Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Koοριτσακια μουυυυυυυ!!!!!!!!!!Τι κανετε?????

Εμεις καλα η καλυτερα μπορω να πω!!!!!Εχθες απλα πονεσαμε λιγοτερο και κοιμηθηκαμε απο τις 11 μεχρι τις 6!!Τελειααααααααααααα!!!!!!!!!

Και μετα ξυπνησαμε στις 9.Δεν ξερω αν βοηθησαν οι σταγονιτσες η δεν τον πιανει και καθε μερα παντως ειμαι τυχερη γιατι τον φτανει συνηθως μεχρι τις 2 με 2.30 και μετα τελος και κοιμαται για ενα 7ωρο τουλαχιστον.

Βεβαια τον ξεκιναει απο τις 6 το απογευμα!!!!!!

Θα περασει που θα παει.Παντως γαλα δεν του αλαζω παλι γιατι με το τελευταιο αρχισε να ενεργειται και κανονικα!!!!!

Μαρακι εχω παρει τα μπιμπερο τα dr.brown αλλα το μονο που βοηθανε στο μωρο μου ειναι οτι δεν πνιγεται λογω λαιμαργιας οως πνιγοτανε.Ετσι νομιζω!!!

Ιωαννακι μου σκεφτηκα κι εγω να του δωσω μαραθο η γλυκανισο μου ειπαν!

Θα δω τωρα πως θα εξελιχτει!!!!!Ευχαριστω για το πλυντηριο το διεταξα αναλογως!!!!!:tongue::tongue:

Χρηστινακι καλως ηρθες στο κλαμπ με τους κολικους.Καθε βραδυ τα μωρα μας κλαμπινγκ κανουν!!!!!!Υπομονη για ολες μας!!!!!!

Παω τωρα να τον ταισω και μετα εχει βολτιτσα.Βγαινουμε καθε μερα τωρα που εχει καλες μερες και δεν βγαζει κιχ.Χαζευει με τους θορυβους με τον κοσμο και ειναι κυριος!!!!!!!!!1χαχαχαχαχααχαχαχχαχαχα!!!!!!!!!!!


1sh1p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μποτσακι μου καλημερα!! μακαρι να αρχισαν να μειωνονται οι κολικοι!!!! μακαρι!!!!!! να ηρεμησει το νινακι σου! καλα κανετε και τον πατε βολτιτσα, του κανει απιστευτο καλο! ευχαριστηθειτε βολτες τωρα που καθεται ακινητος στο καροτσι, σε λιγοτερο απο 1 χρονο θα αποτελουν παρελθον αυτες οι στιγμες!! χαχαχα! φιλακια κ καλα να περασετε!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Koοριτσακια μουυυυυυυ!!!!!!!!!!Τι κανετε?????

Εμεις καλα η καλυτερα μπορω να πω!!!!!Εχθες απλα πονεσαμε λιγοτερο και κοιμηθηκαμε απο τις 11 μεχρι τις 6!!Τελειααααααααααααα!!!!!!!!!

Και μετα ξυπνησαμε στις 9.Δεν ξερω αν βοηθησαν οι σταγονιτσες η δεν τον πιανει και καθε μερα παντως ειμαι τυχερη γιατι τον φτανει συνηθως μεχρι τις 2 με 2.30 και μετα τελος και κοιμαται για ενα 7ωρο τουλαχιστον.

Βεβαια τον ξεκιναει απο τις 6 το απογευμα!!!!!!

Θα περασει που θα παει.Παντως γαλα δεν του αλαζω παλι γιατι με το τελευταιο αρχισε να ενεργειται και κανονικα!!!!!

Μαρακι εχω παρει τα μπιμπερο τα dr.brown αλλα το μονο που βοηθανε στο μωρο μου ειναι οτι δεν πνιγεται λογω λαιμαργιας οως πνιγοτανε.Ετσι νομιζω!!!

Ιωαννακι μου σκεφτηκα κι εγω να του δωσω μαραθο η γλυκανισο μου ειπαν!

