Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Sweetangel 10525 αλλα νομίζω μεχρι Σάββατο μεσημέρι...

Υπομονη! Κ μένα στο ένα στήθος με πονάει πιο πολυ αυτές τις μέρες ενώ στην αρχη όλα καλα! Εγω χρησιμοποιώ ψευδοθηλες.

Κ επίσης καθε μέρα σκέφτομαι μήπως έπαθε σύγχυση θηλων ; Αλλα αφου τρώει τελικα κ απο το στήθος;


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Σήμερα γίναμε 1 μήνα!

Carnation όντως μπορεί εμένα επειδή ηταν μικρόύλης!

Rinoui όταν το ταιζεις κ αρχίζει κ βγάζει γουλιες λες να σημαίνει οτι εχει φαει πολυ? Μερικές φορες όταν τον θηλάζω κ τον βάζω να ρεφτει βγάζει αρκετά κ σκέφτομαι μήπως δε πρεπει να φαει άλλο αλλά αυτος δειχνει οτι πειναει...

Κ δε ξέρω ποσο έχει φαει με το στήθος...

Εμένα η γιατρός μου είπε ότι φταίει ότι δεν εχει ωριμάσει ο σφιγκτήρας (αν το λέω σωστά) κ γι αυτό στα βρέφη η παλινδρόμηση περνάει μέσα στον πρώτο χρόνο. Μην κανείς απότομες κινήσεις ειδικά μόλις εχει φάει. Κ αν τον βάζεις στον ώμο σου για να ρευτει πρόσεχε να μην πιέζεται το στομάχι του. Εγώ είχα προσέξει οτι οταν τη βάζω για ρέψιμο βγάζει καθε φορά γουλιές οπότε τώρα όπως την κρατάω όρθια ρεύεται.

Κορίτσια με ποναει τοσο οταν την θηλαζω τοσο δεν ποναγα στην αρχή να φανταστείτε είχα και πληγές. Φοβαμαι ότι επαθε συγχυση θηλων δεν ειμαι και ειδικος αλλα δεν ξςρω τι να κανω φοβαμαι να την βαλω ποναω πολυ ξερετε κανα τηλ να παρω σε συμβουλο θηλασμου? Αναγκαστηκα να το βγαλω για να της το δωσω και με 100ml δεν χόρτασε και της εδωσα και συπληρωμα. Ειμαι πολυ στεναχωρημενη νομιζω οτι δεν θα μπορεσω να την ξαναθηλασω...

Χρησιμοποίησε το τηλ που σου έδωσε η filh ή μπες στο Ίντερνετ στη σελίδα LLL που έχουν συμβούλους θηλασμου.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τα κακά έχετε κανένα θέμα? Εμείς ειχαμε να κάνουμε απο το Σάββατο το πρωι, αλλά τώρα μόλις έκανε παρα πολλά. Στον παιδίατρο με τι συχνότητα πρεπει να παμε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες! Πως είστε;;

Κατερίνα εμείς κακακια σε καθε γεύμα!! Κ μπορει κ 2 πάνες... Χθες δεν έκανε σε 2 γεύματα κ ανησυχησα...

Επίσης σήμερα το πρωι στα κακακια του είδα κάτι σαν κόκκινη κλοστη.. Κ πήρα τη παιδιατρο μου είπε να κόψω σιγα σιγα κ τα κρυφά γαλακτοκομικα κ να το παρατηρήσω αν ξαναβαλει να πάμε τη πανα για εξέταση... Μήπως έχει αλλεργία κάπου κ του ενοχλούμε το εντέρο με αυτα που τρώω εγω...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με τα κακά έχετε κανένα θέμα? Εμείς ειχαμε να κάνουμε απο το Σάββατο το πρωι, αλλά τώρα μόλις έκανε παρα πολλά. Στον παιδίατρο με τι συχνότητα πρεπει να παμε ?

Η παιδιατρος τον είδε στην αρχη , τώρα μου είπε μόλις σαραντισουμε κ μετα για τα εμβόλια!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο εμας! Περιμενω να παει 12,30 να φαμε και μηπως κοιμηθουμε γιατι χτες κατι μασαωρα κοιμοταν γιατι πονουσε.

Sweetangel τι εκανες τελικα ελπιζω να ειστε κσλυτερα.

