Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ΤΕΣΤ ΑΝΤΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ


Recommended Posts

Καλημερα σε όλες τις κοπέλες, ειμαι η Βιργινία και δεν ειμαι καθόλου καλα! Διανυω την 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα με τρεις βλαστοκυστες και ο γιατρός μου ειπε να κανω β΄χοριακη την 14η μερα δηλ. την Δευτέρα που μας έρχεται....Αλλα εμένα με έπιασε η ρημάδα η ανυπομονησία και ξυπνησα απο της 7:30 το πρωί και εκανα τεστ (clearblue) Τι το θελα;;;;; Πήρα ενα ωραιότατο αρνητικό αποτέλεσμα και τωρα εχω πλανταξει στο κλάμα...... Σας εχει τύχει κατι παρόμοιο και τελικά η χοριακη να ηταν θετική;

Καθε σχόλιο ευπρόσδεκτο! Νιωθω τοσο λυπημένη.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βιργινια , καλησπερα!

δεν είμαι σιγουρα η καταλληλη για να σου δωσει απαντησεις... αλλα θα σου πω αυτα που εχω διαβάσει απο περιπτώσεις εδω μεσα....!

λόγω των πολλών ορμονών που δεχεται το σωμα σου λόγω της εξωσωματικης,το αποτελεσμα του απλου τεστ του εμποριου εχει πολλές πιθανοτητες να βγει λανθασμενο!

αλλιως οι γιατροι θα μας έλεγαν να κάνουμε τεστ απλο και όχι χωριακη την συγκεκριμενη μερα!

διαβασα περιπτωσεις με θετικο τεστ και αρνητικη χοριακη,

αλλα και το αντιθετο, αρνητικο τεστ αλλα θετικοτατη χοριακη!...

καταλαβαινω την αγωνια σου... αλλα καλυτερα να μην σε πάρει τωρα απο κατω!

φαντάζεσαι να χεις ήδη ένα σποράκι και να το στεναχωρεις και αυτ;)ο?

ειναι η πρωτη σου προσπάθεια εξωσωματικης?

πραγματικα στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ναι λαθος η αποντηση του τεστ και ναχεις μια θετικοτατηηηηηη χοριακη με τριψηφιο νουμερο!!!!!:D

εχω και γω θεματα υπογονιμοτητασ και εχω κανει προς το παρον μια αποτυχημενη σπερματεγχηση.... με κλομιφθενε..

περιμένω να περάσω επιτροπη

για να πάρω τις ενέσεις και να κάνω 2 προσπάθειες ακομη....!

στο ευχομαι ολοψυχα να εισαι κοριτσι μου!


1iRrp3.png?WKdQoeYE9HgWp2.png?bynEc7PS
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλες τις κοπέλες, ειμαι η Βιργινία και δεν ειμαι καθόλου καλα! Διανυω την 11η μερα απο την εμβρυομεταφορα με τρεις βλαστοκυστες και ο γιατρός μου ειπε να κανω β΄χοριακη την 14η μερα δηλ. την Δευτέρα που μας έρχεται....Αλλα εμένα με έπιασε η ρημάδα η ανυπομονησία και ξυπνησα απο της 7:30 το πρωί και εκανα τεστ (clearblue) Τι το θελα;;;;; Πήρα ενα ωραιότατο αρνητικό αποτέλεσμα και τωρα εχω πλανταξει στο κλάμα...... Σας εχει τύχει κατι παρόμοιο και τελικά η χοριακη να ηταν θετική;

Καθε σχόλιο ευπρόσδεκτο! Νιωθω τοσο λυπημένη.....

Ναι! Και η χοριακή θετική. Και μη πλαντάζεις στο κλάμα γιατί μόνο κακό κάνεις... και να σου πω και κάτι? ναι μεν το σκ@τοτεστ αρνητικό (βασικά με μία πολύ μα πάρα πολύ αχνή γραμμή που την είδα όταν πήγα να το πετάξω στα σκουπίδια μετά απο ώρα δηλαδή και θεώρησα ότι ειναι απ'την πρεγκνίλ....) αλλα τι να σου πω.. ήμουν τόσο σίγουρη οτι είμαι έγκυος που δε το πίστεψα!

