Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

Ναι το αγοράκι μου.. Μη το ματιάσω βεβαια χθες κοιμηθηκε αμέσως μετα το βραδυνα γαλα στις δώδεκα κ μισή και ξύπνησε στις 8.

Θα σου ερθει κοπέλα μου και θα ειναι γερό αυτη τη φορά..:)

Μπράβο το καλό παιδί, να κοιμηθεί και λίγο η μανούλα :-D:grin::-D

Πάντα θα σας σκέφτομαι και θα εύχομαι τα καλύτερα για τα μωράκια Οκτωβρίου 2014...θα είναι για πάντα οι αδυναμίες μου..:) Φιλάκια σε μανούλες και σε πατουσάκια!!!:D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσάκια..

Χαθήκαμε εε;;

Κασσιοπἀκι κι εμείς σας σκεφτόμαστε πολύ και ευχόμαστε πάντα να έρθει το θαυματάκι σας γερό και δυνατό να σας γεμίσει χαρά.

Κατερινάκι κι εμεις αρχίσαμε ιδιοτροπίες. Ενω δεν πεινάει (σπάνιο για τον πεινάλα μου) αφού έχει αδειάσει 2 στήθη, θελει βόλτα στην αγκαλια. Όχι να έιμαστε καθιστοί. Επίσης, αν δεν του κάνουμε το χατήρι, κλαίει γοερά και σταματά να αναπνέει και μας έχει κανει να τρεχουμε για να μην το ξαναπάθει. Κι όταν λέω χατήρι εννοώ να του αλλάξουμε πάνα, να τον ντύσουμε μετά το μπάνιο κλπ. Δεν του αρέσει καθόλου να τον ντύνουμε :(

Σημερα τον έβαλα στο σλινγκ και τον πήγα βόλτα, κοιμήθηκε αμέσως.

Αντωνάκι σε σκεφτόμουν. 8ωρο ρε θηρίο! Ευγε! Εμείς λέμε αμάν για 4ωρο! Ο παιδίατρος χθες μας είπε πως είμαι τυχερή που θηλάχω και ξυπνάω μονο 2-3 φορες. Εγω νιώθω εξαντλημένη.

Αγγελάκι κι εμείς κάνουμε αγαλίτσες για να κάνουμε νάνι.. Κακομάθαμε, αλλά χαλάλι του.

Ελισάβετ μου αφού έχεις εμπειρία και το ξέρεις με το θηλασμό μια χαρά είσαι. Αλήθεια λες να θηλάσεις 2 χρόνια. Εμένα στόχος μου είναι το 6μηνο και μετά ο χρόνος. Θα δείξει όμως.

Πήγαμε κι εμείς χθες παιδίατρο και φτάσαμε 4600, πήραμε (με αυτά που χασαμε στο μαιευτήριο 1400 γρ σε ένα μήνα) και ψηλώσαμε κιόλας. Μας έκανε υπέρηχους καρδιάς, εγκεφάλου και ισχύων και είμαστε μια χαρά. Κολικούς έχουμε γιατί είμαστε λαίμαργοι και να κάνουμε βόλτες μας είπε να του περνάνε.

Ραντεβού έχω με το γυναικολόγο ακριβώς στις 6 εβδομάδες μετα τον τοκετό, την άλλη εβδομάδα δηλαδή. Άλλες 10 μέρες για να σαραντίσουμε. Έχω περιέργεια να δω αν θα αλλάξουμε συμπεριφορά μετά, να κι η μαία μου είπε πως μπορεί να παρει κι 8 εβδομάδες.

Όσες κάνατε καισαρική, έχετε πρήξιμο πάνω από την τομή;; Εγώ χθες τράβηξα κι ενα ράμμα, αν και είναι διασπώμενα.!!!!!! Η μαία είπε πως είναι σπανιο, αλλα συμβαίνει.

Το σαμπουάν της φρέζυ με απογοήτευσε κι εμενα.

Θα δω με τι θα το αντικαταστήσω.

Ααα επίσης νυχάκια κόψατε;; Εμάς μας είπαν μετά τις 4 εβδομάδες κι ακόμη δεν το επιχείρησα.

