Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μαρια κου μου νομιζω οτι την αντιβίωση που περνω τωρα δεν είναι για το ουρεοπλασμα. Περνω augmentin. Μετα θ κανω θεραπεια. Απογορευεται η καλλιεργεια? ? Νομιζω οτι πρέπει να κανεις αν υπάρχει καποιο μικροβιο πριν την εγκυμοσύνη. .


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε?? Μολις έβαλα το φαι στο φούρνο, ξεκινησα και την αντιβιωση χθες (εχω ένα μικρό άγχος μην κανω κακό στο μωρο μου ο γιατρός διαβεβαιωσε βέβαια οτι δεν θα υπάρξει πρόβλημα αλλα φοβάμαι λιγακι.) Σας εδωσε ο γιατρός σας κολπικά υποθετα για καθαρισμό απο κολπιτιδες κτλ.?? Εν το μεταξύ χθες ειχα πονους περιοδου πονουσε η μεση μου και εχω τσιμπηματα απο κατω το ειχα κανα 2ωρο αλλά μετά περασε.

Μην αγχώνεσαι, και εγώ είχα ουρεόπλασμα στο πρώτο τρίμηνο, δεν είναι τίποτα. Είχα πάρει μάλιστα και αντιβίωση και όλα πήγαν καλά! Είναι συχνό φαινόμενο, δεν είναι κάτι. Στον άντρα σου δεν έδωσαν?κανονικά πρέπει και αυτος να πάρει.


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites

Ioulia με το καλο το αγορακι σου. Φυσιολογικο ειναι να αγχωνεσαι αλλα σκεψου οτι σε λιγο θα τον κρατας αγκαλιτσα...

Ampeligi εμενα ειναι και πιο μικροθλης...ξεκουρασου και φαε και να περιμενουμε την δευτερα

χτες εκανα το επαναληπτικο doppler πηγε σχεδον 2400 ειναι ακομα μικρουλης αλλα πολυ ζωηρουλης ποτ μου ειπε οτι ειναι καλο.

επειδη οι ροες ειναι καλες δεν μου ειπε για προκληση τιποτα . Το μωρο εξακολουθει να ειναι σε καλη θεση αλλα ακομα δεν εχει εμπεδωθει και οταν γινει θα το καταλαβω. τωρα την εβδομαδα που ερχεται θα παω στον γιατρο μου να δω τι θα μου πει κι αυτος...

Sweetangel σε ακουω πιο ηρεμη και χαιρομαι. Οπως ειδες σου ειπαν και τα κοριτσια αυτα σθμβαινουν στην εγκυμοσυνη και ξεπερνιουνται...

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσακια μας!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πήγα στο γιατρο σήμερα. Η μικρή εχει πολυ λιγο αμνιακο και ο γιατρός επειδη δεν παιρνει και πολυ βάρος τη βλεπει να μη περνάει τα 2μιση κιλα....τη Δευτέρα με το Doppler θα φανούν περισσότερα και θα μιλήσει με το γιατρο... Μου εχει επιβάλει ξεκούραση πολλα υγρά και καλο φαγητο οποτε σταμάτησα απο τη δουλεια. Θα παμε με πρόκληση πριν το 15αυγουστο κατα πάσα πιθανότητα....

Κάτσε και ξεκουράσου και άκου το γιατρό σου! Για πρόκληση για πιο λόγο; Δεν παίρνει καθόλου βάρος η μικτούλα; Εμένα πάντως την προηγούμενη φορα πήρε 100 γρ σε 2 βδομάδες και τώρα 200 γρ σε 1 βδομάδα. Οπότε με την ξεκούραση μπορεί να δεις αλλαγή... Και στο εύχομαι!

Κορίτσια πάλι αίμα ειχα. Πήγα στο γιατρό κααι μου είπε το έχω συσπασεις και αν δεν σταματήσουν μέχρι το βράδυ θα έχω γεννήσει! Με χει πιάσει άγχος!

Με το καλό! Με έναν πόνο! Μου έκανε εντύπωση που με διαστολή 1 σε είχε σπίτι μια βδομάδα...

μαρια κου μου νομιζω οτι την αντιβίωση που περνω τωρα δεν είναι για το ουρεοπλασμα. Περνω augmentin. Μετα θ κανω θεραπεια. Απογορευεται η καλλιεργεια? ? Νομιζω οτι πρέπει να κανεις αν υπάρχει καποιο μικροβιο πριν την εγκυμοσύνη. .

Το δείγμα για την καλλιέργεια στον 9ο το παίρνουν από τον κόλπο χαμηλά. Γι' αυτό και εμένα μου είπαν ότι δεν κάνουν για χλαμύδια.

Ampeligi εμενα ειναι και πιο μικροθλης...ξεκουρασου και φαε και να περιμενουμε την δευτερα

χτες εκανα το επαναληπτικο doppler πηγε σχεδον 2400 ειναι ακομα μικρουλης αλλα πολυ ζωηρουλης ποτ μου ειπε οτι ειναι καλο.

επειδη οι ροες ειναι καλες δεν μου ειπε για προκληση τιποτα . Το μωρο εξακολουθει να ειναι σε καλη θεση αλλα ακομα δεν εχει εμπεδωθει και οταν γινει θα το καταλαβω. τωρα την εβδομαδα που ερχεται θα παω στον γιατρο μου να δω τι θα μου πει κι αυτος...

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσακια μας!

Είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση! Έχω μία πολύ ζωηρή μπέμπα, καλό ντόπλερ κτλ αλλά ελαφρούλα! Η κοιλίτσα της δεν λέει να βάλει λίπος!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

μαρια κου μου νομιζω οτι την αντιβίωση που περνω τωρα δεν είναι για το ουρεοπλασμα. Περνω augmentin. Μετα θ κανω θεραπεια. Απογορευεται η καλλιεργεια? ? Νομιζω οτι πρέπει να κανεις αν υπάρχει καποιο μικροβιο πριν την εγκυμοσύνη. .

Οπως ειπε κ η αλλη κοπελα παιρνουν δειγμα απ'τον κολπο κ οχι απο τον τραχηλο.δουλευα σε διαγνωστικο κ ξερω εκ πειρας οτι στις εγκυουλες απαγορευεται η τραχηλικη ληψη κ τα χλαμυδια μονο απο κει μπορουν να φανουν κ οχι σιγουρα.η καλυτερη ληψη για τα χλαμυδια ειναι με αιμα περιοδου.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

kat21 το πρωτο τρίμηνο ε?? Και σου εδωσαν αντιβιωση δεν είναι επίφοβα τα φάρμακα στην αρχή της εγκυμοσύνης? ? Οχι δεν έδωσαν στον άντρα μου, μας ειπαν μετά θα κάνουμε κανονική θεραπεια.

rinoui μακαρι να μην εχω και να εδειξαν λάθος οι εξετάσεις όπως και να χει τωρα δεν μπορώ να κανω πολλα...

Από τι κατάλαβα δύσκολα φεύγει αυτο το ουρεοπλασμα ... απλα αγχωθηκα πολυ όταν το εμαθα και για τα δυο και ειδικά στον τελευταίο μήνα της εγκυμοσύνης που μπορεί να γεννησω απο μερα σε μερα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Αφου ομως με διαβεβαιωσε ο γιατρός οτι δεν ειναι τιποτα και δεν πειράζει το μωρο ειπα να τον εμπιστευτώ και να ηρεμησω.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ioulia με το καλό κ με ενα πόνο!

Sweet angel δε θα ήμουν τόσο σίγουρη για τα χλαμμυδια, μην αγχωνεςαι κ κανε ο,τι πει ο γιατρος!

Carnation ο μπεμπης σου ειναι μια χαρουλα!Κ ζωηρούλης που σημαίνει οτι παίζει κ περνάει μια χαρα!!! Χαχαχα ! Κ μένα ειναι ζωηρος! Λοιπόν εμένα που εχει πάρει θέση κ εχει εμπεδωθει (απ οτι είπε ο doctor), οταν περπατάω μετα απο κάποια ωρα αρχίζουν πονοι περιοδου κ πονάει η μέση μου. Επίσης δυο τρεις φορες εχω ακούσει ένα Κράκ σα να πιέζει κι άλλο το κεφαλάκι του χαμηλα. Στο γιατρό θα παω την Τρίτη στο νοσοκομειο αυτή τη φορά... Εχω αγωνία να δω τί θα μου πει γιατι θα ειμαι 38 κ 5. Εσύ ποτε πας?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μαρια κουΤι να πω ρε κορίτσια έπρεπε να με ενημερωσουν οτι υπάρχει πιθανότητα λάθους απο την στιγμή που δεν γίνεται σωστα η εξεταση από το να με αφησουν στο αγχος μου πάντως ο εξωτερικος γιατρος μου δεν έδειξε κατι τέτοιο αντιθετα αυτος στο νοσοκομείο αμφισβήτησε τις εξετάσεις ειδικά όταν ειδε το ελαφρως θετικο.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Αγοροmummy...... ΠΗΤ 8/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασω / Ρέα)

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάλι αίμα ειχα. Πήγα στο γιατρό κααι μου είπε το έχω συσπασεις και αν δεν σταματήσουν μέχρι το βράδυ θα έχω γεννήσει! Με χει πιάσει άγχος!

Με το καλο ολα!!

Μπορει κ να χεις γεννησει τωρα εεεε!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Dafni να σου ζησει!!! Γερο κ τυχερό να είναι.....!! Περιμένουμε κ δικά σου νέα για τη γέννα....!!

Ioulia λογικά κ εσυ τώρα θα εχεις τον μπέμπη σου αγκαλιά..!!

Αχ κ εγώ θέλω!!! Κάθε μέρα λέω θα σπάσουν τα νερά σήμερα????

Sweetangel εγώ πάντως έχω πάρει πολύ πολύ αντιβιοση στην εγκυμοσύνη...όχι στο πρωτο τρίμηνο, απο το δεύτερο κ μετα.... Ο γιατρός φοβόταν για τις συσπάσεις που είχα μήπως έχω κάποιο μικρόβιο που δε φαίνεται στις εξετάσεις... Κ πήρα αντιβιοση αρκετά 4μερα... Amoxil. Κάποια στιγμη που του γκρινιαξα κ του είπα οτι φοβάμαι μου λέει μην ανησυχίες καθόλου μπορείς να παίρνεις 1 amoxil κάθε μέρα μέχρι να γεννήσεις κ το μωρακι δε έχει κανένα προβλήμα!

Carnation, rinoui κ εγώ μια απο τα ίδια... Καλες ροές καλός πλακούντας αλλά μικρο μωρακι!! Θα μεγαλώσουν όμως γρήγορα μετα!!

Samina οπου νάναι έρχεται κ το δικο σου μπεμπακι!! Εγώ έχω συσπασουλες όχι συστηματικές κ όχι πόνους....

Καληνύχτα σε όλες.....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...