Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Άννα να σου ζήσει το μωράκι! Αχ....ήρθε το πρώτο μωράκι της παρέας! Καλότυχο, υγιές και δυνατό να είναι πάντα στη ζωή τυο και να είστε κι εσείς πάντα καλά να το χαρείτε!!!

babyofmine θα συμφωνήσω με την olive, είσαι τυχερή που ο γιατρός δεν θέλει να επισπέυσει τον τοκετό.

olive μου σε καταλαβαίνω για τα βράδια. Είναι όντως ζόρικα. Κι εγώ θέλω πολύ να μπει ο Μάιος!!!

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ κι εγώ με τη σειρά μου για τις ευχές σας για τον άντρα μου!!! Να είστε όλες σας καλά!!!

Χθες έμεινα στο κρεβάτι γιατί με πέθαινε η μέση μου και μέχρι το βράδυ ήμουν καλύτερα. Σήμερα είναι πιο στοχευμένος ο πόνος. Η μικρή χθες το βράδυ κουνιόταν συνέχεια, τεντωνόταν, μαζευόταν...υποτίθεται ότι στο μήνα μας δεν είναι τόσο υπερκινητικά....η μικρή μου γιατί δεν σταματάει καθόλου;;;;


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!!

Τι ευχαριστα νεα διαβαζω;;;

Αννα να σου ζησει ο γιοκας τυχερος και ευλογημενος να ειναι!!!

Απολαυσε τις πρωτες μερες ειναι μαγικες:D:D:D

Olive και babyofmine παιρνετε σειρα!!! Με το καλο!!!!!!!!!1


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Μωράκια Μαΐου 2014

Mummy_cool ~ 2/5 - κορίτσι

anna84 ~ 3/5 - αγόρι - Ρέα ~~~~~~ 24/4 - φτ- 3520γρ. - 51εκ.

sofia12 ~ 7/5 - αγόρι - Λητώ

olive ~ 10/5 - κορίτσι - Ιασώ

NATASA83 ~ 10/5 - κορίτσι - Γαία

_Aristea ~ 18/5 - αγόρι - Λητώ

maraki 83 ~ 19/5 - αγόρι - Ιασώ

i want to be mama ~ 19/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρεθύμνου

Smurfita ~ 22/5 - κορίτσι - Γαία

babyofmine~23/5- αγόρι- Γένεσις

SnowFlake ~ 27/5 - κορίτσι - Γ.Ν. Ρόδου

μαριακου ~ 29/5 - κορίτσι - Ιασώ

arandr ~ 31/5 - κορίτσι - Γαία

christy1984 ~ 5/6 - αγόρι


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

stav77 η εμπειρια σου ηταν ξεχωριστη γτ μεσα απ αυτην γεννηθηκε το κοριτσακι σου!

Να τη χαιρεσαι και να την καμαρωνεις!!!

Καλη συνεχεια με το θηλασμο;);)


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου διαβασα τα μην σας κ πραγματικα με συγκινησατε κ ευχαριστω ολες σας για τις ευχες κ την θετικη σας ενεργεια.δεν μπορω να απαντησω σην καθε μια ξεχωριστα,γεννησαμε εχθες στις 4 το πρωι περιπου,κ ειχαμε μπει στις 12 το βραδυ,εχω παθει σοκ κλαιω συνεχεια,δεν μπορω να το πιστεψω οτι το μωρο αυτο ειναι δικο μας,3520 κιλα κ 51 ποντους.η γεννα παρολο που ηθελα χωρις επισκληριδιο ηταν φυσιολογικη αλλα επειδη δεν αντεξα τους πονους καναμε τελικα επισκλ.

ολα ειναι καλα,ευχομαι σε ολες να εχουν μια γεννα ευλογημενη,να προσευχεστε κ εγω μαζι σας για ολα σας φιλω κ ευχομαι οτι καλυτερο

Κοριτσάκι μου γλυκό να σου ζήσει το μπουμπουκάκι σου. Γεμισέ το αγκαλιές και φιλάκια :):):)


Jvdmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λιγο υπομονή και είσαστε πολυ κοντα στο μωρο σας.

Απόλαυσε αυτη τη γλυκεια διαδρομή εφόσον σου δίνεται αυτη η ευκαιρία, εισαι απο τις τυχερός, συνήθως οι γιατροί βιάζονται να επισπευσουν τις καταστάσεις για να εχουν το κεφάλι τους ήσυχο.

Εισαι πολυ τυχερή που το περιμένετε να ερθει οποτε θελει εκείνο!!

Δεν το συζητώ,έτσι κι αλλιώς ο λόγος που τον επέλεξα είναι ότι κάνει πολύ λίγες παρεμβάσεις και είναι υπερ του φυσικού τοκετού! Άλλος θα με είχε βάλει μέσα για πρόκληση(ή τουλάχιστον θα προσπαθούσε,γιατί ούτε σηκωτή δεν θα πήγαινα:P)

Πάντως ακόμα τίποτα το διαφορετικό...Αφού εκεί που είχα αγχωθεί που ερχότανε νωρίς,τώρα μου σπάει τα νευρα η αναμονή!!! Άβυσσος η ψυχή της εγκύου...

Δεν θα φύγει και ο καημένος ο γιατρός τελικά,οπότε θα ξαναπάω Κυριακή να με δει,αν δεν έχει γίνει τίποτα μέχρι τότε. Εγώ πάντως πήγα και κομμωτήριο!