Θα δω τωρα πως θα εξελιχτει!!!!!Ευχαριστω για το πλυντηριο το διεταξα αναλογως!!!!!:tongue::tongue:

Χρηστινακι καλως ηρθες στο κλαμπ με τους κολικους.Καθε βραδυ τα μωρα μας κλαμπινγκ κανουν!!!!!!Υπομονη για ολες μας!!!!!!

Παω τωρα να τον ταισω και μετα εχει βολτιτσα.Βγαινουμε καθε μερα τωρα που εχει καλες μερες και δεν βγαζει κιχ.Χαζευει με τους θορυβους με τον κοσμο και ειναι κυριος!!!!!!!!!1χαχαχαχαχααχαχαχχαχαχα!!!!!!!!!!!

Ε ναι μαρηηηη, στην καταποση λιγοτερου και ανεξελεγκτου λογω λαιμαργιας αερα βοηθανε αυτα τα μπιμπερο, οποτε εχεις λιγοτερους αεροκολικους-πονακια-κλαμα-ανησυχια. Οχι εσυ, το μωρο σου :tongue:, εσυ εχεις μικροτερο κεφαλι-καζανι :tongue:.


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!!!!!!!απο σημερα ξανα μαζι σας εντατικα!!!!

ΚΟΑΛΑΚΙ απατεωνες ε?αλιμονο!!!!!!!!!η φμ τι κανει?

ΡΙΤΣΑΚΙ χωσε την πεθερα κ κανε ξεκουραση εσυ!!!!!!!!!!!!!!!

παρε το αιμα σου πισω!!!!!!!!!ειναι η καλυτερη περιοδος η εγκυμοσυνη για την γυναικα!!!!!!!!!τι προαισθημα εχεις για το μπεμπε?βαλε κ ενα τικερακι να ξερουμε ποσων εβδομαδων εισαι!!!!!!!!!!!

ΗΛΙΟΒΑΣΙΛΕΜΑ μπραβο στην μικρη!!!εμας φετος στη μια βασιλοπιτα επεσε στην μπεμπα κ στην αλλη σε μενα!!!!!!!!ετυχε !!!!!!!!!!!!!!

ΜΑΥ κ γω το χα κανει αυτο με τις θηλες κ εκλαιγε σαν τρελη η μπεμπα!!!!!!!!

ΜΠΟΤΣΑΚΙ καλες πλυσεις με το νεο σας πλυντηριο κ χωρις σουρτα φερτα πες του!!!!!!!!!!ο μπεμπακος ειναι καλυτερα?οι κολικοι θα περασουν!!!!!!!κ γω στεναχωριομουν που εβλεπα την μικρη να κλαιει κ δεν μπορουσα να την βοηθησω!!!!!τι του δινεις?

εγω εδινα μαραθο!!!!!!!!!!

Γεια σου Ιωαννα μου ....τι μου κανεις;;

Η Μουρμουριτσα σου τι κανει;;

Το τικερακι πως μπαινει βρε κοριτσια;;;

Προσπαθεισε εχτες να το βαλει ο αντρουλης μου και δεν μπορουσε.....:rolleyes::rolleyes:.

Μπορειτε να μου πειτε για να βαλω....


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες μου!Τι μου κανετε?Εμεις καλα!Ετοιμαζω και τα τελευταια μας πραγματακια,γιατι σημερα φευγω στο χωριο και μετα Θεσσαλονικη!Οποτε Σ/Κ δε θα εχω ιντερνετ!

Αγορομαμμυ μου,καλως να δεχτειτε σημερα την παρεαουλα σας!Καλε ετοιμασιες!Και γω δε το γνωριζα το φαγακι που θα κανεις σημερα,αλλα ακουγεται ωραιο!

Ηλιοβασιλεμα μου,ευχομαι οσο τυχερο ηταν το πλασματακι σου κερδιζοντας το φλουρι,αλλαο τοσο τυχερο να ειναι σε ολη της τη ζωη!Μας αποδεικνύουν περίτρανα πως τα απλα πραγματα ειναι που δινουν νοημα στη ζωη μας!