Φιλάκια σε όλες,

φιλιά στα πατουσάκια τα γλυκά!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοιμηθηκε 8ωρο αλλα με συμπλήρωμα. Το βραδυ παντα του δίνω συμπλήρωμα.. Τα υπόλοιπα γευματα αντλημένο.

Και εγω λέω μεχρι το τρίμηνο αν τα καταφέρω να του δίνω ετσι και αν συνεχίσω με τον ίδιο ρυθμό να φτάσω το εξάμηνο..

Τωρα τον εχω βάλει στη κουνια ρηλαξ του κ χαζεύει τα παιχνίδια και τους μιλάει.. Χαχαχα

Ολο γελάει το παιδάκι μου!!

Εδώ κ δυο μερες κοιμόμαστε 8 ωρα άρα ειναι νωρίς για εσάς ακομα και για μας να βγάλουμε συμπέρασμα.

Και εγω εχω φούσκωμα στην περιοχή της καισαρικης δεν νομίζω οτι ειναι κατι αφύσικο.

Τι τυχεροί που είστε! Εμείς εδώ για υπέρηχο εγκεφάλου θα πληρώσουμε 70 ευρώ!!

Δεν τον δικαιολογεί ο ΕΟΠΥΥ και η ιδιωτική το θέλει για να προχωρήσει το συμβόλαιο.. Τραγικά..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντελ οντος τα κακομαθενουμε αλλα το αξιζουν! Οποτε μ λενε να μην την εχω συνέχεια χερια εγω απανταω πως δεν με πειράζει κ εχω ολο το χρονο του κόσμου να ασχοληθώ με το παιδί μου!

Εγώ σαμπουάν χρησιμοποιώ το προδερμ 2 σε 1 κ δεν έχω κάποιο προβλημα. Το φρεζυ γιατι σας εχει απογοήτευσει? Έχω δηγματακια αλλα δν τα χρησιμοποιησα ακομα.

Όσο για τα νυχακια της τα κόβω απο την αρχη, αφου τραβαει τα ματακια της με τα χερια!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανουλες!

Τι κανετε!! Τα μπεμπακια πως ειναι ! Εμεις σημερα εχουμε υπερηχο ισχιων και στις 25 ραντεβου στην παιδιατρο που κλεινουμε 2 μηνες!

Αντωνια ζηλευω!!!!! Μακαρι να κοιμηθει τις μισες ωρες σερι και παλι χαρουμενη θα ειμαι!!!!

Πανες μας κανει και το 2 αλλα εχουμε ενα θεματακι με τα κακα... μολις τα κανει τρεχω να προλαβω γιατι πανε προς τα πανω και βγαινουν στην πλατουλα γι'αυτο πηρα το 3 (που πολυ μικρη διαφορα εχει!) Κιλα θα μαθω την Τριτη που εχουμε παιδιατρο αλλα τον υπολογιζω γυρω στα 5,5.. θα δουμε!

Εντελ και εμας δεν του αρεσει καθολου να τον ντυνουμε!!! Μιλαμε πολυ κλαμα καθε φορα!!!! Οσο για τις ιδιοτροπιες τους πιστευω οτι οσα μωρα περνανε κολικους ειναι αναποφευκτα καπως πιο "καλομαθημενα" γιατι εχουν περασει ωρες αγκαλια και βολτας πανω κατω!!

Εγω παντως δεν εχω ολο το χρονο του κοσμου για να τον εχω αγκαλια (που μεχρι σημερα δεν κανουμε αλλη δουλεια) γιατι εχουν μεινει τα παντα πισω! Δεν εχει ρουχα σιδερωμενα, δεν μπορω να μαγειρεψω ουτε καν τουαλετα δεν παω και επαθα ουρολοιμωξη!!

Και αυτα γιατι το μωρο εμαθε και θελει να ειναι πανω μου! Δεν ξερω πως τα καταφερνουν αλλες μαμαδες αλλα εγω δεν το θεωρω τροπο ζωης αυτο πρεπει λιγακι να καθεταοι και στο ρηλαξ για να κανω κ τα βασικα!!

Πως θα γινει αυτο τωρα δεν ξερω.....

Νυχακια κοψαμε στηνν κλινικη πρωτη φορα και απο τοτε ανα 2 μερες! Παρολαυτα θα παρω λιμες γιατι αν και κοντα γρατζουνανε παρα πολυ!

