Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Κορίτσια πήγα στο γιατρο σήμερα. Η μικρή εχει πολυ λιγο αμνιακο και ο γιατρός επειδη δεν παιρνει και πολυ βάρος τη βλεπει να μη περνάει τα 2μιση κιλα....τη Δευτέρα με το Doppler θα φανούν περισσότερα και θα μιλήσει με το γιατρο... Μου εχει επιβάλει ξεκούραση πολλα υγρά και καλο φαγητο οποτε σταμάτησα απο τη δουλεια. Θα παμε με πρόκληση πριν το 15αυγουστο κατα πάσα πιθανότητα....


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια πήγα στο γιατρο σήμερα. Η μικρή εχει πολυ λιγο αμνιακο και ο γιατρός επειδη δεν παιρνει και πολυ βάρος τη βλεπει να μη περνάει τα 2μιση κιλα....τη Δευτέρα με το Doppler θα φανούν περισσότερα και θα μιλήσει με το γιατρο... Μου εχει επιβάλει ξεκούραση πολλα υγρά και καλο φαγητο οποτε σταμάτησα απο τη δουλεια. Θα παμε με πρόκληση πριν το 15αυγουστο κατα πάσα πιθανότητα....

Ampeligi

όλα θα πάνε καλά ! Μακάρι να εχεις καλά νεα τη Δευτέρα !

Εσύ ξεκούραση, φαγάκι και ηρεμία !!

Δηλαδή δεν πήρε βάρος αυτές τις 2 βδομάδες καθόλου ;


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Brilliant μακάρι να σε αφήσει σπίτι ο γιατρός με διαστολή 1... Κ εγώ θα το ήθελα για αυτό του εκανα τη κουβέντα.... Σπίτι θα εκανα και τις ασκησουλες να κατέβει , κ σίγουρα γλυτωνεις κ τον ορο....αλλά δεν τον είδα πρόθυμο το γιατρό....

Ampeligi Άκου τον γιατρουλη τώρα κ ξεκουρασου πολύ.... Βοηθαει η ξεκουραση να παρει το μωρο βαρος.. Τα κιλά βεβαια δεν είναι τόσο πρόβλημα πιστεύω αλλά το αμνιακό κ ο πλακουντας.... Κ εμένα ο μπεμπης είναι μικρουλης κ εκανα κ βιοφυσικο προφίλ για να δουμε τα υγρά κ τον πλακούντα... Μπορεί να είναι πολύ καλό το doppler κ να μη χρειαστεις πρόκληση!! Κ εμένα ο γιατρός αυτό σκεφτόταν... Αν δεν ηταν καλό το βιοφυσικο θα πηγαίναμε για πρόκληση! Να σκέφτεσαι θετικά !!

Ioulia87 ευχαριστώ! Το πρωτο μου παιδάκι είναι ναι... Κ αγοράκι!!

Καληνύχτα αυγουστιατικες μανουλες...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήγα στο γιατρο σήμερα. Η μικρή εχει πολυ λιγο αμνιακο και ο γιατρός επειδη δεν παιρνει και πολυ βάρος τη βλεπει να μη περνάει τα 2μιση κιλα....τη Δευτέρα με το Doppler θα φανούν περισσότερα και θα μιλήσει με το γιατρο... Μου εχει επιβάλει ξεκούραση πολλα υγρά και καλο φαγητο οποτε σταμάτησα απο τη δουλεια. Θα παμε με πρόκληση πριν το 15αυγουστο κατα πάσα πιθανότητα....

Το οτι θα σου βγει μινιον, αν πεσει μεσα ο γιατρος, μην σκας! Ξερεις αλλωστε τι λενε για τα ακριβα αρωματα!!!

Οσο για το αμνιακο, Εσυ ακολουθησε τις συμβουλες του γιατρου!! Κια ολα θα πανε καλα!

Περιμενουμε νεα απο το ντοπλερ!


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟλΚαλημερααα

Τι κανετε μανουλες;

Κορίτσια πάλι αίμα ειχα. Πήγα στο γιατρό κααι μου είπε το έχω συσπασεις και αν δεν σταματήσουν μέχρι το βράδυ θα έχω γεννήσει! Με χει πιάσει άγχος!

