Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Οκτωβρίου 2014


charma

Recommended Posts

καλημερα κ καλη χρονια!!

πηγαμε στο παιδιατρο χτες ειμαστε 58 εκ κ 4750 μονο με γαλατακι της μαμας!στηριζουμε το κεφαλι αρκετη ωρα κ πιστευω συντομα θα μπορει να γθρναει....ειναι πιο ανεπτυγμενη σε σχεση με τα αλλα 2 μου παιδακια!

σας φιλω ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλη χρονια μανουλες!!!

Εφυγε η χρονια μας, η χρονια που ηρθαν τα ζουζουνια μας και ηρθε η χρονια τους, η χρονια των εξερευνησεων τους!!!!

Καλη μας χρονια λοιπον, εχουμε να μαθουμε πολλά φετος θα δουμε τον κοσμο μεσα απο τα ματια των παιδιων μας!!! :D:D:D


gBF2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλιτσες καλη χρονια!!!Με λενε Μαρια και ειναι το πρωτο μου παιδακι...

Εγω ηταν να γεννησω Νοεμβρη αλλα γεννησα Οκτωβρη...

Διαβασα πανω κατω αυτα που εχετε πει...Συγνωμη που μπαινω στην παρεα σας αποτομα, θα θελα να μπω και στην παρεα σας...

Και εγω τα pampers βαζω πραγματι μυριζουν καπως αλλα ειναι πολυ καλα εχω δοκιμασει και αλλα, αλλα δεν αξιζουν...

Οσο για τον υπνο στην αρχη τον εβαζα στο πλαι και δεν κοιμοταν καλα, δοκιμασα μπρουμυτα και δεν το αλλαζω τον βολευει απιστευτα,(σεικωνεται κανονικα στα χερια του κα κοιατει γυρω γυρω) ριχνει κατι υπνους ουουου....το βραδυ τρωει 23:30 περιπου και ξυπναει 09:00 το πρωι και κατα την διαρκεια της ημερας ανα 3ωρο τρωει και της περισσοτερες καθεται ξυπνιος...

Εδω και μια εβδομαδα περιπου εχουμε ενοχλησεις στην κοιλιτσα και ειναι λιγο γκρινιαρης αλλα με πολλα φιλακια και αγκαλιτσες ηρεμει..!!!

Εχει αρχησει και μενα και πιπιλαει τα χερια του με μανια, θελει να τον σεικωνω να στεκεται με τα ποδια του βαζει πολυ δυναμη φυσικα δεν ριχνω το βαρος στα ποδαρακια του τα χερακια τρεμουν που τον εχω συνεχεια ετσι αν κανω πως τον κατεναζω τσιριζει...χιχιχι

Αααα τελειο ακουγεται το γυμναστηριο το εχω ακουστα, θα παρω και εγω..ζηλεψα :tongue:

Εγω του εβαζα στο ρηλαξ κουκλακια να κρεμοντε και κουναγε τα χερακια του σαν τρελο, αλλα το ριλαξ χαλασε και δεν τον βαζω αλλα το γυμναστηριο ειναι καλη ιδεα..

Εμεις ακομα δεν ξερουμε ποσα κιλα και υψος ειμαστε στις 24/01 εχουμε το πρωτο εμβολιο και εκει θα μαθουμε λεπτομερειες...οσο για φορμακια του φοραω 6-9 μηνων και του κανουν κανονικα, τα φανελακια ειναι 3-6...

Σημερα θα παμε Αθηνα στους γονεις μου και θα κατσουμε 3 μερες,παω να ετοιμασω τα πραγματακια να μαζεψω και σπιτι τωρα που κοιμαται και προλαβαινω..!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από εμένα!!!:D:D:D

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί φέτος ο Αϊ Βασίλης μου έφερε το πιό όμορφο δώρο!

Φιλάκια σε πατουσάκια!!!:D:D:D


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρόνια πολλα κοριτσάκια!! Καλη χρονια!!

Κασσιοπη μου πόσο χάρηκα!!! Μπράβο κοριτσακι μου!!

Τα δικα μας νέα ειναι οτι είμαστε με ίωση αφού την περάσαμε κ οι δυο μεγάλοι τωρα ηταν η σειρά του μπέμπη..

Στις 24/12 που κάναμε το δευτερο εμβόλιο έκλαψε παρα πολυ!! Ειμασταν εξι κιλά και 65 Πόντους μεγαλώσαμε πολυ!!