Με 2 βλαστοκύστες κι εγώ εμβρυομεταφορά το Σάββατο και το τέστ το έκανα Πέμπτη πρωί πρωί γιατί μ'επιασε κι εμένα λύσσα, και ήταν αρνητικό αλλα είχα συμπτώματα. Την Κυριακή μίλησα με το κέντρο μου (για κάτι άσχετο και εννοείται δεν τους είπα τπτ για τεστ και βλακίες) και μου είπαν να πάω την επόμενη (Δευτέρα) για χοριακή όπου βγήκε 287 κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά... και τώρα έχω τα διδυμάκια μου αγκαλιά!

Το τεστ αν ειναι να βγεί λανθασμένο θα βγει θετικό λόγω της πρεγκνίλ που έχει μέσα χοριακή γοναδοτροπίνη και μπορεί να μην είσαι έγκυος. Ενώ το αρνιτικό μπορεί να μην έχει ακόμα ανιχνεύσει την χοριακή ή να μην έχει ανέβει τόσο όσο να την ανιχνεύει. Ούτως η άλλως κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός και κάθε εγκυμοσύνη επίσης.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και πραγματικά μη στεναχωριέσαι γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει και δυστυχώς δεν είναι στο χέρι σου!! Εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε νέαααα:D


Ut1Pp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι! Και η χοριακή θετική. Και μη πλαντάζεις στο κλάμα γιατί μόνο κακό κάνεις... και να σου πω και κάτι? ναι μεν το σκ@τοτεστ αρνητικό (βασικά με μία πολύ μα πάρα πολύ αχνή γραμμή που την είδα όταν πήγα να το πετάξω στα σκουπίδια μετά απο ώρα δηλαδή και θεώρησα ότι ειναι απ'την πρεγκνίλ....) αλλα τι να σου πω.. ήμουν τόσο σίγουρη οτι είμαι έγκυος που δε το πίστεψα!

Με 2 βλαστοκύστες κι εγώ εμβρυομεταφορά το Σάββατο και το τέστ το έκανα Πέμπτη πρωί πρωί γιατί μ'επιασε κι εμένα λύσσα, και ήταν αρνητικό αλλα είχα συμπτώματα. Την Κυριακή μίλησα με το κέντρο μου (για κάτι άσχετο και εννοείται δεν τους είπα τπτ για τεστ και βλακίες) και μου είπαν να πάω την επόμενη (Δευτέρα) για χοριακή όπου βγήκε 287 κάτι τέτοιο αν θυμάμαι καλά... και τώρα έχω τα διδυμάκια μου αγκαλιά!

Το τεστ αν ειναι να βγεί λανθασμένο θα βγει θετικό λόγω της πρεγκνίλ που έχει μέσα χοριακή γοναδοτροπίνη και μπορεί να μην είσαι έγκυος. Ενώ το αρνιτικό μπορεί να μην έχει ακόμα ανιχνεύσει την χοριακή ή να μην έχει ανέβει τόσο όσο να την ανιχνεύει. Ούτως η άλλως κάθε οργανισμός ειναι διαφορετικός και κάθε εγκυμοσύνη επίσης.

Καλή επιτυχία σου εύχομαι και πραγματικά μη στεναχωριέσαι γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει και δυστυχώς δεν είναι στο χέρι σου!! Εύχομαι τα καλύτερα και περιμένουμε νέαααα:D

Xrixri μου μακάρι να ειναι ετσι αισιόδοξα οπως τα λες... Ομως εσυ έκανες τεστ 5 μερες μετα την εμβρυομεταφορα και εγω 11 μερες μετα.... Κατ΄αρχας να χαίρεσαι τα μωράκια σου!!! Ούτως η άλλως τωρα την εκανα την πατάτα... Θα περιμένω αναγκαστηκα μεχρι την Δευτέρα και ο Θεος βοηθός! Ειναι βλέπεις που δεν εχω και συμπτωματα... Μονο πρησμένο στήθος που κι αυτο δεν πονάει τοσο όσο ποναγε.... Κατα τα αλλα δεν εχω ουτε πόνους περιόδου ουτε καφέ, μονο κάποιες φορές λίγα τσιμπήματα στην αριστερή ωοθηκη, που κι αυτο πρεπει να οφείλεται στην ωοληψια... Και η κοιλιά μου δεν ειναι καθόλου πρησμενη, έστω για το γαμωτο απο τα τόσα φάρμακα και ενέσεις....

Link to comment
Share on other sites

βιργινια εγω δεν ετυχε να κανω εξωσωματικη εκανα δυο σπερματεγχυσεις...

