Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Γαλιαντρεεες...!!!


Koalaki

Recommended Posts

Ιωάννα μου καλημερα!! Τι εννοεις οτι η μπεμπα εκλαιγε με τις θηλές; Εννοεις όταν ήταν μικρες κ δε μπορούσε να ρουφήξει;

Εγω τωρα δεν άλλαξα σχήμα, μόνο μεγεθος τρυπας οπότε δεν είχαμε θέμα να μη μπορει να την πιασει..

Επανερχομαι κλαιει!!


78xyp2.png

RUAmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα Μay,Ιωαννα και Ηλιοβασιλεμα!!! Η γαλοσουπα ουσιαστικα ειναι γαλοπουλα αλλα χωριατικη και τη φτιαχνουμε οπως το κοτοπουλο σουπα! με αυγολεμονο! αλλα γινεται ακομα πιο νοστιμη. συνηθως εμεις βαζουμε μονο τα μπουτια για τη σουπα επειδη δεν ειναι στεγνα οπως το στηθος. Λουκουμι σας λεω!! τι κανουν οι κοριτσουδες σας??? παντως κι εγω οποτε του αλλαξα θηλη δεν ειχε θεμα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κουκλες μου!Τι μου κανετε?Εμεις καλα!Ετοιμαζω και τα τελευταια μας πραγματακια,γιατι σημερα φευγω στο χωριο και μετα Θεσσαλονικη!Οποτε Σ/Κ δε θα εχω ιντερνετ!

Αγορομαμμυ μου,καλως να δεχτειτε σημερα την παρεαουλα σας!Καλε ετοιμασιες!Και γω δε το γνωριζα το φαγακι που θα κανεις σημερα,αλλα ακουγεται ωραιο!

Ηλιοβασιλεμα μου,ευχομαι οσο τυχερο ηταν το πλασματακι σου κερδιζοντας το φλουρι,αλλαο τοσο τυχερο να ειναι σε ολη της τη ζωη!Μας αποδεικνύουν περίτρανα πως τα απλα πραγματα ειναι που δινουν νοημα στη ζωη μας!

Ιωαννα μου,τι κανετε?Η μικρη?Με τον αποθηλασμο πως τα πας?

Μαυ μου,πραγματικα και μεις οποτε αλλαζαμε τις θηλες,επινε το παιδι περισσοτερο!Γενικα,οποτε δε επινε γαλα,ειτε αλλαζαμε θηλες συχνα!

Αντε,να σταθεροποιηθει και το πεπτικο σας να ηρεμησει!

Μποτσακι μου,μιας και μιλαμε για θηλες,εχω ακουσει πως υπαρχουν μπουκαλια και ειδικες θηλες κατα των κολικων!Νομιζω λεγονται anti colic!Καπως ετσι!Εγω δεν τα ειχα παρει,δε ξερω κατα ποσο ανακουφιζουν!Στην ουσια το παιδι δε ρουφαει πολυ αερα!Μπορει να λενε και βλακειες,οι κολικοι εαν δεν κανουν τον κυκλο τους δεν περνανε,αλλα ισως ολα τα υπολοιπα ''τεχνασματα'' απλως ανακουφιζουν!

Κολακι μου,μαρη στειλε μας φωτογραφια το μηχανακι σας!Πωπω,πρεπει να ειναι πολυ ωραιο!

Ριτσα μου,μανουλααααα γλυκια!Και γω συγκινθηκα με τα οσα μας εγραψες!Για τις αντιδρασεις του συζυγου,τις δικιες σου!Απολαυσε το μαναρι μου,το αξιζεις!Και οπως ειπαν τα κοριτσια,βαλε τη πεθερα να καθαρισει και ν'ασχοληθει με το σπιτι,εσυ εχεις πιο σημαντικη δουλεια να κανεις!:D!

Νgn μου,τι κανετε?

Ολα τα υπολοιπα κοριτσοπουλα καλα?

Η μικρη μου,το βραδυ ξυπνουσε σχεδον ανα μια ωρα!Οχι με πολυ γκρινια,αλλα σηκωνοταν!Σημερα το καλο μου,εκει που επαιζε,χτυπησε στην καρεκλα,στην προσπαθεια της να σηκωθει!Ενω δε φανηκε να χτυπησε πολυ,εχει μια μελανια κατω απο το ματι!Αν και της εβαλα βουτυρο,τι αλλο μπορω να βαλω για να φυγει?


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερααααααααααα κοριτσακια μου!!! Τι κανετε???

Ο καιρος και σημερα χααααλια!!!