Την πρωτοχρονιά τον έντυσα κ άγιο βασιλη πολυ γελιο ειχε το παιδί μου!!

Ακομα προγραμμα ύπνου δεν εχουμε ή μαλλον εχουμε αλλα είμαστε ξενύχτηδες κοιμαται 2-3 και ξυπναει στις 12 το μεσημέρι!! Ειναι σίγουρα παιδί μου!!

Εσείς βρε κοριτσάκια τα νέα σας;;


pvyXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαθηκαμε! Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγα!

Κουτσουνι καλως ηρθες στη παρεα μας! Ποτε γεννησες?

Η μικρη μ κανει διαφορα καινιυρια πραγματακια κ με ξετρελενει! Εχει αρχισει να δινει σημασια στα παιχνιδια... σηκωνετα απο ημηκαθηστη θεση σε καθηστη! Εχθες εκει που της άλλαζα πανα γυρισε μονη της απο ανασκελα πλαγια για πρωτη φορα!!! Αυτος ο χρονος θα ειναι γεματος εκπληξεις!


E2Plp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλα κοριτσάκια!! Καλη χρονια!!

Κασσιοπη μου πόσο χάρηκα!!! Μπράβο κοριτσακι μου!!

Τα δικα μας νέα ειναι οτι είμαστε με ίωση αφού την περάσαμε κ οι δυο μεγάλοι τωρα ηταν η σειρά του μπέμπη..

Στις 24/12 που κάναμε το δευτερο εμβόλιο έκλαψε παρα πολυ!! Ειμασταν εξι κιλά και 65 Πόντους μεγαλώσαμε πολυ!!

Την πρωτοχρονιά τον έντυσα κ άγιο βασιλη πολυ γελιο ειχε το παιδί μου!!

Ακομα προγραμμα ύπνου δεν εχουμε ή μαλλον εχουμε αλλα είμαστε ξενύχτηδες κοιμαται 2-3 και ξυπναει στις 12 το μεσημέρι!! Ειναι σίγουρα παιδί μου!!

Εσείς βρε κοριτσάκια τα νέα σας;;

:D:grin::-D

Περαστικούλια στον μπεμπούλη!!! :-* :-* :-*


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε ολες! Φετος θα είναι μια ξεχωριστη χρονιά, ευχομαι να χει πιο πολλες χαρες αν οχι μονο χαρες! Κι εμεις με βρογχιολιτιδα που κολλησε απο τον μεγαλο αδελφο... περαστικα στα μωρακια μας! Κατα τα αλλα ο μπεμπουλης μου κοιμαται κατα τις 11 το βραδυ , ξυπναει στις 4 θηλαζει λιγο κ πινει γαλατακι με το μπουκαλι το πρωι κατα τις 7.... γελαει συνεχεια κ αρχιζει να κοιταζει με καλό ματι τα παιχνίδια του ! Απο κιλα ειμαστε 5200 ....φιλια πολλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλως ηρθες κουτσουνι και χρονια πολλα!να σου ζησει το μωρακι σου!

κασιοπη με το καλο!!θα γεννησεις τη καλυτερη εποχη αυγουστο!αυγουστοο κ σεπτεμβρη γεννηθηκαν τα 2 μεγαλα μου!

εμεις καλα απο σημερα θα μαι μονο μου με τη μπεμπα τα πρωινα ξεκινησαν τα σχολεια και ο παιδικος επιτελους χαχχαχα

καλημερα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη χρονια! Περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια! Εεεμ.. Μια ερωτηση. Τι γινετε με την περιοδο σας? Εμφανιστηκε καθολου? Εμενα εφτασε 8κιλα ο γιγαντας μου!!! Αρχισε ηδη να πιανει τα παιχνιδια του αλλα δεν ξερει να τα αφησει και αρχιζει το κλαμα χεχεχε!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες κουτσουνι και χρονια πολλα!να σου ζησει το μωρακι σου!

κασιοπη με το καλο!!θα γεννησεις τη καλυτερη εποχη αυγουστο!αυγουστοο κ σεπτεμβρη γεννηθηκαν τα 2 μεγαλα μου!

εμεις καλα απο σημερα θα μαι μονο μου με τη μπεμπα τα πρωινα ξεκινησαν τα σχολεια και ο παιδικος επιτελους χαχχαχα

καλημερα σε ολες!

Σε ευχαριστώ πολυ ελιζαμπεθ :D! Εισαι πολυ γλυκιά :D να χαίρεσαι τα παιδακια σου!


lNQkp3.png

oqfpp3.png

tVqqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...

