Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Το μόνο που ξέρω για τη Νάσυ μας είναι ότι γέννησε στις 23 Απριλίου το κοριτσάκι της και πως όλα πήγαν καλά. Από κει και πέρα φαντάζομαι ότι σπίτι θα γίνεται ο χαμός με το νεογέννητο και τον Αλέξη οπότε που να βρει χρόνο η κοπέλα να ενημερώσει.. Αν έχει κάποια το τηλέφωνό της ας της στείλει κάποιο μήνυμα..

Καραμέλλο μου χθες τον έβαλα στο μάρσιππο για πρώτη φορά για κανένα δεκάλεπτο και έκατσε αδιαμαρτύρητα. Μάλιστα κοιμήθηκε κιόλας. Αλλά με την πολλή ζέστη δεν ενδείκνυται μιας και το μωρό θα ανάβει μέσα εκεί..

Χθες πήγαμε πολύ καλύτερα από άποψη κολικών. Σαν να μην είχαμε ποτέ.. Οπότε ή φταίνε οι φράουλες που είχα φάει τις προηγούμενες μέρες ή τον έπιασε και πάλι το φαρμακάκι που το το ξεκίνησα και πάλι τις τελευταίες μέρες..

Πάντως η ζέστη βρε κορίτσια δεν παλεύεται. Και είναι μόλις Μάιος.. Το καλοκαίρι τι θα γίνει δηλαδή;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δομνινα μου οντως το καλοκαιρι κανενα σλινγκακι με καλοκαιρινο υφασμα και αν...ο μαρσιππος ανεβαζει θερμοκρασια!

Η Νασουλα ειναι μια χσρα κοριτσια.Ενταξει κουρασμενη πολυυυυυ και ο μεγαλος της της κανει ζηλιτσες αλλα ολα ειναι οκ με τη μικρη!Μην ανησυχειτε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Οπα! Κινησούλα βλέπω και μ'αρέσει!!!:D

Εγώ τόλμησα και έβαλα δύο φορές το μομεντάκί στο μάστριπο και λύσαξε να το φάει..και τα λουριά! χαχαχαχαχα Καθόλου λαίμαργο δεν είναι το μικρό μου! Κατα τ'αλλα δεν θα το λεγα πως με βόλεψε...

Τουρτίτσα για πες κανένα νέο από τα μικρά!!!!:D


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα...Τί κάνετε????Εγώ είμαι καλά μπαίνω κυρίως από το τάπλετ ιντερνετ με βολευει ετσι ωστε να μη σκυβω και πρεπει να αξιωθω να βαλω τους κωδικους.....

Εγώ είμαι καλά θα μπορούσα και καλύτερα αλλά να μια η ζέστη μια το έντερο μια οι ωοθήκες μια το ραντεβου του γιατρου που ειναι ανα 3 βδομαδες, ε οσο να ναι...μια αναμονη υπαρχει....Κατά τ'άλλα αρχίζω δουλειά την άλλη βδομάδα...για 2 μήνες

Τώρα τί ακριβώς θα κάνω δε το χουμε προσδιορίσει ακόμα για να μαι ειλικρινής....γτ είναι μόνο 2 μήνες και μετά κάθομαι 1 με 1,5 χρόνο.....

Διαβάζω και τα δικά σας νεάκια πολύ όμορφα!!!!

Καλή δύναμη στις νέες μανούλες

Καλή δύναμη στις εγκυούλες

...αλλά πιό πολύ σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν και τυχαίνει να πέσουν πάνω εδώ...!!!!!

Φιλιά πολλά στα μπεμπάκια μας!!!και ειδικά στο "γκομενάκι" μας χιχιχιχιχ:P:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέραααααααααα!!!! Γκομενάκι χαχααχαχαχαχαχα:P

Σήμερα δεν έχω να μαγειρέψω..μαγείρεψε η μαμά μου και ΄θα πηγαίναμε εκεί να φάμε...Το μομεντάκι΄ομως δεν είναι και πολύ καλά κι έτσι θα ρθει η ίδια εδώ με το φαγητό...ψες μας έκανε πυρετόυλη, έφτασε στους 38 (ο γιατρός λέει πως στην ηλικία του στα 38 θεωρείται πυρετός) και του δώσαμε πανατολ...Σήμερα το πρωί καλά αλλά τώρα που τον μέτρησα ανέβηκε πάλι στους 37,8. Θα δω πώς θα εξελιχθεί και θα πάρω το γιατρό τηλέφωνο...Ουφ αγχώθηκα!