Ιωαννα μου,τι κανετε?Η μικρη?Με τον αποθηλασμο πως τα πας?

Μαυ μου,πραγματικα και μεις οποτε αλλαζαμε τις θηλες,επινε το παιδι περισσοτερο!Γενικα,οποτε δε επινε γαλα,ειτε αλλαζαμε θηλες συχνα!

Αντε,να σταθεροποιηθει και το πεπτικο σας να ηρεμησει!

Μποτσακι μου,μιας και μιλαμε για θηλες,εχω ακουσει πως υπαρχουν μπουκαλια και ειδικες θηλες κατα των κολικων!Νομιζω λεγονται anti colic!Καπως ετσι!Εγω δεν τα ειχα παρει,δε ξερω κατα ποσο ανακουφιζουν!Στην ουσια το παιδι δε ρουφαει πολυ αερα!Μπορει να λενε και βλακειες,οι κολικοι εαν δεν κανουν τον κυκλο τους δεν περνανε,αλλα ισως ολα τα υπολοιπα ''τεχνασματα'' απλως ανακουφιζουν!

Κολακι μου,μαρη στειλε μας φωτογραφια το μηχανακι σας!Πωπω,πρεπει να ειναι πολυ ωραιο!

Ριτσα μου,μανουλααααα γλυκια!Και γω συγκινθηκα με τα οσα μας εγραψες!Για τις αντιδρασεις του συζυγου,τις δικιες σου!Απολαυσε το μαναρι μου,το αξιζεις!Και οπως ειπαν τα κοριτσια,βαλε τη πεθερα να καθαρισει και ν'ασχοληθει με το σπιτι,εσυ εχεις πιο σημαντικη δουλεια να κανεις!:D!

Νgn μου,τι κανετε?

Ολα τα υπολοιπα κοριτσοπουλα καλα?

Η μικρη μου,το βραδυ ξυπνουσε σχεδον ανα μια ωρα!Οχι με πολυ γκρινια,αλλα σηκωνοταν!Σημερα το καλο μου,εκει που επαιζε,χτυπησε στην καρεκλα,στην προσπαθεια της να σηκωθει!Ενω δε φανηκε να χτυπησε πολυ,εχει μια μελανια κατω απο το ματι!Αν και της εβαλα βουτυρο,τι αλλο μπορω να βαλω για να φυγει?

Σε ευχαριστω Μαρακι μου....οσο για την Πεθερα θα παρω το αιμα μου πισω χιι!!χιι!!

Καλο σ/κ μαναρακι μου πιστευω να τα πουμε απο βδομαδα....φιλακια πολλα!!


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Τσα... εδώ είμαι και εγώ... ήρθα στο καινούριο θεματάκι.

Και εμάς πρέπει να έχουν ξεκινήσει οι κολικοί και έχουμε πονάκια... Από τις 4.30 μπόρεσε να κοιμηθεί λίγο το πρωί η μικρή μου!!! Και τώρα έφαγε, αλλά την βλέπω ότι έχει πάλι ανησυχία.

Ρίτσα μου και πάλι συγχαρητήρια!!! Εγώ γέννησα στο Αρεταειο... οπότε μπορώ να σου δώσω ότι πληροφορίες θέλεις. Ο γιατρός θα σου πει ότι προτιμας εσύ!

Γενικά έμεινα πολυ ευχαριστημένη απο το νοσοκομείο, αν και είχε σίγουρα ελλειψεις λόγω της κρίσης σε σχέση με το 2011 που γέννησε η αδελφη μου.

Το δωμάτιο που ήμουν ηταν δίκλινο, μεγάλο και καθαρό. Το νοσοκομείο είναι πολύ υπερ του θηλασμού και σου φέρνουν το μωρό από την πρώτη στιγμή... και μετά σε παροτρύνουν να θηλάσεις αποκλειστικά. Οι μαίες είναι φοβερά βοηθητικές και όταν βγήκα από το νοσοκομείο είχε ήδη σχεδόν εδραιωθεί ο θηλασμός (παρόλο που στο νοσομομείο ζήτησα 2 φορές ξένο γάλα), ήξερα πως να το πλύνω και να το αλλάξω και δεν είχα καμία ανασφάλεια.

