Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Antonia_ είπε:

      Αύριο έχω ραντεβού για υπέρηχο ! Κ δεν ξέρω φοβάμαι μη Μ πει πάλι δεν είναι καλό κλπ. Έχω κ ένα κρύωμα τύπου λίγο μπούκωμα κ λαιμό. Δεν έχω πυρετό ή κάτι άλλο.

      Εσύ;;

      Όλα καλά θα είναι θα δεις 🙏🏼 μέχρι την έτ θα έχει περασει και αν όχι από όσο ξέρω δεν ενοχλεί πουθενά αν δεν έχεις πυρετό !!!

      εγω έκανα υπέρηχο το Σάββατο το ενδομήτριο είναι τέλειο απλώς ήμουν οριακά στην οιστραδιολη και έκανα σήμερα επαναληπτικές αίματος να δούμε αν είναι όλα καλά θα προχωρήσουμε !!

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts

Ο αιματοκρίτης μου πήρε τον κατήφορο κ ανησυχώ......33 έφτασε.....πόσο θα κατέβει ακόμη.....:rolleyes:

κ κάτι άλλες τιμούλες είναι τσιμπημένες....... νομίζω τα ερυθρά κ μία τιμή συκωτιού..... δεν τα πήρα ακόμη στα χέρια μου, πετάχτηκε ο άντρας μου κ πήρε τα αποτελέσματα κ δεν γύρισε ακόμη σπίτι.....είναι στην δουλειά.... τηλεφωνικά μου είπε κάποια..... ουφ..... τι άγχος πια για όλα.....

εσείς κάνατε κορίτσια πρόσφατα εξετάσεις ?? ο αιματοκρίτης σας πως είναι ???

Να μην ανησυχεις καθολου! Εγω χωρις να ειμαι εγκυος εχω αιματοκριτη 32, και με αυτες τις τιμες ξεκινησα κ την πρωτη μου εγκυμοσυνη και τωρα. Ο πρωτος γιατρος μου ειχε πει οτι πρεπει να μην πεσω κατω απο τα 28 κ χρειαστω μεταγγιση -εννοειται οτι σε αυτη την περιπτωση κανεις οπωσδηποτε καισαρικη- και ο τωρινος μου ειπε παλι τα ιδια κ να εχω το νου μου. Φολικο χρειαζομαστε για να ανεβει η φεριτινη μας.Σιδηρος κ να υπαρχει στον οργανισμο, αν δεν εχουμε φεριτινη -αποθηκες σιδηρου δλδ- δεν ανεβαινει ο αιματοκριτης που να χτυπιομαστε!

Παρ'ολα αυτα μην ανησυχεις, ειναι ολα σε φυσιολογικα πλαισια κ μολις ξεκινησεις κ σιδηρο που θα σου δωσει λογικα, σε συνδιασμο με το φολικο, θα εισαι σε ενα σταθερο επιπεδο. Εγω γεννησα με 30 αλλα ολο το 9μηνο πηγα απο 32 στα 28 και ξανα λιγο πανω κ ξανα σκαμπανεβασματα....

Το α τεστ μου βγηκε, ολα καλα λεει, βεβαια εγω ξεχασα να τον ρωτησω τελικα αν βλεπουμε φυλλο, αν δεν ειδε κατι σε αυτον τον υπερηχο, 12-14 Οκτωβρη εχω την β' επιπεδου, οι μερες ειναι λιγες πια!

Τωρα μαλιστα που το νιωθω που κουνιεται δεν με νοιαζει τιποτα. Η διατροφη μου εξακολουθει να μην ειναι καλη, πολλη ανακατωσουρα ρε κοριτσια, αλλα οσο βγαινουν οι εξετασεις καλες, δε μιλαω. Το πολυ πολυ να παρω καμια σπιρουλινα γιατι απο ληψη βιταμινων απο κανονικες τροφες ετσι οπως παω....σωθηκαμε!!!


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ναι κοριτσι μου σε καταλαβαινω!!!!!!κ γω ανυπομωνω για την αυχενικη!!!!αν κ μαλλον θα παω μονη μου, γιατι ο αντρας μου μαλλον θα δουλευει....κ η αδερφη μου το ιδιο....πολυ με στεναχωρησε αυτο....:(:(:(:(:(:(

Μην στεναχωριεσε κοπελα μου, ζητα ενα CD απο τον γιατρο και δειξε τουσ το μετα.......

εγω γεννησα το δευτερο με 28 αιματοκριτη παντως ελπιζω να παω καλυτερα δεν εχω κανει ακομα τωρα θα κανω εξετασεις

Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!ολα θα πανε καλα!!!

Εμενα παντως Σπυριδουλα μου.. ειναι επιλογη μου να πηγαινω τωρα στον γυναικολογο μονη μου.. ειπα οτι μεχρι και το ραντεβου πριν την αυχενικη θα πηγαινω χωρις τον αντρα μου..