δυστυχως δεν ειχαν το αποτελεσμα που ηθελα αλλα δεν πειραζει...

ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι αν ειναι να κανω τεστ που ειναι 5 μετα μετα τη συλληψη..ΑΛΛΑ μου ειπε οτι το πιο σωστο ειναι πρωτον να το κανεις με πρωινα ουρα και το σημαντικοτερο να εισαι κοντα στην ημερα που ΔΕΝ περιμενεις περιοδο...τα υπολοιπα τεστ για να ειναι σωστα θα πρεπει να εχεις καθυστερηση που εσυ δεν εχεις και φυσιολογικα δεν εχεις....

στο λεω παντως απο εμπειρια ειναι πολυ καλυτερο να περιμενεις να κανεις τη χοριακη..εκεινη ειναι η πιο σωστη και δεν υπαρχει πιθανοτητα λαθους...οταν με το καλο και γω θα κανω την εξωσωματικη σε καποιους μηνες τοτε θα περιμενω την χοριακη...δεν θα ξανακανω το λαθος να κανω τεστ


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βιργινια , καλησπερα!

δεν είμαι σιγουρα η καταλληλη για να σου δωσει απαντησεις... αλλα θα σου πω αυτα που εχω διαβάσει απο περιπτώσεις εδω μεσα....!

λόγω των πολλών ορμονών που δεχεται το σωμα σου λόγω της εξωσωματικης,το αποτελεσμα του απλου τεστ του εμποριου εχει πολλές πιθανοτητες να βγει λανθασμενο!

αλλιως οι γιατροι θα μας έλεγαν να κάνουμε τεστ απλο και όχι χωριακη την συγκεκριμενη μερα!

διαβασα περιπτωσεις με θετικο τεστ και αρνητικη χοριακη,

αλλα και το αντιθετο, αρνητικο τεστ αλλα θετικοτατη χοριακη!...

καταλαβαινω την αγωνια σου... αλλα καλυτερα να μην σε πάρει τωρα απο κατω!

φαντάζεσαι να χεις ήδη ένα σποράκι και να το στεναχωρεις και αυτ;)ο?

ειναι η πρωτη σου προσπάθεια εξωσωματικης?

πραγματικα στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να ναι λαθος η αποντηση του τεστ και ναχεις μια θετικοτατηηηηηη χοριακη με τριψηφιο νουμερο!!!!!:D

εχω και γω θεματα υπογονιμοτητασ και εχω κανει προς το παρον μια αποτυχημενη σπερματεγχηση.... με κλομιφθενε..

περιμένω να περάσω επιτροπη

για να πάρω τις ενέσεις και να κάνω 2 προσπάθειες ακομη....!

στο ευχομαι ολοψυχα να εισαι κοριτσι μου!

Σε ευχαριστω για την προσπάθεια σου να με εμψυχωσεις!!! Εχω στο ενεργητικό μου φυσιολογική σύλληψη η οποία παλινδρόμησε στις 9w, μετα απο δυο μήνες μια βιοχημική που απο το 42 έπεσε σε τέσσερις μερες στο μηδέν, και ύστερα απο αυτα μια αποτυχημένη σπερματεγχυση, και μια εξωσωματικη που λιγο πολυ σας ενημέρωσα πως έχουν τα πραγματα. Εκανα 10 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν και τα 10 αλλα ο γιατρός έκρινε πως ειναι προτιμότερο αφου τα πραγματα κυλάνε τοσο καλα να προχωρήσουμε σε βλαστοκυστες της 5ης μέρας. Ετσι λοιπόν καταλήξαμε να μας μείνουν 5 άριστες βλαστοκυστες, μου έβαλε τις 3 και κρύο συντηρήσαμε άλλες δυο.

Link to comment
Share on other sites

βιργινια εγω δεν ετυχε να κανω εξωσωματικη εκανα δυο σπερματεγχυσεις...

δυστυχως δεν ειχαν το αποτελεσμα που ηθελα αλλα δεν πειραζει...

ο φαρμακοποιος μου ειπε οτι αν ειναι να κανω τεστ που ειναι 5 μετα μετα τη συλληψη..ΑΛΛΑ μου ειπε οτι το πιο σωστο ειναι πρωτον να το κανεις με πρωινα ουρα και το σημαντικοτερο να εισαι κοντα στην ημερα που ΔΕΝ περιμενεις περιοδο...τα υπολοιπα τεστ για να ειναι σωστα θα πρεπει να εχεις καθυστερηση που εσυ δεν εχεις και φυσιολογικα δεν εχεις....

