Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Τι κανετε;; Babyofmine να μας πεις καλά νεα αυριο απο το μωρο σου!! Κ εγω αυριο το απόγευμα εχω γιατρο.. Να δω τι θα μου πει η γιατρος επειδη κάθε μέρα ποναω κ περισσότερο!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!

Με το καλό Αριστέα, Σοφία και babyofmine στα ραντεβού σας! Περιμένουμε τα νέα σας και να μας πείτε πόσο μεγάλωσαν τα μωράκια σας!!!

Εγώ έχω ακόμα 2 μέρες αναμονή αφού το δικό μου ραντεβού είναι την Τετάρτη.

Χθες το βράδυ με έπιασαν κάτι πονάκια σαν αυτά τις περιόδου και με χτύπαγαν στη μέση. Για να πω την αλήθεια ψιλοφοβήθηκα, από την άλλη σκεφτόμουν ότι είναι φυσιολογικό αφού δεν μας έμειναν πολλές μέρες ακόμη, αλλά δεν κατάφερα να ησυχάσω. Όσο όμως κάθομαι στο σπίτι και είμαι ξεκούραστη αισθάνομαι μια χαρά!

Εν τω μεταξύ ενώ έχω μαζέψει όλα μου τα πράγματα για τη βαλιτσούλα μου δε λέω για κανένα λόγο να τα βάλω μέσα! :rolleyes:


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Smurfita γτ καλε;; βαλε τα πραγματα στο βαλιτσακι !!

Εισαι στο μηνα σου:D:D:D

Εγω αρχισα να το γεμιζω, αλλα τελικα ειδα ποσα πραγματα δε μου χρειαστηκαν απο την προηγουμενη φορα, μισοαδειο θα το παρω χαχαχα

Μα ειχα παρει και εγω της Παναγιας τα ματια, λες και θα καθομουν 10 μερες στο μαιευτηριο..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Smurfita γτ καλε;; βαλε τα πραγματα στο βαλιτσακι !!

Εισαι στο μηνα σου:D:D:D

Εγω αρχισα να το γεμιζω, αλλα τελικα ειδα ποσα πραγματα δε μου χρειαστηκαν απο την προηγουμενη φορα, μισοαδειο θα το παρω χαχαχα

Μα ειχα παρει και εγω της Παναγιας τα ματια, λες και θα καθομουν 10 μερες στο μαιευτηριο..

Δεν ξέρω βρε Αριστέα μου. Μάλλον σκέφτομαι ότι έτσι καθυστερώ το χρόνο και θα αργήσει να έρθει η μικρούλα μου...ανυπομονώ να την κρατήσω αγκαλίτσα, αλλά αισθάνομαι ότι είναι νωρίς ακόμη.... το ξέρω...είναι ανόητο...αλλά....

Η πλάκα είναι ότι τα έχω μαζέψει όλα τα πράγματα σε μια καρέκλα, αλλά δεν τα βάζω μέσα! Την Τετάρτη το αργότερο φαντάζομαι ότι θα το πάρω απόφασιση για τα καλά!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου τι κανετε;; εγω γυρισα απο τη γιατρο!!! Ο μπέμπης μας μεγαλωνει καλα εχει φτάσει τα 3300 κ απο μερα σε μερα τον περιμένουμε!!! Αριστεα και Babyofmine περιμενουμε κ τα δικα σας νεα!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Σοφια!! Αντε να δουμε ποτε θα μας κανει την τιμη;)

Και ο δικος μας μπεμπιτος μια χαρα ειναι, εφτασε 3100 συμφωνα με τον υπερηχο.

Εχει κατεβει μου ειπε απο μια ψηλαφηση που εκανε στη κοιλια και απ οσα ειδε στον υπερηχο, η εμπεδωση ειναι νωρις για να γινει, ειναι κατι που γινεται κατα τον τοκετο!

Προβλεψεις δεν εχουμε, οποτε θελει θα σκασει μυτη:D:D

Τωρα θα ξαναπαμε σε μια εβδομαδα..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έγραφα απο κινητο και μου έσβησαν ολα!

Να ξαναγραψω συνοπτικά τα εξής:

Smurfita μια χαρα φυσιολογικά τα πονακια σου, ειναι οι προπαρασκευαστικές συσπασεις που οδηγούν σταδιακά στον τοκετο!

