Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ...


Moments

Recommended Posts

Μια που μιλάτε για ρεψίματα και εξαερισμούς να σας πω και για μας.. Και από τα δυο από την αρχή πηγαίναμε τέλεια.. Με το που τον σηκώνω στον ώμο ρεύεται σχεδόν αμέσως.. όσο για τα αέρια.. μερικές φορές ήταν τόσο δυνατά που νομίζω ότι τον πόνεσε ο πωπός του.. αλλά ευτυχώς συνεχίζουμε ακάθεκτοι να τρώμε καλά, να ρευόμαστε και να φιλοδωρούμε τη μαμά με γεμάτες πάνες!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το ηπιε τελικα το χαμομηλι Νασουλα; Ειδες καμια διαφορα;Εγω ψηφιζω να ρωτησεις και για το γλυκανισο εκτος αν δε χρειαστει η δε θες εσυ.Και τηλιο δινουν επισης! Βιολογικα ψηφιζω! Να δεις ομως πως θα ειναι τα κακακια της επειδη αυτα τα δινουν και σε δυσκοιλιοτητα, μη στο γυρισει σε ευκοιλια μετα.Δεεεενομιζω αλλα εχε το νου σου.Και οι ασκησουλες για τα αεριακια ειναι πολυ βοηθητικες.Εγω εκανα και το αλλο τωρα που ειπες ρεψιματακια..ολιγον τι σπαστικο για το παιδι αλλα την σηκωνα πολυ συχνα να ρευτει.ανα 5-10 λεπτα...Και προσπαθησε να εχεις μια ελαφρως διαγωνια σταση οταν θηλαζει οχι τελειως ξαπλωτη!Μια μικρη κλιση...

Δομνινα μου ειδες ποσο γρηγορα μεγαλωνουν; οταν αρχισει να επικοινωνει και λιγο περισσοτερο θα χρειζεστε κι εσεις πανες απο τη χαρα σας χεχε!

Εδω εχει καποια ζεστουλα το πρωι...και απο χτες ειδικα αρκετη.Το απογευμα σκεφτομουν να τη βγαλω με κοντομανικο σκεψου χαχα!Το πρωι ναι κοντομανικο κανονικα...Τελικα της εβαλα μακρυμανικο για τα κουνουπια...αλλα αν παει ετσι θα πρεπει να εκθεσουμε τα μπρατσακια μας στην ορεξη των ιπταμενων αιμοδιψων εντομων! Βαζουμε και κρεμουλα αλλα χαμπαααριιι τα σιχαμενα!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα γρήγορα.τελικά έδωσα και χαμομήλι,το φρέσκο.Ήπιε γύρω στα 25-30 γρ.Δεν ξέρω βρε κορίτσια αλλά δεν μου φαίνεται να έχουμε και καμία σημαντική βελτίωση,εκτός από τα αέρια και τα ρεψηματα.Ίσως επειδή είμαστε και στην 6η εβδομάδα που λένε ότι είναι η κορύφωση των κολικων.Για να δούμε τι θα γίνει και με την αποχή που κάνω από τα γαλακτοκομικά.Έχει πεσει πόλη πείνα,ειδικά το πρωί και το βράδυ που έπινα το γαλατακι μου η έτρωγα το γιαούρτι μου,τωρα δεν ξέρω τι να φάω και έτσι μένω νυστικη.Πολύ φοβάμαι ότι κάνω κακό στο γάλα μου παρά καλό γιατί νομίζω ότι έχει αρχίσει και μειωνεται.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νάσυ, λέω να πρωτοτυπήσω: θα σου πω να κοιτάξεις τον εαυτό σου, όσο μπορείς περισσότερο.

Τι μου θυμίζουν όλα αυτά? Ασταμάτητος θηλασμός, συνεχόμενο κλάμα μωρού, απόλυτη αϋπνία, κακή διατροφή, πολύ άγχος, στεναχώρια...

