Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Καλημερα κι απο μας!!

Μολις κοιμηθηκε το αγγελουδι μου μονο του!!! Ειναι φαινομενο για μενα αυτο γιατι επρεπε να τον πηγαινω πανω κατω για να κοιμηθει!!

Angel, αυτο το πραγμα που λες δεν το πιστευα και δεν το περιμενα πριν το δω!! Μα τι θρασος!! Ηρθε μια γνωστη μου, απλα γνωστη μου πηρε το μωρο απο τα χερια μου (λεω ενταξει δεν πειραζει που δεν ρωτησε) ασε που δεν προλαβα να της βαλω ουτε το πανακι στον ωμο τοσο αποτομα που το πηρε και αρχιζει να του βγαζει τα γαντακια λεγοντας του τι σου φοραει βρε η μανα σου!! Κριση!!!!!!!!!!!!!

Μια αλλη ημουν κομμωτηριο και εφευγα για να παω να θηλασω και μου λεει θα τον αλλαξεις πρωτα ε!

Και το κορυφαιο εγινε σε μια φιλη : Πηγε μια επισκεψη να δει το μωρο της, αυτο κοιμοταν ωραια και καλα στην κουνια του και αυτη σε χρονο μηδεν τραβαει τα σκεπασματα το αρπαζει και αρχιζει τα γουτσου γουτσου!! Εκει δεν ξερω τι θα εκανα εγω!!!

Αχ αυτα σχετικα με τον πονο μας!! Δεν εισαι η μονη Angel.... τωρα τον βαζω στο μαρσιπο κι ας τον παρουν αν μπορουν!!!:D

Αντωνια μου ευχαριστω γι ατο λινγκ φαινεται πολυ ωραιο!!

Φιλια και στις υπολοιπες!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Απίστευτο!!!! Και πως αντέδρασε η κοπελα? Αν μ το εκανε κάποιος αυτο θα γινοραν χαμος! Δεν μιλαμε για να μην προσβαλουμε κανεναν αλλα οχι να αρπανε το μωρο εκει που κοιματε ηρεμα! Ελεος πραγματικα!

Μια μερα εκει που κρατουσα την μικρη (μολις που ειχαμε σαραντησει) μια γνωστη πηγε να την φιλισει στο πρόσωπο! Εκανα ενα βημα πισω κ φιλισε αερα!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΛΟΙΠΟΝ ΞΑΝΑ ΛΙΓΑ ΛΙΓΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΕΣ.ΕΙΜΑΣΤΕ 2,5 ΜΗΝΩΝ, ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ 4870 , ΓΥΜΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΤΑΙΣΤΗ.ΓΕΛΑΜΕ, ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ, ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΔΕΞΙΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ, ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ ΄ΛΙΓΟ ΣΤΟΝ ΠΩΠΟ ΜΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΑΠΛΩΜΕΝΕΣ ΣΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΕΝΩ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΑΝΑΣΚΕΛΑ, ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΠΟΔΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΥΡΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ. ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ ΒΑΖΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΜΠΟΥΣΟΥΛΗΣΕΙ, ΕΝΩ ΣΗΚΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΡΜΙΟΥ ΤΗΣ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΗ ΣΤΑ ΓΕΡΙΑ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΤΡΩΜΗ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ , ΟΣΟ ΕΧΕΙ , ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΦΡΕΖΙΛΑΚ , ΑΠΟ 90-150 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ....ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ 0-3,ΓΕΛΑΜΕ, ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ ΕΞΩ, ΦΙΛΑΜΕ, ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΦΩΝΟΥΛΕΣ, ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΣΟΥΜΕ.ΞΕΡΩ , ΞΕΡΩ, ΘΑ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΧΑΖΟΜΑΜΑ, ΚΑΙ ΟΜΩΣ, ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ....ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΓΙΟ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΝΕΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ ΒΑΒΥΛΙΝΟ, ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ ΚΙΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ.ΑΠΟ ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΑΛΛΑ ΒΓΑΖΕΙ ΞΗΡΟΔΕΡΜΙΑ.ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΜΟΥΣΤΕΛΑ ΚΑΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΗΚΑ.ΛΙΓΟ ΑΚΡΙΒΗ ΒΕΒΑΙΑ....

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΑΜΑ ΤΑ ΚΙΛΑ ΔΕ ΤΑ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΑΚΟΜΗ, ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ...ΟΠΟΤΕ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΠΑΡΑΠΝΩ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ, ΙΣΩΣ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.....ΑΠΟ ΥΠΝΟ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΧΤΕΙ, ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΠΑΝΙΟ ΚΑΙ ΜΑΣΑΖ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ, ΟΠΟΤΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 5-6 ΤΟ ΠΡΩΙ, ΟΠΟΥ ΤΗ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΕΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ.ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΡΟΤΣΙ, ΡΙΛΑΞ ΚΑΙ ΜΑΡΣΙΜΟ , ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ. ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΑΩ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΝΙΩΘΩ ΚΑΙ ΓΩ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ, ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ ΣΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΜΟΥ....