Ποτε εχεις Πητ; με το καλο και με εναν πονο!περιμενουμε νεα!

ampeligi ξεκουρασου και ολα μια χαρα θα πανε!φιλη μου γεννησε χθες 39w 2d 2700 ο μπεμπακος υγιεστατος!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Έχω Πητ 3/8

Με το καλο και με εναν πονο!πως εισαι τωρα;αγορακι η κοριτσακι;που γεννας;ανακριση κανονικη! :) να μας λες νεα οποτε μπορεις!

χριστινακι πως πας με τα δυμακια σου;περιμενουμε νεακια


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!! Πως είστε??

Εγώ είμαι παρα πολύ καλά γιατί εδώ κ 3 μέρες επιτέλους κοιμάμαι ξανά τα βραδιά....!!! Μονο για τουαλέτα κ νερό ίσα ίσα 2 λεπτα ξυπναω... Μπορεί να με βοήθησε που ξεκίνησα λίγο περπάτημα! Κ μετα απο τόσο καιρό ξάπλα....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! Έχω Πητ 3/8

Έρχεται το μωρακι σου!! Με το καλό!!! Με ενα πόνο!!! Περιμένουμε νέα...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αγοράκι περιμένω! Έχω πόνους περιόδου αλλά όχι πολύ έντονους.. Θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο στη Κύπρο! Καθόλου ανάκριση! Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον! Βρίσκεται καμία άλλη στην ίδια κατασταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κοριτσια τι κανετε?? Μολις έβαλα το φαι στο φούρνο, ξεκινησα και την αντιβιωση χθες (εχω ένα μικρό άγχος μην κανω κακό στο μωρο μου ο γιατρός διαβεβαιωσε βέβαια οτι δεν θα υπάρξει πρόβλημα αλλα φοβάμαι λιγακι.) Σας εδωσε ο γιατρός σας κολπικά υποθετα για καθαρισμό απο κολπιτιδες κτλ.?? Εν το μεταξύ χθες ειχα πονους περιοδου πονουσε η μεση μου και εχω τσιμπηματα απο κατω το ειχα κανα 2ωρο αλλά μετά περασε.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν είμαι καθόλου καλά. Πριν μεινω εγκυος ειχα κανει καλλιεργεια κολπικη και παπ εδειξε ουρεοπλασμα καναμε θεραπεια με τον αντρα μου αλλα εμεινα εγκυος αφου ειχα τελειωσει την θεραπεια φυσικα απλα δεν προλαβα επανελεγχο αυτα πριν 9 μιση μηνες. πηγα σημερα να πάρω τις εξετάσεις με τον αντρα μου ελπιζοντας οτι είναι όλα καλά ρωταω πως βγήκε η καλλιεργεια ?? Μου λενε εχεις ουρεοπλασμα τι μπορεί να προκαλέσει σε μια εγκυμοσύνη? ?

Καλημερα.να μην αγχωνεσαι για το ουρεοπλασμα.ειχα κ εγω πριν 3 χρονια,πηρα ουτροτζεσταν αντιβιωση με τον αντρα μου κ στην εγκυμοσυνη εδειξε οτι υπηρχε ξανα.απο οτι μου ειπε ο γιατρος αυτο το μικροβιο δεν φευγει ευκολα.μπορει απλα να "κοιμαται" κ να ξαναβγαινει.η μονη αντιβιωση που ισως το πιασει(αλλα οχι σιγουρα) ειναι η ουτροτζεσταν αλλα απαγορευεται ρητα στην εγκυμοσυνη.οτι κ να σου δωσει τωρα δεν προκειται να το διωξει οποτε κατα εμε να μην επιβαρυνθεις με χαπια.οσο για τα χλαμυδια στην κολπικη καλλιεργεια πρεπει να κανουν ληψη απο τον τραχηλο κατι που κανονικα απαγορευεται στην εγκυμοσυνη οποτε μην εισαι κ πολυ σιγουρη για το αποτελεσμα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...