περυσι.. οταν ακουσαμε μαζι καρδουλα, φρικαρε και τρελαθεικε και επεσε η διαθεση του γιατι ελεγε οτι ηταν κορη...

μετα στο ραντεβου πριν την αυχενικη...πεθανε το μωρο μας την ωρα του υπερυχου...!!!!

οποτε ειπα και εγω, οτι ο,τι εκανα την πρωτη φορα δεν θα το κανω τωρα.. !!! στην αυχενικη ομως θα παμε μαζι.. !!! Ορωτα ο θεος αν ειναι ολα καλα..!!

που θα ειναι δηλαδη.. Αχχχ αυριο στις 12.30 θα ξερω τι γινετε.. αγωνιωωωω...!!!! ειλικρινα αγωνιω...!!!! να κλεισω αυτο το πρωτο τριμηνο.. να μεγαλωσει και η κοιλιτσα μου.. και ολα θα πανε τελεια.. !!!

Ο καιροσ περναει γριγορα οποτε μην αγχονεσαι, ολα θα πανε καλα..... και αυριο θα δεισ το μωρακι σου!!!! γραψε μασ μετα πωσ πιγε!!! Καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσι μου!!! ( του καθενουσ η μοιρα ειναι γραφτη απο πριν, οποτε δεν φταει κανεισ σε οτι συνεβει πριν σε σενα... και γω με το εξωμηρτιο εψαχνα ποιοσ εφτεγε την μια η μανα μου που μου ειπε οτι ειναι νορισ, την αλλη ο εργοδωτησ μου..... τελοσ παντων....μην τα βαζεισ αυτα στο μυαλο.... εμεισ λεμε οτι γηνεται, γηνεται για το καλο μασ!!!!!!))))):):):) φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Περιμένω το δεύτερο μπεμπέ μου τέλη Μαρτίου και είπα να μπω στην παρέα σας μιας και σας διαβάζω καιρό...

Μήπως έκανε καμμιά σας την αυχενική στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρα να μου πει και πόσο πλήρωσε (με ταμείο ΕΟΠΠΥ- δημόσιο);

Στις 25 έχω την εξέταση και αναρωτιέμαι αν σας είπαν και το φύλο τότε....

καλή συνέχεια σε όλες μας!!!


UWvV.png

DlOQ.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Περιμένω το δεύτερο μπεμπέ μου τέλη Μαρτίου και είπα να μπω στην παρέα σας μιας και σας διαβάζω καιρό...

Μήπως έκανε καμμιά σας την αυχενική στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρα να μου πει και πόσο πλήρωσε (με ταμείο ΕΟΠΠΥ- δημόσιο);

Στις 25 έχω την εξέταση και αναρωτιέμαι αν σας είπαν και το φύλο τότε....

καλή συνέχεια σε όλες μας!!!

Kαλως μας ηρθες! Στην αυχενικη να ξερεις οτι δεν "φαινεται" κατι, πιο πολυ εκτιμησεις κανουν απο τους χτυπους της καρδιας κ κατι αλλο που δε θυμαμαι...

Τωρα οσον αφορα τον υπερηχο, δεν ξερω να σου πω γιατι εμενα ο γιατρος μου στη Συρο που ειμαι μου τον εκανε δωρεαν, βασανιστηκα πολυ ομως κ βρηκα οτι οι αιματολογικες (papp-a) συνταγογραφουνται και πληρωσα εξω στη μικροβιολογο 10 ευρω. Οποτε δεν νομιζω να σου παρουν παραπανω.... ;)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα κορίτσια!

Περιμένω το δεύτερο μπεμπέ μου τέλη Μαρτίου και είπα να μπω στην παρέα σας μιας και σας διαβάζω καιρό...

Μήπως έκανε καμμιά σας την αυχενική στο Νοσοκομείο Αλεξάνδρα να μου πει και πόσο πλήρωσε (με ταμείο ΕΟΠΠΥ- δημόσιο);

Στις 25 έχω την εξέταση και αναρωτιέμαι αν σας είπαν και το φύλο τότε....

καλή συνέχεια σε όλες μας!!!

Καλημερα, καλοσ ηρθεσ στην παρεα!!!!Εγω εκανα την αυχενικη 12+5 και ητανε πολυ μεγαλο το μωρο 7 ποντοι απο κεφαλακι μεχρι το ποπο τοτε ο γιατροσ μου ειπε οτι κατι βλεπει να κρεμεται ενδιαμεσα στα ποδαρακια...χιχιχι και μετα απο 5 μερεσ ειχα ραντεβου με τον δικο μου γιατρο και μου το επιβεβαιοσε οτι ειναι αντρακι.... οποτε αν εισαι τυχερι και καθεται καλα το μωρο μπορει να σου πει... παιζει ρολο και το μηχανιμα και το μεγεθοσ του μωρου.....Εγω τοτε δεν ηξερα οτι γραφεται και πληρωσα ολα μαζι και αιμα και υπεριχο 150 ?... μου εδωσε και CD.... Καλη επιτυχια σου ευχομαι!!!!:D:D:D

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

Καλημερα και σε σενα κοριτσακι μου!!! εγω καλα ειμαι.... φουσκωνω σιγα σιγα....:mrgreen::mrgreen::mrgreen: και μαρεσει!!!!!χαχαχαχ εσυ πωσ εισαι???