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΜΑΣ ΕΜΒΟΛΙΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟΝΕΣΕΙ Η ΓΛΥΚΟΥΛΑ ΜΟΥ ......ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ. ΑΝ ΞΕΧΑΣΤΩ ΠΑΛΙ.....ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!! Σημερα εμενα ειναι 2 μηνων και 19 ημερων. Ηδη φοραει 3-6. Εφτασε 64 ποντους και 7κιλα!!! Σταματησα εντελως τον θηλασμο, λογο σοβαρης μαστιτιδας :( ξερω οτι μερικοι γιατροι υποστηριζουν οτι υπαρχουν αντιβιωσεις συμβατες με θηλασμο. Αλλα οταν ειδα πειο να βγαινει απο το στηθος, επελεξα να μην το δινω στο βρεφος! Βεβαια με συνεννοηση με την γυναικολογο. Εστρωσε με τον υπνο του σε φανταστικο επιπεδο. Με 150μλ γαλα κοιματε απο τις 8μμ μεχρι 6μιση το πρωι! Και εγω παμπερς βαζω. Αρχισα με ναννυς αλλα εβγαζε συχνα τσισα. Απο τοτε που εβαλα παμπερς, ποτε! Βαλαμε ηδη τα δυο πρωτα εμβολια. Στις 29 ειναι η επομενη δοση. Εκλαψε λιγο αλλα μετα τπτ. Αποφασισα να μην επιστρεψω στην δουλεια μου, τουλαχιστον μεχρι να γινει ο μικρος ενος. Εκτος απροοπτου φυσικα!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μας!

Σήμερα πηγαμε στη παιδιατρο! Ειμαστε 6430γρ και 66 εκ!

Πινουμε γαλατακι της μαμας ή αλλιως βυζολακ που μου λενε για πλακα!!!:D

Εχει αρχισει και στρωνει με τον υπνο μπορει να κανει και 7ωρο που και που!

Αυτον τον μηνα εχουμε πολλες επισκεψεις και τα εχω παιξει! Το απεφευγα μεχρι τωρα αλλα τωρα δεν μπορω αλλιως... καθε μερα και καποιος ερχεται... και ειναι και το μωρο πολυ κοινωνικο και γελαει σε ολους και ετσι καθονται και πολυ ωρα και του κουβεντιαζουν!!!:D:D

Μας εφεραν ενα γυμναστηριο και εκει τη βγαζει ολη μερα! Απιστευτο μου φαινεται! Δεν καθοταν πουθενα και τελικα ηθελε γυμναστηριο το παιδι!!! Ουτε θελει να τον ενοχλουμε θελει μονος του να κουβεντιαζει στις φιγουρες και στα παιχνιδακια που κρεμονται!

Η αναπτυξη και η διαφορα με πριν ειναι τεραστια το μωρο το κραταω πλεον με το ενα χερι στο πλαι μου και στηριζει το κεφαλι του κανονικα και για πολυ ωρα! Κανει οτι μιλαει στα παιχνιδια του, τσιριζει, βλεπει μακρυα, πιπιλιζει την μπουνια, φερνει στο στομα οτι πιασει ή μαλλον οτι πιαστει στα χερια του για την ακριβεια!

Δεν μπορει καθολου μπρουμιτα! Τον βαζουμε μπρουμιτα και δεν ξερει να χειριστει το σωμα του! Μονο τα ποδια κουναει και μετακινειται λιγακι μπροστα αλλα τα χερια τιποτα! Η παιδιατρος λεει οτι πρεπει καθε μερα μεχρι να μαθει να στηριζεται στα χερια και να σηκωνει το κεφαλι οταν ειναι μπρουμιτα... εγω για τεμπελακο τον βλεπω!!!

Στην δουλεια δε θα επιστρεψω για αρκετο καιρο.. παρολο που μου αρεσει πολυ η δουλεια μου (αρχιτεκτονας), ηταν μαλιστα και η αιτια που δεν ηθελα παιδια, μου αρεσε πολυ να δουλευω, τωρα ξερω πως δεν μπορω να ειμαι καλη και στα 2 (καθως ειναι απαιτητικη δουλεια με πολλες ωρες) ετσι αποφασισα να αφοσιωθω στον μικρο! Ισως αργοτερα αρχισω πιο μικρα βηματα απο το σπιτι...

Εχω τρομαξει με τον υπνο! 2 φορες πηγε να πνιγει οταν ηταν ανασκελα οχι στον υπνο αλλα τη μια στο καροτσι κ την αλλη στο γυμναστηριο... Ετσι τον βαζω στο πλαι αλλα γυριζει ανασκελα μονος του... Φοβαμαι πολυ... και ενω λενε οτι αν πνιγεται γυριζει το κεφαλι στο πλαι, δεν το εκανε ειχε πανικοβληθει και το κεφαλι κοιτουσε πανω... εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα?

Οι επισημες οδηγιες επιμενουν οτι μονο ανασκελα πρεπει αλλα εγω απο αυτο που ειδα εχω τρομαξει!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα μανουλες! 3 μηνων σημερα! πηγαμε και στον γιατρουλι και μας εκανε κ εμβολιο... η καιμενουλα μου εκλαψε πολυ. τωρα ειναι 5330γρ! πειρε πανω απο ενα κιλο απο τον προηγουμενο μηνα κ πινει μονο γαλατακι της μαμας!

και ναι! κοιμομαστε πια ολο το βραδυ χωρίς να ξυπνησουμε! σε οσες μανουλες το λεω που εχουν πιο μεγαλα μωρα δεν το πιστεύουν γιατι τα δικα τους ακομα ξυπνανε καθε 3-4 ωρες! μαλλον ειμαι απο τις τυχερες!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά Χριστούγεννα μανουλες! Να χαιρομαστε τα παιδακια μας , να τα δουμε να μεγαλώνουν κ να προοδευουν τα μαναρακια μας! Υγεια και ευτυχια σε ολες. Τα πιο γλυκα Χριστουγεννα ειναι τα φετινα!! Σας φιλώ, καλα να περασετε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα!!καλα χριστουγεννα με υγεια πανω απ ολα για ολους!πολλα φιλια!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...