Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν για όσες δεν το ξέρετε στο Σκλαβενίτη στο βιβλιοπωλείο έχει ένα ράφι με βιβλία με 5 ευρώ το καθένα.Είναι τα περισσότερα των εκδόσεων Ωκεανίδα.Πήρα προχθές αυτό http://www.agyra.gr/xcart/product.php?productid=1305 όταν το διαβάσω θα σας πω εντυπώσεις.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για όσες δεν το ξέρετε στο Σκλαβενίτη στο βιβλιοπωλείο έχει ένα ράφι με βιβλία με 5 ευρώ το καθένα.Είναι τα περισσότερα των εκδόσεων Ωκεανίδα.Πήρα προχθές αυτό http://www.agyra.gr/xcart/product.php?productid=1305 όταν το διαβάσω θα σας πω εντυπώσεις.
Κι εγώ παίρνω... σε σημείο να βγάζω απαραίτητα από το καρότσι και να βάζω βιβλία... είμαι άρρωστη!

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!

Χθες αγόρασα το καινούργιο της Victoria Hislop , το Νήμα...Θα το ξεκινήσω και θα γράψω εντυπώσεις...

Τώρα που πλησιάζουν οι γιορτές είναι ωραίο και σαν δώρο ένα βιβλίο..:D:D


WXLGp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπερα κοριτσια!Εχτες τελειωσα της Μαντα το βαλς με δωδεκα θεους.Ωραιο βγιβλιο ελαφρυ,διαβαζεται πολυ ευχαριστα αλλα με χαλασε το τελος.Εκλαιγα στα 2 τελευταια κεφαλαια συνεχως...Θελω το happy end στα βιβλια δεν μπορω.Παντως μου αρεσε ηταν το πρωτο της που διαβασα και θα διαβασω και αλλα.Τωρα εχω να διαβασω το η ιστορια μιας γυναικας του Γιουτζιν Μακελνταουι και το Οταν αγαπας ειναι για παντα της Μαριας Τζιριτα.Ελπιζω μην εχουμε κλαμα και σε αυτα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
To καινουριο της Δημουλίδου το έχει διαβάσει καμία;

To εχει διαβασει φιλη μου μου ειπε πολυ καλο της θυμισε το φιλι του δρακου.Μολις μπορεσω θα το παρω:D μου αρεσουν πολυ τα μυστηριου

Link to comment
Share on other sites

Moλις τελειωσα το η ιστορια μιας γυναικας και του μακελνταουι καλο δεν μπορω ναπω βεβαια δεν τρελαθηκα αλλα πολυ ευχαριστα διαβαζεται.Μου αρεσουν τα βιβλια που διαβαζονται ευκολα και εχουν αγωνια και μυστηριο!Αντε να δουμε το επομενο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 1 month later...

Εγώ αυτές τις μέρες διαβάζω

το "Συγκυρίες και Επιλογές"

http://www.lemoni.gr/shop/details.asp?ProductID=102882

του π. Φιλόθεου Φάρου

http://www.lemoni.gr/shop/author.asp?ID=1393

Μου έχει κάνει εντύπωση αυτός ο άνθρωπος : Πως ακροβατεί ανάμεσα στην πραγματική ζωή, την ιεροσύνη, την Ορθοδοξία και την ψυχιατρική...(?)


Link to comment
Share on other sites

μόλις τελείωσα την τριλογία millenium......

το κορίτσι με το τατουάζ

το κορίτσι που έπαιζε με την φωτιά

στην φωλιά της σφίγγας

τέλεια βιβλία τα συστήνω ανεπιφύλακτα σε όσες αρέσει δράση και μυστήριο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια:DΔιαβασα και το καινουργιο της Δημουλιδου ο λυκος της Μοναξιας.Καλο αλλα το περιμενα καλυτερο γιατι με χαλασε που 200 σελιδες πριν το τελος καταλαβα τον δολοφονο.Κατα τα αλλα διαβαζεται ευχαριστα.Θελω να παρω και εγω την τριλογια που λετε και θα παρω και της Μαντα το σπιτι διπλα στο ποταμι γιατι μου αρεσε πολυ η γραφη της στο Βαλς.Για να δουμε και θα επανελθω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Βιβλιοφάγος κι εγώ..

Από πολύ μικρή ξεκίνησα και λατρεύω το διάβασμα..

Τώρα με το μωρό δεν έχω καθόλου χρόνο..Το τελευταίο που διάβασα ήταν "Από την Ανατολή στη Δύση" από Γιάννης και Μαρία Αλεξάνδρου

Μου άρεσε πάρα πολύ και μου αρέσει γενικά η γραφή τους.Ανάλαφρα,με πολύ πλοκή,ευχάριστα και σε ταξιδεύουν


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια:DΔιαβασα και το καινουργιο της Δημουλιδου ο λυκος της Μοναξιας.Καλο αλλα το περιμενα καλυτερο γιατι με χαλασε που 200 σελιδες πριν το τελος καταλαβα τον δολοφονο.Κατα τα αλλα διαβαζεται ευχαριστα.Θελω να παρω και εγω την τριλογια που λετε και θα παρω και της Μαντα το σπιτι διπλα στο ποταμι γιατι μου αρεσε πολυ η γραφη της στο Βαλς.Για να δουμε και θα επανελθω παλι.

Το βαλς μου άρεσε περισσότερο από το σπίτι διπλα στο ποτάμι..Από Μαντά διάβασε "Θεανώ η λύκαινα της πόλης" και "Η άλλη πλευρά του νομίσματος"

Τα γράφει τόσο φυσικά που νομίζεις ότι συμμετέχεις στην ιστορία και γνωρίζεις τους ήρωες


5oA2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...