Τόσοι παιδίατροι είδαν τότε τα μωρά και ένας δεν βρέθηκε να πει ότι τα μεν μωρά ήταν μια χαρά αλλά εγώ... τέλος πάντων.

Σοβαρά, αν δεις ότι δεν αντέχεις, παράτα τα, δώσε και ξένο γάλα, δώσε κιντερτέ ή ό,τι άλλο, ζήτα βοήθεια και για τον Αλέξη και για το σπίτι και για μπάνιο/άλλαγμα μωρών και για όλα.

Εγώ ήθελα πάση θυσία αποκλειστικό θηλασμό! Στο τέλος από το άγχος ό,τι και να έτρωγα το έκανα εμετό και διάρροια και την τελευταία υγρασία του αφυδατωμένου οργανισμού μου την έδινα στα μωρά ως γάλα. Το οποίο γάλα μου είχε γίνει νερό, τα μωρά δεν έπαιρναν πια βάρος, αλλά εγώ συνέχιζα! Ασταμάτητα! Ταυτόχρονα! Ο βλάκας! Και ένιωθα και μεγάλες ενοχές επειδή είχα αφήσει τα αλλάγματα στον άντρα μου και τα μπάνια στη μαμά μου!

Ενεργοποιήθηκε ένα αυτοάνοσο που λέγεται ελκώδης κολίτιδα και που μπορεί και να μην ενεργοποιούνταν ποτέ, κινδύνεψα πάρα πολύ άσχημα, έχασα το παχύ έντερο, 3 εγχειρίσεις μέχρι τώρα και έπεται συνέχεια.

Δε λέω ότι θα συνέβαινε στον καθένα, πρέπει να έχεις την προδιάθεση, αλλά το τόσο άγχος τον καθένα κάπου τον χτυπάει, άλλον λιγότερο και άλλον περισσότερο.

Desco θα μου πεις πάλι ότι γκρινιάζω ;) Παραδέχομαι ότι είμαι αγχώδης τύπος και πολλές φορές έχω σκεφτεί ότι αφού τότε έφαγα τα σωθικά μου χωρίς να συμβαίνει και τίποτα τραγικό, τι θα είχα κάνει πχ στη θέση της Μαρίας1981 που γέννησε πρόωρα και το ένα μωράκι μάλιστα κινδύνεψε? Θα είχα κάνει ένα μπαμ και θα έσκαγα επιτόπου?

Σόρρυ για το κατεβατό, συμπέρασμα: Νάσυ άστα όλα και κοίτα τον εαυτό σου, δεν βοηθάς κανέναν, μα κανέναν, αν καταλήξεις κρεβατωμένη στο τέλος. Σου μιλάω εκ πείρας. Επίμονο, ξεροκέφαλο και πρηκτικό κήρυγμα μέχρι να με ακούσεις!

Και για να φύγει λίγο η μαυρίλα, τα τουρτάκια είναι μια χαρά, παριστάνουν τον Ταρζάν από το πρωί ως το βράδυ, τρελαίνονται από χαρά όποτε βλέπουν τη γατούλα... είναι εκείνη η ίδια γατούλα που είχε τσαλαπατήσει για τα καλά τη μπέμπα όταν ήταν στην κοιλίτσα μου, 14 εβδομάδων! Αλλά η μπεμπούλα όχι μόνο δεν της κρατάει κακία, αλλά της έχει τρελή αδυναμία!

Όσο για το θέμα του Ταρζάν, λέω να τους πάρω μια πελώρια φουσκωτή κατασκευή την οποία θα βάλουμε, πού αλλού? στο σαλόνι. Έτσι κι αλλιώς το σπίτι έχει γίνει ένα χάλι από άποψη διακόσμησης, τώρα αντί για καναπέ και τραπεζάκι μπροστά από την τηλεόραση θα έχουμε ένα δίμετρο φουσκωτό κάστρο. Ελπίζουμε να γλιτώσουμε έτσι λίγα χτυπήματα, αν και είναι πολύ πιθανό να παίξουν μισή μέρα και μετά να αρχίσουν πάλι να σκαρφαλώνουν στα τραπέζια, οπότε θα φάω και ξύλο από τον άντρα μου γιατί και τα λεφτά για το κάστρο δεν είναι αστεία :?