Sofia τέλειος ο μπεμπης, τον περιμένουμε στην παρέα!

Aristea εσυ ως δευτεροτοκη δεν εχεις ακομη καθολου συσπασεις;

Πως ειναι ο τράχηλος σου;

Εγω απο την προηγούμενη Πέμπτη εχω έντονους πόνους, η Μαια μου ειπε οτι μπορει να παρει και μια εβδομαδα, ο τράχηλος εξαλειφεται σταδιακά και σύντομα θα ερθει η μπεμπουλα!!

Ενώ φοβόμουν μεχρι τωρα ξαφνικά αισθανομαι μια αισιοδοξία και νομίζω οτι δεν φοβάμαι καθολου τον πόνο.

Μου αρεσει που εξελίσσεται φυσιολογικά και περιμένουμε!

Μου ειπε ο γιατρός μου να τον ενημερώσω αν δω αίμα ή την βλεννη ή σπάσιμο νερών ή συσπασεις ανα 3 λεπτό...στην τελευταία περίπτωση αναρωτιέμαι αν θα προλάβω να παω στο μαιευτήριο αλλα του εχω εμπιστοσύνη!!!

Καλο και ήρεμο βραδυ σε όλες!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε?

babyofmine Μπράβο για το ρεκόρ σου!!!!:P:p Μπορείς κιάλο κρατήσου!!!!!!

Ειχα και εγω σήμερα ραντεβού για nst στο ιασω, περιμεναμε 1μιση ώρα για να μπω ,χαμός γινόταν δευτέρα πρωι. Ολα καλα. Τα άλλα κοριτσάκια που είχαν ραντεβου σήμερα?

smurfita αφού έχεις πονάκια βαλτα τα ρουχαλάκια μεσα να είσαι έτοιμη.Εγω την έχω απο τον προηγούμενο μήνα απλα συμπληρώνω πράγματα. Μ αρέσει να είναι όλα έτοιμα κ να περιμένω.;)

Αριστέα και εγω εχω βάλει αρκετά πυτζαμάκια και νυχτικάκια

γιατι θυμάμαι οτι τα λερωνα με αίμα όσο και αν άλλαζα γρήγορα.έχει τιγκάρει η τσάντα πιστολάκι, βούρτσα, φυσουνα, σερβιέτες,επιθέματα και πολλα άλλα...:rolleyes:ωραίος ο μπεμπίτος!ούτε εμένα εχει εμπεδωθεί ακόμα και έχω αγχος γι αυτό μήπως δεν συμβεί ουτε την τελευταια στιγμη ή αργήσει να συμβει κ ταλαιπωρηθω...:?

Σοφία ωραίος ο μπέμπης άντε με το καλό,κοντεύεις ,έχεις αγχος?

Olive με το καλό και σε σενα!


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

olive εχω συσπασεις κυριως το βραδυ με πιανουν.. αλλα ενταξει οχι πολλα πραγματα, ειναι πιο δυνατες αλλα οχι παντα με πονο.

Κοντευεις δλδ;

Αντε φτανει η ωρα για ολες σιγα σιγα:mrgreen::mrgreen:

Μαρακι αν την ωρα του τοκετου αλλαζεις στασεις κ γενικα δεν εισαι ξαπλα θα βοηθησεις να εμπεδωθει γρηγορα το κεφαλακι.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια!!!!

Αριστέα και Σοφία μπράβο για τα ωραία νέα,και καλό κουράγιο για τη συνέχεια!!!

Εγώ μια από τα ίδια,δεν έχει αλλάξει τίποτα από την προηγούμενη Πέμπτη που με είδε,διαστολή στα ίδια,τράχηλος στα ίδια,μπέμπης σφηνωμένος στη λεκάνη, οπότε και δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια το βάρος καθώς το κεφάλι του κρύβεται από το ηβικό οστό,αλλά 2730 στο περίπου μου είπε.

Πάω για τρελλό ρεκόρ μου φαίνεται,γιατί δεν νιώθω καθόλου ότι θα γεννήσω,γι'αυτή την εβδομάδα τουλάχιστον.Οι συσπάσεις μειώθηκαν από την ώρα που κάθομαι ξαπλα,αλλά όταν έρχονται (αραιές και κυρίως βράδυ)είναι επίπονες.