Αντωνια και εμενα γελαει συνεχεια τωρα πια και ειναι απολαυση να τον βλεπεις!! Ακομα και οταν θηλαζει γελαει και δεν μπορει να τραβηξει αλλα το προσπαθει ματαια με το χαμογελο!!! Και ολη μερα ακουμε αγκου ακομα και οταν γκρινιαζει αγκου!!!

Το σαμπουαν της φρεζυ δεν με αφησε ικανοποιημενη γιατι τα μαλλακια δεν φαινοταν φρεσκολουσμενα, δεν εμενε ουτε το αρωμα οσο για το αφρολουτρο νομιζα πως ειναι οκ μεχρι που δοκιμασα της μουστελα ενα δειγμα 2 σε 1 και εμεινα με το ποσο βελουδινο ηταν το δερμα και τα μαλλια ετριζαν στο ξεβγαλμα, μυριζαν τελεια και φαινοταν πιο καθαρα! Και εχουμε ερωτευτει την μυρωδια του!! Επισης μου αρεσει που εχει αντλια που την πατας με το ενα χερι!

Αυτα ! Σας φιλω!!!


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!! Σημερα 47 ημερων το νυννακι μου. Με τον υπνο του τι γινετε...τον κανουμε μπανιο στις 7 και μεχρι να ντυθει και να φαει γινετε 7μιση. Τοτε τον βαζουμε μονο του στο κρεβατακι του (ξυπνιο η κοιμισμενο). Κλεινω και τα φωτα..ετσι του δινω να καταλαβει οτι νυκτωσε και ωρα για πολλα ναννυ χεχε κοριτσια κοιματε μεχρι τις 2-3, τον ταιζω και παλι ξυπνα αλλες φορες στις 5 αλλες στις 6. Εξαρτατε ποσο εφαγε πριν. Εφτυχως ταβραδυα σταματησε αυτα τα ανα δυο ωρες. Ειδα οτι μερικες ρωτατε για καισαρικη. Στην αρχη εμενα φουσκοσε η μια πλευρα. Εβαλα αντιβιοτικο σπρει και ειναι μια χαρα. Πηγα για ψωνια σημερα και πηρα καινουργια παντελονια. Η απορια μου ειναι ποτε η κοιλια θα γινει οπως πριν? Πηρα το νουμερο μου αλλα στην κοιλιτσα ειναι σφηκτα :(


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες,

βλέπω λίγο πολύ όλες στρωσατε από ύπνο.. εμείς χθες και σημερα χαλια..ειμαι σιγουρη πλεον πως περναμε αλμα αναπτυξης. Τρώει συνέχεια και κοιμάται πάνω μου μόνο. Τωρα τρωει το τελευταιο δίωρο ακαταπαυστα.. εχετε βιώσει κάτι τετοιο; κοιμαται στο στηθος 10 λεπτα και μετα ψαχνει απεγνωσμενα να ξαναφαει.. κοιμηθηκα θηλάζοντας κανενα μισαωρο σπαστο και ξανανιωσα..

Τα νυχακια μου ειχαν πει να τα κοψω μετα απο 4 βδομαδες κι έτσι τα κόψαμε χθες. Φυσικά τη βγάλαμε με φορμάκια που διπλώνουν στα μανίκια γιατι γρατζουνιόταν κι αυτό κι εγώ. Στα ποδαράκια είναι ακόμη μέσα στο δερμα, δεν κόβονται, θα τον τραυματίσω.

Η τομή μου είναι λιγο φουσκωμένη από επάνω, αλλά μου είπαν είναι φυσιολογικό και θα πάρει κάποιες εβδομάδες ή και μήνες για να φυγει, δε μου είπαν για αντιβιοτικό σπρέυ.

Επίσης είμαι τυχερή γιατί έχασα τα κιλάκια μας και η κοιλιά μου έφυγε στις 10 μέρες. Εϊναι λίγο ζελεδάκι κι αστεία με τη καφέ γραμμούλα, αλλά είναι εντελώς επίπεδη και ευτυχώς δε χρειάζομαι παντελόνια, μόνο ρούχα για θηλασμό, τα οποία έχω κάποια κι από εγκυμοσύνη. Με το θηλασμό αρχίσα να χάνω κιλά άμεσα και τώρα είμαι λιγότερο από προν την εγκυμοσύνη.

