Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Θερμοκρασία και εγκυμοσύνη..


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!Είμαι νέα στην παρέα!Με το καλό οι εγκυούλες και με το καλό τα θετικά τέστ σε εμάς τις υπόλοιπες!

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε τι γίνετε με την θερμοκρασία..

Είμαι στην 10η μέρα μετα την ωορρηξία..έχω συμπτώματα περιόδου και επίσης έχω και δέκατα..Μπορεί να σημαίνει αυτο κάτι?Επίσης το πρωί ξεχάστηκα και σηκώθηκα για τουαλέτα χωρίς να μετρηθώ και οταν ξάπλωσα και μετρήθηκα η θερμοκρασία μου ηταν 36.8 σκέφτηκα πως θα αδιαθετήσω.. :( Κοιμήθηκα ξανά και όταν ξύπνησα πρίν πατήσω τα πόδια μου κάτω μετρήθηκα και είχα 37.1..Ποια μέτρηση να θεωρήσω σωστή?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κοριτσακι ...

Μην λαβεις καμμια υποψιν σου.. παρε την αυριανη...

Λοιπον..

η Θερμοκρασια μας Ανεβαινει την επομενη της ωορρηξιας... και μετριετε σαν πρωτη μετα μετα την ωορρηξια...!!!

Εαν μεινει ανεβασμενη για πανω απο 14 με 16 μερες.. τοτε κατι σημαινειι...

Αλλα μπορει επισης να φτασει μεχρι και 18 μερες...

Επισης μπορει το πρωι να ειναι ανεβασμενη και το απογευμα να ερθει η τρισκαταρατη..

Εμενα πχ. ειναι ανεβασμενη 16 μερες... και την 16η το βραδυ ερχετε η κοκκινομουρα..

Ελπιζω να σε καληψα λιγακι...!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια ειναι και γω καινούργια στην παρέα και προσπαθούμε και νέος κάμποσοι για μωρακι; Τι εννοείτε για την θερμοκρασία; Δηλαδή πόσο ανεβασμένη να ειναι; Ειναι και γω στη φάση που περιμένω να αδιάθετησω! Δηλαδή αν μετρήσεων την θερμοκρασία μου πόσο θα πρέπει να ειναι για να σημαίνει κάτι και πόσο για να μην σημαίνει τίποτα ;


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sorry που ρωτάω πάλι αλλά πόσο ειναι συνήθως; Δεν εχω ξαναμπεί στο τρύπα κι της θερμοκρασίας ( στο μόνο που δεν μπήκα) αλλά τώρα με λίγη καθυστέρηση 2 ημερών τα μυαλά μου άρχισαν να παίρνουν πολύ αέρα!!! Παρόλο το αρνητικό τεστ! Ειναι η πρώτη φορά που δεν ορίστηκε το στήθος μου καθόλου σε όλη τη διάρκεια που περιμένω ούτε η μέση μου ούτε νεύρα ούτε τίποτα!!! Και λέω λες.... Δεν παίζει να κάνει λάθος το τεστ λες! Ουφ πολλά έγραψα ε; Θα μετρήσεων την θερμοκρασία μου τώρα!!!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάτι ταινίουλες τις hometest τις πήρα με το τσουβάλι να χω να κάνω!!! Χα χα χα !!! Αληθειαααααααα!!!! Στην Πέμπτη μέρα !!! Ααααα χ ας μου δείξει και στη εικοστό μόνο να ναι θετικό! 2 χρόνια τώρα με χει τρελανει στα αρνητικά!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάτι ταινίουλες τις hometest τις πήρα με το τσουβάλι να χω να κάνω!!! Χα χα χα !!! Αληθειαααααααα!!!! Στην Πέμπτη μέρα !!! Ααααα χ ας μου δείξει και στη εικοστό μόνο να ναι θετικό! 2 χρόνια τώρα με χει τρελανει στα αρνητικά!

Οι ταινιουλες ειναι λιγο περιεργες...

Κοπελα με 500 και χοριακη της εδειξε αχνο θετικο που θα επρεπε να ειναι καραμπαμ θετικο!!!

Οποτε ποτε δεν ξερεις!