Η άλλη λύση είναι κλουβί :shock:

Καραμελίτσα, με το καλό να σου έρθει η δεύτερη μπουμπού!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια, καθώς και στoυς συμφορουμίτες-junior, τα φωτάκια της ζωής μας!


8He6p3.png

oiFnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νασυ μου εδω θα ερθω να συμφωνησω με την Τουρτιτσα μας, μολις διαβασα οτι πεινας θυμηθηκα εμενα.Οταν κανεις αποχη απο κατι πρεπει να το αντικαταστησεις με κατι αλλο.Οχι να πεινας γιατι φυσικα θα κανεις κακο σε εσενα και το γαλα σου αν δε μειωθει θα γινει πολυ φτωχο.Νομιζω οτι εισαι στο γκρουπ της διατροφης ε; υπαρχουν ενδιαφεροντα αρθρα εκει.Το πρωι τρωγε κατι αλλο... λιγο ψωμακι με μελι .Εμενα με ειχε σωσει το ταχινι αν και το εχουν για αλλεργιογονο το σουσαμι αλλα δε μπορεις να τα κοψεις ολα με τη μια.Το ταχινι ειναι πολυ θρεπτικο καιεχει ασβεστιο και σιδηρο.Με ψωμακι η ακομα και με κουταλι το ετρωγα.Αν δε σαρεσει το ταχινι βαζε μονο μελακι η μια μαρμελαδα απο φρουτο πχ μηλο βερυκοκο.Υπαρχουν και υποκαταστατα για γαλα.Αμυγδαλου καρυδας η ακομα και ρυζιου η σογιας.Εγω επινα.Το καλυτερο ειναι το αμυγδαλου εχει καλο και αποροφησιμο ασβεστιο αλλα εχεις παντα το νου σου για αλλεργικες αντιδρασεις στη μικρη οπως με οτιδηποτε.ΟΜΩΣ!Ολα αυτα στα λεω για να σε βοηθησω να σε υποψιασω και οχι για να σε αγχωσωκουρασω περισσοτερο.Οπως λεει και η τουρτιτσα πρεπει να κοιτας και τον εαυτο σου.Αν δεις οτι ξεφευγεις πραγματικα παρατα τα.Επειδη εγω πεισμωσα και τα καταφερα ξεπερνωντας τον εαυτο μου δε σημαινει οτι πρεπει σε ολες να βγει η παναγια για να θηλασουν.Μεχρι εκει που ειναι τα ορια σου..

Εχεις αλλο ενα παιδακι να κοιταξεις που δε θελει να βλεπει τη μανολα του κουρελι...Σε οτι αλλο μπορω να βοηθησω ειμαι εδω...

Δυστυχως δε κανουν θαυματα τα βοτανα αν ειναι δυνατοι οι πονοι....μπορει λιγακι να ανακουφιζουν.Εμας μας βοηθησε πιο πολυ το γλυκανσο απ οτι το χαμομηλι.Αλλα ποτε δε της περασαν τελειως....μετα τον 4ο μηνα αρχισε να ηρεμει..Φυσικα δεν ειναι ααραιτητο οτι θα σας κρατησει τοσο..εμεις ειχαμε και την αλεργια και ηταν αλλη περπτωση..

Ασκησοουλες για τα αερια κανετε;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Τρέχω πανικόβλητη διότι αύριο φεύγω για το χωριό για 2 βδομάδες και είναι ένα σωρό πράγματα που πρέπει να μαζέψω, να τακτοποιήσω, να οργανώσω.. Βλέπετε ο Δομνίνος δεν είναι πολύ της τάξης και του μαζέματος και έτσι πρέπει να αφήσω το σπίτι μαζεμένο και γεμάτο το ψυγείο διότι ικανός είναι να λιμοκτονήσει προκειμένου να πάει σουπερ μάρκετ. Ο μπαμπάς μας θα κάτσει μαζί μας μόνο μια βδομάδα και μετά ξανά από τις 5 έως τις 20 Ιουλίου.. Δεν ξέρω πόσο συχνά θα μπορώ να μπαίνω από το χωριό αλλά θα προσπαθώ να μπαίνω όσο πιο συχνά γίνεται.

