Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Mummy_cool και sofia12 μπράβο για τις αγορές σας!

Το πιο διασκεδαστικό κομμάτι της προετοιμασίας είναι αυτό!

Ζηλεύω γιατί δεν έχω να πάρω κάτι.....!

Aristea εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου, μια χαρά βγήκε, εξάλλου δεν τρώω και ζάχαρη - γλυκά (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια).

Επίσης τον τράχηλο τον μετράει αλλά δν έχω συγκρατήσει τιμές, αφού μου λέει όλα οκ, δεν προβληματίζομαι!

Μαριακού εγώ δεν τρώω καθόλου απέξω, σπάνια καλαμάκι κοτόπουλο με πίτα αλάδωτη!

Αισθάνομαι ότι δεν με χορταίνει το junk food ενώ αν φάω ένα πιάτο σπανακόρυζο με ψωμάκι με "πιάνει" μια χαρά!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

mummy ολα ετοιμα τα εχεις;;

Μωρε μπραβο!!!

Εγω τιποτα δεν εχω παρει.

Θα περιμενω να βγουν τα καλοκαιρινα για να ψωνισω ρουχαλακια:D

mama μπραβο που ανεβηκε ο πλακουντας, θεμα χρονου ηταν τελικα!!

Οσο για το αγχος δε φευγει ποτε, και μετα τη γεννα ειναι αααααλλο αγχος, αλλα τουλαχιστον θα την εχεις αγκαλιτσα;);)

Δε ξερω για το τραχηλο, δεν ανησυχω κιολλας γιατι ακομα ειναι φυσιολογικος..

Αλλα μου φανηκε πως μικρυνε αρκετα σε ενα μηνα, βεβαια δε ξερω τι συμβαινει γενικως μιας και στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ποτε δε τον μετρησαμε:rolleyes:

aristea ψωνισα στις εκπτωσεις τωρα τα φορμακια και τα κοντομανικα φανελακια που δεν εχουν εποχη.. και μου βγηκαν πολυ καλα! τα πρωτα της φορμακια τα πηρα απο το mothercare μου αρεσε πολυ η ποιοτητα και επισης εμπιστευτικα φιλες μαμαδες..μου συστησαν αυτα λογω ποιοτητας και λογω μεφεγους! ανταποκρινονται σε αυτο που λενε και ειναι ευρυχωρα!! επισης ψωνισα απο το Λητω φορμακια με 50% παρακαλω..!! επειδη παω με καισαρικη και υπολογιζω να γεννησω 15 απριλιου πηρα και 3 βελυτε πιο ζεστα φορμακια για καθε περιπτωση!!! αλλα ξεκινα τα ψωνια σου για τα βασικα τωρα που εχει εκπτωσεις!!! επισης ψωνισα ρουχα απο το ebay. αν σε ενδιαφερει να σου υποδειξω καποια πραγματα ευχαριστως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τρώτε καθόλου απ'έξω, Goody's και τέτοια?

ετρωγα αρκετα απεξω!!! γυρο γκουντις και τρα σχετικα!!! επαθα γαστρεντεριτιδα εβαλα μυαλο και εκοψα το φαι απεξω! παραλληλα αρχισα και μια διατροφη εχασα δυο κιλα και τωρα περνω νορμαλ κιλα και δεν παχυνα πολυ!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια με τα κιλα πως τα πατε?????? :?:

Aστα mummy.Exω παρει 15 κιλα και τωρα προσπαθω με διατροφη να κρατηθω

σε αυτα τα κιλα μεχρι να γεννησω.:-( πολλα κιλα ετσι οπως πηγαινα θα εφτανα

τα 30 !:shock: 20 κιλαω ειχα παρει στην πρωτη εγκυμοσυνη.

Mαριακου εγω τρωω απεξω και σουβλακι με αλαδωτη πιτα και καλαμακια και goodys εχω φαει τυπου premier η chikys ομως οχι humberger ,δεν εμπιστευομαι του ς ετοιμους

που δεν ξερω τι βαζουν μεσα.Γενικα να ειναι καλομαγειρεμενα οτι τρωτε απεξω και μονο απο εκει που εμπιστευεστε.

Αριστεα και εμενα 3,5 πρεπει να ηταν ο τραχηλος στην β επιπεδου.Δεν εχω συγκριση με προηγουμενη μετρηση.Αν υπηρχε κινδυνος θα σου ελεγε να μην κουραζεσαι και να κατσεις στο κρεββατι.:rolleyes:


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aστα mummy.Exω παρει 15 κιλα και τωρα προσπαθω με διατροφη να κρατηθω

σε αυτα τα κιλα μεχρι να γεννησω.:-( πολλα κιλα ετσι οπως πηγαινα θα εφτανα

τα 30 !:shock: 20 κιλαω ειχα παρει στην πρωτη εγκυμοσυνη.

Mαριακου εγω τρωω απεξω και σουβλακι με αλαδωτη πιτα και καλαμακια και goodys εχω φαει τυπου premier η chikys ομως οχι humberger ,δεν εμπιστευομαι του ς ετοιμους

που δεν ξερω τι βαζουν μεσα.Γενικα να ειναι καλομαγειρεμενα οτι τρωτε απεξω και μονο απο εκει που εμπιστευεστε.

Αριστεα και εμενα 3,5 πρεπει να ηταν ο τραχηλος στην β επιπεδου.Δεν εχω συγκριση με προηγουμενη μετρηση.Αν υπηρχε κινδυνος θα σου ελεγε να μην κουραζεσαι και να κατσεις στο κρεββατι.:rolleyes:

egw pira 9 kila..!!! kai emena o traxilos toso itan sto b epipedou!!! einai to normal..!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!

