Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Ποιές προσπαθούμε για μωράκι;


Recommended Posts

Γεία σας κορίτσια!!!

Είμαι καινούρια στο forum και πολυ πολυ χαρούμενη που μπαίνω στην παρέα σας!

Με λένε Κατερίνα κι είμαι 31. Είμαι παντρεμένη εδώ και 1,5 χρόνο και προσπαθούμε με τον άντρα μου για μωράκι εδώ και 4 μήνες. Ξέρω πως είναι μικρό το χρονικό διάστημα αλλά έχω αγχωθεί πολυ δυστυχώς!!!

Θα ήθελα να σας ρωτήσω πόσο καιρό προσπαθείτε/σας πήρε να μείνετε έγκυος; Χρησιμοποιείτε τεστ ωορηξίας... Τελικά βοηθάνε ή απλά αγχώνουν; Τέλος παρατηρήσατε αλλαγές στην περίοδο σας από τότε που ξεκινήσατε τις ελεύθερες επαφές; Γιατί εμένα νομίζω πως μίκρυνε ο κύκλος μου και πονάω λιγότερο... Είναι στο μυαλό μου;

Πολλές πολλές απορίες :D

Σας ευχαριστώ πολύ!


gMLBp1.png

Purple Sun? Or shall I say Purple... rain? ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου κοριτσακι ...!Εχεις ανοιξει νεο θεμα γιαυτο δεν εχει κινηση εδω...μπορεις να γραψεις στα υπαρχον...!Διαβασε ποιο θεμα σε ενδιαφερει και ρωτησε οτι θελεις!Πανω απο ολα διωξε το αγχος δεν βοηθαει!Εισαι πολυ μικρη για να φοβασαι!Σιγουρα το τεστ βοηθαει να ερθει το μωρακι φυσιολογικα....!Ευχομαι καλη επιτυχια μεσα απο την καρδια μου στην προσπαθεια σου.....!Με το καλο να γινεται γονεις!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου καλή μου και σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τις ευχές σου!!

Ξεκίνησα καινούργιο θέμα γιατι στα παλιά οι κοπέλες που έχουνε ξεκινήσει θέματα στο παρελθόν εχουνε ήδη μείνει έγκυος ή συζητάνε για άλλα όχι σχετικά θέματα μετά από καιρό (σαν παρεάκι).... Εγώ είμαι καινούργια στο σπορ και λίγο "άσχετη" ακόμα οπότε έχουν ήδη συζητήσει τα περισσότερα και δεν ξέρω κάτα πόσο "κολλάω"...

Σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές σου.... Πως το διώχνεις το αγχός; Δεν το έχω καταφέρει ακόμα αυτό, δυστυχώς σε κανένα τομέα της ζωής μου!!! Πως είναι όμως δυνατόν να προσπαθείς για παιδί και να μην το έχεις καν στο μυαλό σου; Τεστ ωορυξίας είπα να ξεκινήσω για να δω τι παίζει με την ωορυξία μου, πότε και αν, αλλά όσο το σκέφτομαι ίσως αυτή η διαδικασία να με αγχώσει ακόμα παραπάνω...

Εσύ είσαι στην διαδικασία της προσπάθειας ή έχεις ήδη παιδάκι;


gMLBp1.png

Purple Sun? Or shall I say Purple... rain? ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κατερίνα!!! Και εμείς προσπαθούμε για μωράκι αλλά πολύυυ περισσότερο από εσένα και με αρκετά προβλήματα. εγώ γράφω στο ποσό καιρό προσπαθήτε για πρώτο μωράκι και εκεί λύθηκαν πολλές απορίες μου. Κατά την γνώμη μου το άγχος είναι βασικός παράγοντας υπογονιμότητας αλλά είσαι και πολύ νωρίς στις προσπάθειες... Τα υεστ πιστεύω οτί μόνο θα σε αγχώσουν παραπάνω, σε εμένα έτσι λειτούργησε και είμαι ιδιαίτερα αγχώδης όπως καταλαβαίνω και εσύ! Ελπίζω να βοήθησα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Κατερίνα!!! Και εμείς προσπαθούμε για μωράκι αλλά πολύυυ περισσότερο από εσένα και με αρκετά προβλήματα. εγώ γράφω στο ποσό καιρό προσπαθήτε για πρώτο μωράκι και εκεί λύθηκαν πολλές απορίες μου. Κατά την γνώμη μου το άγχος είναι βασικός παράγοντας υπογονιμότητας αλλά είσαι και πολύ νωρίς στις προσπάθειες... Τα υεστ πιστεύω οτί μόνο θα σε αγχώσουν παραπάνω, σε εμένα έτσι λειτούργησε και είμαι ιδιαίτερα αγχώδης όπως καταλαβαίνω και εσύ! Ελπίζω να βοήθησα!!!!!!

