Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2014


mimika84

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 738
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια , ευχαριστω για τις ευχες σας και αντευχομαι!

Τελικα οι τελευταιες μερες δεν περνανε εύκολα..εχετε ετοιμασει την βαλιτσουλα σας , για την κλινικη?


;);)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Επέστρεψα χθες Θεσσαλονίκη!! Τέρμα οι διακοπές!! Τις τελευταίες 3 μέρες ψώφησα απο την κούραση!! Το Σάββατο είχα το πάρτυ της κόρης μου, την Κυριακή μέχρι το μεσημέρι μάζευα τα πράγματα μας απο το εξοχικό και απο το απόγευμα μέχρι το σημερινό μεσημέρι είχα καθαριότητα στο σπίτι στη Θεσσαλονίκη!! Όταν κάθομαι να ξεκουραστώ μετά δεν μπορώ να σηκωθώ με τίποτα!!

Βίκη μου σ΄ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Κάναμε φοβερό πάρτυ!!

Απο τι εξαρτάται το πότε θα σε βάλει για πρόκληση;

Χριστίνα σου εύχομαι με το καλό, να πάνε όλα καλά!! Λίγες μέρες έμειναν.

Σμάρα κι εγώ άρχισα να έχω κάποιες συσπάσεις αλλά χωρίς πόνο.

Άννα μου κι εγώ πιστεύω οτι θα αργήσει να έρθει το μωράκι σου γιατί στο βάρος είναι σχετικά μικρούλι ακόμη. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

Την Τετάρτη έχω ραντεβού με την γιατρό και θα με εξετάσει κολπικά. Ίσως μπορέσει να μου πει στο περίπου πόσο ακόμη θα περιμένουμε!! Ανυπομονώ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αμελι να τη χαίρεσαι την μικρούλα σου κ με το καλό κ το νέο μέλος!!!

Συσπάσεις δεν έχω, το μωρό είναι ψηλά κ ο τράχηλος ακόμα νορμάλ..!! Βαλίτσα δεν έχω φτιάξει ακόμα...αλλα δεν αγχώνομαι αφού όλα είναι τακτοποιημένα στην ντουλάπα!!

Νομίζω ο τελευταίος μήνας θα είναι ο πιο δύσκολος!!!

Φιλιά σε όλες!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ Άννα μου!! Η κοιλιά μου έχει πέσει πολύ χαμηλά. Τόσο που όλοι οι φίλοι μου στο εξοχικό έλεγαν οτι δεν θα προλάβω να γυρίσω στη Θεσσαλονίκη και θα γεννούσα εκεί! Την γλίτωσα όμως ;).

Link to comment
Share on other sites

Κοιλίτσες μου, όμορφες, πως πάμε?

Χθές πήγα στη γιατρό μου και όλα καλά με την μπέμπα μας. Έχε φτάσει τα 3 κιλάκια και είναι πολύ ζωηρή. Αυτή την τραχηλική εξέταση να μην μου έκανε και θα ήμουν τρισευτυχισμένη. Δεν θα σχολιάσω παραπάνω την εμπειρία, μην σας αγχώνω χωρίς λόγο. Πάντως εχω διαστολή 1 και εχει αρχίσει να μαλακώνει ο τράχηλος. Μου συνέστησε περπάτημα και σεξ και αν δεν γεννήσω μέχρι την άλλη Τρίτη, θα ξαναπάω να με δει.

Και μια που σεξ δεν... και εχτές είχε λίγη δροσούλα το βραδάκι, αποφασίσαμε να πάμε για περπάτημα. Μην φανταστείτε καμιά 600αριά μέτρα πρέπει να κάναμε. Με έπιασαν πόνοι που μου έσφιγγαν όλη την κοιλιά και κοντά στην σκωλικοειδήτιδα ακόμα πιο έντονοι. Και πόνοι στην μέση. Είδα κι έπαθα για να συνεφέρω. Αφού ο άντρας μου, μουρμούριζε "έρχεται η μπέμπα, έρχεται η μπέμπα..." Ε, κάποια στιγμή έπεσα για υπνο και ξεράθηκα. Το πρωί σήμερα είμαι μια χαρά, μόνο που στην τουαλέτα είδα βλένα με αιματάκι και παρόλο που μου το είχε πει η γιατρός μου οτι μπορεί να έχω αιματάκι από την τραχηλική εξέταση, ήταν λίγο σοκαριστικό.

Αμελί, να εχεις κι εσύ ευχάριστα νέα να μας πεις από τον γιατρό σου σήμερα.