Της φρέζυ το σαμπουάν είναι σα να πλένεις με σκέτο νερό, απογοήτευση, το αφρόλουτρο βάζω ελάχιστο, δεν ξέρω να σας πω, αν ειναι καλό ή όχι. Θα δοκιμάσω βελέντα. Η μαία μου επιμένει πως είναι πολύ καλή.

Εγώ ευτυχώς έχω βοήθεια, αλλιώς δε θα μπορούσα να θηλάσω, είναι βέβαιο. Περαστικά κατερινάκι με την ουρολοίμωξη, θέλει λίγη προσοχούλα τώρα.

Εμείς είμαστε με βολταρεν και περικάρπιο, ο μικρός είναι πολύ βαρύς και θέλει όλο αγκαλιά...

Σας φιλώ, κοιμήθηκε λιγάκι μήπως καταφέρω να φάω...


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας όμορφες μανούλες και μπεμπάκια!

Χαίρομαι που διαβάζω όμορφα νέα και πόσο μεγαλώνουν τα μωράκια μας!

Εμείς σήμερα κλείσαμε ένα μήνα και πήγαμε παιδίατρο. Πήραμε ένα ολόκληρο κιλό και φτάσαμε τα 4075!!! Ψηλώσαμε κιόλας 5,5 πόντους, γίναμε κοτζάμ κοπέλες με μαγουλάκια, μπουτάκια κλπ! Αχ αυτό το καταλάβαινε και η μανούλα από τους πόνους στα χέρια, στις πλάτες, στα πόδια...αλλά ας όψεται η αγκαλιά που την έχουμε "καλομάθει".

Η αλήθεια είναι ότι περνάει μάλλον ξόφαλτσα κολικούς και είναι κάτι μέρες που μόνο με την αγκαλιά ηρεμεί και δη αυτή της μανούλας...Άντε στο τσακίρ κέφι βολεύεται και στην καλαθούνα, αλλά όλο κάτι ήχους βγάζει, ξεροβήχει, χλιμιντράει, κάνει σαν καραμούζα (χα!) και δε μας αφήνει να κοιμηθούμε!!! Ίσως ταλαιπωρείται που δεν μπορεί να ρευτεί καλά και τις έρχονται γουλιές. Ευτυχώς οι εμετοί έχουν αραιώσει λίγο (φτου φτου). Την τελευταία φορά έκανε πριν 5 μέρες και μαλιστα δύο μέσα στη μέρα, που στον βραδυνό έβγαλε ό,τι είχε φάει, ακόμα και από τη μύτη...Πήραμε μια τρομάρα όλη δική μας...:(

Κατα τ'άλλα περνάμε και νεογνική ακμή και το προσωπάκι μας και η πλατούλα μας έχει γεμίσει σπυριά! Τα νυχάκια μας τα περισσότερα κόπηκαν μόνα τους, τα υπόλοιπα τα κόψαμε εμείς αλλά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα και έχουμε καταγδαρθεί! Από σήμερα λεμε να ξεκινησουμε και μπανάκι κανονικό, γιατί μέχρι χτες κάναμε στα χέρια ακόμα. Εμείς χρησιμοποιούμε το 2 σε 1 της α-ντερμά. Καλό είναι, μυρίζει πολύ ωραία, αλλά δεν κάνει και ιδιαίτερο αφρό, ειδικά στο σώμα. Θα δοκιμάσω και αυτό της μουστέλα που είπες Κατερίνα να δούμε.

Έντελ που ρώτησες κι εμένα εχει φούσκωμα πάνω από την τομή, τόσο που αναρωτιέμαι αν θα ξαναγινει ποτέ λεία και επιπεδη η εκεί περιοχή...Το καλό είναι πως έχασα τα κιλά της εγκυμοσύνης (9) και μάλιστα είδα και κάτι λιγότερο από αυτά με τα οποία ξεκίνησα! Άντε να αδυνατίσουμε και λίγο γιατι το είχαμε παρακάνει.