Ψες ήτανε πολύ ωραία! Πήγαμε σε ένα ιταλικό για να φάμε...πρώτο έφαγε το μομεντάκι και μετά εμείς! Θήλασα μέσα στα αποδυτήρια των γκαρσονιών χαχαχαχα Να δω πού αλλού θα πάω να θηλάσω πια! Κρίμα που δεν είναι παντού οργανωμένοι για θηλασμό...Ωραία δεν θα ήτανε; Μετά περπατήσαμε στον πεζόδρομο εκεί και κατσαμε και για καφεδάκι! Ολοκληρωμένη έξοδος! :D Κρίμα όμως που ήρθαμε σπίτι και είχε πυρετό...ελπίζω να είναι εντάξει!

Φιλάκια σε όλες! Ομορφα να περάσετε τη μέρα σας!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααα!!!! Γκομενάκι χαχααχαχαχαχαχα:P

Σήμερα δεν έχω να μαγειρέψω..μαγείρεψε η μαμά μου και ΄θα πηγαίναμε εκεί να φάμε...Το μομεντάκι΄ομως δεν είναι και πολύ καλά κι έτσι θα ρθει η ίδια εδώ με το φαγητό...ψες μας έκανε πυρετόυλη, έφτασε στους 38 (ο γιατρός λέει πως στην ηλικία του στα 38 θεωρείται πυρετός) και του δώσαμε πανατολ...Σήμερα το πρωί καλά αλλά τώρα που τον μέτρησα ανέβηκε πάλι στους 37,8. Θα δω πώς θα εξελιχθεί και θα πάρω το γιατρό τηλέφωνο...Ουφ αγχώθηκα!

Ψες ήτανε πολύ ωραία! Πήγαμε σε ένα ιταλικό για να φάμε...πρώτο έφαγε το μομεντάκι και μετά εμείς! Θήλασα μέσα στα αποδυτήρια των γκαρσονιών χαχαχαχα Να δω πού αλλού θα πάω να θηλάσω πια! Κρίμα που δεν είναι παντού οργανωμένοι για θηλασμό...Ωραία δεν θα ήτανε; Μετά περπατήσαμε στον πεζόδρομο εκεί και κατσαμε και για καφεδάκι! Ολοκληρωμένη έξοδος! :D Κρίμα όμως που ήρθαμε σπίτι και είχε πυρετό...ελπίζω να είναι εντάξει!

Φιλάκια σε όλες! Ομορφα να περάσετε τη μέρα σας!

Περαστικά σας γρήγοραααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,ΣΥΓΝΩΜΗ που δεν έχω μπει τόσο καιρό,αλλά πραγματικά δεν έχω ελεύθερο χρόνο.

Η μπουμπου για όσες δεν ξέρουν γεννήθηκε στις 23/4 2790 και βγήκαμε από το νοσοκομείο 2610.Μετά από πολύ μεγάλη ταλαιπωρία με το θηλασμό,μπορώ να πΩ ότι φτάσαμε σε ένα καλό σημείο και τωρα είμαστε 4250.Δηλαδή σε 37 ημέρες πήραμε 1600γρμόνο μΕ το θηλασμό.

Έχει όμως κολικούς η κακομοίρα,οπότε τα βραδυά έχουμε ξενύχτια γιατί πονάει,μαζεύει ποδαράκια,αφήνει πολλά αέρια και βγάζει και ένα περίεργο ήχο,σαν να είναι βραχνιασμενη.Την λυπάμαι,αλλά δεν ξέρω τι να κάνω για να την βοηθήσω γιατί έχω δοκιμάσει τα πάντα.Απλά κάνω υπομονή.