Κατερινα κι εμεις απο κακα ειμαστε φουλ... θυμαμαι ομως οταν ειχε πρωτοερθει η παιδιατρος στο σπιτι μου ειχε πει οτι οταν ενα μωρακι θηλαζει και 3 μερες χωρις κακσ δεν ειναι ανησυχητικο. Παιδιατρο κι εμεις στην αρχη σκεφτομαι να την καλεσω κοντα στο σαραντισμι και στους 2 μηνες για τα εμβολια. Στα τηλεφωνο την εχω πσρει ομως αρκετες φορες να ρωτησω πραγματα.

Αυτο με τη συγχιση θηλων κι εγω το φοβαμαι. Χτες τυ εδινα μπιμπερο και ανοιγε το στομα οπως οταν ψαχνει στηθος ο καημενος...

Rinui να την χαιρεστε την μικρη σας που εγινε 1 μηνα!!!! Και τα υπολοιπα κοριτσια βλεπω πολλες κλεισατε μηνα.

Filh ηταν αιμα αυτο το κοκκινο τελικα? Ελπιζω να μην το ξαναδειτε...

Καληνυχτα μανουλες καλο ξημερωμα να εχουμε και ηρεμα μπεμπακια


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Κορίτσια με τα κακά έχετε κανένα θέμα? Εμείς ειχαμε να κάνουμε απο το Σάββατο το πρωι, αλλά τώρα μόλις έκανε παρα πολλά. Στον παιδίατρο με τι συχνότητα πρεπει να παμε ?

Εμείς κάνουμε κακά πολλές φορές μέσα στην ημέρα.

Όσο για τον παιδίατρο, εμάς ήρθε στην αρχή, στις 20 μέρες, τώρα στις 40 κ μετά στους 2 μήνες για το εμβόλιο.

Filh ελπίζω να μην είναι αλλεργία...

Carnation σ΄ ευχαριστώ!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια! Τρεχουμε ολες με τα μπεμπακια ε?

Εμενα σημερα απο τις 4 μεχρι τις 11 πονουσε πολυ ο γλυκουλης μου και τρελλαινομουν που δεν μπορω να κανω κατι. Το γαλα για τους κολικους του επεφτε βαρυ και εβγαζε γουλιες και το σταματησα. Καλεσα την παιδιατρο να ερθει αυριο να δουμε αν μπορει νσ γινει κατι...

Εχει δωσει καμια μανουλσ το infacolic? Κανει κατι και αν ναι αμεσα η θελει μερες?

Επισης να ρωτησω οταν εχετε το παιδι στο σαλονι την κλεινετε την τηλεοραση η βλεπετε κανονικα?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα μανούλες... Πως είστε;

Εμένα απο χθες το βράδυ πολυ γκρίνια... Μάλλον πονάει... Εχω το μόνιμο φόβο μήπως σε χορταινει απο το στήθος!

Ελπίζω κ εγω να μην έχει αλλεργία αν κ δεν κάναμε κάτι άλλο γιατι οι υπόλοιπες πάνες του ειναι μια χαρά....εγω συνεχίζω αποχή απο φανερά γαλακτοκομικα κ ψωμι μόνο απο προζυμι...

Carnation ανοιχτή την εχω την τηλεόραση απλα δεν τον εχω να κοιτάζει προς τα εκει... Κ όταν κοιμάται την εχω πολυ χαμηλα...όλη μέρα να σας πω την αλήθεια στο σαλόνι την περνάω κ ο μπεμπης ειναι η στο πορτ μπεμπε η στο ρηλαξ... Αλλα τώρα σκέφτομαι τουλαχιστον για τον μεσημεριανό ύπνο να τον πάω στο δωμάτιο μας...

Ξέρετε τι με απασχολεί;; Ότι το εντερακι του ακούγεται παρα πολυ σχεδόν όλη μέρα.. Κ μερικές φορές δυνατα! Έτσι ειναι κ στα δικα σας μωρακια; Τη Κυριακή σαραντιζω οπότε περιμένω κ παιδιατρο να δώ τι θα μου πει. .

Επίσης εχω κ άγχος για τη πρώτη μας βόλτα τη Κυριακή...