Ωστόσο συνεχίζουν να μου λείπουν τα γλυκά και οι σοκολατίτσες κυρίως και γενικά απέχω από πολλά φαγητά γιατί φοβάμαι (όσπρια, σαλάτες πράσινες κλπ). Από βδομάδα θα κάνω και μια αποχή από γαλακτοκομικά για να δούμε τι γίνεται με τους εμετούς.

Κορίτσια που θηλάζετε, πείτε μου λίγο πόσο τρώνε τα μικρά σας; Δίνετε ένα ή δυο στήθη και πόση ώρα περίπου; Εγώ δίνω ενα καθε φορα, σχεδόν καθε τριωρο και γυρω στο 10λεπτο...

Αυτα, παω γιατι καποιος ξυπνησε και πειναει!!!

Πολλά φιλιά σε όλες!!!:wink:


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τριστεζάκι με το καλό και στους επόμενους μήνες, χεχε! Εσείς μεγαλώσατε πολύ καλέ! Φτου σας κοπελάρες μας. Εμάς πήρε μόνο 3 πόντους σε 1 μήνα, αλλά δεν το πολυπιστεύω, είδα πόσο πρόχειρα μας μέτρησαν, αφού δεν του κάνουν τα φορμάκια. Όσο για το βάρος, σε κατανοώ πλήρως, η γιαγιά κι ο μπαμπάς όλο αγκαλιά τον έχουν, εγώ τον βάζω σε σλινγκ, είναι πολύ βαρύς.

Είχαμε κι εμείς ακμή, στο προσωπάκι μας έφυγε σε μια εβδομάδα, στον αυχένα έχουμε ακόμα. Τα νυχάκια όντως σπάνε μόνα τους, αλλά τα κόψαμε και λιγάκι χθες που κοιμόμασταν.

Πως τα πήγατε στο μπάνιο;;; Ο μικρός το λατρεύει, αλλά μετά κλαίει, θέλει κι άλλο.

Θέλω να πιστεύω πως η τομή θα φτιάξει, είναι λίγο φουσκουμενίτσα, ας είμαστε όμως αισιόδοξες. Αλλωστε μας θυμίζει πως κάναμε τα παιδάκια μας. Εμένα έχει πλάκα, καθώς είναι στραβούλα, δεν είναι σα χαμόγελο, αλλά σα να γελάς από τη μια πλευρά, ευτυχώς καλύπτεται από τα εσώρουχα.

Για το θηλασμό θέλω κι εγώ κάποιος να με διαφωτίσει;; Εμείς θηλάζουμε όποτε κλαίμε. Το έχουμε για παρηγοριά. Οπότε αν έχει φάει λίγο του ξαναδίνω από την ίδια πλευρά. Γενικώς ψαχουλεύω, δεν έχω ιδέα από που τάισα τελευταία. Αν κοιμηθεί τρίωρο την έχω πατήσει, είναι και οι 2 πλευρές φουλ, τα βράδια υποφέρω, αλλά το πρωί τα αδειάζει και τα 2 στήθη. Αλλιώς αντλώ. Η μαια μου λέει συνέχεια πως έχω γάλα και για το παιδί του γείτονα, διαφωνώ κάθετα, μιας και τα βράδια νιώθω πως είναι άδειες και οι 2 πλευρές. Είναι φαγανούλης ο πασάς μου!

Πάντως μεγάλωσε πολύ και έχει γίνει πολύ φατσόνι. Κάθε μέρα μαζί του είνα πιο όμορφη, αν και τις τελευταίες με έχει ξετινάξει με το άλμα που περνάμε.

Περιμένω εντυπώσεις και γνώμες αν σας έτυχε κι εσάς να έχει γκρίνια και να θέλει πολύ φαγητό την 5η-6η εβδομάδα.

Φιλάκια σε όλες,

καλο ΣΚ!


UfHFp2.png

8KgQp1.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια και από εμάς!!!!

Είμαι πολύ πολύ πολύ χαρούμενη...πήγαμε σήμερα στη παιδίατρο...κορίτσια είμαστε 29 ημερών και έχουμε φτάσει 5,050 κιλά!!! Η προηγούμενη μέτρηση ήταν όταν είμασταν 7 ημερών και είμασταν μόλις 3,730 και 54,5 και σήμερα 5,050 και 58 πόντους!!!!!!!

