Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2............16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30............. 24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ..................10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu.............. 18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25.............. 23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

dafni81................ΠΗΤ 05/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Samina................ΠΗΤ 07/08 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Αγοροmummy...... ΠΗΤ 8/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασω / Ρέα)

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!!Μargi να σου ζήσει ο παίδαρος!Καλέ, αρκετά μεγάλος για την εβδομάδα του...Μπράβο!!!Καλή ανάρρωση σε εσένα...Να κοιτάς τον άγγελό σου και είμαι σίγουρη οτι θα σου περνούν όλοι πόνοι...Sweetangel το ουρεόπλασμα δεν φεύγει έτσι εύκολα.Καλλιέργεια είχες κάνει τότε, αφότου είχατε πάρει και οι δύο αντιβίωση?Συνήθως κάνουν και μετά για να δουν οτι σίγουρα εξαφανίστηκε.Για κανένα λόγο μην βάζεις κακό στο νου σου.

Τα υπόλοιπα κορίτσια διαβάζω καλά και χαίρομαι...Εκτός από τα γνωστά που τα έχουμε λίγο πολύ όλες...Πρηξίματα, air condition στο φουλ, ανυπομονησία κ.λ.π, κ.λ.π...Εγώ έχω και συχνά πετρώματα τελευταία. Καμία άλλη???

Με προβληματίσατε με τα στρώματα που λέτε οτι πρέπει να πλυθούν..Λέτε να πλύνω και του λίκνου και του πορτ μπεμπέ???Φοβάμαι μην χαλάσουν...


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου με τρελαναν καλύτερα μερικες φορες να έχεις έναν γιατρο. πηγα σήμερα στο γιατρο που θα με ξεγεννησει του εδειξα τις εξετάσεις και μου εδωσε αντιβιωση μου πε δεν πρέπει να φοβάμαι για τον φυσιολογικό τοκετο οτι μπορεί και να το είχα πιο πριν και να μην το εδειξε η καλλιεργεια μου. Αλλα παλι καλά που είμαι δυσπιστη στα φάρμακα και ξαναειδα τι αντιβιωση μου εδωσε γτ ημουν αλλεργικη και μου την αλλαξε μονο αυτο μας έλειπε. ... Διχαστικα λιγο ομως ρε κορίτσια γτ ο εξωτερικος μου πε να μην παρω την αντιβιωση και επειδη τον έπρηξα αν μπορώ να γεννησω φυσιολογικα μην κολλήσει τπτ το μωρο αυτος στο τέλος μου λέει εε κανε προγραμματισμενη καισαρική να εχεις το κεφάλι σου ησυχο... :-\


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας! Διαβάζω πολύ καιρό τις συζητήσεις και με έχουν βοηθήσει πολύ. Θέλω τη βοήθεια σας! Είμαι 38+5 εβδ. Πριν μια εβδομάδα είδα βλέννες με αίμα και όταν πήγα στο γιατρό μετά την εξέταση μου είπε ότι είχα 2 διαστολή. Έχει περάσει μια βδομάδα και τίποτα ακόμα. Δεν θα πρεπε να είχα γεννήσει; Κάτι πονάκια στη μέση έχω και πετρώνει η κοιλιά μου αλλά χωρίς καμιά εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου με τρελαναν καλύτερα μερικες φορες να έχεις έναν γιατρο. πηγα σήμερα στο γιατρο που θα με ξεγεννησει του εδειξα τις εξετάσεις και μου εδωσε αντιβιωση μου πε δεν πρέπει να φοβάμαι για τον φυσιολογικό τοκετο οτι μπορεί και να το είχα πιο πριν και να μην το εδειξε η καλλιεργεια μου. Αλλα παλι καλά που είμαι δυσπιστη στα φάρμακα και ξαναειδα τι αντιβιωση μου εδωσε γτ ημουν αλλεργικη και μου την αλλαξε μονο αυτο μας έλειπε. ... Διχαστικα λιγο ομως ρε κορίτσια γτ ο εξωτερικος μου πε να μην παρω την αντιβιωση και επειδη τον έπρηξα αν μπορώ να γεννησω φυσιολογικα μην κολλήσει τπτ το μωρο αυτος στο τέλος μου λέει εε κανε προγραμματισμενη καισαρική να εχεις το κεφάλι σου ησυχο... :-\

Αυτο με τις εξετασεις σου ειπα την γνωμη μου εκ πειρας!αν θες ψαξτο λιγο,στειλε email σε 2-3 γυναικολογους να παρεις γνωμη για φτ η κτ.