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Filh κι εμεις στο σαλονι-κουζινα την βγαζουμε ολη μερα με ανοιχτη σιγα ρην τηλεοραση χωρις να βλεπει. θελω να τον παω στο δωματιο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα τον ακουσω ενω ετσι υον βλεπω και κανω και καμια δουλεια. Εγω το πορτ μπεμπε το εχω πανω στο σκελετο απο το καροτσι κι ετσι οπου παω τον παιρνω μαζι μου.

Τι καλα που σαραντιζετε. Στην εκκλησια παμε ετσι η πρεπει πριν να εχουμε κανονισει με τον παπα αραγε?! Αγχος ακομα και για την βολτα... κι εγω ετσι ειμαι. Μια χαρα θα ειναι να την απολαυσεις τοσο καιρο εχουμε να βγουμε. Ευτυχως που δεν ξαναειδες κοκκινο στα κακα.

Σε καταλαβαινω που εχεις αγχος ομως οταν εβγαζες με το θηλαστρο το ειχες τσεκαρει οτι εχεις γαλα οποτε νομιζω δεν εχεις λογο να ανησυχειε. Νομιζω εχεις ζυγαρια σπιτι αν το βαρος τοτ αυξανεται τρωει μια χαρα. Αλλωστε θα το συζητησεις και την Κυριακη με την παιδιατρο για να ηρεμισεις.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξεχασα να πω για το ετερακι. Εμενα επειδη εχει τους κολικους το ακουω . Σημεεα ηταν κατι φοβερο ποσα αερια ακουγονταν. Οταν ομως αεριστει και τα κανει σταματανε και η γκρινια για λιγο τουλαχιστον σταματαει και ηρεμει. Αλλιως οταν ακουγονται εντονα σφιγγεται και ποναει.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα δεν πηρα τηλ. Στη γραμμη θηλασμου ειπα να βαλω σπαθολαδο και εκανε θαυματα πολυ καλο διαβασα και πως να βαζω πιο σωστα το μωρο στο στηθος και είμαστε καλύτερα δεν ποναω τοσο.

Εγω χρησιμοποιώ το ινφακολικ σε 4 μερες εκανε δουλεια ειναι και φυτικο , δεν ακουγα το εντερακι της απλα δυσκολεύεται πολυ να κανει κακα και να αεριστει της κανω και πολλες ασκησεις με τα ποδια οταν ποναει και ελευθερωνεται το φαρμακο στην ουσία βοηθαει να μην εγκλωβιζετε αερας . Με τον παπα ναι πρεπει να συνεννοηθεις γτ θα σε διαβασει μην εχει κατι την στιγμη που θα πας πχ. Βαφτισια εγω θα τον παρω να μου πει ποτε θα παω σαραντησουμε τεταρτη αλλα μπορει να παω και κυριακη!! Το μονο αγχος μου ειναι ο θηλασμος μην τυχον κλαει στο δρομο επειδή πειναει και τι θα κάνω...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και ετσι την τηλεόραση ανοιχτη σιγανα οταν θηλαζεις και συνέχεια τι να κανεις... filh διαβασα σε ενα φορουμ οτι ενα κοριτσι επαθε το ιδιο με σςνα ειδε αιμα στα κακα της μπορει να την πειραζει και το μοσχαρι ελεγε αυτη εκτος απο τα γαλακτοκομικα. Της πηρα κατι ρουχαλακια για την πρώτη της βολτα τρελα, φουστα με τουλι θα τους τρελανουμε ολους :wink: . Μονο μην μας ματιασουν γτ απο ματι αλλο τπτ...


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες! Φιλιά στα μπεμπάκια σας!

Γεια σας κοριτσακια! Τρεχουμε ολες με τα μπεμπακια ε?

Εμενα σημερα απο τις 4 μεχρι τις 11 πονουσε πολυ ο γλυκουλης μου και τρελλαινομουν που δεν μπορω να κανω κατι. Το γαλα για τους κολικους του επεφτε βαρυ και εβγαζε γουλιες και το σταματησα. Καλεσα την παιδιατρο να ερθει αυριο να δουμε αν μπορει νσ γινει κατι...

εγώ χθες είδα ενα βιντεάκι στο youtube με ό,τι μπορείς να κάνεις στο μωρό για να μην πονάει από τους κολικούς

Εχει δωσει καμια μανουλσ το infacolic? Κανει κατι και αν ναι αμεσα η θελει μερες?