Εμεις καλααα, ξυπνησαμε στις 10 :shock::shock::D:D και τωρα παιζουμε στο δωματιο μας!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ωραιιιιο ακουγεται το φαγητο με το αυγολεμονο.

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ τιποτα να μην βαλεις κατα τη γνωμη μου, ασε το χρονο να κανει το θαυμα του ;). Θα μωβησει, θα κιτρινισει και μετα θα εξαφανιστει εντελως και σε πολυ λιγο διαστημα, μιλαω απο προσωπικη πειρα.

Οοοοοοολες οι αλλες καλααααα?????? τα μωρακια-παιδακια σας????


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μαρακι βορινο!!! κι εμενα εχει χτυπησει πολλες φορες ετσι και σχεδον μελανιαζει και μετα απο λιγες ωρες εξαφανιζεται! δε μου εχει τυχει να του μεινει το σημαδι, μονο με παγακι το προλαβαινουμε. Οι αλλες μανουλες θα σε διαφωτισουν, κι εγω μονο για το βουτυρο θα σου ελεγα και το παγακι!! ελπιζω να μην πονεσε πολυ η ζουζουνα σου!! ειχε ανησυχο υπνο? τα καημενα τα ταλαιπωρουν διαφορα θεματα!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! (αν και μάλλον έπρεπε να πω με το προηγούμενο μήνυμα καλημέρα.. Τι κάνετε;; Να ρωτήσω κατι, η μαγιά μπύρας πόσο καιρό θέλει για δεις αποτέλεσμα; Ο παιδίατρος μου είπε αν θέλω για να βοηθήσω την παραγωγή μου να πάρω να πίνω μπύρα χωρίς αλκοόλ..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! (αν και μάλλον έπρεπε να πω με το προηγούμενο μήνυμα καλημέρα.. Τι κάνετε;; Να ρωτήσω κατι, η μαγιά μπύρας πόσο καιρό θέλει για δεις αποτέλεσμα; Ο παιδίατρος μου είπε αν θέλω για να βοηθήσω την παραγωγή μου να πάρω να πίνω μπύρα χωρίς αλκοόλ..

καλημερα Ελλη!!! εγω ειχα παρει καποια στιγμη που μου μειωθηκε το γαλα. τα πηρα σε συμπληρωμα απο το φαρμακειο αλλα ηταν αηδιαστικα και δε τα ηπια τελικα.. ειδικα σε χαπι πρεπει να πινεις πανω απο 10 τη φορα. Οσο για τη μπυρα χωρις αλκοολ δεν γνωριζω! Εγω τελικα αυξησα την παραγωγη μου βαζοντας πιο συχνα το μωρο στο στηθος ακομα και αν δεν πεινουσε, καθε μιση ωρα τον εβαζα στο στηθος. Αυτο χρειαστηκε για 2 μερες και αν δεν εβαζα το μωρο εκανα με το θηλαστρο. Σε 2 μερες κατεβασα τρελο γαλα παλι!!


to1Np2.png

KCkop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοαλακι μου,τι καλα που κοιμηθηκατε τοσο!Γεμισατε μπαταριες!Καλε,χαλια ο καιρος εκει?Εδω εχει ηλιο!Μαλλον θα περασουμε ηπιο χειμωνα,σπανιο για την περιοχη,που συνηθως ειχαμ χιονια!Αλλα και παλι ποτε δε ξερεις!

Ελλη μου,και γω δε γνωριζω για τα σκευασματα αυτα!Οσο για την μπυρα,ως ποτο,η γιατρος μου,μου ειχε πει πως ειναι μυθος πως αυξανει την παραγωγη!Οπως ειπε η αγορομαμμυ,να τον βαζεις συνεχεια στο στηθος.Να τρως σουπες,και πολλα υγρα!Αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις πολλους τροπους για ν'αυξησεις την παραγωγη,καθως επισης και τηλεφωνα απο συμβουλους θηλασμου που μπορουν να σε βοηθησουν πιο εμπεριστατωμένα!

Ngn μου,τωρα διαβασα πως μετα το γευμα σου εκανες γυμναστικη!Ασε και γω,οταν τρωω κατι ''απαγορευμενο'' και νιωθω τυψεις,την επομενη μερα προσπαθω να κατεβασω τις επιτρεπομενς θερμιδες ημερισιως!:D

Παντως,οποτε προλαβαινεις να κανεις γυμναστικη στο σπιτι,ειναι πολυ καλο!Δε θυμαμαι ενα με ειχες ρωτησει εσυ για τους πιλατες,αλλα το ειδος αυτο γυμναστικης με βοηθησε πολυ σωματικα!Το σωμα μου εχει σφιξει πολυ,αλλα και γενικως η σταση του σωματος ειναι καλυτερη και οι κινησεις μου πιο ευχαριστες.Μπορω να πω πως βελτιωσε και το προβλημα που εχω στο χερι(συνδρομο καρπιαιου) αλλα και στον γοφο(τροχαντηιριτιδα)!Υπαρχουν και στο ιντερνετ τετοιες ασκησεις!