στο λεω παντως απο εμπειρια ειναι πολυ καλυτερο να περιμενεις να κανεις τη χοριακη..εκεινη ειναι η πιο σωστη και δεν υπαρχει πιθανοτητα λαθους...οταν με το καλο και γω θα κανω την εξωσωματικη σε καποιους μηνες τοτε θα περιμενω την χοριακη...δεν θα ξανακανω το λαθος να κανω τεστ

Μαρία μου δεν μπορω παρά να συμφωνήσω μαζι σου... Το φυσάω και δεν κρυώνει..... Εγω πάντως μετα την αποτυχία της σπερματεγχυσης όπου σημειωτέον ειχα πάρει φάρμακα εξωσωματικές, δεν ειχα το κουράγιο να ξανά κανω δεύτερη... Γι αυτο και προτίμησα την εξωσωματικη, θεωρητικά για καλυτερα ποσοστά...

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου δεν μπορω παρά να συμφωνήσω μαζι σου... Το φυσάω και δεν κρυώνει..... Εγω πάντως μετα την αποτυχία της σπερματεγχυσης όπου σημειωτέον ειχα πάρει φάρμακα εξωσωματικές, δεν ειχα το κουράγιο να ξανά κανω δεύτερη... Γι αυτο και προτίμησα την εξωσωματικη, θεωρητικά για καλυτερα ποσοστά...

σου ευχομαι ολοψυχα τη δευτερα να εχεις τα αποτελεσματα και να εχεις μια τεραστια χοριακη


οτι δεν σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο

NKQXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω να σου ευχηθω να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Εχω και εγω δυο διδυμακια απο εξωσωματικη και πηρα το θετικο τεστ 13η ημερα, την 11η ηταν αρνητικο. Την επομενη ημερα η χοριακη (με τριδυμα αρχικα) ηταν μονο 132.

Δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα, ουτε καν απο τα φαρμακα!!!

Οποτε ναι, συμβαινει πολυ συχνα να μην δειχνει το τεστ ακομα. Σε αυτη την εγκυμοσυνη (απροσμενη φυσικη συλληψη), εκτος του οτι ειχα Ο,ΤΙ συμπτωμα μπορεις να φανταστεις, μα ο,τι (γιαυτο και εκανα τεστ), η γραμμη ηταν πολυ αχνη στο Clearblue και μια ωρα μετα η χοριακη ηταν 108 (που και καλα δειχνει απο 25 μοναδες και πανω).

Οποτε μην τα πολυ-εμπιστευεσαι. Κανε λιγο υπομονη και στο ευχομαι, αχ ποσο στο ευχομαι να πανε ολα τελεια !!!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Και εγω να σου ευχηθω να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Εχω και εγω δυο διδυμακια απο εξωσωματικη και πηρα το θετικο τεστ 13η ημερα, την 11η ηταν αρνητικο. Την επομενη ημερα η χοριακη (με τριδυμα αρχικα) ηταν μονο 132.

Δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα, ουτε καν απο τα φαρμακα!!!

Οποτε ναι, συμβαινει πολυ συχνα να μην δειχνει το τεστ ακομα. Σε αυτη την εγκυμοσυνη (απροσμενη φυσικη συλληψη), εκτος του οτι ειχα Ο,ΤΙ συμπτωμα μπορεις να φανταστεις, μα ο,τι (γιαυτο και εκανα τεστ), η γραμμη ηταν πολυ αχνη στο Clearblue και μια ωρα μετα η χοριακη ηταν 108 (που και καλα δειχνει απο 25 μοναδες και πανω).

Οποτε μην τα πολυ-εμπιστευεσαι. Κανε λιγο υπομονη και στο ευχομαι, αχ ποσο στο ευχομαι να πανε ολα τελεια !!!!!