Όπως καταλαβαίνετε είμαι γενικά πολύ κουρασμένη από την έλλειψη ύπνου.Και την ημέρα δεν μπορώ να ξεκουραστώ γιατί έχω και τον Αλέξη που θελει παιχνίδια.

Την μικρή την αγαπάει και δεν την ζηλεύει.Με εμένα όμως έχει θέμα.Είναι στιγμές που δεν με θελει καθόλου και αυτό μου έχει στοιχίσει.Ηψυχολογια μου δεν είναι και στα καλύτερα της.

Τωρα θα κοιτάξουμε να τον στείλουμε παιδικό από Σεπτεμβρη,για να παίζει και αυτός λίγο με αλλά παιδάκια.Ελπίζουμε να μας πάρουν μέσω ΕΣΠΑ γιατί για ιδιωτικό δεν παίζουν λεφτά.

Αυτά τα νέα μας.θα προσπαθήσω να μπω και από βδομάδα να σας πω νέα από τον παιδίατρο.

Φιλάκια πολλά σε όλες.

Μελετινα,δομνινακι να μου φιλησετε τα αντρακια σας.Μαρκελα,Ιονελιτα και καραμελιτσα εσείς,πολλά φιλάκια στις κοιλιτσες σας.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλέ που εξαφανιστήκατε όλες;

Μπήκε το καλοκαίρι και σας πήρε τα μυαλά;

Νασούλα μου είναι δύσκολο πολύ αυτό το πρώτο διάστημα με ένα βρεφάκι κι ένα μικρό παιδάκι στο σπίτι και πρέπει να έχεις πολύ μεγάλες αντοχές, ψυχικές και σωματικές για να μπορέσεις να ανταπεξέλθεις.. και για βοήθεια από τρίτους ας μη μιλήσω καλύτερα.

Είμαι σίγουρη ότι οι ορμόνες σου κάνουν πάρτυ και αυτές είναι που ευθύνονται για τις μεταπτώσεις της διάθεσής σου..

Ο Αλεξάκος θα το ξεπεράσει σύντομα.. είναι ο δικός του τρόπος αντίδρασης.. Ας βοηθήσουν λίγο και οι υπόλοιποι, ας του εξηγήσουν ότι είσαι ακόμη η μαμά του και ότι δεν πρόκειται να τον αφήσεις ποτέ.. γιατί αυτό πιστεύω ότι νομίζει το παιδί και σκέφτεται με το μυαλουδάκι του ότι αφού τον άφησες μια φορά υπάρχει περίπτωση να τον αφήσεις και πάλι.

Μακάρι να έμπαινε η Νικόλ μας που ως ειδική θα μπορούσε να σου δώσει κάποια συμβουλή!

Φιλιά σε όλες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

Νασυ μου σε καταλαβαινω...αφου εγω ηδη δεν εχω καθολου χρονο και αναρωτιεμαι τι ακριβως θα γινει οταν ερθει και η δευτερη μπεμπα!ναι καλα διαβασατε!iits a girl!...again...!χαχα!

μομεντακι μου περαστικουλιααα!καλα δε νομιζω να εχεις βρει καλυτερο μερος να θηλασεις απο εκεινο που ειχαμε παει για να θηλασω εγω;στην αποθηκη με το ντεποζιτο πανω απ τα κεφαλια μας;χαχαχα!ανεπαναληπτοοο!

παω..ειναι αργαα...σας σκεφτομαι σας διαβαζω αλλα δε προλαβαινωωωω!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου.......ποια κοπελίτσα θελει να μου χαρίσει 2-3 ώρες συνεχόμενου ύπνου?

Και από εμένα ότι θελει θα το έχει.Αχ βαχ.

Καραμελιτσα μου,έρχεται η αδερφούλα της Ελευθερίας μας,ζητώ...Θα έχουν πολύ ωραία σχέση μεταξύ τους μιας και είναι και κοντά και στην ηλικία.