Qilcp2.pngkB3Gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια...

Τσα... εδώ είμαι και εγώ... ήρθα στο καινούριο θεματάκι.

Και εμάς πρέπει να έχουν ξεκινήσει οι κολικοί και έχουμε πονάκια... Από τις 4.30 μπόρεσε να κοιμηθεί λίγο το πρωί η μικρή μου!!! Και τώρα έφαγε, αλλά την βλέπω ότι έχει πάλι ανησυχία.

Ρίτσα μου και πάλι συγχαρητήρια!!! Εγώ γέννησα στο Αρεταειο... οπότε μπορώ να σου δώσω ότι πληροφορίες θέλεις. Ο γιατρός θα σου πει ότι προτιμας εσύ!

Γενικά έμεινα πολυ ευχαριστημένη απο το νοσοκομείο, αν και είχε σίγουρα ελλειψεις λόγω της κρίσης σε σχέση με το 2011 που γέννησε η αδελφη μου.

Το δωμάτιο που ήμουν ηταν δίκλινο, μεγάλο και καθαρό. Το νοσοκομείο είναι πολύ υπερ του θηλασμού και σου φέρνουν το μωρό από την πρώτη στιγμή... και μετά σε παροτρύνουν να θηλάσεις αποκλειστικά. Οι μαίες είναι φοβερά βοηθητικές και όταν βγήκα από το νοσοκομείο είχε ήδη σχεδόν εδραιωθεί ο θηλασμός (παρόλο που στο νοσομομείο ζήτησα 2 φορές ξένο γάλα), ήξερα πως να το πλύνω και να το αλλάξω και δεν είχα καμία ανασφάλεια.

Οι νοσηλευτριες είναι επίσης πολύ καλές και έρχονταν αμέσως ότι και να θέλεις...

Τέλος στο νοσοκομείο δεν θα πληρώσεις τίποτα! Και είσαι τυχερή (όπως και εγώ) που έχεις την επιλογή του δημόσιου νοσοκομείου.

Τώρα τα αρνητικά. Χρειάζεσαι σίγουρα κάποιον μαζί σου συνεχώς... ειδικά αν έχει κάνει καισαρική... γιατί το μωρό το έχεις συνεχώς δίπλα σου από την πρώτη στιγμή. Εγώ χρειαζόμουν κάποιον τις 3 τρεις πρώτες μέρες... μετά δεν είχα πρόβλημα να μείνω μόνη μου. Το μωρό φοράει τα δικά του ρουχαλάκια... (παλιά έδιναν)... Όμως δίνουν πάνες, αφρόλουτρο, κρέμα, οινόπνευμα, γαζούλες, σεντονάκια, κουβερτούλα. Μπορώ να σου πω πολλά ακόμα όσο πλησιάζεις και θα πρέπει να αποφασίσεις... νωρίς είναι ακόμα για να προβληματίζεσαι για αυτά :-) :-) :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! (αν και μάλλον έπρεπε να πω με το προηγούμενο μήνυμα καλημέρα.. Τι κάνετε;; Να ρωτήσω κατι, η μαγιά μπύρας πόσο καιρό θέλει για δεις αποτέλεσμα; Ο παιδίατρος μου είπε αν θέλω για να βοηθήσω την παραγωγή μου να πάρω να πίνω μπύρα χωρίς αλκοόλ..

ΕΛΛΗ πες του γιατρου σου πως για να αυξησεις την παραγωγη και να την φτασεις στο σημειο που θελεις πρεπει στη καθησια σου (καθε μερα) να πινεις ενα κιβωτιο μπυρες, με η χωρις αλκοολ. Μαλλον ξεχασε να σου το πει η στο ειπε με πλαγιο τροπο (εξου και η μπυρα χωρις αλκοολ), ποιος ξερει??? :mrgreen::mrgreen::tongue::tongue:


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα συμπεθερα μου!!!! τι κανετε?? αχ τι ομορφη ωρα που ξυπνησατε, χαχαχαχα!!! τι κανει η νυφουλα μου??? βρουυυυυυυμ!!!!

ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ναι ευχαριστηθηκαμε υπνο. Ακομα δεν φτανει στα πενταλ :(.

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ καλο ταξιδι...!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ ΜΟΥ τι κανετε???


f0Wip2.png

2080180emgbdyh6sj.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...