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας! Διαβάζω πολύ καιρό τις συζητήσεις και με έχουν βοηθήσει πολύ. Θέλω τη βοήθεια σας! Είμαι 38+5 εβδ. Πριν μια εβδομάδα είδα βλέννες με αίμα και όταν πήγα στο γιατρό μετά την εξέταση μου είπε ότι είχα 2 διαστολή. Έχει περάσει μια βδομάδα και τίποτα ακόμα. Δεν θα πρεπε να είχα γεννήσει; Κάτι πονάκια στη μέση έχω και πετρώνει η κοιλιά μου αλλά χωρίς καμιά εξέλιξη.

τι σου ειπε ο γιατρός ;

Συνήθως μετά τη βλέννη που φεύγει, ο τοκετός έρχεται σε 3-4 μέρες.

Ξαναπήγες γιατρό ;


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μου είπε ότι σε 2-3 μέρες θα είχα γεννήσει. Τωρα μου λέει ότι περιμένουμε να δυναμώσουν οι πόνοι. Επίσης ότι η διαστολή μπορεί να μείνει έτσι για καιρό. Έχω μπερδευτεί!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξέρω ο τράχηλος, είναι ανοικτός τώρα.

Φρόντισε να είσαι πολύ πολύ μα πάρα πολύ καθαρή απο κάτω.

Και αφού ειπε υπομονή, τι άλλο να κάνεις ;

Το μωρό έχει εμπεδωθεί ; Είναι χαμηλά ; Κάτι είναι και τα πονάκια πάντως, σημαίνει οτι κάτι γίνεται... Με το καλό σου εύχομαι !!!


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σ ευχαριστώ πάρα πολύ. Το μωρό δεν έχει εμπεδωθεί αλλά είναι χαμηλά μου έχει πει.. Ανυπομονώ πάρα πολύ! είναι το πρώτο μου και μου φαίνονται όλα περίεργα!

Με το καλό το μωρακι σου!!! Μια γνωστή μου την είχε ο γιατροςντης με διαστολή 3 μια βδομάδα περιπου σπίτι μέχρι που είχε πόνους κάθε 5 λεπτα! Κ μετα γέννησε σε 2 ώρες...το δεύτερο παιδάκι της όμως.. Τη τριτη που είχα γιατρό του λέω αν είχα διαστολή 1 θα με αφηνατε να πάω σπίτι? Κ μου λέει να είσαι ανοιχτή απο κάτω κ να πας σπίτι? Όχι θα σε πηγαινα στπ μαιευτήριο... Απλα δε θα σε καθηλωνα αμέσως σε ενα κρεβάτι...

Του είπα για αυτή τη γνωστή μου κ μου είπε οτι αυτή είναι διαστολή πολυτοκου. Μετα δε θα είναι ποτε τελειως κλειστός ο τράχηλος....

Κάθε περιπτωση είναι ξεχωριστή όμως.... Αυτό που είπε κ η brilliant! Πρόσεχε πολύ πολύ απο κάτω!

Με το καλό κ με ενα πόνο!!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μου είπε να συνεχίσω και τα μπάνια στη θάλασσα και γω είχα παραξενευτει. τελοσπάντων έχω ραντεβού σήμερα να δουμε τι θα μου πει! ευχαριστώ κορίτσια! με το καλό τα μωράκια σας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θα καθόμουν σπιτάκι μου με διαστολή 1 !

Δεν ξέρω, αλλά αν πήγαινα στο νοσοκομείο, μέχρι να πήγαινε στο 10, κλάφτα Χαράλαμπε...

Δε θα γλίτωνα τον ορό !

Απλά θέλει καθαριότητα και καμιά φορά δίνουν και αντιβίωση...


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η γιατρός μου είπε να συνεχίσω και τα μπάνια στη θάλασσα και γω είχα παραξενευτει. τελοσπάντων έχω ραντεβού σήμερα να δουμε τι θα μου πει! ευχαριστώ κορίτσια! με το καλό τα μωράκια σας!

Θάλασσα με ανοιχτό τον τράχηλο ;;; Ειναι επίφοβο βρε !


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...