Χριστίνα και Βίκη Και η βαλίτσα είναι πια έτοιμη, και οι φίλοι και οι συγγενείς επέστρεψαν από τις διακοπές τους, που είχαν βαλθεί όλοι να τους τηλεφωνήσω για να τους γυρισω από τις διακοπές τους, εν γεννούσα νωρίτερα. :D

Σας φιλώ όλες


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Κ μεις έχουμε κάνει εξέταση με το δαχτυλάκι αλλα ευτυχώς δεν ήταν τόσο χάλια...!! Σήμερα ειμαι πολύ κουρασμένη γιατί δεν μπορούσα να κοιμηθώ το βράδυ...!!! Κοβόταν η αναπνοή μου!! Δεν ξέρω αν ήταν ψυχολογικο η συνέβαινε κάτι άλλο..!!! Το έχει πάθει καμια σας;; Κ πείτε μου ότι τα πόδια σας είναι πρησμένα....!!!


zDSVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Άννα, η ανάσα μου κόβεται κι εμένα όταν ξαπλώνω ανάσκελα. Καμιά φορά νιώθω και αρρυθμία (ότι χτυπάει πολύ δυνατά η καρδιά μου σε σημείο που να λέω θα ξεκολλήσει από την θέση της και μετά από λίγο επιστρέφει στα κανονικά της). Αυτό που φταίει είναι ότι το βάρος της κοιλιάς πιέζει κάποιες κεντρικές αρτηρίες και μας τα προκαλεί όλα αυτά, όπως επίσης η μήτρα μας πιέζει πια πνεύμονες και στομάχι και έντερα και όλα. Προσπάθησε να κοιμάσαι με 2 μαξιλάρια και κυρίως στο αριστερό πλευρό σου. Αλλά πριν δοκιμάσεις αυτά που σου λέω, κάνε και ένα τηλεφωνάκι στο γιατρό σου να του το πεις, ώστε να έχεις μια εξειδικευμένη απάντηση.

Τα πόδια μου είναι λίιιιγο πρισμένα και αυτό γιατί δεν μπορώ να κόψω τελείως το αλάτι. Αν περάσει μέρα χωρίς να φάω πολύ αλάτι είναι μια χαρά τα πόδια μου. Ανακουφίζει και το κρύο νερό και φυσικά τα ποδαράκια ψηλά με βρεγμένες πετσετούλες τυλιγμένα.

Υπομονή βρε κορίτσι, δεν έμεινε πολύ ;)


61DLp3.png

Η θεραπεία για όλα είναι αλμυρό νερό: ιδρώτας, δάκρυα, ή η θάλασσα ~ Karen Blixen

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια!

Ελπιζω να εισαστε ολες καλα!εγω σημερα πηγα στο

Μητερα γιατι χτες ειχα μια ροη υγρων και νομιζα οτι ηταν τα νερα αλλα

Τελικα τιποτα..μου εκαναν εξεταση για μα δουν αν εχει σπασει ο σακος αλλα εδειξε οτι δεν χανω αμνυακο οπως επισης και ο υπεριχος εδειξε πολυ καλο αμνυακο,ο τραχυλος ειναι τελιος

κλειστος και συσπαση οση ωρα εκανα καρδιοτοκογραφιμα ηταν μονο μια οποτε με αφησαν

Να φυγω.

Και αυτη η αναμονη ειναι...

Γενικα νιωθω πολυ πιεση χαμηλα και συχνοουρια!

Εσεις γενικα εχετε υγρα;

Σμαρα και εγω εκανα εξεταση για τον τραχηλο και ηταν καπως...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες!!

Κι εγώ νιώθω να μου κόβεται η αναπνοή ειδικά όταν ξαπλώνω ανάσκελα αλλά χρησιμοποιώ και δύο μαξιλάρια απο τότε που μου ξεκίνησαν οι αρρυθμίες.

Είχα ραντεβού με την γιατρό μου χθες. Το μωρό έχει φτάσει στα 2900γρ. και προσπαθεί να εμπεδωθεί!! Ο τράχηλος μου έχει μαλακώσει και το μόνο αρνητικό είναι οτι το αμνιακό υγρό είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια. Γι΄αυτό μου είπε να πάω και την άλλη βδομάδα μόνο και μόνο για να δει το αμνιακό υγρό μου.

Επίσης μου είπε οτι λαμβάνει υπόψη την ημερολογιακή ΠΗΤ 18/9 και όχι την ΠΗΤ 12/9 βάση του υπέρηχου που νόμιζα εγώ. Πάντως όπως και να έχει ελπίζω να γεννήσω πριν τις παραπάνω ΠΗΤ γιατι ανυπομονώ να ξαλαφρώσω!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε ;τελικά και εγώ μανούλα Σεπτεμβρίου από ότι φαίνεται. Σήμερα με είδε ο γιατρός από κάτω, το μεσημέρι που πήγα για δεύτερη φορά γιατί το πρωί έλειπε. Ίσα που μαλακωσε και ούτε ένα εκατοστό. Αλλά δε θέλει να περιμένει άλλο οπότε Δευτέρα πρωί πάω ξανά για εξέταση και πρόκληση η καισαρική. 2μερες τώρα πονάει πολύ το πόδι μου, λόγω αλλαγής καιρού. Σήμερα φεύγει η κουνιάδα μου και Κυριακή η αδερφή μου, δεν μπορούν να περιμένουν άλλο. Και εγώ δεν μπορώ να αναπνέω καμιά φορά κυρίως ανάσκελα, βοηθάνε τα 2 μαξιλάρια και στο αριστερό πλευρό. Από πρήξιμο ποδιών φουλ (που να μην ήμουν ξαπλα).υγρά όχι ιδιαίτερα, δεν ξέρω μετά την εξέταση αν αλλάξει. Και θα είναι άλλος γιατρός, Αυτός μπορεί στις 8

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...