Περιοδο μου ηρθε στης 3 του μηνα μιλαμε για παρα πολυ αιμα δεν προλαβαινα να αλλαζω, και ακομα εχω αλλα φαινεται στα τελευταια της..!!!Το καλο ειναι οτι δεν με πονεσε η κοιλια μου, πριν μεινω εγκυος καθε μηνα ειχα δραματα, σπαραζα στο κλαμμα και στον πονο...

Σημερα εχω παρα πολλες δουλειες στο σπιτι τρεχω και δεν φτανω παλι καλα κοιμαται του καλο καιρου....

Ανθούσα Γιώτα 8 κιλα εφτασε?μπραβο 2 μετρα θα γινει το παιδακι σου!!!

Χαχαχα και μενα το εχει παθι αυτο, με την πιπιλα αλλα καταλαθος πιστευω την επιασε και ειχε βαλει τα κλαμματα...χαχαχα εχουν πλακα μωρε!!!


36Gnp2.png

Xxozp2.png

i4g2p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα κοριτσάρες και μπεμπάκια όμορφα!!!

Να έχουμε μια υπέροχη χρονιά σαν και αυτή που μόλις έφυγε και μας έφερε τα ωραιότερα δώρα του κόσμου! Υγεία και χαμόγελα σε όλους!!!

Εμείς περάσαμε εντελώς οικογενειακά τις γιορτές και ενώ αλλάξαμε τον χρόνο οι τρεις μας, ήταν η ωραιότερη Πρωτοχρονιά της ζωής μας... Και στη βασιλόπιτα του παππου, το φλουρί έπεσε στη μικρούλα μας ανάμεσα σε 14 άτομα! Και δεν ήταν σικέ, χα!:tongue:

Γενικά είμαστε καλα και τώρα τους πιστεύω αυτούς που έλεγαν πως μεγαλώνουμε γρήγορα. Κοντέυουμε πια 3 μηνών και ήδη από μέρα σε μέρα η εξέλιξη είναι εντυπωσιακή! Είμαστε γύρω στα 5,5 κιλά, ψηλώσαμε κιόλας, κάναμε και το πρώτο μας εμβόλιο (λίγο μόνο κλάψαμε) και σε λίγες μέρες θα κάνουμε και το 2ο!

Εδώ και λίγες μέρες λέμε και τα πρώτα μας αγκουυυ...αβουυυ...και οι γονείς ψοφάμε!!! Κι εμείς στηρίζουμε το κεφάλι μας εδώ και αρκετό καιρό και έχουμε τόση δύναμη στα χέρια και στα πόδια που θέλουμε να ειμαστε συνέχεια όρθιες!!! Ευτυχώς έχει στρώσει λίγο το θέμα του ύπνου. Δεν θέλουμε πια μόνο αγκαλιά, παρά μόνο κάποιες στιγμές και ίσως για να νανουριστούμε...Το βράδυ ξυπνάμε κανά 2 φορές για να θηλάσουμε, ξάπλα βεβαίως βεβαίως και συνεχίζουμε τον ύπνο μας όλοι μαζί στο κρεβάτι. Για κούνια ούτε λόγος ακόμα!

Αρχίσαμε και φοράμε και φορέματα και καλσόν και έχουμε πολύ πλάκα!!!

Κατά τ' άλλα η αποχή μου από τα γαλακτοκομικά συνεχίζεται για 2ο μήνα κι ευτυχώς έχουν σταματήσει οι εμετοί. Μόνο κάτι γουλίτσες βγάζουμε, οπότε θα δούμε πώς θα συνεχίσουμε! Αλήθεια, συμπλήρωμα ασβεστίου και σιδήρου παίρνετε; Εγώ έκοψα το ασβέστιο γιατι νομίζω πως την πειράζει, αλλά τα κοκκαλάκια μου δεν είναι και στα καλύτερά τους... Κάτι μύγδαλα τρώω για να αναπληρώσω το κενό!

Περίοδος δεν έχει φανεί ακόμα!

Κασσιοπάκι συγχαρητήρια και εύχομαι με το καλό να κρατήσεις γερό το παιδάκι σου αγκαλίτσα! Ό,τι σου πήρε το 2014 να στο φέρει η νέα χρονιά...:wink:

Φιλάκια πολλά σε όλες!!! Πάω γιατί άρχισε η... σχίζα χαχα!


vUqYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...