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα θα σου πω.....

Βαριεμαι οικτρα και θελω να παω ταξιδι.......

Φλουδες ελπιδες ε? (οχι δεν εχω κανει τυπογραφικο λαθος) :?

σε βρισκω πεσμενη? αντε αντε ν ανεβαινουμε


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

σε βρισκω πεσμενη? αντε αντε ν ανεβαινουμε

Ειμαι λιγουλακι.....μην πω ψεμματα, νιωθω κουρασμενη απο την εγκυμοσυνη ηδη, ισως επειδη και η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν χαλια...ξερω οτι ειναι "αχαριστια" να το λεω αυτο οταν αλλες μανουλες βασανιζονται κ μονο να συλλαβουν αλλα πραγματικα νιωθω καπως...

Αυτες τις μερες περιμενω την καινουργια μας ντουλαπα κ τελος του μηνα που θα παρουμε ενα ψευτοεπιδομα παιδιου που δινουν (ελπιζω οι ηδη μανουλες να ειστε ενημερες επι του θεματος) να παρουμε κ την κουνια του μωρου να φτιαξω τουλαχιστον λιγο το σπιτι να παρω τα πανω μου (απο την μετακομιση το Πασχα ακομα δεν εχουν μπει ολα στη θεση τους λογω ελλειψης χωρου κ ισως αυτο με χαλαει επιπλεον....)


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και γω το βραδυ που ξαπλωνω γυρνανε διαφορα στο κεφαλι μου, πως θα τα βγαλουμε περα πως θα κανουμε τα ψωνια ποτε θα βαψουμε το σπιτι πως θα πηγαινω στη δουλεια οταν φουσκωσω κτλ κτλ


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι λιγουλακι.....μην πω ψεμματα, νιωθω κουρασμενη απο την εγκυμοσυνη ηδη, ισως επειδη και η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν χαλια...ξερω οτι ειναι "αχαριστια" να το λεω αυτο οταν αλλες μανουλες βασανιζονται κ μονο να συλλαβουν αλλα πραγματικα νιωθω καπως...

Αυτες τις μερες περιμενω την καινουργια μας ντουλαπα κ τελος του μηνα που θα παρουμε ενα ψευτοεπιδομα παιδιου που δινουν (ελπιζω οι ηδη μανουλες να ειστε ενημερες επι του θεματος) να παρουμε κ την κουνια του μωρου να φτιαξω τουλαχιστον λιγο το σπιτι να παρω τα πανω μου (απο την μετακομιση το Πασχα ακομα δεν εχουν μπει ολα στη θεση τους λογω ελλειψης χωρου κ ισως αυτο με χαλαει επιπλεον....)

Ατιμες ορμόνες!

Φυσιολογικά είναι όλα αυτά, εγώ μια μέρα ξυπνάω και νιώθω τέλεια και την άλλη χάλια!

Εχθές μάλωσα με τον άνδρα μου, νιώθω ότι δεν ασχολείται καθόλου με την εγκυμοσύνη και το μωρό......εντάξει, δουλεύει όλη μέρα από τις 8 το πρωί μέχρι 12 το βράδυ, αλλά και όταν έρχεταιν ανοίγει την τηλεόραση και μετά από λίγο κοιμάται..ούτε να μιλήσουμε, ούτε τίποτα.....δεν με αγγίζει (εντάξει το σεξ είναι απαγορευμένο από το γιατρό), αλλά θέλω και εγώ λίγη τρυφερότητα.....νιώθω μια απέραντη μοναξιά.....

Ίσως είμαι υπερβολική, λόγω ορμονών.....


qYfap3.png

OWu0p2.png

eEr3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελατε βρε κοριτσια, μην τουσ βασανιζετε!!!!χαχαχ η μια οτι δεν ασχολιται η αλλη οτι παραασχολιται....χαχαχαχα μην δεινετε σιμασια!!!!χαχχα απολαυστε το... παντα μπορεισ να βρεισ κατι θετηκο σε ολεσ τησ καταστασεισ...... χαλαρααα..... και ολα θα φτιαξουνε..... εγω πριν ενα μιση μινα κοντευα να χωρισω με τον αντρα μου απο τα νευρα που ειχα...... ορμονεσ φταινε..... εμεισ δεν το παιρνουμε χαμπαρι....;);););) ολα θα φτιαξουν υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...