Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Sas euxaristw koritsia!

Genika polus ponos i kaisariki mou itan duskoli periptwsi anti gia 20 lepta upothesi htan 1 wra xeirourgeio mou evalan kai methi sto telos genika eixe paaaara polu piesi se ola mou ta organa i mpoumpou eixe sfinwsei,o lwros itan ena drama...telospantws eimaste kai oi duo kala !!!ponousa para polu stin tomi de mporousa na perpatisw...oute na dwsw dunami na sikwtyhw apo to krevvati...opws eixe pei kai kapote to maraki pragmatika polemiste gia ton fusiologiko(fusika an uparxoun oi proupotheseis) i anarrwsi tis kaisarikis einai marturio vevaia otan exw ti mikri mou dipla ola xexniountai!!!!min to paizw exupni sugrisi de mporw na kanw me to fusiologiko mias k den exw ebeiria k sigoura k autos exei ta arnitika tou, milaw apo auta pou blepw apo alles kopeles pou gennisan eite me ton ena i ton allo tropo

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Sas euxaristw koritsia!

Genika polus ponos i kaisariki mou itan duskoli periptwsi anti gia 20 lepta upothesi htan 1 wra xeirourgeio mou evalan kai methi sto telos genika eixe paaaara polu piesi se ola mou ta organa i mpoumpou eixe sfinwsei,o lwros itan ena drama...telospantws eimaste kai oi duo kala !!!ponousa para polu stin tomi de mporousa na perpatisw...oute na dwsw dunami na sikwtyhw apo to krevvati...opws eixe pei kai kapote to maraki pragmatika polemiste gia ton fusiologiko(fusika an uparxoun oi proupotheseis) i anarrwsi tis kaisarikis einai marturio vevaia otan exw ti mikri mou dipla ola xexniountai!!!!min to paizw exupni sugrisi de mporw na kanw me to fusiologiko mias k den exw ebeiria k sigoura k autos exei ta arnitika tou, milaw apo auta pou blepw apo alles kopeles pou gennisan eite me ton ena i ton allo tropo

Να σου ζησει και παλι η μπεμπουλα σου!!!

Ταλαιπωρηθηκες κοριτσακι! Καλα για το μετα το ηξερα οτι η αναρρωση ειναι δυσκολη αλλα κατα την διαρκεια του τοκετου γιατι? Δεν σε επιασε η επισκληρίδιος?

Αφου ειστε καλα βεβαια αυτο ειναι το σημαντικο... υπομονη μεχρι να περασει πληρως θα σε βοηθαει το γλυκο προσωπακι της μπουμπους πιστευω...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!

Μάλλον τελευταια ξυπναω ....!!! Αλλά κ με το air condition κ χωρίς έχει γίνει μαρτυριο ο ύπνος!!! Αφού προχθες που πήγα στο γιατρό του λέω κανονικά στον 9ο έπρεπε να μας γράφετε κ κανένα ηρεμιστικό-υπνωτικο!!

Κ εγώ τον σύζυγο μια απο τα ίδια , τον έχω παγώσει... ! Ποσο τυχερες είστε που έχετε μανούλα κοντά σας! Εμενα κ μαμά κ πεθερά στην επαρχία.... Κ δεν έχω όρεξη ούτε για φαι ουτε για σιδερο! Ουφ!! Βασικά το μονο που θέλω είναι να γεννησω!!!

Χθες ήρθε κ το καρότσι . το inglesina trilogy έχω πάρει... ! Να σας ρωτησω κάτι??? Για το πορτ Μπεμπέ του αγορασατε στρώμα???ποιο??


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2............16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30............. 24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ..................10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu.............. 18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25.............. 23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

dafni81................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Samina................ΠΗΤ 07/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Αγοροmummy...... ΠΗΤ 8/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασω / Ρέα)

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

filh και εγω αυτό θα πάρω βασικά μου το κράτησαν μένει να τους ξοφλήσω για να το παρω έλεγα να γεννησω και μετά μην πλυθεί τωρα και σκονίζεται τζαμπα. Ποιο χρωμα διαλέξες εγω το canapa μπεζ το ερωτευτηκα με το που το ειδα!! Αλλά λιγο ακριβο...