Τζάμπα και οι αποτριχώσεις και τα κομμωτήρια!!!Δεν ξαναπάω πουθενά!!(καλά για αποτρίχωση δεν το συζητάω,ήταν εφιαλτική η τελευταία φορά)

Το κακό είναι ότι έχω φρικάρει με την κλεισούρα!!!!Ούτε να βγω έξω βόλτες (να χαζεψω καμμιά βιτρίνα βρε αδερφέ!) μπορώ γιατί πονάω αν περπατάω,για καφέ πού να πάω και ποιος να έρθει που όλοι δουλεύουν,αχ τι κακό με βρήκε!!!

Και όσο κάθομαι συνέχεια σκέφτομαι και με πιάνουν νέα άγχη κάθε φορά..

Και από νεύρα άλλο τίποτα!! Ήρθαν οι γονείς μου χθες να μου κρατήσουν τη μικρή για να πάμε γιατρό,και ούτε ξέρω πόσες φορές τους την είπα! Μύγα στο σπαθί μου δεν σηκώνω!!:twisted:

Καλά,να με δω να φτάνω και στις 42 εβδομάδες,χαχαχαχα!!!

Smurfita κλείσε βαλίτσα!!!

ΥΓ: Οτι είμαι διχασμένη προσωπικότητα το είπα; Και θέλω να γεννήσω για να ησυχάσω(λέμε τώρα) και δεν θέλω γιατί είναι νωρίς!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

babyofmine Ποσο γελασα με το μηνυμα σου...

Χαχαχα ακου διχασμενη προσωπικοτητα:D:D

Βρε θα ερθει εκει που δε το περιμενεις ο μπεμπης!! Αφου εχει μπει στη λεκανη δεν αργει να κατεβει κιαλλο κ να σου ανοιξει τον τραχηλο;)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Μαράκι μου έχω άγχος αλλά κ αγωνία για να κρατήσω τον μπέμπη μου αγκαλίτσα!!! :-) Αριστέα μου μεγάλωσε ο μπεμπούλης σου!!!!! Babyofmine πολύ ωραίο το μήνυμα σου!!! Εγώ θέλω μέχρι την άλλη Τετάρτη να έρθει ο μπέμπης μας για να μην πάω για πρόκληση!!! Περπατάω όσο μπορώ κάθε μέρα για να πάρει σωστή θέση κ να ξεκινήσει ο τοκετός!! Πιστεύω κ εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έρθει μόνος του!!!!!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε?επιτελους μπηκα κ εγω στον μηνα μου,με το καλο.εμεις τωρα αρχισαμε να πλενουμε τα ρουχαλακια της μπεμπας μας,μ'αυτες τις βροχες δεν μπορουσαμε.ξεστρωσαμε κιολας,κατεβασαμε καλοκαιρινα να ειμαστε ετοιμοι.σε λιγες μερες πρωτα ο Θεος εχουμε ραντεβου στον γυναικολογο να δουμε ποσο μεγαλωσε η μπεμπα μας κ τι γινεται εκει κατω.εχω συνεχεια πονακια πολυ χαμηλα κ εντονη ομως συχνοουρια.

Αριστεα μια χαρα το μωρακι σου.

Babyofmine εσπασες το ρεκορ σου?ειδες το μωρακι σου του αρεσει στην κοιλιτσα της μαμας,δεν βιαζεται.

Σοφια με το καλο,λογικα πρεπει να εισαι η επομενη.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Babyofmine κι εγω γέλασα με το μηνυμα σου!

Όντως αυτη η κατασταση που βιώνεις ειναι περίεργη απο τη μια το μωρο ειναι έτοιμο απο την αλλη δεν βλέπεις εξέλιξη...

Παντως ετσι ειμαστε όλες πανω κατω, στην αναμονή που σκοτώνει!!!!

Sofia εμενα μου ειπε η Μαια να περπατάω κοντα στο δίωρο και θα βοηθήσω ετσι πολυ στην εξέλιξη του τοκετού.

Aristea αποτι μου λένε ειμαι πολυ κοντα χωρις ομως να μου προσδιορίζουν ημέρα.

Σημερα έπεσε και το τραχηλικο πωμα κορίτσια...θα παω και για περπάτημα το βραδυ και ο θεός βοηθός!

Μαριακου έτοιμοι κι εσεις ρούχα, χαλια καλοκαιρινό ανανεωμένο σπιτι!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...