Έχουμε γίνει θηρία!!!!! Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενη γιατί είναι βασικό για εμένα να μεγαλώνει τοσο καλά γιατί δεν έχουμε πιεί στάλα ξένο γάλα και έτσι κλείνουμε τα στόματα κάποιων που θεωρούν ότι με ξένο γάλα μεγαλώνουν και πέρνουν βάρος τα παιδιά και άλλες τέτοιες βλακείες....

Σας λέω πετάω από τη χαρά μου!!!!!!!!!!!

Όσο αφορά την ακμή εγώ έχω ταπεινά να σας προτείνω να βάζετε λίγο γαλατάκι στα σπυράκια κάνει θαύματα..φανταστείτε βάζω και στο δικό μου πρόσωπο.....(η τρελή..)

Εντελάκι εγώ δεν μετράω γενικά πόσο κάθεται στο στήθος κλπ, απλά όταν αδειάζει το στήθος διαμαρτύρεται ο στούμπουλος και μου δίνει σήμα να αλλάξω στήθος...

Ααααα σας έχω πει ότι έχω ένα πανέμορφο αντράκι με γαλανά ματάκια...(προσευχόμουν καθημερινά να πάρει τα ματάκια του μπαμπά και ο Θεούλης με άκουσε και όχι μόνο πήρε τα ματια αλλά αισθάνομαι ότι έχω τον άντρα μου σε μινιόν κατάσταση...)

Αυτά τα νέα μας...σας στέλνουμε πολλά πολλά φιλάκια!!


6yYGp2.png

z6qWp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κι απο μας!!!

Τριστεζα σχετικα με τον αφρο απο χθες ξεκινησα να χρησιμοποιω φυσικο σφουγγαρι και με την μιση της μισης ποσοτητας γινεται πααρα πολυς αφρος!! Σχετικα με τον θηλασμο τρωει καθε 1 ωρα οταν ειναι ξυπνιος η καθε 2 αν κοιμαται.. δινω ενα μαστο τη φορα και τον αφηνω να πιει οσο θελει, πινει 5-10 λεπτα καθε φορα... Αν ομως εσενα αδειαζει τον μαστο και βλεπεις οτι πειναει κι αλλο δωσε κ απο τον αλλο μαστο και απο τον ιδιο ξεκινα το επομενο γευμα..

Η τομη εμενα ειναι παρα πολυ λεπτη και ισια δεν εχει φουσκωσει εχει ομως κοκκινισει σε μερικα σημεια και εβγαλε και υγρο απο τις ακρες... δεν εχω προλαβει να παω ακομα στο γιατρο..

Εντελ τα παιδια μας εχουν πολλα κοινα χουγια θα ελεγα! Το ιδιο και εμεις στο μπανιο του αρεσει πολυ γελαει αλλα μολις βγει κλαιει και οταν αρχισω να τον ντυνω κλαιει ακομα πιο πολυ!

Τις εβδομαδες που λες αρχισε και σε εμας η γκρινια του τυπου "δεν ξερω τι θελω" η οποια αφορα και το θηλασμο αλλα και τον υπνο!!

Νικολ μπραβο σας μεγαλωσατε πολυ φτου φτου!! Η λυση σου για την ακμη μου ακουγεται παρα πολυ καλη θ αδοκιμασω κι εγω αν και εμενα ειναι σαν σπιθουρακια μικρα μικρα στο χρωμα του δερματος και πολλα... δεν ξερω αν ειναι ακμη θα μαθω την Τριτη...

Σχετικα με τα ματια... ποτε θα ξερουμε τι χρωμα θα εχουν? Εμας εχει ενα γκριζομπλε πολυ ωραιο αλλα φοβαμαι πως και τα καστανα πριν γινουν καστανα ετσι ειναι.. η παιδιατρος την προηγουμενη φορα μας ειπε οτι θα εχει ανοιχτα ματια αλλα δεν ειναι νωρις να ξερουμε? Εσας πως ειναι?

Αυτα τα νεα μας σας φιλω!!!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σημερα καναμε το πρώτο εμβόλιο, ασχημη εμπειρία γοα τη μικρουλα μου. Σε κιλα ειναι 4250 κ υψος 55εκ. Μεγαλώνει με φυσιολογικους ρυθμους!

