Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Dorita μίλησα με τη φίλη μου, μου είπε κατ αρχήν ότι δεν σταμάτησε να θηλάζει, απλά θήλαζε λιγότερο χρόνο και πιο συχνά γεύματα δηλ μικρά γεύματα.... Και τν κράταγε πολύ ώρα όρθιο μετά..... Το πρόβλημα λύθηκε μετά το 6μηνο που μπήκαν οι στέρεες....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θα το έλεγα... κάνει κάθε μέρα 1-2 κεννώσεις βαρβάτες, και μετά όλες οι πάνες που αλλάζω είναι έστω και λίγο λερωμένες με κακά... εσένα γιατί σου το κάνει; έχεις εντοπίσεις;

εμενα μου το κανει νομίζω οταν ποναει η κοιλίτσα του και δυσκολευεται να κανει κακα. ποτέ ομως επι 3-4 συνεχόμενες μερες. ίσως του δικού σου είναι το στομάχι.


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Dorita μίλησα με τη φίλη μου, μου είπε κατ αρχήν ότι δεν σταμάτησε να θηλάζει, απλά θήλαζε λιγότερο χρόνο και πιο συχνά γεύματα δηλ μικρά γεύματα.... Και τν κράταγε πολύ ώρα όρθιο μετά..... Το πρόβλημα λύθηκε μετά το 6μηνο που μπήκαν οι στέρεες....

Αυτό κάνω κι εγώ...τις δυσκολες μερες ειδικα οχι πολυ κουνημα, τουλαχιστον 20 λεπτα ορθιος κ μετα στο ριλαξ με μεγαλη κλιση. Επισης κουνια ανασηκωμένη και υπνος στο αριστερο πλαι.


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημερα ο δικος μου εχει δωσει ρεσιταλ γκρινιας...Ολη τη νυχτα ξυπναγε ανα 2ωρο για φαι κ το ολο το πρωι γκρινια, τι βολτες τον πηγα, τι κουνημα, τι τραγουδια, τι κλασσικη μουσικη... ολα τα δοκιμασα. Αναρωτιεμαι αν ειναι αυτο το αλμα αναπτυξης που λενε μιας κ διανυουμε την 12η εβδρομαδα η τον πονουν τα ουλα του γιατι ολο σαλια βγαζει κ τα χερια μπουνιστσες στο στομα συνεχως. Ευτυχως ηρθε ο μπαμπας του που ειναι πιο ψυχραιμος και τον κοιμιζει στο μαρσιπο. Δυσκολη μερα... καλο μηνα κιολας σε ολες!


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites

μου φάνηκε πολύ όμορφο κ είπα να σας το δείξω.....

http://www.imommy.gr/vrefos/thilasmos/article/3298/10-fraseis-poy-de-theloyn-n-akoysoyn-oi-mamades-poy-den-thhlazoyn/#reftag=true

και αυτό γι να ηρεμησουμε όσες δίνουμε λίιιιιιγο συμπλήρωμα......


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας συντρόφισσες

Πολύ σφίξιμο τράβηγμα αυτιών μύτης και ότι φτάνει σας

λέω

καλο καλοκαίρι να ευχηθώ χε χε

από αύριο

Επιστρέφω στην Βαση μου και θα μπορω

να σας διαβάζω και καλύτερα

οι κολικοί συνεχίζονται δυστυχώς αλλά κατάφερα και Ι βγήκα και έξω έκανε ένα χαμό την ηρέμησαμε και μετά ύπνος θηλασμός και κάτσαμε και φάγαμε μια χαρά

Οσες θηλάζετε με συμπλήρωμα σας έχει τύχει να θηλάζετε

Έξω και να μην φτάνει το στήθος

Και να μην ηρεμεί με τίποτα?


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Moody θα το τύπωσΩ και θα το βάλω στον τοίχο να το βλέπω όταν με πιάνουν τα ψυχοτετοια μου

Φοβερό και πολύ αληθινό..

έτσι είναι........και μένα με βοήθησε να απενοχοποιήσω πολλά....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημερα ο δικος μου εχει δωσει ρεσιταλ γκρινιας...Ολη τη νυχτα ξυπναγε ανα 2ωρο για φαι κ το ολο το πρωι γκρινια, τι βολτες τον πηγα, τι κουνημα, τι τραγουδια, τι κλασσικη μουσικη... ολα τα δοκιμασα. Αναρωτιεμαι αν ειναι αυτο το αλμα αναπτυξης που λενε μιας κ διανυουμε την 12η εβδρομαδα η τον πονουν τα ουλα του γιατι ολο σαλια βγαζει κ τα χερια μπουνιστσες στο στομα συνεχως. Ευτυχως ηρθε ο μπαμπας του που ειναι πιο ψυχραιμος και τον κοιμιζει στο μαρσιπο. Δυσκολη μερα... καλο μηνα κιολας σε ολες!