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τλκ η Margi αγοράκι έχει η κοριτσάκι γτ στον πίνακα λεει αγορι αλλά εγραψε η μπουμπου ??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια εχω αγκαλίτσα τον γιόκα μου.γεννήθηκε 3300 κ 51 πόντους ειναι κούκλος δεν εχω λόγια να περιγράψω.

Όσο για τον τοκετό ΛΙΓΟ μαρτύριο.έσπασαν τα νερά μου εχθές το πρωι πηγα στο Γιατρό απογευμα ΓΙΑΤΙ δεν το ειχα καταλάβει ειχα μικρή ροή κ δεν κατάλαβα.απο τις δέκα το βραδυ με ειχα με τεχνητούς πόνους ΓΙΑΤΙ ειχα ενα διαστολή κ μεχρι τις εφτά το πρωι δεν ειχα ΟΥΤΕ ενα πονο παρόλο τον όρο κ διαστολή μονο ενα μεχρι κ τότε.οπότε καισαρική μετα δεν κατέβαινε η μήτρα ηταν τεμπελιά κ δεν έκανε ΚΑΜΙΑ σύσπαση να κατέβει.οπότε ΑΚΟΜΑ υποφέρω απο πονο στην κοιλια ΓΙΑΤΙ με πατούσαν για να κατέβει.κ ειχα αρκετό αιμα απο κάτωλόγωμήτρας.πάντως ο μπεμπης κούκλος μου μοιάζεις κ εχει κ μαγούλακια.γέννησα ΣΗΜΕΡΑ στις 8 το πρωι..

Να σου ζήσει ο γιος σου, να σας πάνε όλα τέλεια και καλή ανάρρωση, πάει πέρασαν τα δύσκολα, από εδω και πέρα μόνο ωραίες στιγμές θα έχετε!!

Και εγώ λοιπόν γέννησα στις 10/7 εκτάκτως, λόγω της χολόστασης, ενώ είχα πάει για τις καθημερινές μου εξετάσεις. Με καισαρική λόγω του ότι δνε είχα μπει στον μήνα μου!Γέννησα 35+4. Οπως είπε και η Μαριλου η καισαρική σε εμένα μόνο η ανάρρωση παααρα πολύ δύσκολη, πολύς ο πόνος, αλλά χαλάλι. Τώρα είμαστε μια χαρά!!Γεννηθήκαμε 2870, είχα κάνει ενέσεςι για πνευμονάκια οπότε δεν χρειαστήκαμε θερμοκοιτίδα!!!


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με αγχωνει πολυ το γεγονός να σπασουν τα νερα και να εχω μικρή ροη και να μην το καταλάβω. .. δεν θα υπάρχει κατι για να το καταλάβουμε? ?? Πχ αυξημένα υγρα?? Μια φιλη που γεννησε τωρα δεν καταλαβε οτι είχαν σπάσει τα νεύρα της είδε αίμα και πηγε στο γιατρο αλλα το μωρο εκανε κακα και επρεπε να της κανουν καισαρική


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

filh και εγω αυτό θα πάρω βασικά μου το κράτησαν μένει να τους ξοφλήσω για να το παρω έλεγα να γεννησω και μετά μην πλυθεί τωρα και σκονίζεται τζαμπα. Ποιο χρωμα διαλέξες εγω το canapa μπεζ το ερωτευτηκα με το που το ειδα!! Αλλά λιγο ακριβο...

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι τλκ η Margi αγοράκι έχει η κοριτσάκι γτ στον πίνακα λεει αγορι αλλά εγραψε η μπουμπου ??

Ναι λίγο ακριβό, μας έβγαλε λίγο εκτός προϋπολογισμού αλλά το ερωτεύτηκαν κ εγώ... Βασικά ήθελα κάτι πολύ ελαφρύ! Κ σκεφτόμουν κ τo maclaren που είναι 7,5 κιλά.. Οτι πιο ελαφρύ... Αλλά δε χωρούσε κ στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου!! Οποτε το αμέσως επόμενο στα κιλά είναι το trilogy... Κ πολύ άνετο κ πολύ ομορφο!! Κ εγώ αρχικα έλεγα canapa, αλλά τελικά έκλεισα το πιο σκούρο! Το platino..!!