Σημερα σε ποια μερα καθυστερησης εισαι;;

Ο κυκλος σου ειναι σταθερος;;;;Και αν ναι ποσω ημερων;;


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συνηθως ειναι σταθεροσ με 26 μέρες! εεε που και που μου κάνει κανα τσαλίμι και αργει μια μέρα αλλα την επόμενη έρχεται πρωί πρωί να μην με ανησυχεί....!!! παλαιότερα είχα και 28 αλλά με όλα τα συμπτώματα πάντα! σπυράκια πρήξιμο στο στήθος , μέση, νεύρα. άντε να απουσίαζε ένα σύμπτωμα αλλα όλα ποτέ... η μάλλον μια φορά ακόμη πριν 5 χρόνια αλλα είχα παλλίνδρομος.... :-( !!! μακάρι να είμαι..... σύμφωνα πάλι με τις ταινιούλες μου έδειξε ότι είχα αυγουλάκι την προηγούμενη τριτη... και λόγικά αυτή την τρίτη έπρεπε να με επισκευτεί! μακάρι να αργήσω να την ξαναδώ!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως ειναι σταθεροσ με 26 μέρες! εεε που και που μου κάνει κανα τσαλίμι και αργει μια μέρα αλλα την επόμενη έρχεται πρωί πρωί να μην με ανησυχεί....!!! παλαιότερα είχα και 28 αλλά με όλα τα συμπτώματα πάντα! σπυράκια πρήξιμο στο στήθος , μέση, νεύρα. άντε να απουσίαζε ένα σύμπτωμα αλλα όλα ποτέ... η μάλλον μια φορά ακόμη πριν 5 χρόνια αλλα είχα παλλίνδρομος.... :-( !!! μακάρι να είμαι..... σύμφωνα πάλι με τις ταινιούλες μου έδειξε ότι είχα αυγουλάκι την προηγούμενη τριτη... και λόγικά αυτή την τρίτη έπρεπε να με επισκευτεί! μακάρι να αργήσω να την ξαναδώ!

Τι να πω βρε κοριτσακι μου...

Κι εγω δεν ειχα πρησμενο στηθος στην εγκυμοσυνη και με ειχε παραξενεψει....Ασχετα οτι τελικα δεν πηγε καλα και το χασαμε...

Γιατι δεν πας να κανεις μια χοριακη;;;

Θα δειξει στανταρ αν εισαι ή οχι;;;

Τουλαχιστον θα ξερεις τι γινεται και θα ηρεμησεις!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

και συ τα ίδια παλλίνδρομος? πριν πόσο καιρό? τώρα είστε στην προσπάθεια δηλαδή ή ήρθε ο πελαργός? δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή πάντα με τα τεστάκια την παλεύω άλλωστε δεν καθυστερεί ποτέ πολύ... και όταν είχα 7 μέρες τότε που σου είπα κατευθείαν έδειξε θετικό πηγαμε στο γιατρό .... στην αρχή όλα καλά... και μετά πόνοσ.... παλλιδρομοσ... και δυσκολές καταστάσεις anyway! πέρασαν αυτά!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

και συ τα ίδια παλλίνδρομος? πριν πόσο καιρό? τώρα είστε στην προσπάθεια δηλαδή ή ήρθε ο πελαργός? δεν έχω κάνει ποτέ χοριακή πάντα με τα τεστάκια την παλεύω άλλωστε δεν καθυστερεί ποτέ πολύ... και όταν είχα 7 μέρες τότε που σου είπα κατευθείαν έδειξε θετικό πηγαμε στο γιατρό .... στην αρχή όλα καλά... και μετά πόνοσ.... παλλιδρομοσ... και δυσκολές καταστάσεις anyway! πέρασαν αυτά!

Τον αλλο μηνα κλεινω χρονο...

Τωρα κανουμε ελευθερα απλα...

Δεν ασχολουμαι....

Εμαθα πριν λιγους μηνες οτι εχω πολυκυστικες,οποτε κοιταζω πως να διορθωσω τον κυκλο μου παρα το ποτε θα ερθει το μωρο....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε συ και πολύ καλά κάνεις! μακάρι να μπορούσα να κάνω και γω το ίδιο!πέρασα και γω και απο την φάση των κύστεων....! μόνο που εγώ είχα μιά και ναααα με το συμπάθιο! είχα και ενδομητρίωση και τα δυσκόλευε πολύ τα πράγματα μπηκα χειρουργιάκη και όλά καλά! στισ πολυκυστικές νομίζω δεν έχει χειρουργείο έ? μόνο χαπάκια? η αλήθεια έιναι οτι πρέπει να το βγάλεις απο το μυαλό σου και να ηρεμήσεισ... αλλα πως το κάνεισ!! τα πιο ωραία πράγματα έρχονται κει που δεν το περιμένεισ.... αλλά εμένα με τρώει..... !1! τεσπα΄.... ισως και να είναι και ο τελευταίος μήνας αναμονής..... ίσως και όχι!!!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...