Δομνινακι μου,ξέρω,είμαι μια φάση που περνάει ο Αλεξακος,αλλά κάνω υπομονή μέχρι να περάσει αυτό το δύσκολο διάστημα.

Πιστεύω ότι από τη στιγμή που η μπουμπου θα σταματήσει να θηλάζει ανά μια με δύο ώρες και έχω και εγώ λίγο περισσότερο χρόνο να παίξω μαζί του,ότι θα ξαναφτιάξουν οι σχέσεις μας.Γιατί τωρα πηγαίνει σε αυτούς που τον παίζουν πολύ,πχ στον μπαμπά του και στην αδερφή του άντρα μου,που της έχει τρελή αδυναμία,σε σημείο να ζηλεύω και λίγο γιατί όταν είναι μαζί της εμάς δεν μας θελει.

Φιλάκια πολλά σε όλες.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα!

Είμαι πολύ χαρούμενη σήμερα διότι ο μικρούλης μου κοιμήθηκε συνεχόμενα από τις 22:30 μέχρι τις 5.45 όπου ξύπνησε, τον άλλαξα, έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9! Έτσι κοιμήθηκα κι εγώ αρκετά. Στις 9 ξύπνησε, έφαγε λίγο, τον άλλαξε ο πατέρας του, έκατσε για λίγο στο ριλάξ και τώρα παίρνει τον πρωϊνό υπνάκο του..

Περιμένω να ξυπνήσει, να γίνει το φαγητό και θα φύγουμε.. Θα πάμε για καφέ στους νονούς του!

Καραμέλλο μου και δεύτερο κοριτσάκι; Με το καλό λοιπόν να έρθει και η δεύτερη μπουμπού. Όντως είναι τέλεια γιατί η Ελευθερία θα έχει παρεούλα και σε 2 χρόνια θα παίζουν τέλεια μαζί.. άσε που έχεις και όλη την προίκα έτοιμη μιας και είναι φθινοπωρινές και οι δυο.. Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη σου κοριτσάκι και με το καλό να την κρατήσεις στην αγκαλιά σου.. Τον θηλασμό τον σταμάτησες τελικά;

Νασούλα μου λογικό είναι το αντράκι σου να δείχνει προτίμηση σε αυτούς που τον παίζουν και που ασχολούνται μαζί του περισσότερο. Σε αυτή την ηλικία αυτό χρειάζεται και έχει ανάγκη.

Κι εγώ όταν γεννήθηκε ο αδερφός μου με τον οποίο δεν είχαμε ούτε χρόνο διαφορά προσκολλήθηκα στη θεία και νονά μου (αδερφή του πατέρα μου) και δεν μπορούσαν να με ξεκολλήσουν από πάνω της. Βέβαια και αυτή μου έδειχνε υπερβολική αδυναμία και λατρεία αλλά όταν μεγάλωσα κατάλαβα ότι και οι γονείς μου με αγαπούσαν το ίδιο αν όχι και παραπάνω.. Απλά είχαν 3 παιδιά ακόμη μετά από μένα και ο χρόνος που μοιράζονταν με το κάθε παιδί ήταν λιγοστός..

Δεν στο λέω αυτό για να σε στενοχωρήσω.. είμαι σίγουρη ότι θα βρείτε τους ρυθμούς σας πολύ σύντομα με τον Αλεξάκο.. Τη μικρή πως θα την πείτε αλήθεια;

Φιλιά πολλά σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα!!!ωωωω κι άλλο κοριτσάκι Καραμέλλο μου τέλεια!!!!!!!!!Διαβάζω νέα σας, χαίρομαι με το μωράκι Δ0μνίνας, καταλαβαίνω όσο μπορώ τη Νασούλα μας και ελπίζω να είστε όλες οι υπόλοιπες πολύ καλά!!!Συμπεθερούλα....όλα καλά?????Ελπίζω να διατηρείς το γαμπρούλη μου σε φόρμα:P:p:pΕγώ είμαι καλά αν εξαιρέσουμε έναν πονοκέφαλο που με τάραξε 2-3 μέρες αλλά τώρα είναι μηδαμινός και το εντεράκι το οποίο αρχίζει και συνέρχεται βέβαια σήμερα έκανα ε΄να μισάωρο τουαλέτα αλλά το παλεύουμε ΄τι να κάνουμε......Κάναμε μία μίνι β επιπέδου το Σάββατο, όλα τέλεια προς το παρόν οι μετρήσεις τα πάντα...ελπίζω έτσι να συνεχιστεί.....Από Τρίτη αρχίζω δουλειά και γω για ένα μήνα, μετά θα βάλω τις κανονικές μου άδειες, μέχρι να μπω στον 8ο και να σταματήσω......