Κ εγώ χθες το εφερα σπίτι αλλα το άφησα τελικά στο κουτί να μη σκονιζεται.... Δεν πλένονται κ πολλά μέρη του μη νομίζεις!! Αλλά νομιζω οτι το πορτ Μπεμπέ δεν έχει καθόλου στρώμα... Μια φιλη μου μου είπε θα πάρει απο τα Λητώ ενα με 25?... Της το είπε καμμία παιδίατρος.... Εγώ στο site στο Λητώ δεν το είδα.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου ζήσει ο γιος σου, να σας πάνε όλα τέλεια και καλή ανάρρωση, πάει πέρασαν τα δύσκολα, από εδω και πέρα μόνο ωραίες στιγμές θα έχετε!!

Και εγώ λοιπόν γέννησα στις 10/7 εκτάκτως, λόγω της χολόστασης, ενώ είχα πάει για τις καθημερινές μου εξετάσεις. Με καισαρική λόγω του ότι δνε είχα μπει στον μήνα μου!Γέννησα 35+4. Οπως είπε και η Μαριλου η καισαρική σε εμένα μόνο η ανάρρωση παααρα πολύ δύσκολη, πολύς ο πόνος, αλλά χαλάλι. Τώρα είμαστε μια χαρά!!Γεννηθήκαμε 2870, είχα κάνει ενέσεςι για πνευμονάκια οπότε δεν χρειαστήκαμε θερμοκοιτίδα!!!

Να σου ζησει kat21!!!! Να τον χαιρεσαι κ καλη ανατροφή! Κ πως είναι οι πρωτες μέρες σπίτι???

Sweetangel κ εγώ το έχω αυτό το άγχος οτι δε θα το καταλάβω!! Ειδικα τώρα τελευταία έχω λιγα παραπανω υγρά αλλά ο γιατρός μου λέει είναι φυσιολογικά...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ λοιπόν γέννησα στις 10/7 εκτάκτως, λόγω της χολόστασης, ενώ είχα πάει για τις καθημερινές μου εξετάσεις. Με καισαρική λόγω του ότι δνε είχα μπει στον μήνα μου!Γέννησα 35+4. Οπως είπε και η Μαριλου η καισαρική σε εμένα μόνο η ανάρρωση παααρα πολύ δύσκολη, πολύς ο πόνος, αλλά χαλάλι. Τώρα είμαστε μια χαρά!!Γεννηθήκαμε 2870, είχα κάνει ενέσεςι για πνευμονάκια οπότε δεν χρειαστήκαμε θερμοκοιτίδα!!!

Και παλι να σου ζησει υγιης και καλοτυχος! Αλλαξες και τικερακι... μανουλα πια!

Προς το παρον μονο καισαρικες εχουμε...

Filh μεγεια το καροτσακι ειναι τελειο ειδικα με τον ασπρο σκελετο...

εμας μας τα εδωσε η αδερφη μου που τα ειχε. Το πορτ μπεμπε εχει ενα στρωματακι. Το δικο σοτ σιγουρα δεν εχει?

Κοριτσια αυτο με τα νερα ειναι θεμα κι εγω εχω αυξημενα υγρα και μου ειπε ο γιατρος οτι ειναι φυσιολογικο... πως θα το καταλαβουμε?! :confused:


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Carnation ναι δίκιο εχεις! Τα έβγαλα τώρα όλα ξανά κ απλα το στρωματακι ηταν ενσωματωμένο σε όλο το λευκό κάλυμμα που είχα βγάλει για πλύσιμο.... Τώρα να το πλυνω??? Μήπως χαλάσει το στρώμα???

Ο λευκός σκελετός είναι...!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh εγω το εβαλα στη μπανιερα με λιγο παιδικο απορρυπαντικο για να μην κανει παρα πολλες σαπουναδες και δεν μποδω να το ξεπλυνω. Δεν το ταλαιπωρησα καθολο μονο το πιεσα λιγο ελαφρα κανα δυο φορες το αφησα ετσι και μετα το ξεβγαλα δεν επαθε τιποτα.

Εμενα βεβαια δεν ηταν ενσωματωμενο αλλα δεν νομιζω να εχει διαφορα.

Δεν ξερω ας πει και η swetangel που εχετε το ιδιο ...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...