Νασούλα μου συμφωνώ κι εγώ με τα κορίτσια. Ο εαυτός σου πάνω απ' όλα πρέπει να είναι καλά για να είναι και τα παιδάκια σου καλά, γερά και χαρούμενα. Αποχή από τα γαλακτοκομικά γιατί κάνεις; λόγω των κολικών; αυτό πρώτη φορά το ακούω.. να τρως οπωσδήποτε πάντως κάτι άλλο..

Τουρτίτσα κάθε φορά χαίρομαι τόσο πολύ που σε διαβάζω.. μακάρι να μπορούσες να μπαίνεις συχνότερα..

Καραμέλλο μου σε σκέφτομαι καθημερινά.. τραβάς ζόρι μεγάλο κι εσύ..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δομνινα μου να περασετε τελεια! Ελπιζω να σε βλεπουμε που και που!

Τα γαλακτοκομικα ειναι τα πρωτα που κοβει μια θηλαζουσα σε περιπτωση εντονων κολικων γιατι η επιπλεον λακτοζη που παιρνει απ το γαλα της μαμας οταν καταναλωνει γαλακτοκομικα υπαρχει περιπτωση να μη μπορει ακομα να τη διασπασει το μωρακι λογω ελλειψης καποιων ενζυμων και ανωριμοτητα του εντερου και να του προκαλουν κολικους! Η δευτερη πιο προχωρημενη περιπτωση ειναι να εχει και αλλεργια σε αυτο οπως εμεις αλλα συνηθως εχει κι αλλες ενδειξεις.Βλεννες η και αιμα στα κακα η και δερματικα...Σιγουρα στο ειχα πει κι εσενα για τους κολικους! Ειναι το πρωτο που λεω!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.Όλο λέω θα βρω χρόνο να σας γράψω αλλά πουυυυ...?

Τουρτιτσα μου πω πω τι έχεις τραβήξει και εσύ βρε κοπέλα μου,,Θυμάμαι και τότε που μας τς έλεγες πόσο είχα σοκαριστει.Με ταρακουνησες λίγο μπορώ να πω,αλλά εγώ μυαλό δεν έβαλα χιχιχι,συνεχίζω ακάθεκτη τη διατροφή.Θα κάνω άλλες δύο βδομάδες για να συμπληρώσω μήνα που τότε λένε ότι καθαρίζει ο οργανισμός και αν δεν δω βελτίωση τότε τι να πω, θα δω τι θα κάνω.

Τα τουρτακια ταλιμπανακια Ε?Όσο για το σαλόνι σου,μην νομίζεις και εμένα ένας παιδότοπος είναι.Έχουμε βγάλει την τραπεζαρία και το τραπεζάκι του σαλονιού και έχουμε προσθέσει ένα τεράστιο ριλαξ-κούνια,ένα μικρό ριλαξ και όλο αυξάνονται τα παιχνίδια.Λέω να καλώ παιδάκια για να παίζουν,κανονικός παιδότοπος σου λέω.

Φιλάκια πολλά.

Καραμελιτσα μου πήρα ταχίνι αλλά δεν μου άρεσε καθόλου,έτσι το έχω ρίξει στις μαρμελάδες και στο μέλι,αλλά δεν θα με χάλαγε και λίγο βιταμ πάνω στο ψωμί,κλάψ κλαψ.Τα γαλατα καρύδας κτλ δεν μου αρέσουν καθόλου.Έχω ξεκινήσει όμως πάλι το ασβέστιο που έπαιρνα στην εγκυμοσύνη,αλλά και αυτό οπότε το θυμαμαι.