Κι εγω τρωω απ'εξω αλλα προσεχω το κρεας και δεν τρωω σαλατες καθολου απ'εξω!

Οσο για τα κιλα ειμαι στα +5 μεχρι τωρα...

Ο γιατρος ειπε οτι δεν θα ξεπερασω τα 12-14...

Ελπιζω να ισχυει κατι τετοιο!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει ήδη 8 κιλά άστα.Βασικά τρώω συνέχεια γλυκά ήταν και είναι η αδυναμία μου.Ευτυχώς είχα αδυνατίσει αρκετά πριν μείνω έγκυος και δεν μου φαίνεται ακόμα.

Έχει καμία σας θρομβοφιλία ή κάτι που να κάνει ενέσεις ηπαρίνης?


pregnant-1377147600z4z1389852000z0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ πήρα 12 κιλά μέχρι τώρα..ήμουν αδύνατη..53 κιλά κ τώρα πήγα 65...δεν πειράζει..αφού πεινάω..τι να κάνω??? όσο για το φαγητό απ'έξω τρώω που κ που αλλά αποφεύγω τις σαλάτες... Σήμερα έκλεισα ραντεβού για τον υπέρηχο doppler..στις 11 Μαρτίου θα τον κάνω..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω πάρει ήδη 8 κιλά άστα.Βασικά τρώω συνέχεια γλυκά ήταν και είναι η αδυναμία μου.Ευτυχώς είχα αδυνατίσει αρκετά πριν μείνω έγκυος και δεν μου φαίνεται ακόμα.

Έχει καμία σας θρομβοφιλία ή κάτι που να κάνει ενέσεις ηπαρίνης?

Εγω κανω ενεσακια λογω της παλλινδρομης που ειχα προληπτικα!

Κανω innohep 0.45...

Η κοιλια μου ειναι μπλε-πρασινη σχεδον ολη!!!

χαχαχαχα!!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Mama εγω τρωω σαλατες απεξω κ παιρνω κ ετοιμες κομμενες απο super market

γιατι βαριεμαι να κοβω μαρουλια ,μονο λαχανο κοβω.Μεχρι στιγμης

τοξοπλασμωση δεν εχω παθει.Τα κιλα σου πολυ καλα.Μπραβο.:D

Μαριακου δεν κανω ενεσακια ηπαρινης.Αρα θα γεννησεις με καισαρικη λογω θρομβοφιλιας:?:

Σοφια και εσενα τα κιλα σου ειναι καλα γιατι ησουν αδυνατη 53 κιλα.

Εγω ξεκινησα 65 κιλα και τωρα ειμαι 80 με 1.55c m υψος.για να καταλαβεις.

Καλα αποτελεσματα στο Doppler, νωρις το κλεισατε.

Και ναιιιιιιιιι!!!!!! Εχω τα πρωτεια στα κιλα!!!! :shock:


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Maraki το κλείσαμε από τώρα τον υπέρηχο επειδή ο γιατρός που πάμε έχει πολύ κόσμο κ επειδή ήθελα να βρω ραντεβού στην ημερομήνία που μου είπε η γιατρός μου είπαμε να το κλείσουμε!! Εγώ είμαι 1,65 με βάρος 65 κιλά..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις τώρα διάβασα τα νέα σας! Σήμερα έπεσε πολύυυυυυ δουλειά...και παράλληλα μάζευα και κάτι πραγματάκια γιατί θα πάμε λόγω του άντρα μου ένα μικρούλι ταξιδάκι. Στην β' επιπέδου μου μέτρησαν κι εμένα τον τραχήλο προληπτικά απ'ότι είπε ο γιατρός για να υπολογίσουν την πιθανότητα πρόωρου τοκετού.

Χθες πήγα στον ενδοκρινολόγο με όοολες τις εξετάσεις και μου έδωσε και το μηχανηματάκι για μέτρηση σακχάρου ώστε να το έχω για το γ' τρίμηνο σε περίπτωση που χρειαστεί. Είχα ήδη κάνει την καμπύλη και είχε βγει καλύτερη απ'ότι πριν την εγκυμοσύνη.

Από κιλά, επιτέλους πήρα 2!!!! Το μωρό βέβαια μαζί με όλα τα υγρά είναι περισσότερο, αλλά όλα καλά! Και οι δύο γιατροί είπαν ότι λογικά δεν θα περάσουμε με αυτό τον ρυθμό τα 10, αλλά θα δούμε. Δεν είναι ότι προσέχω ιδιαίτερα, ότι έτρωγα πριν τρώω και τώρα, αλλά με τόσους εμετούς που έχω ακόμα και πάλι καλά λέμε.

Sofia τα έκλεισες; Άντε με το καλό να έρθουν και στο σπίτι! Εμείς θα πάμε από Δευτέρα μαλλον.

Από φορμάκια κλπ δεν έχουμε πάρει ακόμη κάτι το ιδιαίτερο πέρα από αυτό το δωράκι των Χριστουγέννων. Υποθέτω ότι από τον επόμενο μήνα θα πάρουμε σιγά σιγά.


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Αααα.....ξέχασα...συμπλήρωσα και τη δήλωση συμμετοχής για το σεμινάριο μητρικού θηλασμού στις 16 Φεβρουαρίου από τον Μητρικό Θηλασμό. Ελπίζω να μπορέσω να πάω!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...