Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ωχρινικη ανεπαρκεια???


Recommended Posts

:wink:καλημερα!! προσπαθουμε περιπου 2 χρονια με τον αντρα μου και αποτελεσμα κανενα...δυστυχως!συμφωνα με την γυναικολογο μου δεν εχουμε κανενα προβλημα και ειναι θεμα χρονου να συμβει....αλλα δε συμβαινει...!

οι εξετασεις που καναμε ειναι εσωτερικο υπερηχο εγω οπου φαινεται καθε φορα το ωαριο στα 16-20 χιλιοστα παντα,ορμονολογικο ελεγχο στη 2η μερα του κυκλου που ειναι φυσιολογικος και σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου το οποιο ειναι φυσιολογικο αλλα οι τιμες στα κατωτατα ορια.

Ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα οτι εαν η θερμοκρασια σωματος δε παραμενει υψηλη μετα την ωορηξια για τουλαχιστον 11 μερες υπαρχει προβλημα με ανεπαρκεια της ωχρινικης φασης που σημαινει οτι το ενδομητριο δεν παραμενει ετοιμο για γονιμοποιηση,για την εμφυτευση δλδ.

Εδω και 2 μηνες που το παρατηρω η θερμοκρασια μου απο 36.2-36,5 ανεβαινει ακριβως μετα την ωορηξια στο 37-37.1 το οποιο ομως κραταει για 7-8 ημερες και ξαναπεφτει .

αν καποια εχει τετοιο προβλημα η εχει ακουσει κατι θα μπορουσε να με βοηθησει?

1)οντως ισχυει η μετρηση υψηλης θερμοκρασιας για λιγες ημερες σημαινει ωχρινικη ανεπαρκεια

2)υπαρχει καποια αιτια γι αυτο π.χ αγχος,τσιγαρο,κιλα???

3)υπαρχει πιθανοτητα φυσιολογικης συληψης??

4)υπαρχει θεραπεια??(εκτος απο την εξωσωματικη):-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:wink:καλημερα!! προσπαθουμε περιπου 2 χρονια με τον αντρα μου και αποτελεσμα κανενα...δυστυχως!συμφωνα με την γυναικολογο μου δεν εχουμε κανενα προβλημα και ειναι θεμα χρονου να συμβει....αλλα δε συμβαινει...!

οι εξετασεις που καναμε ειναι εσωτερικο υπερηχο εγω οπου φαινεται καθε φορα το ωαριο στα 16-20 χιλιοστα παντα,ορμονολογικο ελεγχο στη 2η μερα του κυκλου που ειναι φυσιολογικος και σπερμοδιαγραμμα ο αντρας μου το οποιο ειναι φυσιολογικο αλλα οι τιμες στα κατωτατα ορια.

Ψαχνωντας στο ιντερνετ βρηκα οτι εαν η θερμοκρασια σωματος δε παραμενει υψηλη μετα την ωορηξια για τουλαχιστον 11 μερες υπαρχει προβλημα με ανεπαρκεια της ωχρινικης φασης που σημαινει οτι το ενδομητριο δεν παραμενει ετοιμο για γονιμοποιηση,για την εμφυτευση δλδ.

Εδω και 2 μηνες που το παρατηρω η θερμοκρασια μου απο 36.2-36,5 ανεβαινει ακριβως μετα την ωορηξια στο 37-37.1 το οποιο ομως κραταει για 7-8 ημερες και ξαναπεφτει .

αν καποια εχει τετοιο προβλημα η εχει ακουσει κατι θα μπορουσε να με βοηθησει?

1)οντως ισχυει η μετρηση υψηλης θερμοκρασιας για λιγες ημερες σημαινει ωχρινικη ανεπαρκεια

2)υπαρχει καποια αιτια γι αυτο π.χ αγχος,τσιγαρο,κιλα???

3)υπαρχει πιθανοτητα φυσιολογικης συληψης??

4)υπαρχει θεραπεια??(εκτος απο την εξωσωματικη):-(

Καλε εισαι πολυ αγχωμενη κι αυτο αρκει!

Πως μετρας την θερμοκρασια σου; η μετρηση πρεπει να γινεται το πρωι την ιδια ωρα πριν σηκωθεις απο το κρεβατι και με το θερμομετρο κατω απο την γλωσσα...

Κανε μια εξεταση προγεστερονης την 21η μερα του κυκλου σου αν εχεις κυκλο 28 ημερων...να δεις τι παιζει... Αλλα αφου οι ορμονολογικες σου ειναι καλες ισως πρεπει να χαλαρωσεις...

Σαλπιγγες εχεις ελεγξει; τι εννοεις οταν λες οτι το σπερμα ειναι στα κατωτατα φυσιολογικα; δωσε τιμες


vadKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...