Οι νοσηλευτριες είναι επίσης πολύ καλές και έρχονταν αμέσως ότι και να θέλεις...

Τέλος στο νοσοκομείο δεν θα πληρώσεις τίποτα! Και είσαι τυχερή (όπως και εγώ) που έχεις την επιλογή του δημόσιου νοσοκομείου.

Τώρα τα αρνητικά. Χρειάζεσαι σίγουρα κάποιον μαζί σου συνεχώς... ειδικά αν έχει κάνει καισαρική... γιατί το μωρό το έχεις συνεχώς δίπλα σου από την πρώτη στιγμή. Εγώ χρειαζόμουν κάποιον τις 3 τρεις πρώτες μέρες... μετά δεν είχα πρόβλημα να μείνω μόνη μου. Το μωρό φοράει τα δικά του ρουχαλάκια... (παλιά έδιναν)... Όμως δίνουν πάνες, αφρόλουτρο, κρέμα, οινόπνευμα, γαζούλες, σεντονάκια, κουβερτούλα. Μπορώ να σου πω πολλά ακόμα όσο πλησιάζεις και θα πρέπει να αποφασίσεις... νωρίς είναι ακόμα για να προβληματίζεσαι για αυτά :-) :-) :-)

Χριστινακι μου γεια σου....σε ευχαριστω πολυ,και σε ευχαριστω και για τις πληροφοριες που μου δινεις....οταν πλησιασει ο καιρος καλα ειναι να ξερω......:D:D:D.

Εσυ κατα τ'αλλα καλα εισαι μαναρακι μου...η μικρουλα σου εχει κολικους ε;...το μαναρακι μου.....:(:(.

Φιλακια πολλα!!!


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites

Ριτσα κατσε να το δω λιγακι με το τικερακι και να σου πω....

πες μου λιγο ημερομηνια τελευταιας περιοδου και πιθανη ημερομηνια τοκετου.....

Γεια σου Ηλιοβασιλεμα μου....ημερομηνια τελευταιας περιοδου ειναι 23 Νοεβριου ....πιθανη ημερομηνια απο τη μου ειπε η Αγορομαμμυ ειναι 25/8....


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Ηλιοβασιλεμα μου....ημερομηνια τελευταιας περιοδου ειναι 23 Νοεβριου ....πιθανη ημερομηνια απο τη μου ειπε η Αγορομαμμυ ειναι 25/8....

ο γιατρος σου ειπε την τεταρτη που μας περασε , οτι εισαι 6 εβδομαδων ακριβως; ή 6 εβδομαδων και 1,2,3....6μερες;


Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Ηλιοβασιλεμα μου....ημερομηνια τελευταιας περιοδου ειναι 23 Νοεβριου ....πιθανη ημερομηνια απο τη μου ειπε η Αγορομαμμυ ειναι 25/8....

Με 6 εβδομαδων την Τεταρτη...βγαινει ΠΗΤ 3/9/14....

Βεβαια αυτα θα οριστικοποιηθουν με τους επομενους υπερηχους....

Αν σου αλλαξει κατι ο γιατρος, το διορθωνουμε το τικερακι!

σου αρεσει αυτο το τικερακι;

x8yip2.png?0gPNKwlL


Link to comment
Share on other sites

Με 6 εβδομαδων την Τεταρτη...βγαινει ΠΗΤ 3/9/14....

Βεβαια αυτα θα οριστικοποιηθουν με τους επομενους υπερηχους....

Αν σου αλλαξει κατι ο γιατρος, το διορθωνουμε το τικερακι!

σου αρεσει αυτο το τικερακι;

x8yip2.png?0gPNKwlL

Ωραιο ειναι Ηλιοβασιλεμα μου....σε ευχαριστω!!

Σου εχω στηλει πμ....


x8yip2.png?0gPNKwlL
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...