Παντως δύο βδομάδες τωρα με τη διατροφή και δεν έχω δει αποτέλεσμα με τους κολικούς.

Πολύ φοβάμαι όμως ότι πρέπει να έχουμε ΓΟΠ γιατί είναι κάποιες φορές μέσα στη μέρα και στάνταρ μετά τις 9 που έχει και τους βαρβατους κολικους,που ενώ θηλάζει στα δύο τρία λεπτά αφήνει το στήθος και σπαραζει στο κλάμα και ενώ πεινάει και ξαναπιανει τη θηλή πάλι κλαίει.Ταυτόχρονα ακούγεται ένας θόρυβος σαν να έχει κλείσει ο λαιμός της,σαν να πνίγεται,κάτι τέτοιο τέλος πάντων.Αυτά Α συμπτώματα τα είχε και ο Αλέξης με η μόνη διάφορα ότι ο Αλέξης έκανε και ρουκέτες εμετού,ενώ η μικρή μόνο κάτι γουλιτσες.Την άλλη βδομάδα έχουμε παιδίατρο οπότε θα μας πει.

Εσύ πως τα πας?

Δομνινακι μου καλά να περάσετε στις διακοπουλες σας,θα τον χαρείς περισσότερο τον γιο σου στην εξοχή.Όλο βόλτες θα μου είστε και ποιος σας πιάνει.Όλο το καλοκαίρι θα μείνετε εκεί?Να μου τον φιλήσεις τον μικρό.Στείλε μου καμία πρόσφατη φωτο να τον δω.Τωρα για το θέμα με την αποχή που κάνω,σου απαντησε πολύ σωστά η καραμελιτσα μας.Συν ότι η μικρή μου είχε και βλενες στα κακακια της και ξηροδερμια και πέταγε και σπυράκια στο πρόσωπο και σώμα.Με τη διατροφή όμως η μόνη διάφορα που έχω δει είναι μόνο στα σπυράκια που έφυγαν,τίποτα άλλο.Και οι βλενες εκεί που είχαν σταματήσει τωρα μου ξαναβγαζει που και που και δύο φορές μάλιστα το χρώμα τους ήταν και ψιλοπρασινο.Τελοσπαντων,θα δούμε σε δύο βδομάδες αν αλλάξει κάτι και μετά βλέπουμε.

Κοριτσάκια,σας αφήνω αρχίζει άλλη μια δύσκολη μέρα.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νασυ μου κι εμεις αργησαμε παααρα πολυ να ξεπερασουμε το αιμα..Μετα του;7 μηνες...για τις βλεννες δε το συζυτω..ακομα εχει που και που.

Αλλα τωρα καταναλωνει και η ιδια γαλακτοκομικα.Εχεις διαβασει το αρθρο στο ελλεργιογκρουπ για τα κρυμμενα γαλακτοκομικα; Το οτι εχουν υποχωρησει τα δερματικα ειναι πολυ σημαντικο.Ειναι τα πρωτα που υποχωρουν και σημαινιε οτι κανεις δουλεια.Αφου δεν εχεις αιμα ειναι καλο.Η γοπ καμια φορα συνδεεται με ολο το πακετο..κι εμεις ειχαμε...Αν θες μπορω να σου πω περισσοτερα αλλα πραγματικα στο τελος θα με βαλουν κατω ποι κοπελες και θα με δειρουν οτι θα σε καταστεψω αλλα ειναι αυτο που εκανα κι εγω κι εβγαλα τα ματια μου για να βοηθησω τη μικρη...και εχασα και τα κιλα της εγκυμοσυνης χαχαα!! Ρωτα και στο αλλεργιογκρουπ περισσοτερα....Διαβασε και τα αρχεια....