Καλή εβδομάδα να έχουμε, καλά κουράγια στην καθεμιά μας για τους διαφορετικούς της λόγους......

φιλάκια πολλά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο μικρο δομνινακι που κοιμήθηκε τόσες πολλές ώρες και άφησε και τη μαμά του να ξεκουραστεί.Και η μπέμπα του αδερφού του άντρα μου,που έχουν με το δικό σου λίγες μέρες διάφορα,αυτές τις μέρες κοιμάται 6ωρα και 7ωρα.

Όσο για τον Αλεξακο κάνω υπομονή,δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο αλλωστε.

Μαρκελακι φιλάκια.

Εμείς τα ίδια.Εχθές κοιμήθηκε μετά από πολύ καιρό 2.5 ώρες συνεχόμενες και έτσι μπόρεσα να κοιμηθώ και εγώ λίγο.Όχι ότι ξεκουραστηκα αλλά από το τίποτα κάτι είναι και αυτό.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω! Τι εμφανίσεις!!! Νασούλααααααααααα!!! Μας έλειψες και είχαμε την΄εγνοια σου!!! Αχ δύσικολα τα πράγματα ε; Στεναχωρέθηκα που η μικρούλα μας έχει κολικούς....το περάσαμε κι εμει΄ς με το μομεντάκι και είναι δράμα η κατάσταση!!! Είναι και η έλλειψη ύπνου! Είναι και η στεναχώρια με τον Αλεξάκο! Είναι και οι ορμόνες!!! Αχ βρε κοριτσάκι μου! Να σκέφτεσαι πως όλα αυτά σε πολύ λιγάκι θα ειναι παρελθόν...μια φάση είναι και θα περάσει! Λιγη υπομονούλα να κα΄νεις...και ελπ΄ζιω να αρχίσουνε να στρώνουνε νωρίς τα πράγματα για να κοιμάσαι κι εσύ λιγάκι....

Καραμελλάκι ο καραμέλλος θα πνιγεί στο γυναικείο πληθυσμό! χαχαχαχαχαχα Ω ρε τι έχει να περάσει...τι ορμόνες...τι ξέφρενα γλέντια!;) Ναι ε΄σενα θυμήθηκα με το ντεπόζιτο τις προάλλες και έτσι δεν παραπονέθηκα χαχαχαχα Εγώ δίπλα μου είχα αναψυκτικά ...καμία σύγκριση με το ρομαντικο σκηνικό που είχες εσύ! χαχαχαχαχα

Δομνινάκι μου και εις ανώτερα στο συνεχομενο ύπνο! Αλλος άνθρωπος γίνεσαι μόλις αρχίσουνε αυτά τα ωράρια!:P Αντε έτσι να συνεχίσει το δομνινάκι τζούνιορ!!!!

Μαρκελλάκι ο γαμπρούλης σας μεγαλώνει μια χαρούλα! Θεριέυει! Και φυσικά του κάνω και ασκησούλες να είναι σε φόρμα! Ε μην μας πάρετε και αγύμναστους!:P

Εμείς σε λίγες μερούλες αρχίζουμε ρυζάλευρο! Θα πάω να εφοδιαστώ με τα απαραίτητα "αξεσουάρ" και ξεκινάμε! Η μεγαλύτερη όμως χαρά είναι που τελειώνει και η αποστείρωση!!! Γιούπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!


Είμαστε ήδη 2 χρονών!

Σε ευχαριστώ Θεούλη μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...