Τα ματια το πρωτο εξάμηνο αλλάζουν. Εμενα φαίνεται πως θα εχει τα δικα μου ματια! Γκριζογαλανα! Γεννήθηκε με μπλε ματια κ τωρα τα βλεπω να ανοιγει το χρωμα κ να γκριζιζουν λιγο!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

Χαθήκαμε..

Και εμείς μεγαλώνουμε μια χαρα. Βεβαια βιάστηκα να χαρώ για το 8ωρο το βραδυνο. Το εχουμε κάνει 6ωρο αλλα και αυτο μια χαρα ειναι.

Προσπαθούμε λίγο να τον περιορίσουμε με το φαγητό γιατί είχαμε φτάσει σε σημείο υπερβολής να μη χορταίνει με 210 γραμμάρια το βραδυ!!!

Κάνουμε συνέχεια γελάκια αλλα και όταν κλαίμε ειναι γνήσιο κλάμα με δάκρυ!!

Τα μάτια και τα δικα μας ειναι ακομα γαλανά ελπίζω να μείνουν ετσι να λέω οτι εχει τα ματάκια της γιαγιάς που δεν πρόλαβε να γνωρίσει..

Κοριτσια τον ντύνω με κατι πουκάμισακια κατι παντελονάκια και ειναι τοσο όμορφος!!

Δεν το πίστευα ποτε οτι θα κάνω τοσο όμορφο μωρο..

Σήμερα εχουμε την επανάληψη του υπερήχου εγκεφάλου και αυτη τη βδομαδα πρέπει να κανονίσουμε και εμείς τα εμβόλια..

Ελπίζω να μην πονέσει πολυ..


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες! Σημερα κλεισαμε 2 μηνες!!!! (εγω βεβαια νιωθω πως τον εχω μια ζωη!!)

Καναμε το πρωτο μας εμβολιο! Και η αντιδραση του με αφησε αφωνη! Σαν αντρακι!! Περιμενα κλαματα και λιγμους και πιο πολυ κλαιει οταν τον ντυνω απότι στο εμβολιο! Εκλαψε 3 δευτερολεπτα... τον πηρα αγκαλια και τελος ! γελουσε!!!

Το βαρος μας πολυ καλο 5800... πηρε 2100 απο την γεννηση! Εκατοστα ειναι 63! πηρε 8..

Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι οσες θηλαζετε αποκλειστικα θα το καταλαβαινετε οτι οταν μεγαλωνει καλα το μωρο εμεις παιρνουμε τη δυναμη που χρειαζομαστε για να συνεχισουμε.... γιατι παρολο που οι πανες μας ειναι οκ και τα μπουτακια μας στρογγυλευουν... η επιβαβαιωση και απο το γιατρο ειναι αλλο πραγμα!!

Ο μπεμπης μας ειναι παρα πολυ γελαστος και αγαπητος και εμεις ξετρελαμενοι!!! Αισθανομαι οτι υπαρχει εντονη επικοινωνια με αυτο το παιδι... του μιλαω σαν να ειναι ο ανθρωπος μου και αυτο που λαμβανω ειναι απεριγραπτο!!

Αντωνια και εμεις τον ντυνουμε σαν αντρακι σε μικρογραφια και ειναι απιστευτος!! Δεν μου αρεσουν πια και τα μπεμπε!! Ολο φωτογραφιες βγαζουμε μεχρι τωρα ο φακελος με τις φωτο του στον υπολογιστη εχει 847 φωτο!!!!

Αφου βλεπει το κινητο σαν κατι οικειο πια γιατι μολις το δει καρφωνεται εκει και του γελαει!!!

Α παλι θα το ξεχνουσα, γιατι κανετε υπερηχο στον εγκεφαλο? ειναι αυτη η εξεταση που γινεται απο το αυτι? Εμεις εχουμε ραντεβου για μια τετοια εξεταση που εχει να κανει με το αυτι και τον εγκεφαλο δεν πολυκαταλαβα τι μας ειπε θα μαθω αναλυτικα συντομα...

Αυτα σας φιλω !!!:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...