Γειά σου Αγγελική!

Ευχαρίστώ πολύ για το θέμα που προτείνεις, θα το κοιτάξω γιατί όπως θα καταλαβαίνεις έχω πολλές απορίες... Δυστυχώς δεν ζω στην Ελλάδα κι οι φίλες μου εδώ δεν έχουνε οικογένειες, ούτε είναι στην φάση να κάνουνε παιδιά.

Το άγχος δεν βοηθάει σε τπτ αλλά πως το ελέγχεις; Τέλος πάντων, προσπαθώ να παραμείνω ήρεμη και να μην αγχωθώ ακόμα, απλά θέλω να είμαι proactive και να ενημερώνομαι για να ξέρω τι παίζει. Όσο για τα τεστάκια θα τα κάνω αυτό τον μήνα και θα δω πως νιώθω και αν δεν δουλέψουνε θα δω τι 8α κάνω. Είναι κι από τα ακριβά γιατί πριν 2 μήνες πήρα κάτι άλλα και δεν μπορούσα να τα διαβάσω!

Λυπάμαι που ακούω ότι προσπαθείς για πολύ καιρό κι έχεις αρκετά προβλήματα... Θετική σκέψη κι εύχομαι σύντομα να γίνει το όνειρο σου πραγματικότητα! :)


gMLBp1.png

Purple Sun? Or shall I say Purple... rain? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σου Κατερινάκι!

Αν και έχω ένα αγορακι που σε λίγες μέρες θα γίνει 2 χρονών, τώρα κάνω προσπάθειες περίπου 5 μήνες για το δευτερο.

Αυτόν τον μήνα πήρα και τεστ ωορρηξίας αλλά και πάλι αδιαθέτησα.

Νιώθω το άγχος σου παρόλο που δε προσπαθείς καιρό, αν και είναι εγωιστικό από πλευράς μου , γιατί υπάρχουν τόσα κορίτσια που προσπαθούν καιρό και με αντίξοες συνθήκες.

Ευχομαι να έρθει γρήγορα το σποράκι και για εσένα.

Εδώ είμαι να τα λέμε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι απο εμενα Κατερινακι!

Ειμαι η Ελενα, 37 μισο, και προσπαθουμε για πρωτο μωρακι πανω απο χρονο τωρα, οποτε οπως καταλαβαινεις υπαρχουν και χειροτερα! Κι εγω πολυ αγχωδης, και δυσκολα το αποβαλω, αν και οποτε το καταφερνω... Τα τεστ που ρωτας... Ειχα κανει ενα στη γυναικολογο μου καποια στιγμη στους 6 μηνες προσπαθειας, αλλα μαλλον πιο πολυ με αγχωσε οποτε και δεν το συνεχισα μετα με τεστακια σπιτι. Απο την αλλη σιγουρα βαδιζεις σε πιο σιγουρα νερα οταν ξερεις την οωρηξια, αλλα τι καλο σου κανει οταν τοτε το αγχος σου χτυπαει κοκκινο, και πιο πολυ ζημια κανεις παρα καλο... Οποτε ειμαι της αποψης τί παει στην καθε μια απο εμας... Οπως και να εχει καλη επιτυχια σου ευχομαι και συντομα ευχαριστα νεα!


a1k1p2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και απο μένα !

Καταρχήν θέλω να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ επειδή έχω πάρει πολλές πληροφορίες απο το Parents και ήταν και είναι ολες πολύ χρήσιμες.. Μου έχετε λύσει πολλές απορίες, μου έχετε κρατήσει παρέα ειδικά οταν σκέφτομαι και αγχώνομαι. Ειδικά αυτό με το άγχος, την εμμονη, τη λαχτάρα, ναι λαχτάρα, το πως θα χαλαρώσω.. Είμαι στα 37 και προσπαθούμε για μωράκι και εμείς. Είναι μόλις ο δεύτερος μήνας, πρόβλημα δόξα το θεο δεν υπάρχει προχωράμε και ελπίζουμε..

Σας εύχομαι σε όλες τα καλύτερα σε όσες έχετε και σε όσες δεν έχετε ακόμα δική σας οικογένεια και μια ζωη γεμάτη με υγεία !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια!! και εγω πολυ αγχος εχω!!!! και θελω να πω και εγω ενα ευχαριστω γιατι το αγχος το αποβαλλω λιγακι μονο που σας διαβαζω τοσο καιρο... θελω πολυ ενα μωρακι εδω και καιρο προσπαθουμε αλλα τιποτα... ελπιζω αυτη η φορα να ειναι η τυχερη....


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...