κι εμενα βαζει συνεχως μπουνιτσες στο στομα, λες να ειναι δοντακι απο τωρα?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

κι εμενα βαζει συνεχως μπουνιτσες στο στομα, λες να ειναι δοντακι απο τωρα?

Επειδή κ μεις κάνουμε το ίδιο κ ρώτησα τη γιατρό...

μου είπε ότι εκτός από τα δόντια που υφίσταται σαν αιτία είναι και αντανακλαστική κίνηση αφού πλέον αρχίζουν να γνωρίζουν το σώμα τους....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dorita μίλησα με τη φίλη μου, μου είπε κατ αρχήν ότι δεν σταμάτησε να θηλάζει, απλά θήλαζε λιγότερο χρόνο και πιο συχνά γεύματα δηλ μικρά γεύματα.... Και τν κράταγε πολύ ώρα όρθιο μετά..... Το πρόβλημα λύθηκε μετά το 6μηνο που μπήκαν οι στέρεες....

Εντάξει, μίλησα με τον παιδίατρο, φυσικά μου είπε οτι αποκλείεται να κόψουμε τον θηλασμό... απλά μου έδωσε για 10 μέρες σιρόπι και βλέπουμε...

Επειδή κ μεις κάνουμε το ίδιο κ ρώτησα τη γιατρό...

μου είπε ότι εκτός από τα δόντια που υφίσταται σαν αιτία είναι και αντανακλαστική κίνηση αφού πλέον αρχίζουν να γνωρίζουν το σώμα τους....

Κι εμένα μου είπε οτι είναι το προστάδιο για να αρχίσουν να πιάνουν αντικείμενα!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, τα παιδακια μας ανακαλυψαν οτι εχουν χερια ...σε λιγο καιρο θ ανακαλυψουν κ τα ποδια τους..γενικα ανακαλυπτουν τον κοσμο με το στομα τους σε πρωτο σταδιο...ειναι.η αφη τους... ειναι σταδιο της αναπτυξης τους...

Χαχα, τα εχετε δει να τα κοιταζουν ωρες ωρες με γουρλωμενα ματια; :D


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημερα ο δικος μου εχει δωσει ρεσιταλ γκρινιας...Ολη τη νυχτα ξυπναγε ανα 2ωρο για φαι κ το ολο το πρωι γκρινια, τι βολτες τον πηγα, τι κουνημα, τι τραγουδια, τι κλασσικη μουσικη... ολα τα δοκιμασα. Αναρωτιεμαι αν ειναι αυτο το αλμα αναπτυξης που λενε μιας κ διανυουμε την 12η εβδρομαδα η τον πονουν τα ουλα του γιατι ολο σαλια βγαζει κ τα χερια μπουνιστσες στο στομα συνεχως. Ευτυχως ηρθε ο μπαμπας του που ειναι πιο ψυχραιμος και τον κοιμιζει στο μαρσιπο. Δυσκολη μερα... καλο μηνα κιολας σε ολες!

Βασικα διανυεται τη 13η εβδομαδα. Ειστε 12 εβδ κ 4 ημερων... ειμαστε ισα, γι αυτο το ξερω :P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

μου φάνηκε πολύ όμορφο κ είπα να σας το δείξω.....

http://www.imommy.gr/vrefos/thilasmos/article/3298/10-fraseis-poy-de-theloyn-n-akoysoyn-oi-mamades-poy-den-thhlazoyn/#reftag=true

και αυτό γι να ηρεμησουμε όσες δίνουμε λίιιιιιγο συμπλήρωμα......

Ενιωσα στις αρχες, τις ξεπερασα!!! Ας ειναι καλυτερες μανες αυτες που θηλασαν χωρις πονο κ κοπο απο μενα που επι 50 μερες υπεφερα καθε λεπτο της ωρας!!

Αλλο φιλος του θηλασμου, αλλο εχθρος του ξενου..δεν ειναι το ιδιο...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ενιωσα στις αρχες, τις ξεπερασα!!! Ας ειναι καλυτερες μανες αυτες που θηλασαν χωρις πονο κ κοπο απο μενα που επι 50 μερες υπεφερα καθε λεπτο της ωρας!!

Αλλο φιλος του θηλασμου, αλλο εχθρος του ξενου..δεν ειναι το ιδιο...

Και γω πλέον δεν έχω καμία ενοχή.... Από το να μαι μέσα στα νεύρα και την αρνητική ενέργεια και να στρεσσάρω το χελωνάκι μου 100000000 φορές ας πίνει ξένο.... Όσο για το ποια είναι καλύτερη μάνα θα φανεί στο θηλασμο;;;;;;;;; Ας γελάσω κακαριστά!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...