το infacolic θεωρείται παλιό πλέον, εχει βγει μια πιο εξελιγμένη του μορφή που περιέχει κ προβιοτικά

Επισης να ρωτησω οταν εχετε το παιδι στο σαλονι την κλεινετε την τηλεοραση η βλεπετε κανονικα?

βλέπω κανονικά, το ριλάξ όμως της μπέμπας κοιτάει προς το παράθυρο. Την έχω πιάσει όμως να κολλάει το βλέμμα της στην τηλεόραση, της αρέσουν μάλλον τα χρώματα. Κ εγώ όλη μέρα στο σαλόνι είμαι, αλλά πλέον την μπέμπα οταν κοιμαται την πηγαίνω μέσα στην καλαθούνα [\B]

Γεια σας κ απο μένα μανούλες... Πως είστε;

Εμένα απο χθες το βράδυ πολυ γκρίνια... Μάλλον πονάει... Εχω το μόνιμο φόβο μήπως σε χορταινει απο το στήθος!

Ελπίζω κ εγω να μην έχει αλλεργία αν κ δεν κάναμε κάτι άλλο γιατι οι υπόλοιπες πάνες του ειναι μια χαρά....εγω συνεχίζω αποχή απο φανερά γαλακτοκομικα κ ψωμι μόνο απο προζυμι...

Carnation ανοιχτή την εχω την τηλεόραση απλα δεν τον εχω να κοιτάζει προς τα εκει... Κ όταν κοιμάται την εχω πολυ χαμηλα...όλη μέρα να σας πω την αλήθεια στο σαλόνι την περνάω κ ο μπεμπης ειναι η στο πορτ μπεμπε η στο ρηλαξ... Αλλα τώρα σκέφτομαι τουλαχιστον για τον μεσημεριανό ύπνο να τον πάω στο δωμάτιο μας...

Ξέρετε τι με απασχολεί;; Ότι το εντερακι του ακούγεται παρα πολυ σχεδόν όλη μέρα.. Κ μερικές φορές δυνατα! Έτσι ειναι κ στα δικα σας μωρακια; Τη Κυριακή σαραντιζω οπότε περιμένω κ παιδιατρο να δώ τι θα μου πει. .

Επίσης εχω κ άγχος για τη πρώτη μας βόλτα τη Κυριακή...

Εμάς οχι δεν ακούγεται το εντεράκι, αλλά όταν πονάει την πιάνω να ζορίζεται πολύ κ για τα κακά της κ για τα αέρια...

Όσο για τη βόλτα, μην αγχώνεσαι, μια ιδέα είναι όλα. Συνήθως κοιμούνται κιόλας.

Filh κι εμεις στο σαλονι-κουζινα την βγαζουμε ολη μερα με ανοιχτη σιγα ρην τηλεοραση χωρις να βλεπει. θελω να τον παω στο δωματιο αλλα φοβαμαι οτι δεν θα τον ακουσω ενω ετσι υον βλεπω και κανω και καμια δουλεια. Εγω το πορτ μπεμπε το εχω πανω στο σκελετο απο το καροτσι κι ετσι οπου παω τον παιρνω μαζι μου.

Τι καλα που σαραντιζετε. Στην εκκλησια παμε ετσι η πρεπει πριν να εχουμε κανονισει με τον παπα αραγε?! Αγχος ακομα και για την βολτα... κι εγω ετσι ειμαι. Μια χαρα θα ειναι να την απολαυσεις τοσο καιρο εχουμε να βγουμε. Ευτυχως που δεν ξαναειδες κοκκινο στα κακα.

ναι, με τον παπά πρέπει να κανονίσεις...

Σε καταλαβαινω που εχεις αγχος ομως οταν εβγαζες με το θηλαστρο το ειχες τσεκαρει οτι εχεις γαλα οποτε νομιζω δεν εχεις λογο να ανησυχειε. Νομιζω εχεις ζυγαρια σπιτι αν το βαρος τοτ αυξανεται τρωει μια χαρα. Αλλωστε θα το συζητησεις και την Κυριακη με την παιδιατρο για να ηρεμισεις.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ή μικρή έχει βγάλει κάτι σπυθουρακια, επίσης το ματσάκι της αλληθοριζει πολλές φορες συμβαίνει και σε εσάς? Κανει και ενα περίεργο σαν ρουθουνισμα πολλές φορες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...