη προσοχή μου. Τον λέω "παπαγάλο" διότι η αγαπημένη του στάση είναι στον ώμο μου και μάλιστα θέλει να κοιτάει και έξω από το παράθυρο. Το αριστερό μου χέρι κοντεύει να πάθει τενοντίτιδα από το βάρος του.. Την προηγούμενη Δευτέρα τον ζυγίσαμε και είχε φτάσει τα 4.840 και είναι μόλις 2 μηνών.. Σε 3 βδομάδες είχε πάρει 1 ολόκληρο κιλό μόνο με θηλασμό και η παιδίατρος φαντάζομαι αστειευόμενη μου είπε ότι πρέπει να του κάνουμε δίαιτα.. Προσπάθησα κάποιες μέρες να του δώσω κιντερτέ αλλά που τύχη.. μου το έφτυνε στη μούρη.. Σήμερα όμως απηύδησα διότι δεν με άφηνε να κάνω βήμα και συνεχώς γκρίνιαζε.. του έφτιαξα λοιπόν και πάλι κιντερτέ διότι μου είναι αδύνατον να τον έχω όλη μέρα στο στήθος μιας και ούτε πιπίλα παίρνει και ήπιε 30 γραμμάρια.. μετά έπεσε ξερός για ύπνο.. Για να δούμε πως θα πάει αυτή η τακτική..

Προσπαθώ να βάλω σε τάξη ότι εκκρεμότητες έχω.. Με τη δουλειά, με τους γιατρούς, με τον ΟΑΕΔ και αν τα καταφέρω θα φύγω την μεθεπόμενη βδομάδα για το χωριό. Δεν βρίσκω το λόγο να κάθομαι στην Αθήνα όταν το παιδάκι μου μπορεί να είναι στον καθαρό αέρα και μέσα στο πράσινο. Είναι και τα αδέρφια μου μόνιμα στο χωριό τώρα, υπάρχουν και πολλοί καλοί γειτόνοι και έτσι θα έχω κάποιον να ανταλλάσσω καμιά κουβέντα. Εδώ είμαι όλη τη μέρα κλεισμένη στο διαμέρισμα εκτός από κάποιες ελάχιστες ώρες που θα βγάλω τον μπέμπη βόλτα στον πεζόδρομο ή θα πάω σούπερ μάρκετ ή σε κάποια τράπεζα. Βέβαια από αύριο λογικά θα μπορώ να παίρνω και το αυτοκίνητο να πηγαίνω το μωρό καμιά βόλτα αλλά δεν συγκρίνεται το χωριό με την Αθήνα, συγκρίνεται;

Τη Δευτέρα έχω να πάω στον γυναικολόγο να με δει μετά τη γέννα. Φαντάζομαι ότι όλα είναι εντάξει, απλά θα το επιβεβαιώσουμε.

Την Τρίτη έχω κλείσει ραντεβού με τη συμβολαιογράφο για κάτι διαδικαστικά για τη μητέρα μου και την Τετάρτη θέλω να πάω τον μπέμπη στο γιατρό να κάνει τα πρώτα εμβόλια.. Την Πέμπτη λέω να πάω από τον ΟΑΕΔ μια βόλτα να δω τι γίνεται με την συμπληρωματική παροχή μητρότητας και ίσως το Σάββατο φύγω.

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μπουμπούκια σας ακόμη καλύτερα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

balloonsboy.jpg

Καλωσόρισες μελετινοτζουνιοράκι!!!!:D

Αχ βρε μελετινάκι μου! Πάντα ήσουνα δίπλα μας στις απορίες μας και μας εξηγούσες με υπομονή τα πάντα...και τώρα πια ο προσωπικός μας γιατρός/νοσοκόμα/φίλη (3 σε 1)έγινε μανούλα!!!

Να χαίρεσαι το μικρούλη σου!!! Να ναι πάντα γερός και δυνατός!!!

Εδώ θα είμαστε με την πρώτη ευκαιρία να μας πεις και άλλα νεάκια!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Πολυαγαπημένα μου κοριτσάκια:D:D:D:D

Είμαι πολύ ευτυχισμένη που αυτή τη φορά μπαίνω στο φόρουμ μας και είμαι μανούλα!!!!!!!

Μπήκα στα κλεφτά γιατί δεν προλαβαίνω να κανω τπτ ....δεν το λέω όμως με παράπονο γιατί η χαρά μου είναι πολύ μεγάλη που κατάφερα να έχω στην αγκαλίτσα μου ένα μωράκι.

Γέννησα με καισαρική......ο μπεμπάκος για πολλές εβδομάδες ήταν σε ισχιακή προβολή και δεν έλεγε να γυρίσει.

Το μωράκι έμεινε κάποιες μέρες στη μονάδα ....αλλά στην ανοιχτή για παρακολουθηση......εγω δεν το ειχα μαζί μου στο δωμάτιο......πηγαιναμε στη μοναδα να το δουμε.......και οταν εγω βγηκα εκεινο εμεινε αλλες 4 μερες μεσα.

Εμεις δεν ηρθαμε σπιτι αλλα μειναμε εκει κοντα στο μαιευτηριο για να μπορουμε να πηγαινοερχομαστε.