Ο μπέμπης είναι ιδιαίτερα κινητικός,δεν ξέρω τι γίνεται...Σπρώχνει; Ξεμουδιάζει; Με δουλεύει;;:rolleyes:

Σε αναμμένα κάρβουνα μας έχει όλους!!!! Πήρα και αποτελέσματα από την εξέταση για στρεπτόκοκκο,όλα καλά.Καμία άλλη έκανε;

Αυτάάάά!!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που εισαι βρε arandr ;;;; Σε χασαμε..

Πως παει η εγκυμοσυνη σου;

Καλά κοριτσάκι μου όλα μια χαρά πάνε. Την Μεγάλη Τρίτη την είδα την μπέμπα και ήταν ήδη 2250. Τώρα θα παω την Τετάρτη που μας έρχεται να την ξαναδώ. Μια χαρά όλα απλά εχω βαρύνει και είναι πιο δύσκολες όλες οι κινήσεις πια ......ουφ...... αλλά χαλάλι της.:D:D:D


Jvdmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσιααααααα!!!!

Χρονια πολλά!!!

Χριστος Ανεστη!!!

Σμουρφιτακι να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!

Αννουλα να σας ζησει το αντρακι σας!!!Να ειναι παντα γερος και χαμογελαστος!!!

Κοριτσια ξεκινησαν να ερχονται τα πρωτα μπεμπακια;;;

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟ!!!!

Εμεις ειμαστε καλα,κινητικες αρκετα μπορω να πω κυριως το βραδυ αλλα και μεσα στην μερα!!!

Σπρωχνει,τεντωνεται και νοιωθω τα ποδια της στα πλευρα μου!!!

Εχω πονακια ελαφρια οχι κατι σπουδαιο....

Κατα τα αλλα κανουμε τα τελευταια ψωνια μας....

Αυριο θα παραγγειλουμε και την προικα της....

Βαλιτσα ακομα δεν εχω τελειωσει να δω ποτε θα αξιωθω....Εχουν μεινει βεβαια λιγα πραγματα να μπουν.....:tongue::tongue::tongue::tongue:


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα μπραβο κοριτσι μου να σου ζησει!!!! Παντα στην ζωουλα του να ειναι υγιες

και καλοτυχο.Να ειναι και οι γονεις του καλα και υγιεις για να το μεγαλωσουν.

Καλο σαραντισμο σας ευχομαι τωρα κ καλους θηλασμους...:):):)

Αριστεα καλα το πας με το πινακακι...good job.:mrgreen:

Arandr χαιρομαι που ειναι ολα καλα.Οποτε μπορεις μπαινε κ γραφε μας...


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..

εχω αυπνιες τα τελευταια βραδια.. ενω κοιμομουν καλα κ ξυπναγα κατα τις 9:30 τωρα το ματι γαριδα απο τις 6 πφφφφ

Μας προετοιμαζει η φυση!!

Ειχαμε ραντεβου στο γιατρο προχτες κ ακυρωθηκε λογω τοκετου....εχω απο τοτε εναν απιστευτο εκνευρισμο με τα παντα.. Οχι οτι μου φταιει ο γιατρος φυσικα αλλα περιμενα πως κ πως Ηθελα τοσο να παμε να δουμε πως ειναι το μωρο γμτ...

Τη Δευτερα τωρα :rolleyes::rolleyes:

arandr μια χαρα η κοριτσαρα σου.

Καλα για το βαρος μη το συζητας....σε καταλαβαινω, για να αλλαξω πλευρο θελω κανα 5λεπτο χαχαχαχα

mama ουτε εγω εχω τελειωσει το βαλιτσακι μου...για την ακριβεια δε το εχω ξεκινησει καν :rolleyes: Αλλα ενταξει προλαβαινουμε!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Τι κανετε;

Ειχαμε μηπως γεννητουρια και δεν ενημερωθηκαμε;

Εγω αυτες τις μερες ειμαι λιγακι πεσμενη, θα ανακαμψω ομως που θα μου παει.

Και για να παρω λιγο τα πανω μου ξεκινησα να φτιαχνω το βαλιτσακι μου, και επλυνα τα τελευταια σεντονακια του μωρου μου!!!

babyofmine σημερα θα πηγαινες στο γιατρο ε;;;

Τι εγινε;; ειχαμε τιποτα;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Τι κανετε;

Ειχαμε μηπως γεννητουρια και δεν ενημερωθηκαμε;

Εγω αυτες τις μερες ειμαι λιγακι πεσμενη, θα ανακαμψω ομως που θα μου παει.

Και για να παρω λιγο τα πανω μου ξεκινησα να φτιαχνω το βαλιτσακι μου, και επλυνα τα τελευταια σεντονακια του μωρου μου!!!

babyofmine σημερα θα πηγαινες στο γιατρο ε;;;

Τι εγινε;; ειχαμε τιποτα;

Πάρε τα πάνω σου γιατί μετά θα μας πάρει ο κατήφορος στα σίγουρα με τα ξενύχτια:tongue::tongue:

Μου το άλλαξε για αύριο βραδάκι,με πήρε το πρωί τηλέφωνο κι αφού δεν είχα καμμια εξέλιξη,είπε να μη με κουβαλάει Κυριακάτικα. Ο μικρός είναι κινητικός οπότε είναι καλά,άρα προς το παρόν όλα good.

Τώρα τι γίνεται εκεί κάτω...δε γνωρίζω!!! Πάντως χθες που βγήκαμε για λίγο σουπερ δεν άντεξα πολύ ώρα.Δεν είμαι για τίποτα,το έχω ξαναπεί,εδώ και 2 μήνες δεν είμαι για τίποτα!!!

Έσπασα όμως το ρεκορ μου, 36+2 σήμερα!!!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...