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Επισης το στερεο ταχινι εγω μπορουσα να κανω εμετο μονο που το μυριζα.Απ τα λιγα πραγματα που μισουσα.Αλλα υπαρχει και σε πιο υγρη μορφη και με λιγο μελακι στο ψωμι ειναι μια χαρα! Εγω το τρωω ακομα! Σου λεω απ τα λιγα που σιχαινομουν και τωρα το τρωω με ευχαριστηση!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καραμελακι σου γράφω στα γρήγορα γιατί παίζω ποδόσφαιρο με τον Αλέξη με αγκαλιά την μικρή...καταλαβαίνεις.

Έχω διαβάσει τα πάντα στο γκρουπ.Τα ψάχνω όλα τα τρόφιμα να μην έχουν γάλα και όλα τα υπόλοιπα.Εγώ άρχισα την εγκυμοσύνη 62,βγήκα από το μαιευτήριο 57 και τωρα είμαι 53.Όλοι όμως με βρίζουν για τη διατροφή που κάνω γιατί έχω ατονήσει τελείως.Έβγαλα και αφθες στο στόμα,που σημαίνει ότι το ανοσοποιητικό μου είναι στα πατώματα.Και εχθές που πήγα στο γυναικολόγο είδαμε ότι στην Κολποσκόπηση ο τράχηλος μου ήταν γεμάτος με τον ιό HPV και μου είπε ότι συνήθως μετά την εγκυμοσύνη που το ανοσοποιητικό μας πέφτει ο ιός είναι σε πλήρη έξαρση,το είχα και μετά τον Αλέξη.Θα ξαναπάω να το δούμε σε 6 μήνες και μου είπε να φτιάξω την διατροφή μου.Μου έγραψε και βιταμίνη Ε για δύο μήνες.Ο άντρας μου με ξεχεσε και μου είπε να τρώω κανονικά μην πάθω πάλι τίποτα,όπως πέρισυ με τη χολή,και μετά δεν θα μπορώ να χαρώ και πάλι τα παιδιά.

Σήμερα θα κλείσουμε ραντεβού με τον παιδίατρο για την άλλη εβδομάδα δούμε τι θα μας πει και αυτός,έως τότε συνεχίζω κανονικά.

Σας αφήνω.φιλάκια


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νασυ μου αν δεν αντικαταστησεις αυτα που τρως με κατι αλλο που θα σε κραταειι μη συνεχισεις κοριτσι μου! δεν ειναι καθολου καλα αυτα που μου λες!προσεχε τον εαυτο σου!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ετρωγα συνεχεια κρεας σουπες με λαχανικα και ζωμους μπλιαχ.Γι ατο την παλεψα.εχεις κοψει και αυγα και ψαρι κλπ ολα μαζι;;;;

Όχι,αυτά δεν τα έχω κόψει.Λες να κόψω και αυτά? Ουφ...Αν και τωρα που το σκέφτομαι αυγό μόνο μια φορά έφαγα,κάτι απομεινάρια του Αλέξη ,και ψάρι πάλι μια φορά μια τσίπουρα.

Τι κρέας ετρωγες? Σούπες τρώω και εγώ.

Ρε συ καραμελακι ντομάτα αγγούρι κάνει να φάω? Μου έχει λείψει μια ντοματοσαλατα ρε γαμωτο.Θα μπορούσα να τρώω κάτι τέτοιο τα βράδυα.

Εντωμεταξύ είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά γιατί νομίζω ότι το ζάχαρο μου δεν έχει φτιάξει μετά τη γέννα.Έχω μετρηθεί κάποιες φορές μετά από γεύμα με υδατάνθρακες στο φουλ και ήταν πάνω από το όριο.Και δύο φορές το πρωί της νηστείας ήταν γύρω στο 90. Η διαβητολογος μου είχε πει να τρώω κανονικά και στο 6 μηνο η μάλλον αν θυμάμαι καλά μου είπε όταν σταματήσω να θηλάζω(δεν ξέρω τι ρόλο παίζει ο θηλασμός),τότε να πάω να κάνω ξανά καμπύλη Ζαχαρου.Λέτε να έγινα διαβητικη?Θα φρικαρω μιλάμε.


5oULp3.png

B2ZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...