Τωρα τον εχουμε σπιτακι......παιρνει πολυ γρηγορα βαρος αφου ειναι φαγανος.......δεν τον προλαβαινουμε.

Εγω με ολα αυτα προσπαθω να κρατησω το οσο γαλα εχω με το θηλαστρο ...και να τον βαζω και στο στηθος....βλέπετε ξεκινησε με ξενο γαλα ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα και λογικο ηταν......και οι γιατροι θελουν να ξερουν και τι ποσοτητα τρωει απο το μητρικο.

Δεν προλαβαινω και πολλα πραγματα.....γιατι καθε 3 ωρες εχω να τον αλλαξω ....να τον ταισω.....μερικες φορες κλαει.....και θελει αγκαλιτσες;)......καποιες φορες να βγαλω γαλα.......που δεν προλαβαινω ανα 3ωρο....και καποιες να τον βαζω και στο στηθος.

Εσείς τι κανετε? δεν εχω προλαβει να διαασω τα νεα σας.

Ελπίζω να ξαναμπω συντομα να διαβάσω και τα νέα σας και να σας γραψω περισσοτερα.

Σας ευχαριστω πολυ όλες για τις ευχες σας......και που εισασταν μαζι μου σε όλη αυτη τη διαδρομη που ειχε το πολύ όμορφο αποτέλεσμα....να αποκτήσω ένα μωράκι!!!!!!

Εύχομαι σε όλα τα κοριτσακια να το ζήσουν όλο αυτό ...το οποίο δεν περιγράφεται.

Σας φιλω όλες!!!!!

Συγχαρητήρια και απο δω κοριτσάκι:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

μελετινακι μου ηθελα τοσο πολυ να σε παρω τηλ να δω πως εισαι εσυ και ο μπεμπακος σου και με το γαλα αν σου κατεβηκε. δεν ηθελα να σε ενοχλησω ομως και εψαχνα νεα σου στο φορουμ μεχρι που σημερα σε ειδα! χαιρομαι παρα πολυ που ο μικρουλης σου μεγαλωνει και εσυ εισαι καλα!!!!! να μου τον φιλησεις τοσες μα τοσες πολλες φορες!!!!:mrgreen:


an1cM8O-O7-0000MTM3bGR8MjMzNDRsZGF8ZWlzYWkgbWF6aSBtYXM.gif

kVTXp3.png?fNTTgvXF

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γλυκά επανήλθα!

Πήγαμε στον παιδίατρο.. Πήραμε 1.240 σε ένα μήνα και φτάσαμε αισίως τα 5.070 κιλά.. Έχουμε μια ομφαλοκήλη την οποία θα την παρακολουθούμε μέχρι τους 7 μήνες και ελπίζουμε να απορροφηθεί από μόνη της.. Πήραμε και 2 πόντους και φτάσαμε αισίως τους 56. Το φαρμακάκι σε σταγονίτσες το ήπιαμε όλο και χωρίς καμιά διαμαρτυρία και η παιδίατρος μας είπε ότι ήταν το μοναδικό παιδάκι που το ήπιε χωρίς να δυσανασχετήσει.. Κάναμε και τσίμπι - τσίμπι.. η μανούλα ψύχραιμη.. κλάψαμε λιγο αλλά το ξεπεράσαμε εύκολα.. Πήραμε την άδεια από τη γιατρό από 4 μηνών να ξεκινήσουμε τα μπανάκια στη θάλασσα και μας συμβούλεψε να φύγουμε το συντομότερο από την Αθήνα για να γλυτώσουμε τον καύσωνα και την ταλαιπωρία.. και σκοπεύω να ακολουθήσω τη συμβουλη της το συντομότερο..

Επόμενο ραντεβού τέλος Ιουνίου για τα επόμενα εμβόλια..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί υπολειτουργούμε; Ουφ...Για εμφανιστείτε καλέέέέέέέ!!!!!!

Φιλάκια στο συσκευασμένο φιλαράκι μας που έγινε πια ροζούλα και θά την πάρουμε με παπά και με κουμπάρο!!!!:P


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Μελετινα μουυυυ!! τι ωραια νεακιααα!!

Ταλαιπωρηθηκατε λιγακι αλλα τωρα ειναι ολα τελειααααα!!Ποσο μα ποοοοοσο χαιρομαιιιιι!!!!Φιλακια στο μικρουλη μαααας!!:D:D:D:D

Δομνινακι μου εννοειται να πατε χωριο!!

Παντως για τα κλαψιαρικα μωρουλινια με κολικους και πολυ προσκολληση στο στηθος και στην αγκαλια βοηθανε και οι μαρσιπποι και τα σλινγκ.Αρεσουν και στο μωρο και στη μαμα που καπως ξεκουραζονται τα χερια της! Υπαρχουν πολλα ειδη! Δειτε τι σας βολευει και αν δεν εχετε δοκιμασει κατι προτεινω να το τολμησετε!Εχει αρχισει η ζεστουλα βεβαια γι αυτο δωστε προσοχη στο υφασμα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...