Νά΄ξέρες ποσο θελω τα λόγια σου να βγουν προφητικά.....Ποσο ανάγκη το εχω!!! Είχες μπει και εσυ σε αυτο το τριπακι με τα τεστ εεε; Πως και αποφασίσες μετα το πρώτο αρνητικό να ξανακάνεις δεύτερο; Απλα εχω απογοητευτεί γιατι το στήθος δεν με πονάει οπως με πόνουσε πριν τρεις μερες και εχει ξεπρηστει λιγο, γι αυτο κυρίως, αλλα και γιατι περίμενα μήπως νιώσω θεωρητικά κατα την εμφύτευση αυτον τον στιγμιαίο πόνο που ειναι σαν σφαχτης...αν καταλαβαίνεις τι εννοώ....κατι που ειχα αισθανθεί οταν ειχα μείνει εγγυος φυσιολογικά πριν ενάμιση περίπου χρόνο ( κατέληξε σε παλλινδρομη) και μετα παλι το ίδιο με φυσιολ. σύλληψη , ο ίδιος πονος ( που και αυτη η εγκυμοσύνη δεν προχώρησε, βιοχημική)Οπως και νάχει περιμένω την Δευτέρα, δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο...Κουράστηκα ομως τοσο πολυ ψυχολογικά, λαχταραω να σφίξω στην αγκαλια μου το μωρο μου.....

Να χαίρεσαι τα διδυμάκια σου, και μεσα απο την ψυχή μου σου εύχομαι με το καλο να υποδεχτεις στην αγκαλια σου το μωρακι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω να σου ευχηθω να εχεις ενα θετικο αποτελεσμα!

Εχω και εγω δυο διδυμακια απο εξωσωματικη και πηρα το θετικο τεστ 13η ημερα, την 11η ηταν αρνητικο. Την επομενη ημερα η χοριακη (με τριδυμα αρχικα) ηταν μονο 132.

Δεν ειχα ΚΑΝΕΝΑ συμπτωμα, ουτε καν απο τα φαρμακα!!!

Οποτε ναι, συμβαινει πολυ συχνα να μην δειχνει το τεστ ακομα. Σε αυτη την εγκυμοσυνη (απροσμενη φυσικη συλληψη), εκτος του οτι ειχα Ο,ΤΙ συμπτωμα μπορεις να φανταστεις, μα ο,τι (γιαυτο και εκανα τεστ), η γραμμη ηταν πολυ αχνη στο Clearblue και μια ωρα μετα η χοριακη ηταν 108 (που και καλα δειχνει απο 25 μοναδες και πανω).

Οποτε μην τα πολυ-εμπιστευεσαι. Κανε λιγο υπομονη και στο ευχομαι, αχ ποσο στο ευχομαι να πανε ολα τελεια !!!!!

κοπέλα μου συγχαρητήρια!! Δεν φαντάζεσαι πόσο δύναμη και ελπίδα δίνεις με αυτό το αναπάντεχο θαυματάκι σας!

virginiap κάθε σώμα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..! Μακάρι να αποδειχθεί λάθος το τέστ και μην δίνεις σημασία στο στήθος ή στα "σημάδια" της εμφύτευσης.. δεν είναι και τόσο ξεκάθαρα και σε συνδιασμό με τα φάρμακα το σώμα ξεγελιέται. Ξέρω πολλές κοπέλες και απ'το καφέ της εξωσωματικής που μέχρι και αίμα είχαν και πήγαν για χοριακή για το "ονόρε της τιμής" και βγήκε θετική! Χωρίς κανένα σύμπτωμα χωρίς τπτ! Εγώ το σύμπτωμα που είχα και είπα είμαι σίγουρα έγκυος ήταν η φοβερή ζαλάδα...


Ut1Pp2.png
Link to comment
Share on other sites

virginiap κάθε σώμα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική..! Μακάρι να αποδειχθεί λάθος το τέστ και μην δίνεις σημασία στο στήθος ή στα "σημάδια" της εμφύτευσης...

Μακάρι, μακάρι.... Θα δουμε την Δευτέρα..... Σε ευχαριστω και παλι για το ενδιαφέρον!

Link to comment
Share on other sites

virginiap τι έγινε βρε κορίτσι? έκανες χοριακή?

Εκανα κοριτσι μου... Δυστηχως.... Χοριακη : 1,38.... Πού να μην ειχα και 3 τελειες βλαστοκυστες δηλαδη....

Προσπαθω να μαζεψω τα κομματια μου, δυστηχως μου εκατσε βαρια η αποτυχια!! Τωρα θα προσπαθησουμε τον Φεβρουαριο με τις τελευταιες δυο βλαστοκυστες που εχουν απομεινει. Αν δηλ. Κατα το το ξεπαγωμα τα καταφερουν τα μωρακια να επιζησουν και τα δυο.... Αλλιως, ουτε να το σκεφτω δεν θελω.... Φοβαμαι πολυ!!! :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...